Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Album na listy

Vykupminci.cz
Numisargo

Album na listy

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj, schánim album do ktereho dát tyto albové listy

https://www.postaonline.cz/eshopfilatelie/detailProduct.html?id=5008972&page=1&productListForm.catalogNumber=&productListForm.year=2022&productListForm.theme=NEZALEZI&productListForm.designer=&productListForm.engraving=&productListForm.nominaleType=&productListForm.nominale=&productListForm.printType=NEZALEZI&productListForm.availability=NEZALEZI&productListForm.idPismeno=0&productListForm.pismenoComparisonOperatorId=0&productListForm.valueSearchType=0

Listy nemají díry do klasických desek, tak jestli něco existuje nebo jak to udělat.

Díky za rady
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) Diego v 27. 11. 2022, 7:59. »
Moderátor
Dať do euroobalu a tak do krúžkového zakladača....
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Až to secheneš, existuje děrovačka a tou díry uděláš.
Registrovaný uživatel
Taktéž používám a doporučuji. Ale určitě s vyšší gramáží/pevnější. Ty jednoduché se brzy protrhnou (při neustálém prohlížení mé bohaté sbírky :D )
Registrovaný uživatel
Jednou jsem něco podobného potřeboval a objednal si děrovačku s nastavitelnými děrovači, ale moc dobře jsem se nekoukal a přišla mi děrovačka na děrování kalendářu s pouze přesně, přednastavitelnými děrovači, vracel jsem.
Jakou děrovačku máš na mysli? Jen na tento typ, nebo...
Moderátor
Já nevím. My máme takovou tu úplně normální kancelářskou se třema dírama (dvě vzdálenosti) snad ještě z první republiky, a do pořadačů to stačí naprosto s přehledem.
Registrovaný uživatel
Prosba o radu. Ospravedlnujem sa, ze tu moju prosbu davam sem, ale nenasiel som prispevky na tu moju temu. Verim, ze skuseni vystavovatelia pomozu.
Je moznost na buduci rok vystavovat v Bratislave pohladnice, tak to chcem skusit.
Podla propozicii sa pise, ze sa moze vystavovat na papieroch format A4, ulozenych v priesvitnych obaloch. Na jeden ram sa ma vojst 16 listov, ram ma merat 97 x 120 c. Nuz zacal som si pripravovat exponat. No a mam problem.
Napisem moje amatersko – zaciatocnicke a teda naivne otazky.
Rozlozil som si klasicke výstavne listy, na ne polozil moje listy format A4 ulozene v priesvitnych obaloch a nevychadza mi to. Klasické výstavne listy 4 na vysku maju dlzku 113 cm a format A4 – 123 cm.
Ako ich potom ulozia? Niekde som sa docital, ze vystavovany material a text na spodnych listoch treba umiestnit vyssie lebo bude neviditelny a teda nehodnotitelny.
Ako to teda je s tym ukladanim priesvinych obalov? Treba ich nejak upravovat?
Moderátor
Listy se lehce překrývají, takže cca 2,5 cm dole na listu není vidět (tedy kromě spodní řady). Nic bych neupravoval, jen s tím počítat.
Registrovaný uživatel
Fajn, len pre trochu blizsie vysvetlenie.
Ako sa tie listy upevnuju na tu plochu ramu, ked sa prekryvaju?
Ten list v spodnej rade je zastrceny za nejaky kryt, ktory by mal drzat nieco co prekryva tie ostatne listy, aby to sa tie stade nedali vybrat?
Len este taka otazka. Nie je mozne niekde natrafit na technicky nakres ramu?

Su to ozaj naivne otazky, ale okrem prehliadky na vystavach som sa s ramom ako takym nikde nestretol, takze tak.

Vdaka za pochopenie.
Moderátor
Na rámech jsou v řadách upevněny takové čudlíčky, které jsou uzpůsobeny na formáty A4 příp. dříve používané albové listy. Jednotlivé listy se na tyto čudlíčky jen volně pokládají. Takže z první řady není vidět cca 2,5 cm. V druhé řadě není také vidět spodních 2,5 cm a ve třetí také. Ve čtvrté řadě je vidět celý list, ta už čudlíčky nemá.

Rámy jsou poté opatřeny skly a zafixovány, aby se nebylo možné do nich jednoduše dostat. Technický nákres asi nikde nenajdeš a jako vystavovatel ho ani nepotřebuješ.
Registrovaný uživatel
Fajn, snad si to nejak vyskladam.
Moderátor
Ono je asi nejlepší jít na nějakou výstavu, tam je to vidět zcela názorně. ;)
Registrovaný uživatel
Ano, len musim nejaku objavit v mojej blizkosti

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Album na listy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1