Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nápovědy a návody » ako fotiť mince...

Vykupminci.cz
Numisargo

ako fotiť mince...

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
tak ja nevim chlapci ale klika tu nekto na odkazy? ze sa ja snazim vobec... :?

vypadá podobně, a pokud bude takto fotit, tak to bude šupa.
Moderátor
Ja sem klikal ale nepoznam z toho jestli ta psi znamka na cervenem podklade byla delana timto nebo fotakem
Registrovaný uživatel
To Jano: Sorry, tvojeho odkazu jsem jsme si vůbec nevšimnul. :oops:

Zajímalo by mě (už to tu někdo psal) jestli to zvládne "vyfotit" celou minci, která má průměr větší než 2cm
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
LukeH2O napsal
To Jano: Sorry, tvojeho odkazu jsem jsme si vůbec nevšimnul. :oops:

Zajímalo by mě (už to tu někdo psal) jestli to zvládne "vyfotit" celou minci, která má průměr větší než 2cm

Jak jsem psal, dám vědět. vydržte, taky už se na to klepu..... :shock:
Moderátor
Tak mě to nedalo. Tohle potřebuju pro to, abych udělal kvalitní fotku:

- Papír formátu A4 s dírkou o trošku menší, než obrys objektivu ( pro omezení nežádoucích paprsků )
- lupa ze starého zvětšováku ( může být i normální sklo). Slouží pouze pro opěru foťáku, aby se neklepaly ruce. Pak ale samozřejmě musí být hranolky větší, aby byl foťák schopen sejmout ostře objekt )
- 4 hranolky 1x1 cm
- vizitku, kterou věnuje jakýkoliv rádoby manager ( křížek na ni slouží pro snadnější ostření ).
- 1 stolní lampička

na druhé fotce je celé složité zařízení po sestavení ( lampička je pod papírem a osvětluje zeshora mírně zleva ).
Vizitka slouží pro snadnější zasouvání mincí pod lupu

Pak už stačí jenom položit foťák na díru v papíře tak, aby ji celou zakrejval, vysunout blesk a zaostřit. Fotím normálně na automat bez vyvážení bílé ( stejně fotky pak převádím do černobílých ).

Náklady 00nic a fotky jsou si myslím dostačující.

Jo a v případě proofek se samozřejmě musí použít gama v libovolném editoru.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To je zajímavé, mě stačilo jen tohle:
podklad kontrastní k minci
zapnout lampičku (vzdálenost podle potřeby)
nastavit na kompaktu makro s ručním zaostřováním
nastavit expozici, clonu (dalo by se i automaticky) a zaostřit (vzdálenost tak 5-10 cm)
udělat foto :) (bez blesku, samozřejmě)

Většinou jsem překvapený, jak nechutné detaily fotka ukáže, většina mincí pak tady vypadá hůř než od pohledu :)

Jenže teď mám zrcadlovku s minimálním ohniskem 45 cm... uvidíme, kdyžtak budu muset koupit makroobjektiv.
Moderátor
Fotky ktere sem davam delam starym kompaktem 3,2Mpix, svitim na to pres pauzovaci papir aby to nedelalo nezadouci odlesky. Aby nebyly videt stiny tak pouzivam matny cerny podklad.
Registrovaný uživatel
Dnes mi přišel ten mikroskop. fotí myslím dobře, jen k němu mám dvě připomínky - a ty se týkají stativu (držáku) - 1. dotahování polohy mikroskopu je na kloubu- system stáhnutí kloubu,2. není universální - nejde dát na malý stativ (hama), což je škoda. 3. ostření je manualní, ne elektronické.
Jinak fotky posuďte sami
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vypadá to slibně. Můžeš ještě prosím tě na zkoušku bliknout nějakého římana nebo PG jestli bude vidět i struktura kovu ? Díky
Registrovaný uživatel
vyfotím celý i detail
Registrovaný uživatel
u větších rozměrů musíš vypodložit stativ- u PG cca o 6 cm

Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No nevypadá to špatně ;). A to osvícení je automaticky nebo se dá vypnout? Ta mince je totiž docela docela dost osvícená.
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
Automat, ale samozřejmě to jde stáhnout jas ve fotoshopu
Registrovaný uživatel
Když je záběr na detail, tak mi to nepřijde přesvícené. Krásně jsou vidět kontury i hloubka ražby.
Za ty prachy dobrý kup. ;)
Moderátor
Presvetlene to je, ale za tu cenu do toho asi pujdu :)
Registrovaný uživatel
už jsem přišel mna to,že tam lze v nastavení měnit intenzitu světla. :shock: Napřed omrkni můj web ,přišel jsem na to na konci focení, takže až mince Františka Josefa Jsou dobré, zbytek mírně přesvícen. :P
« Poslední úpravu provedl(a) Koiko Tomio v 7. 8. 2010, 10:20. »
Registrovaný uživatel
a jak jsem psal ¨- nutno u větších vypodložit mikroskop
Registrovaný uživatel
Posílám svoje detaily Ag mincí PP 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Super, foťákem ?
Registrovaný uživatel
Ano, 8 mega pixelový Canon s 10x optickým zoomem, foceno makrem. Zjistil jsem že u focení mincí je nejdůležitější pozadí za mincí (různé podle kovu) a taky samozřejmě světlo. Nejlepší je denní ale fotit ve stínu a aby ani mince nebyla natočena směrem ke slunci. Pokud je pod mrakem nebo už skoro večer tak ty fotky stojí za... . No a pak nějaká úprava ve photoshopu...ale tyhle fotky jsou bez úpravy.
Registrovaný uživatel
tak jsem to zkoušel s 15 mega a hra se světlem je mna palici. Pro dosažení kvalitní fotky je potřeba i malinko naklonit foťák kvůli odlesku a to už mírně deformuje minci. Ale mít na to nervy, tak jo,Dobrý.
Moderátor
Decka, decka... to tu stale objevujete objevene, zkousite dokola veci uz vynalezene, ale ze by nekdo zagooglil napr., to ne? Nasledujici materialy jsou sice v neprilis privetivem jazyce pro vetsinu z nas, ale myslim, ze obrazova dokumentace je natolik bohata, ze pochopi kazdej...

http://leteckaposta.cz/804979370

http://leteckaposta.cz/667218811

co se tyce uprav fotek ve fotoshopu a spol. - jiste ano, ale nema to zachranit spatnou fotku... tj. spravna fotka uz zadne zasadni upravy nepotrebuje. podobny miniatelierek si zvladne udelat kazdej... dokonce sem vicemene totez kdysi velmi zjednodusene (a pisu to sem uz asi po ste) prezentoval i na svem webu...

strucne receno: mince se MUSI fotit kolmo k plose (deformace je spatne, jeji uprava sice technicky lze, ale muze zpusobit problem, hlavne ma-li se stat fotografie studijnim materialem), osvetleni volim dle typu mince a dle toho co chci (rozptylene nebo smerove svetlo). kazdopadne je potreba provadet korekci bile. pro zamezeni stinu pod minci davat mensi sloupecek, podklad by mel byt uz mimo zonu ostrosti (fotit na podklad se vzorem je nesvar). fotit s objektivem co NEJDAL od mince (zamezeni sfericke deformace) a ne na doraz (tj. mince by nemela zaujimat celou plochu fotografie - z toho plyne vyhoda pro majitele fotaku s velkym rozlisenim). ROZHODNE NE denni svetlo, pak mate kazdou fotku jinou, podle denni a rocni doby a pocasi...

by me zajimalo, kolikrat to jeste nevydrzim a budu to sem zase psat ;) - pritom si staci precist obcas par starsich prispevku...

takze tolik k bastleni a hura k foceni alepson na zacatecnicke urovni (pac profik ja nejsem)...
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 7. 8. 2010, 15:12. »
Moderátor
Sevci: ano, kompakty od Canonu maji dobre makro, i kdyz 10x zoom je docela dost, sam jsem fotil veskere mince necim podobnym a jedine, co se jim dalo vytknout byla az prilisna ostrost (detaily kterych by si clovek jinak nevsiml). Nicmene ted mam zrcadlovku a nez zkouset fotit z pul metru a spolehat na automaticke ostreni nebo si koupit makroobjektiv za 5 tisic, tak radsi beru ten mikroskop..
Moderátor
oliver: k sfericke deformaci - taky jsem se toho bal, ale denary jsem fotil vetsinou tak ze 4 cm (presneji se da ostrit) a neprojevovala se :)
Moderátor
ocima je nepostrehnutelna, ale vyfot si ze stejne vzdalenosti milimetrovy papir a pak jej proloz mrizkou a uvidis. zalezi samozrejme na optice a zvetseni, ta deformace se u kazdeho bude lisit

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Nápovědy a návody » ako fotiť mince...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1