Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Afghanistán

Vykupminci.cz
Numisargo

Afghanistán

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 27 28 29 30 31

Autor Příspěvek
Moderátor
Těch typů všech vydaných tygřích hlav v letech 1871 - 1878 je celkem 401. Zatím se mi jich podařilo sesbírat 390.
Chybí mi 11 typů známek a všechny jsou z vydání v roce 1876 - tzv. "Tabletové vydání."
Tiskový arch obsahuje celkem 24 známek.
Kompletní arch neexistuje, neexistuje ani rekonstrukce z nepoužitých známek, zatím jsem v literatuře a aukčních katalozích viděl pouze 2 kompletní rekonstrukce.
Dvě rekonstrukce byly v aukci Feldman z pozůstalosti Dietrichovy sbírky, ale pouze jedna z nich byla správná. Druhá správná je vyobrazena v publikaci od Massona a Jonese z roku 1908. Kompletní rekonstrukci nevlastnil ani takový sběratel jako byl Major Hopkins, kterému chyběly do úplné rekonstrukce 3 ZP. Podle toho, co jsem doposud viděl, tak ze 12 ZP nominálu 1shahi se dochovala pouze 1 nepoužitá známka, u nominálu 1 sanar (3 ZP) se též dochovala pouze jedna jediná nepoužitá. Co se týká nominálů 1/2 rupie a 1 rupie (3+3ZP v archu), tak tyto se zachovaly pouze v nepoužitém stavu, takže zřejmě nikdy nebyly použité na dopisu. Pro úplnost, ještě se na uvedené TD vyskytovaly 3 ZP nominálu 1 abasi (ty se dochovaly v nepoužitém i použitém stavu).
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Pro nás neznalé - průsvitka FOOLSCAP je co?
Jinak obdivuju, že se v tom vůbec někdo orientuje. Já obtížně rozeznám, že ne všechny známky jsou stejné (a to mi přijde, že jsou jiné i na tom prvním archu), ale nějaká jiná hodnota a další náležitosti ... ve španělské vesnici su jak doma!! :D

A to je ještě další level a to jsou ty indické, které vypadají jako pošlapaný papír.


Taková krása a prý "pošlapaný papír". :x

Jedna taková kráska mi dorazila minulý týden.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 27 28 29 30 31

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Afghanistán

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1