Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Albové listy

Vykupminci.cz
Numisargo

Albové listy

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Už jsem to tu někde psal,ideál by byly LB listy,ale ta cena.Nastrkáš a hotovo. Zásobníky ,obálky,různé desky to už mám za sebou.Nepřehledné,špatně se manipuluje.Pro mě bylo takovým nastartováním ,to celé předělat, uveřejnění rekonstrukce od Doddiho,odkaz viz výše. Jen to musím pojmou co do zpracování po ZP,mám to více specializované.
Tento týden mi snad vyjde čas koupit tu tiskárnu se skenerem,tak bude veseleji.
Mám tu tipnuté tři výrobky ,no nevyznám se v tom,ale snad se mi podaří koupit tu správnou.Musím s tím pohnout a začít to tvořit načisto.
34x30,tak to máme stejné ;) ,rovněž preferuji zasklení,působí to lepším dojmem i po stránce estetické je to vhodnější. Ty Haw. to je čistě informativní záležitost.
Moderátor
Tiskárnu jsme doma vždycky měli se skenerem HP a dělala jsem na tom exponáty ve Wordu a bohatě to stačí. Pokud mohu poradit, tak vyber tiskárnu, kde jsou barevné kašety zvlášť pro každou barvu. Když je to jedna, tak se vypotřebuje třeba jedna z těch třech barev a vyhodíš zbytečně prachy za celou kašetu. Jednotlivě je to lepší. Jinak taková multifunkce vcelku solidní stojí okolo 12-ti stovek a na domácí tisknutí v pohodě.
Omlouvám se za off-topic.
Moderátor
Také mám tiskárnu + skener HP a maximální spokojenost. Ale mám inkoustový zásobník společný pro všechny tři barvy a jak píše Pavlínka, i když dojde jedna barva, musím vyhodit celý. Ale zase na druhé straně poměr tisku černé k barvě mám tak 100 : 1. Často jednou za týden v nouzi vytisknu něco v barvě, aby inkoust nezaschnul. Tiskárny s oddělenými zásobníky jsou tuším i trochu dražší.
« Poslední úpravu provedl(a) blazek007 v 7. 4. 2013, 18:00. »
Registrovaný uživatel
lepsi je barevna laserovka cca 3k + naplne v honkkogu za 900,- i s dopravou...
_______________
vyštudovaný rytec kovů - filatel - lolek .)
Registrovaný uživatel
Tak by to mohla být teda tato -HP Deskjet 3525 Ink Advantage e-All-in-One
Ostatní maj společný zásobník.Dík za radu . ;)
Moderátor
kefidlo napsal
lepsi je barevna laserovka cca 3k + naplne v honkkogu za 900,- i s dopravou...

Máš pravdu- něco takového má otec v práci. Po dvou letech a vyměnění dvou válců a oprav za další 2 tisíce (Samsung) ji hodili do šmelcu.
Registrovaný uživatel
Ahoj všichni, jsem zde nový a taky jsem se rozhodl, že Vám ukáži své výtvory. Není to nic světoborného, ale já mám z listů radost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moc pěkná práce, nebylo by možné listy od tebe nějak získat?? :-)
Moderátor
Je to radosť, vidieť takto pekne upravenú zbierku. Paráda!
Registrovaný uživatel
Prosím Vás, na jaký papír tisknete? Kancelářský je měkký a čtvrtka mi zůstane ohnutá, protože je zase moc tvrdá. Mám tiskárnu HB 1315. Děkuji
Moderátor
Ja albové listy tlačím na klasický výkres.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
beem51 napsal
Prosím Vás, na jaký papír tisknete? Kancelářský je měkký a čtvrtka mi zůstane ohnutá, protože je zase moc tvrdá. Mám tiskárnu HB 1315. Děkuji


doporučuji pročíst:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/albumove-listy-6259x1
Registrovaný uživatel
Já je tisknu na čtvrtku 200g/m3. Tisknu na laserovce a zatím se daří, mám tak udělaný protektorát a ČSSR II.

Tady to Rakousko je moc pěkný.
Registrovaný uživatel
Europa 2000 - spoločné vydanie 60 štátov.
Konečne komplet.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
nie je tento namet aj financne narocny?
_______________
Registrovaný uživatel
Nie ,ved to sa dalo kupit za nominal a vzajomne vymienat za ine štaty.
_______________
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
ved to sa dalo kupit za nominal a vzajomne vymienat za ine štaty.


Tak toto si nechcem radšej ani predstavovať.
Zohnať kontakt z každého štátu, potom tam poslať známku na výmenu (samozrejme treba zaplatiť poštovné). Potom čakať, či to vôbec dôjde (zvlášť do Ázie), potom čakať, či mi dotyčný pošle svoju známku a taktiež, či sa jeho list niekde nestratí.
Časovo a myslím, že aj finančne, veľmi náročné. Nehovoriac o tom, že niektoré štáty majú vyšší nominál ako Slovensko a takisto niektoré vydali viac kusov známok v sérii.
A to som nespomenul Bosnu - Srbskú republiku. Tie dve ma vyšli celkom lacno, spolu s poštovným za 30€. Niektorí predajcovia chcú 50-80€ :evil:
Lepšie je si nájsť niekoho, kto to predáva vo veľkom, kúpiť ich takmer komplet, zaplatiť doporučený alebo pistený list a potom dokúpiť zbytok.
Moderátor
mayo napsal
m1234 napsal
ved to sa dalo kupit za nominal a vzajomne vymienat za ine štaty.


Tak toto si nechcem radšej ani predstavovať.
Zohnať kontakt z každého štátu, potom tam poslať známku na výmenu (samozrejme treba zaplatiť poštovné). Potom čakať, či to vôbec dôjde (zvlášť do Ázie), potom čakať, či mi dotyčný pošle svoju známku a taktiež, či sa jeho list niekde nestratí.
Časovo a myslím, že aj finančne, veľmi náročné. Nehovoriac o tom, že niektoré štáty majú vyšší nominál ako Slovensko a takisto niektoré vydali viac kusov známok v sérii.
A to som nespomenul Bosnu - Srbskú republiku. Tie dve ma vyšli celkom lacno, spolu s poštovným za 30€. Niektorí predajcovia chcú 50-80€ :evil:
Lepšie je si nájsť niekoho, kto to predáva vo veľkom, kúpiť ich takmer komplet, zaplatiť doporučený alebo pistený list a potom dokúpiť zbytok.



suhlasim, videl som to v ponukach ale niektore staty boli az priserne drahe tusim prave z toho Balkanu...
_______________
Registrovaný uživatel
A takto mám urobenú Britskú vojenskú poštu v Egypte:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pekne
_______________
Moderátor
No pěkné. Bude z toho exponát na výstavu? ;)
Moderátor
tazko dostupny material aj vo svete
_______________
Registrovaný uživatel
Neviem, či by to bolo na exponát.
Nad takouto možnosťou som absolútne neuvažoval, robil som to len pre svoje vlastné potešenie.
Chcelo by to viac obálok, s rôznymi známkami, kombinácie a tak podobne.
Registrovaný uživatel
Vol70 napsal
Ahoj všichni, jsem zde nový a taky jsem se rozhodl, že Vám ukáži své výtvory. Není to nic světoborného, ale já mám z listů radost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

zajímalo by mě jak máte vyobrazenu a zpracovánu 6 emisi 1867 Mi.35-42 pokud by jste ji ukázal byl bych vděčný Jirka z Moravy
« Poslední úpravu provedl(a) smith v 12. 7. 2015, 17:55. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Albové listy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1