Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nápovědy a návody » ako fotiť mince...

Vykupminci.cz
Numisargo

ako fotiť mince...

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
parada, s takovou fotkou ti nikdo nerekne, ze to mas vyfotit lip. tohle bohate staci na vetsinu (normalnich) diskusi. btw. jsou dokonce videt i vady raznice (napr. prasklina jdouci pres "D" v "DE" a prasklina mezi "DE" a "SUCRE"). ma samozrejme smysl vzdy zkouset dal, pokud ma clovek cas a naladu, ale kdyby vsichni fotili takto, je to v pohode :)
Moderátor
btw. ne vzdy se vse povede dle predstav, takze ukazu, co jsem zkusil udelat a co uplne nejlip nefunguje. pro pripadne kutily - takto ne.

pouzil jsem uzaver na kanalyzaci a diodovou baterku (celkove naklady tusim cca 150 Kc). diody jsem odpajel, uzaver provrtal, diody nasunul a spojil dratkama stejne jako na tistaku.

zaver:

1) svetlo je dostatecne intenzivni
2) muj fotak na toto svetlo korekci na bilou nezvlada (barevne fotky sou nic moc, bw jsou v pohode)
3) kruh z diod je prilis siroky (dano mym objektivem), uprostred je, pokud jste blizko, tmavsi kruh (ve vetsi vzdalenosti je to ok, ale zase uz makro z fotaku nevezme minci v max. zvetseni (viz druha fotka - chtelo by to mozna nejaky nastavec, ale tak profi to zas delat nechci)

muj dalsi plan bude zrejme spocivat ve vyuziti kruhove zarivky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dík. Hlavní fígl byl nejspíš ve zmenšení políčka autofocusu. Před tím mi zřejmě částečně ostřil mimo minci. Ale máš pravdu, k dokonalosti ještě dost chybí.

Možná už taky tenhle foťák víc nedokáže. Blíž než 5 cm od mince nezvládá (i podle manuálu) a větší detail už tedy neudělám. Ale kdyby ještě někdo měl nějaký tip, rád vyzkouším..

Mám taky ještě tenoučký Casio Elixim EX-S10, dneska jsem ho za stejných podmínek zkoušel a ty fotky, to je fakt bída.
Registrovaný uživatel
Pekná fotka pre zaujímavosť ; kolko času je potrebné na tak kvalitnú fotku?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
grofik napsal
Pekná fotka pre zaujímavosť ; kolko času je potrebné na tak kvalitnú fotku?


fotka určite do sekundy :D , ale horšie je to s prípravou
Moderátor
figl je strcit tam vetsi lupu... nekteri tak foti drobotinu, ja to nedelam, jsou tam deformace obrazu, ktere jsou u okraju fotky jiz dost patrne.

grofik: asi 1/20 vteriny (zalezi na svetle a clone) :)
Registrovaný uživatel
facctory napsal
grofik napsal
Pekná fotka pre zaujímavosť ; kolko času je potrebné na tak kvalitnú fotku?


fotka určite do sekundy :D , ale horšie je to s prípravou


Mna príprava zaujíma . :D
Bežne nemôže mať nikto - teda skoro nik nadstavený fotoaparát len na fotenie mincí. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
grofik, možno pri nejakej spoločnej akcii ti oliver spraví prednášku o fotení mincí s názornou ukážkou, len si musíš priniesť vlastný fotoaparát
Moderátor
vsak ani ja ne. kdyz potrebuju fotak, za 3 vteriny ho vyjmu ze "stativu" a jdu. samotne foceni je rutina, nastaveni ma clovek v hlave nebo poznamenane, zatim fotim s bocnim rozptylenym svetlem (fotky nejsou tak pekne, jako ty, co jsou foceny za denniho svetla, ale tim ja nechci byt omezovan).

samotne udelatko je zbastlene v mem pripade ze stareho laboratorniho stojanu a rozbitych svorek a drzaku a ruznych kovovych segmentu (vyhozenych). kdo zna nekoho sikovnejsiho, tak vam to za par stovek udela v dilne.

lze koupit i nove:
http://www.verkon.cz/svorky/
http://www.verkon.cz/kruhy-varne/
http://www.verkon.cz/stojany/

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Existuje hotové světlo na focení maker - http://www.bhphotovideo.com/c/product/515452-REG/Bower_SFDRF_Macro_Ringlight_Flash.html. Má kruh LEDek krytých mléčným sklem.
Kdysi jsem si ho pořídil jako nástavec na foťák Konica Minolta. Ta mi ale přestala fungovat a opravna na ní jíž není, protože firma přestala existovat.
Moderátor
s fotakem od te firmy stejna zkusenost, odesel mi stabilizator. nastesti v brne je firma, ktera opravy dela, nicmene jsem si nechal stabilizator jen odpojit, prislo to levneji a na stativ a na bezne fotky venku to neni vetsinou potreba. navic ted mam sony h1, takze z5 lezi v koute (byt ma nesrovnatelne lepsi makro).

to svetlo vypada dobre, i kdyz ta cena je samozrejme vyssi. kdybych se tim mel zivit, tak si asi poridim to a nebudu nic vymyslet. chci si vyrobit takove reseni, ktere nebude vazane na konkretni fotak (casem budu urcite premyslet o porizeni trochu lepsiho z bazaru)
Moderátor
Dival jsem se na svetla, ktera zminoval vyse ivancz. Ceny od cca 1300 do 1900. Navic predpokladaji vetsinou zrejme to, ze mate na objektivu zavit (vetsina fotaku to asi ma). Jenze celkove mne to prilis neoslovilo. Pokud to dobre chapu, ocekava se nasazeni na patici pro externi blesk. To uz u vsech fotaku neni. Jak jsem uvadel, nechci byt omezovan moznostmi fotoaparatu.

Pak mne ale zaujalo toto, nemate to nekdo doma? Mel bych k tomu nekolik malo dotazu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
něco podobného máme doma...
Moderátor
zajimalo by mne, zda se da odmontovat ta lupa (zda tam neni nejak hloupe zalisovana)
Registrovaný uživatel
A kde se to dá koupit?
Registrovaný uživatel
Cenu si již nepamatuji, je to dost dlouho, ale typoval bych 1000-1200 Kč. Přípojku na externí blesk jsem nepotřeboval. Využíval jsem vždycky zapnuto / vypnuto.
Registrovaný uživatel
ta lupa je tam jenom vložená; foceno z ruky přes lupu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) khhhh v 19. 11. 2012, 19:08. »
Moderátor
parada a diky vsem za reakce vcetne te na to "napojeni k blesku". mezitim mi prislo i potvrzeni z obchodu, ze lupa lze opravdu oddelat, cituji "ano lze to bez problemu vymontovat povolenim spodniho krytu".

navic jak vidim, jde dobre fotit i pres tu lupu a zda se, ze tato je kvalitni (o vikendu jsem si zkousel hrat i s lupou, ale od tamanu a mince byla vazne sisata!!!), takze pro foceni je mozno ji tam i nechat, fotka je moc hezka a zda se splnuje me predstavy co se osvitu tyce dokonale, takze zarizeni pujdu objednat (a mince je taky super, gratuluju).

az si sobecky objednam sam, hodim sem samozrejme odkaz - to aby na mne pripadne zbylo. jinak zkusenosti, az mi zbozi dojde, zverejnim, takze kdo si chce pockat, muze. tech lamp maji vicero provedeni, mne zaujala tato, nebot se na ni prestahuju i se svym "udelatkem", ktere pripadne jen mirne poupravim (tj. z lampy si pokud to pujde udelam zaroven i stativ - tak jak to mam viz foto vyse). cena sice neni nijak prizniva a odpovida tomu blesku (jeho soucasne cene), ale beru to tak, ze lupa s takovymto osvetlenim mi poslouzi i v pokrocilem veku, az budu z toho mzourani na drobaky slepej jak krtek.
Moderátor
http://www.hotair.cz/pom_lam.php?a=42

komunikace pomerne rychla, uvidime, jak to bude s dorucenim
Moderátor
oliver napsal
http://www.hotair.cz/pom_lam.php?a=42

komunikace pomerne rychla, uvidime, jak to bude s dorucenim


Oliver, ja mám niečo podobné na známky, tak len malá poznámočka: pozor na tú svorku, ktorou sa to upevňuje na stôl. Je to z umelej hmoty, a pri prílišnom doťahovaní to môže prasknúť (ako mne).
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
jj, diky - to je pripadne dulezite upozorneni i pro ostatni. ja mam takovu na stolni lampe, kterou z toho duvodu nekdo vyhodil (jinak jako nova), takze jsem si udelal vlastni ze silonoveho bloku a zbytek jsem nahradil kovem a jsem spokojeny.

jinak jsem si vybral tu s tim stojankem, tak doufam, ze to bude mene nachylne k rozbiti - no uvidime.
Registrovaný uživatel
Zaujímavá adresa; dakujem. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
neni zac, maji tam spoustu peknych veci... :)
Registrovaný uživatel
oliver napsal
neni zac, maji tam spoustu peknych veci... :)


Vyhovuje aj adresa , cca. za dva týždne pojdem na Ostravsko určite sa tam mrknem. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Já jsem si před nedávnem vyrobil takovýto bazmek... Jsou to LED diody na pásku, nad tím (to bílé) je možnost přidávat na intenzitě. Tady na této fotce je použito nejmenší osvícení, při největším by kvůli ztmavění obrazu nebyl vidět ten regulátor. Sice jsem to původně vyrobil na mikroskop, ale jde to použít i na focení. Jen jsem si zatím nekoupil vhodný malý stativ... :lol: :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) krokodill v 20. 11. 2012, 14:01. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Nápovědy a návody » ako fotiť mince...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1