Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nápovědy a návody » ako fotiť mince...

Vykupminci.cz
Numisargo

ako fotiť mince...

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Topa77 ;ďakujem za radu,skutočne sa potvrdzuje Židovské pravidlo diskutuj,hadaj teda v úvodzovkách o probléme napadne ťa správne riešenie.
Stále,alebo povačšine fotím mince tak,že použijem Gemologický mikroskop má pekné bodové osvetlenie,samozrejme má malý svetelný rozptyl preto používam ku dosvetleniu aj obyčajnú lampu,tam je pes zakopaný.Svetlo na mikroskope má tzv. studené svetlo čiže intenzita denného svetla kvôli správnému určovaniu farebnej stupnice.Doplnkové osvetlenie je už uplne iné svetlo,preto som si lámal" gebuľu" to mám dobré nafotené ostatné tak na absolventa pomocnej školy aj to večerne. 8)
Registrovaný uživatel
Za denného svetla, na supermakro bez blesku, vzdialenosť asi 3-4 cm. Musí byť ale dostatok svetla, aby sa fotka nerozmazala, lebo bez statívu to neudržím :).

Mám Olympus C-370, stará mašinka, ale zvláda to.
Moderátor
Pred dennim svetlem, zvlast pokud si fotite sbirku pro sebe, varuji. Mala vzdalenost pred objektivem pusobi znacne deformace. Vice u me na strance v menu "Zajimavosti" > "Fígle".
Registrovaný uživatel
Klobúk dolu, si macher! Celá veda... :)
Moderátor
Vubec ne, jsem amater a samouk... profi fotograf by me za to asi nakopal rit... ale myslim (doufam), ze je to takovy kompromis mezi uplnym bastlenim a profi pristupem...
Registrovaný uživatel
Na amazone sa da kupit kniha Numismatic Photography, snazim sa z nej momentalne co to naucit...
Mam uz trocha starsi digital Canon G6, 7 megapixel, minuly tyzden som dokupil makro blesk a makro sosovku:
http://a.img-dpreview.com/reviews/canong6/Images/Accessories/mr-14ex.jpg
Stativ na fotenie kolmo dolu uz mam davnejsie... o take dva tri tyzdne snad zverejnim prve pokusy :)
Registrovaný uživatel
joj je to ještě foťák, nebo už nějaké vesmírné plavidlo :)
Moderátor
:shock:
Registrovaný uživatel
Prvy pokus a bez makro sosovky, ktora este nedosla, zatial teda iba s bleskom a makro mod. Kliknite pre lepsie rozlisenie.

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
gratuluju, konecne nekdo s peknou fotkou :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
oliver napsal
gratuluju, konecne nekdo s peknou fotkou :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Vdaka, sam som bol prekvapeny, na to ze je to fotene na automat a bez akychkolvek skusenosti. S tou makro predsadkou by to mohlo byt este ostrejsie a je tam vidiet trochu odlesky od blesku, ale s tym sa bude dat este vyhrat, napr. stiahnut silu blesku. Da sa na nom nastavit aj ktora strana ma byt silnejsia, tym by sa mozno dali vytiahnut lepsie detaily. Poskusam - uvidim.
Moderátor
blesky, pokud mas externi a mas moznost, namir do stropu a ne na foceny predmet... vyuzivej vic rozptylenyho svetla... nebudes tam mit odlesky a ty prepaleny pixely, ae to co mas je hodne v pohode, na takovy veci je to parada... jo mit takovy vybaveni co mas ty, lehce bych si uzival... :'(
Registrovaný uživatel
Vsak som cakal minimalne 3 roky, kym som sa odhodlal ten makro blesk kupit. Dufam, ze teraz nezomriem hladom - nie je to lacna vec ;)
Moderátor
vsak ti udela urcite spoustu radosti :)
Registrovaný uživatel
No já stříbrné mince fotím pouze za deního světla na tmavém podkladu a maximální spokojenost.
Ale je pravda že cokoliv jiného jako jsou měďáky, odznaky vyfotit neumím :-/ to mi nikdy nedoostří a není to ono.
Moderátor
Vanya napsal
Prvy pokus a bez makro sosovky, ktora este nedosla, zatial teda iba s bleskom a makro mod. Kliknite pre lepsie rozlisenie.

Obrázek vložený uživatelem


pekná fotka...je poznať kvalitné vybavenie
Registrovaný uživatel
JJ,MOC PĚKNÁ FOTKA ;)
Registrovaný uživatel
jo Míšo, kdys uměla fotit alespoň z poloviny jako tento kolega, to by bylo ;) a už jsi se přihlásila k oliverovi do kurzu? už máš slíbeno zaplacení dvou lekcí ;)
Registrovaný uživatel
Michaela napsal
JJ,MOC PĚKNÁ FOTKA ;)


Neboj Míša na dve lekcie prispejeme a Oli dá určite zľavu. :roll: :twisted:
Moderátor
grofik, ty tu moc nespekuluj se se slevou, zatim si Mise na vzdelani neprispel :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
facctory napsal
pekná fotka...je poznať kvalitné vybavenie


Podla mna zaklad peknej fotky je stativ - bez stativu to bude vzdy rozmazane. Potom uz iba zavisi iba na tom, ako sa to dobre nasvieti a aj s obycajnym vreckovym digitalom sa da spravit pekna fotka.

Ta fotka 50 koruny by sa dala spravit podobne aj bez toho blesku, len by som to musel rovnomerne nasvietit zhora (alebo to fotit pri dennom svetle, co je pre mna problem, kedze tieto veci robim najma po veceroch). Bocne osvetlenie vzdy vyraba tiene aj ked ma minca maly relief, tak to vidiet.

Este bude zaujimave experimentovat s proof mincami, zlatom alebo s tmavymi zinkovymi mincami... tato 50 koruna bol velmi jednoduchy objekt :mrgreen:
Moderátor
presne tak, stativ je na rozumne foceni minci nutnosti. s obyc digitalem (ideal aspon 5Mpx) jdou uz delat solidni fotky (ja ani nic jinyho nemam), ale kvalitnejsi vybaveni na skodu rozhodne neni.

denni svetlo rozhodne nedoporucuju - viz web.

co se tyce pokusu, muzes si spoustu prace usetrit, kdyz si prostudujes toto:

http://www.numisma.es/Biblioteca/Fotografiar_monedas.pdf
http://www.denarios.org/anexes/fotografia/fotografiando_monedas_antiguas.pdf
http://www.sigma-2.com/camerajim/cjgcoins.htm
Registrovaný uživatel
tak to kacuro fotí jen při dobrém denním světle, nasvicování jsem sice zkoušel, ale nějak jsem na to nepřišel ... a místo stativu mám lokty opřené o stůl :D jo jsem barbar, ale určitě to časem napravím, o stativu přemýšlím již dlouho, ale u mě je to vždy na dlouhé lokte :D
Registrovaný uživatel
Hele chlapi... sledujte jo... rada odborníka.... kupte si za litr skener a máte po problémech :P
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Stativ je dobrá věc, jen jsem líný ho vždy rozkládat a tak lokty poslouží také většinou dobře...
Add. scaner, spousta mincí se nedá scanovat pouze fotit..., tedy výsledek je pak mnohem kvalitnější.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Nápovědy a návody » ako fotiť mince...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1