Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » albumove listy

Vykupminci.cz
Numisargo

albumove listy

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Mám sbírky v euroobalech uloženy zhruba 10 let - bez jakýchkoliv problémů. Ovšem ne v těch z Intersparu, ale kvalitnější z papírnictví. Dát za jeden obal 12.- Kč se mě zdá nesmysl, protože na některých listech je hodnota obalu potom větší než cena v něm uložených známek. A pokud v deskách máte 200 - 250 listů, je to pořádně znát.
Moderátor
No nejsou v nich známky nižší hodnoty než je cena obalu. A na rozdíl od jakéhokoliv euroobalu jsou v nich listy i veškerý materiál stále ve stejném stavu i po pěti výstavách (v euroobalech vždy něco došlo k úhoně).
Moderátor
dakujem blazek007 - si ma potesil ;) , nastastie nevystavujem takze to neriesim, ale vidim, ze sa tu rozbehla pekna diskusia, len tak dalej, uvitam kazdy nazor...
nikto sa nevyjadril k poradacom alebo doskam, mozem vediet od teba Dejvy v com to skladujes?
Moderátor
V krabicích. Výstavní exponát o 80 listech (jsou na nich nejen známky, ale i celistvosti a jiný materiál) se v pohodě vejde do krabice výšky cca 6 cm
Moderátor
aha Dejvy som ta pochopil preco musis mat kvalite Euroobaly, pretoze vystavujes na vystavach a obaly musia nieco vydrzat! ak si spomeniem na vystavu Praga 2008, sice som na nej nebol videl som kopu fotografii ako je modry Mauritius Post office nalepeny len na stvorcekovanom papieri ;) , ved je vseobecne zname ze na zapade na kvalitu si velmi nepotrpia, staci ak si pozriem zahranicne weby a vidim ciste serie vylepene na papieri tak je mi zle!
Moderátor
tak dosky od Leuchturmu som si zakupil i par listov som dal zasklit takze je to velmi kvalitne ;) zbierka vizera super len postupne dokupovat uz len materialy ;)
Moderátor
tak davam ukazku spomynanych zasklennych listov na PL CSR mojej vyroby. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
můžu se zeptat jak známky zasklíváte???
Moderátor
ja nie robi mi to pan na Slovensku...
Moderátor
No takto přesně mám i sbírky uložené já, v euroobalech. Listy si tisknu sám a na čisté známky jednotlivá políčka zasklívám. V těch obalech to nemá chybu. Je ale fakt, že v tom mám jenom Hradčany, známková políčka a eventuelně dvojpásky a čtyřbloky uložené jako obrázek, který vkládám do textu. Předělávat i ostatní sbírky, kde má každá známka jiný formát, se mě už nechce.
Moderátor
mohol by si Blazek vlozit ukazku? rad by som sa priucil :-)
Registrovaný uživatel
mohl by mi někdo poslat na email marekja@atlas.cz svoje výtvory albumových listů z roků mezi 1992-2009
předem díky
Registrovaný uživatel
mohl by mi někdo poslat na email marekja@atlas.cz svoje výtvory albumových listů z československa nebo české republiky??
Moderátor
co si nieco urobit sam? pripadne kupit?
Registrovaný uživatel
a nemoh bys mi prosím poslat to co si vytvřil ty já to vůbec dělat neumím :(
Moderátor
Dobrý den všem.
Albové listy, jejich uložení a obaly se tu rozebírají ve více vláknech a trochu se v tom už i ztrácím. Chtěl bych se zeptat na několik otázek, na které jsem zde nenašel odpověď (ale možná tu jsou).
1) obaly na albové listy - euroobal není moc vhodný. Dejvy psal, že používá značkové filatelistické. Ale nikde jsem žádné nenašel. Kdo je tedy vyrábí, resp. prodává? Jsou i na formát A3?
2)Nemáte někdo děrované BLANKO listy od Lindnera? Je rozměr A4 (210 x 297) s děrováním nebo bez něj ?
3)Albové listy POMfila - jakou mají gramáž a rozměr? Dají se objednat i bez hlavičky?
4) Desky POMfila - dají se objednat i bez textu ve zlatotisku, resp. s jiným textem? Upevnění listů je na kroužky?

Poslední dvě spíše na Zdenka a na e-shop, ale třeba sem zabrousí.

Děkuji za případné odpovědi
« Poslední úpravu provedl(a) regula_jan v 16. 3. 2011, 18:03. »
Moderátor
ahoj Jan: napis tomu panovi email hrebecj@volny.cz on je dodavatelom a vyrobcom albumovych listov Pomfila, posle ti podrobne info, dalej listy pokial viem maju gramaz 140g, ja som tlacil na 240g papier aby to bolo tvrdsie.
co sa tyka euroobalov tie som kupoval v papiernictve v cirom prevedeni, pokial sa s tym dobre zaobchadza tak sa tomu nema co stat. znackove filatelisticke pokial viem ani niesu mozno kvalitnejsie znacky Donau... Dalej albumove listy uz nerobim pretoze som presedlal na Varia od LU... je to vyhodnejsie a lacnejsie.
_______________
Registrovaný uživatel
Ahoj Babygulka, tak sa zapojim aj ja do diskusie, ked si ma tak sikovne poslal na tento link :-). Ako som uz spominal mam nazbieranu SR 1993-2008, takze tiez riesim tuto tematiku. Teraz hlavne zhanam informacie listujem katalogy... a potom sa dam dotoho. Albove listy mam nakupene od Ruzicka 1993-98, 99-2003 ERVO, zbytok Zberatel. No su to listy na ktorych sa raz zbierali aj medziharcia raz nie, vytrhavali sa znamky z harcekov, co ja nemusim.... Nevravim ze je to najhorsie ale potrpim si na presnost, estetiku. Dalej mi zalezi aby sa v tom prakticky listovalo, aby som sa zo zbierky potesil kedy ma to napadne...
Tiez by som chcel mat zbierku na tlacenych listoch, v "euroobaloch" a v albumoch s kruhovym hrebenom - toto by mohlo splnat naroky, ktore som vyssie uviedol.
Takze nizsie napisem v bodoch svoje nazory a co som nastudoval:
PAPIER, bud by som pouzil albumove listy co mam od vyssie spomenutych vydavatelov a narezal ich na A4 (hoci budu asi o necely cm kratsie na vysku), alebo by som pouzil listy A4-CAD-sheets od Schaubeka, cena 11,25e/50ks. (str.14 katalog Schaubek)
OBALY: v klube som videl, ze jeden skuseny filatelista mal svoje listy zalozene v obaloch z hrubsej "folie" myslim ze Esselte. Vravel ze cena jedneho je cca 0,33e. Mal v nom dva listy z oboch stran zasklene Hawidkami. Vyzeralo to fakt dobre.
Ja som nasiel obaly Schaubek No.fo-A4, 3,25e/10 ks. (str.14 katalog Schaubek) Tiez mi ten kolega poradil ze skladovat albumy je najlepsie kovovim hrebenom nahor, listy tak vysia a nedochaza k obotrebeniu rohov listu.
DOSKY: tiez by uvazujem od Schaubeka, album Attache (str.25 katalog Schaubek), dal by som si na to potom vyrobit paradny krabicovy obal . Alebo kupit kovove hrebene NO. 1053 (str.18 katalog SAFE) a dat si spravit dosky, potiahnut kozou... je viac moznosti.

Inak listy Pomfila su pekne, idealne by bolo vidiet cele Slovensko, aby som sa vedel rozhodnut... Pekne listy ČR su spravene na filaso http://www.filaso.cz/albove-listy.php

Tož zatial tolko...
Moderátor
Zatím díky za vaše názory a návrhy
Registrovaný uživatel
Zdravim
nechcem zakladat novu temu preto pisem sem.

Mam kompletnu sadu albumových listov ceskoslovenska II. lenze niesu zasklene. Viete mi poradit niekoho v Bratislave a okoli kdo by mi to zasklil ?? Samemu sa mi do toho pustat nechce z casovych dovodov.
Dakujem
Registrovaný uživatel
Ahoj .
mohu nabídnout albové listy v pdf k vytištění.
Skoro celý svět,výměnou za známky do mé sbírky.
Listy jsou v angličtině.
Pište na mail v profilu.
« Poslední úpravu provedl(a) Greyhead v 17. 6. 2011, 11:26. »
Moderátor
hladam nieco na Gibraltar, dalej co potrebujes...
_______________
Registrovaný uživatel
Gibraltar mám od 1886-2005 celkem 145 listů
Moderátor
aka je znacka tych listov ak smiem vediet?
_______________
Registrovaný uživatel
Bez značky.Mohu poslat vzorek na mail.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Rady začátečníkům » albumove listy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1