Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Afghanistán

Vykupminci.cz
Numisargo

Afghanistán

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 24 25 26 27 28 29 30 31 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj Jaromir.Tento list som si všimol včera v aukcii.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
O tomto draženém dopise víme.
Moderátor
Ten dopis je velmi pěkný, vícenásobných frankatur se známkami z první emise, desky D se dochovalo více. Z Dietrichovy pozůstalosti se vydražily 3 dopisy se 4 páskami, z pozůstalosti Mj. Hopkinse obálka s 5 známkami (1 trojpáska a 1 dvojpáska).
Ve svém exponátu mám 2 dopisy se známkami z I. emise desky D. Momentálně máme s Ikankem nabidovaných několik položek na jiné aukci. Pokud to vyjde, tak bych měl mít ve svém exponátu všechny archy a všechny rekonstrukce známek tygřích hlav s výjimkou tzv. tablet (arch se skládá ze 24 známek, mám jich zatím 11).
Pozn. Vystavovatel Isání z Pákistánu, který na Světové výstavě v Praze získal zlatou medaili, tak mu z první emise chyběla rekonstrukce desky A, z druhé nejvzácnější emise mu chyběly obě rupiovky (přesto 2 známky v hodnotě 6 shahi označil jako raritní rekonstrukci spodní části archu) - v mém případě máte možnost vidět kompletní rekonstrukci výše. Z tablet měl Isání 8 známek. Toto jen k tygřím hlavám.
V razítkovaných známkách mám ještě lepší materiály jako oboustranné tisky nominálu 1 i 2 abasi, sedmipásku s oběma typy známek 1 abasi a hlavně největší dochovaný arch s 19 známkami.
Takže, uvidíme, zda v Bandungu bude nějaký juryman, který rozumí Afghánistánu.
Ale myslím si, že v Bandungu bych mohl mít větší šance než v Praze.
No, nechejme se překvapit.
Moderátor
Jen pro zajímavost sem natahuji fotku z exponátu Afghánistánu od Isáního, kde má částečnou rekonstrukci ze 2 známek 6 shahi

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jaroslav prosím ťa, aký máš názor na položku č. 3112 v aukcii PAC?
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Obálka je v dobrém stavu, cena docela nízká.
Problém je, že znehodnocení známky nezasahuje do obálky a tudíž se nedá prokázat, zda tato známka nebyla dodatečně přilepena.
Afghánci často znehodnocovali známky před nalepením a podobných případů je celá řada.
I znalci se k tomu staví různě. Někdy atest vydají, někdy ne. Známka je zaručeně pravá a znehodnocena byla v Taškurghanu.
Moderátor
Ďakujem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Nové přírůstky z počátku 20.století z let 1907 - 1908
Nahoře 1 rupiové známky v zelené a modrozelené barvě v celkovém katalogu 780 GBP (ty modrozelené mají katalog 150 GBP/ks, ale v tomto čtyřbloku se vyskytují výjimečně)
Dole 6blok známek 2 abasi - katalog 39 GBP

To všechno díky Ikankovi nakoupeno za 10USD, protože prodávající to nabízel jako Turecko a nikdo jiný to nechtěl

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Jaromir v 20. 3. 2017, 13:09. »
Registrovaný uživatel
Hezky
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Gratulace.
Prodávající byl amatér nebo firma, která se tím živí?
Moderátor
Přikládám další známky, které byly v celkové ceně 10USD s předchozí ukázkou
Nahoře vlevo 4 zelené balíkové známky 3 shahi - katalog 4,20 GBP
Nahoře vpravo 2 šedé balíkové známky 1 rupie - katalog 60 GBP
Dole vlevo 4 žluté výplatní známky 2 abasi - 1910 - 12GBP
Dole vpravo 6 modrých známek 1 abasi - 31,5 GBP

Celkem tedy za 10 USD nákup známek podle katalogu Gibbonse 926,70 GB
Takže ještě jednou Ikankovi díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jinak tyto známky jsou na exponátu Alfonso Zuluety zde: http://www.exponet.info/exhibit.php?exhibit_ID=822&lng=CZ
(S výjimkou balíkových známek)
Moderátor
super, gratulujem Jaromir, fakt náhoda :-)
_______________
Moderátor
Díky Marko, toto byla fakt náhoda.
Já jsem tyto rupiovky doposud ve svojí sbírce neměl, protože specializovaně dělám pouze 19. století a nechtělo se mi platit na aukcích ceny, které za tyto známky byly dost nad katalog.
Moderátor
Tak to je dobře, že už ti to přišlo. :)
Moderátor
Jaromir napsal
Díky Marko, toto byla fakt náhoda.
Já jsem tyto rupiovky doposud ve svojí sbírce neměl, protože specializovaně dělám pouze 19. století a nechtělo se mi platit na aukcích ceny, které za tyto známky byly dost nad katalog.


Za tú cenu áno, je to krásny materiál do zbierky. Ja osobne mám zbierku vyhradenú do roku 1980 ale veľa vecí mám aj po tomto roku v zbierke, buď som to tak kúpil za dobrý peniaz alebo v rámci výmeny som si to nechal...
_______________
Moderátor
Přikládám svůj nejnovější přírůstek - rekonstrukci archu známek tygřích hlav z páté emise z roku 1875. Tuto rekonstrukci se mi podařilo sestavit z nepoužitých známek


Pro porovnání:
Níže přikládám chybnou rekonstrukci stejného archu od Mahmuda Sultána jehož exponát ocenili jurymané v Bandungu zlatou medailí. Chybně je známka na pozici 15 (je tam známka z pozice 12 - jsou tedy stejné známky pod sebou. Navíc jsou v rekonstrukci i použité známky.
Jen se omlouvám, že se rekonstruce načetla v nesprávné poloze a nejde otočit.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Jaromir v 15. 11. 2017, 17:26. »
Moderátor
Gorila - děkuji moc za správnou polohu archu.
Registrovaný uživatel
Jaromíre prosím tě jestli si to ještě dobře pamatuji, hledám to na správném místě, a mám to dobře určený všechny Kábul a 1 Schahi. Díky za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím tě mohl by jsi se ještě podívat nebo Ikánek na tyto známky z roku 1880 jestli to je dobře označené. U těchto známek nevím kde je značené město. Snad to hledám dobře tu měnu a město. Děkuji moc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
braun viktor napsal
Jaromíre prosím tě jestli si to ještě dobře pamatuji, hledám to na správném místě, a mám to dobře určený všechny Kábul a 1 Schahi. Díky za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Tohle máš dobře určený. Nominál je vždy pod středovým "tygrem".
Moderátor
braun viktor napsal
Prosím tě mohl by jsi se ještě podívat nebo Ikánek na tyto známky z roku 1880 jestli to je dobře označené. U těchto známek nevím kde je značené město. Snad to hledám dobře tu měnu a město. Děkuji moc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Tady to máš špatně. Je to skoro přesně na druhé straně. Hledej písmeno B, kde je v arabštině tečka pod písmenem.
Moderátor
Jak v těch rozpitých kudrlinkách někdo dokáže něco poznat ... :D
Registrovaný uživatel
Ikanek děkuji moc snad jsem to našel

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 24 25 26 27 28 29 30 31 > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Afghanistán

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1