Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Afghanistán

Vykupminci.cz
Numisargo

Afghanistán

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 25 26 27 28 29 30 31 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Já to hledám podle tohoto. Je to těžké se v tom vyznat jak píše Pavel III :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
braun viktor napsal
Ikanek děkuji moc snad jsem to našel

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Jo, už jsi označil první část Ká.
Moderátor
braun viktor napsal
Já to hledám podle tohoto. Je to těžké se v tom vyznat jak píše Pavel III :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nominál u těchto "razítkových" známek je uprostřed. Jinak ten přehled docela postačí.
Registrovaný uživatel
Ikánek děkuji moc a přeji krásné a klidné prožití Vánočních svátků a v Novém roce hlavně hodně zdraví,štěstí a lásky.
Moderátor
Nový přírůstek do exponátu Afghánistánu za pouhých 1.575 USD.
No, nekup to


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Že LEN 1575 USD ?! Holt niektoré rodiny z takej cifry žijú aj skoro 2 mesiace.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Holt su lacne znamky ale aj poriadne drahe.Ak buduješ exponat na medzinarodne vystavy ako Jaromir,tak si to vyžaduje aj nemaly kapitál.Položka za 1500 USD je v takomto pripade bežna prax,porovnavat to s nejakym mesačnym platom sem určite nepatri.
Jaromir ,toto asi poznaš.

https://www.davidfeldman.com/wp-content/uploads/items_treated_pdf/2013/12/121520_248287_1386594228.pdf
_______________
Moderátor
m1234 - Samozrejme, ja nespochybňujem, že položky v tejto cenovej relácii pre taký významný exponát aký má Jaromir sú lacnou položkou.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Pokud budete budovat kvalitní exponát klasického Rakouska, budete se pohybovat i v desítkách tisíc € za položku. Položky v tisících € pak budou běžnou záležitostí.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Investuješ nemale prostriedky do materialu,obetuješ tomu more času,musiš disponovat nesmiernymi vedomostami a potom pride blba porota a si v ...
Ćo sa prihodilo aj Jaromirovi a nie len jemu.
http://stampboards.com/viewtopic.php?f=13&t=79182
_______________
Moderátor
m1234 napsal
Investuješ nemale prostriedky do materialu,obetuješ tomu more času,musiš disponovat nesmiernymi vedomostami a potom pride blba porota a si v ...
Ćo sa prihodilo aj Jaromirovi a nie len jemu.
http://stampboards.com/viewtopic.php?f=13&t=79182

Je to tak. Snad se to už nebude opakovat, i když pokud nebudou jakkoliv potrestaný, tak je nebude nic nutit, aby se situace zlepšila. :roll:
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Investuješ nemale prostriedky do materialu,obetuješ tomu more času,musiš disponovat nesmiernymi vedomostami a potom pride blba porota a si v ...


Ale to vše neděláme kvůli medailím, ale prioritně prostě proto, že nás to baví!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Problém je, že diletanství jurymanů na světové výstavě tyto výstavy naprosto degraduje. Nevěřím, že něco takového by prošlo za předsednictví FIP Ladislava Dvořáčka.
S takovým diletanstvím jsem se ještě nikdy nesetkal ani ve světě, ani na žádné za našich výstav a to k našim jurymanům bývám kritický.
Juryman musí mít alespoň minimální znalosti, přece i pro žáky existuje filatelistické minimum. Určitě vzpomínáte na dřívějšího účastníka diskusí Robiho, k jehož znalostem jsme měli kritické připomínky. Ale i Robi toho věděl o filatelii více než jurymani v Bandungu, kteří hodnotili Travankór a Turecko.
I při základních znalostech by jurymané museli dát exponátu Travankóru minimálně 85 bodů a exponát Turecka by v každém případě museli diskvalifikovat. Takové množství padělků jsme neviděli na žádné výstavě a navíc, kdy hodnoty exponátů ve třídě klasické filatelie dosahují hodnot milionů USD, tak 5 rámový exponát Turecka neměl celkovou cenu ani výstavního poplatku (nejdražší známka tuším katalog 10 GBP). Přesto tento exponát dostal tuším 76 bodů.
A Afghánistán 20. století to byla bída a obžaloba, to i já mám z tohoto období lepší materiály a přesto bych si exponát z tohoto období u nás netroufl vystavit. Osobně bych jej na naší národní výstavě ohodnotil maximálně na 70 bodů, spíše méně. A tady vysoce podprůměrný exponát dostal 80 bodů stejně jako Ikankův Travankór, což byla naproto jiná liga.
Moderátor
m1234 napsal
Holt su lacne znamky ale aj poriadne drahe.Ak buduješ exponat na medzinarodne vystavy ako Jaromir,tak si to vyžaduje aj nemaly kapitál.Položka za 1500 USD je v takomto pripade bežna prax,porovnavat to s nejakym mesačnym platom sem určite nepatri.
Jaromir ,toto asi poznaš.

https://www.davidfeldman.com/wp-content/uploads/items_treated_pdf/2013/12/121520_248287_1386594228.pdf


Tak jsem se podíval na uvedené stránky a musím říct, že je neznám. Jen pro zajímavost:
Na prvních dvou stranách jsou částečné rekonstrukce desek C a D z první emise tygřích hlav, které jsou nejméně vzácné. Já na svém exponátu mám kompletní rekonstrukce všech 4 desek A,B,C,D.
Mohamed Sultán, který v Bandungu získal za podobný exponát jaký jsem vystavoval já zlatou medaili s 92 body, měl z první emise kompletní rekonstrukci pouze desky C, která je nejméně vzácná.
Rekonstrukci desky A, která je nejvzácnější, doplnil chybějící ZP známkami z desek B a C, takže špatně a celý tento arch byl tímto na vyřazení z exponátu. To nemluvím o padělcích a špatně zařazených dalších materiálech.
Jinak, tyto materiály u Feldmana musel dělat někdo, kdo měl vysoké znalosti o známkách Afghánistánu, i když tam žádné velké vzácnosti nejsou.
Až na jednu.
Na straně 19 je obálka se známkou v černé barvě rok 1878, což potvrzuje moji teorii, že známky byly v černé barvě skutečně vytištěné. Já ve svojí sbírce mám celý arch tištěný z originálních desek na správném papíře a je zde v Chlubírně i v mém exponátu.
Světové katalogy jako Michel či Gibbons tato vydání popisují jako padělky, což vyvrací právě můj arch a obálka na straně 19. Ale sken této obálky mi již dříve poslal John Wilkins, takže o to více by mne zajímalo, kdo je tvůrcem těchto listů.
Registrovaný uživatel
Ahoj Jaromir.Myslel že to poznaš.Tu je to kompletne.
https://www.davidfeldman.com/auctions/browse-lots/aucP/187-dec-2013-rarities-of-the-world/item/248287/
_______________
Moderátor
Netušil jsem, že John Wilkins prodává svoji sbírku, kterého pokládám za největšího experta přes afghánské známky 2O. století.
V rychlosti jsem "projel" celou nabízenou sbírku, ale určitě největší "pecka" z této sbírky je ta obálka s černou známkou tygří hlavy z roku 1878. Sbírku Johna Wilkinse neznám, pouze materiály, které zveřejnil ve svých knihách.
S Johnem Wilkinsem jsem si dříve hodně dopisoval, rozhovor s ním je zde: http://www.infofila.cz/john-wilkins-vyznamny-sberatel-a-znalec-znamek-afg-r-2-c-3729
Moderátor
Když se v aukční síni Christies v roce 1988 dražila sbírka Afghánistánu legendárního Mjr. Hopkinse, se kterým se John Wilkins osobně znal, tak trojpáska známek z této emise se tehdy vydražila za 1.463 CHF + 12% provize.
Obálka tohoto aukčního katalogu je v uvedeném článku: http://www.infofila.cz/john-wilkins-vyznamny-sberatel-a-znalec-znamek-afg-r-2-c-3729 . Na obálce tohoto katalogu je kompletní rekonstrukce archu 4 nepoužitých známek II. emise, kterou mám též ve svém exponátu stejně jako Mjr. Hopkins - dvoupáska známek 1 Rupie a 2 známky 6 shahi. Tato rekonstrukce je též zde v Chlubírně i na stránkách Roberta Jacka: http://www.afghanphilately.co.uk/1289_38.html
Pro zajímavost: v této aukci Christies se tato rekonstrukce vydražila za 12.375 CHF + 12% provize.
Ještě k výše vyobrazené trojpásce:
Z této emise, kde arch tvoří 24 známek, se jako největší útvary dochovaly pouze 4 nepoužité trojpásky v černé a fialové barvě. Toto je jedna z nich. Jinak se arch rekonstruoval pouze z dvoupásek. Společně s II. emisí se jedná o nejvzácnější vydání tygřích hlav a známek Afghánistánu vůbec.
Jinak, další trojpásku kromě Mjr. Hopkinse vlastnil nejúspěšnější sběratel známek Afghánistánu všech dob Horst Dietrich a tu poslední Mohamed Sultán, který vystavoval v Bandungu. Jinak Mohamed Sultán má v exponátu přesně tu samou trojpásku, jakou jsem zde vyobrazil.
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Nový přírůstek do exponátu Afghánistánu ]

Zabudol som ešte dodat,samozrejme gratulujem k tej trojpaske.
_______________
Moderátor
m1234 napsal
Jaromir napsal
Nový přírůstek do exponátu Afghánistánu ]

Zabudol som ešte dodat,samozrejme gratulujem k tej trojpaske.

Díky za gratulaci. Jen dodám několik úvah k ceně této trojpásky k odpovídajícím materiálům z jiných zemí.
Pokud by podobný materiál pocházel z ČSR I, odhadl bych jeho cenu tak 10x vyšší, pokud by byl z Rakouska 1850 - 1880, odhaduji jeho cenu tak 20x vyšší, ale pokud by byl z Velké Británie, tak bych si troufnul odhadnout jeho cenu možná na stonásobek. Jedná se totiž o naprosto regulérní a nezpochybnitelné vydání výplatních známek Afghánistánu (tehdy Království Kábul).
A ještě připomenu rok 1890, kdy Tapling s Ferrarim vyměnili novotisk známky Afghánistánu tygří hlavy z emise 1877 (novotisk pravděpodobně 1881) za Modrého Mauritia Post Office jako rovnocennou výměnu.
Jinak, ten novotisk byl před několika lety na prodej u Feldmana za 1.600 CHF, ale bohužel mi unikl. (O výměně jsem jinak napsal v minulosti článek zde na Infofile).
Takže, docela zajímavé vývoje cen podle počtu sběratelů určitého státu, jakož i podle popularity některých filatelistických materiálů.
Registrovaný uživatel
Rozdílnost cen srovnatelného sběratelského materiálu v závislosti na oblíbenosti, je všeobecným fenomenem asi ve všech sběratelských oblastech. Bohužel v dnešní době se tyto "příkopy" prohlubují hlavně zásluhou movitějším sběratelů bez přehledu. Pak i tuctové položky dokáží "udělat" mnohonásobek cen mnohem zajímavějšího sortimentu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Oblíbenosti Afghánistánu bude bránit to nesrozumitelné písmo a často nečitelný tisk (u těch barevných co razítkovali ukousnutím tuplem;)). I když, na té trojpásce vidím i já určité rozdíly mezi jednotlivýma známkama! A nemyslím tím jenom nedokonalosti tisku a tam to "bílý dole na šesté hodině" co má pokaždé jiný tvar. :P
Moderátor
Jaroušku gratuluji též a sledujeme doma i ty výstavy. Pamatuješ, jak ti táta v Brně u piva říkal, že co je to platné ty tvé znalosti a materiály, když jim jurymané stejně nebudou rozumět? A přesně tak to je. Přála bych v tomto směru Ikánkovi to, aby se stal jurymanem na mezinárodní úrovni. Ten by jim dával"kapky".... jako Dejvy v námětářství.
Moderátor
pavlinka napsal
Jaroušku gratuluji též a sledujeme doma i ty výstavy. Pamatuješ, jak ti táta v Brně u piva říkal, že co je to platné ty tvé znalosti a materiály, když jim jurymané stejně nebudou rozumět? A přesně tak to je. Přála bych v tomto směru Ikánkovi to, aby se stal jurymanem na mezinárodní úrovni. Ten by jim dával"kapky".... jako Dejvy v námětářství.

Problém jurymanů není jenom Afghánistán. Já jsem v Bandungu při úrovni jejich znalostí ještě dopadl relativně dobře.
Mnohem slabší znalosti prokázali jurymané v Bandungu v případě Indie a Turecka, na což daleko hůře doplatil Ikanek. A přitom Indie a Turecko jsou poměrně významné známkové země. A při besedě s jurymany, když se Ikanek ptal, co vytýkají jeho exponátu a jakých chyb se tam dopustil, že dostal tak nízké hodnocení, tak jejich odpověď byla, že tam toho má moc.
Moderátor
Pavel_III napsal
Oblíbenosti Afghánistánu bude bránit to nesrozumitelné písmo a často nečitelný tisk (u těch barevných co razítkovali ukousnutím tuplem;)). I když, na té trojpásce vidím i já určité rozdíly mezi jednotlivýma známkama! A nemyslím tím jenom nedokonalosti tisku a tam to "bílý dole na šesté hodině" co má pokaždé jiný tvar. :P

Čínština má daleko horší znaky a přesto je Čína sběratelsky oblíbená. Myslím si, že sběratelská oblíbenost určitých zemí není v tom, zda jsou psané latinkou, nebo v jiném druhu písma.
Registrovaný uživatel
Tak jejich odpověď byla, že tam toho má moc.
Že bych se přihlásil na výstavu, když mám Turecko 0? :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 25 26 27 28 29 30 31 > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Afghanistán

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1