Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » albumove listy

Vykupminci.cz
Numisargo

albumove listy

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
smith: Podíval jsem se znovu do té knihy a ono je to napsané u předchozí emise, kde byla hodnota 72 h nová, že byla určena k vyplácení balíkových zásilek – přesně jak jsi sem dal ten ústřižek.
Registrovaný uživatel
Dají se někde sehnat samotné pérové desky ? Tzv. kostra ? Chci si vytvořit vlastní obal. Má s tím někdo zkušenosti?
Vím, vím. Několikanásobně dražší než známky uvnitř :) .
Děkuji
Registrovaný uživatel
Dají, pár odkazů jsem ti poslal.
Registrovaný uživatel
Jelikož už jsem velký chlapec, blíží se chvíle, kdy začnu taky uvažovat o albových listech (zatím je vše v zásobnících , půl na půl v hawidkách). Čili řeším kroužkové / pérové desky a taky způsob uchycení známek na listy (sbírám **). Dotaz - chci listy zcela čisté, celé si je navrhnu a vytisknu sám, nechám zasklít, nehrozí, že se mi známka v zaskleném políčku přilepí k "obyčejnému nefilatelistickému" papíru (uvažuji gramáž 240 nebo tak)? Raje říká, že ne, no mě se stejně ekluje strčit známku za X litrů lepovou stranou k nějakýmu čínskýmu papíru... samozřejmě by album stálo nebo viselo, ne ve vlhku, ale stejně... proto mi z toho vychází lépe , přilepit na listy hawidky. Vše mám nyní v černých plastových, ale na listy by asi byly vhodnější průhledné, není-liž pravda? Další věc je, že uvažuji o nějakém "zábavnějším" papíru, než klasika bílý hladký - napadá mne hrubý, "ručně dělaný", světle krémové barvy, myslím, že k té mojí ČSR I. by se to mohlo docela hodit - to už by byl kontakt takové papíru s čistou známkou asi zcela holé šílenství
Moderátor
Kup bílé hawidky a nemusíš řešit papír od čínských děcek. ;) Kvalitní řezačka podmínkou a práce jde velmi rychle. Vůbec bych neřešila nějaké zasklívání. V počítači si předkreslíš i ty políčka na hawidky a potom jen olízneš, přiložíš na předtisknuté políčko a je to. No šak tohle znáš určitě dobře.
Moderátor
Já to teda slintám prstem. Přijde mi to bezpečnější. Ve smyslu, že neolíznu i líc a vnitřek. Možná enem nemám tak šikovné jazéček. ;)
Registrovaný uživatel
děkuji za rady. no právě že neznám, zatím jsem hawidky pouze zasouval, ale neolizoval. No asi půjdu do nich, výhodou zasklení je sice určitá větší "stabilita" známky, hawidka je přeci jenom otevřená ze 3 stran většinou, ale zase naopak u 4bloků, kde už je pevnost perforace hraniční, bych se to bál ze zaskleného políčka vyndavat (no, to pravda nebudu dělat moc často), aby tam půlka nezůstala
Moderátor
Exponát je v hawidkách a v euroobalech. Pak ho pichnu do krabice a pošlu poštou na výstavu. Absolvuje výstavu, pak ho pichnou do krabice a poštou pošlou ke mně. Za těch možná 20 výstav, se mně nikdy- podotýkám nikdy(!) nestalo, že by známka vypadla z hawidky. Možná jedna nebo dvě známky, se pohnou o pár milimetrů v uložení. V domácím používání, je snad nemožné, aby známka z hawidky šla ven. ;)
Registrovaný uživatel
OK, díky:)
Moderátor
pouzivaj plastove listy a mas pokoj, ziadne havidky, ziadny papier atd, ulozis si to ako chces a znamka je chranena to je moj nazor
_______________
Registrovaný uživatel
pavlinka napsal
... V domácím používání, je snad nemožné, aby známka z hawidky šla ven. ;)

Leda v případě že mu manželka otluče sbírku o hlavu.
To se naštěstí Tebe Pavlínko netýká :D
Registrovaný uživatel
No, ten papír mě zajímá taky. Velmi se mi líbí typ béžový, ale hladký od Schaubka, gramáž myslím 200g;ale cena.....Něco jsem našel v Čechách-archy A3 (a nechám oříznout v tiskárně), ale z důvodu reklamy nemůžu uvádět. Velikost taktéž obdobně Schaubek, tzn. nikoliv A4. Průseky tu někdo nedoporučoval, leč se to může zaseknout v tiskárně, takže tzn. "protlaky" pro lepší otáčení stránek :roll: nevím jak to nazvat. Chci ten papír "na věky" nikoliv na 2-3 roky. Když budou známky v hawidkách, nemusí být pH papíru neutrální. Nebo se pletu?

Co by začínajícímu toho moc nemám, ale už teď manželka zvedá obočí při stále mizejících běžných knihách z knihovny náhradou za alba :evil: To otlučení o hlavu může brzy přijít. :D
« Poslední úpravu provedl(a) Peťas v 12. 4. 2014, 16:43. »
Registrovaný uživatel
babygulka: plastové listy ne, všeobecně preferuji přírodní materiály a tak stačí ty plastové hawidky:)

ano, otřískání o hlavu jistě není vyloučená věc:) stačí ten pohled, když zachytí cenné psaní a po shlédnutí výše pojištění následuje dotaz, zda to tolik opravdu stojí...? :) pak teprve nastává chvíle pro diplomacii a odpovědi typu "ano, ale....". No myslím pánové, že si rozumíme;)
Moderátor
Jaa-chym napsal
babygulka: plastové listy ne, všeobecně preferuji přírodní materiály a tak stačí ty plastové hawidky:)

ano, otřískání o hlavu jistě není vyloučená věc:) stačí ten pohled, když zachytí cenné psaní a po shlédnutí výše pojištění následuje dotaz, zda to tolik opravdu stojí...? :) pak teprve nastává chvíle pro diplomacii a odpovědi typu "ano, ale....". No myslím pánové, že si rozumíme;)


Na otázku "zda to tolik stojí" treba odpovedať, že nie, len pre istotu je to poistené na dvojnásobok ceny, aby v prípade straty na pošte obe strany aj niečo zarobili. ;)
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Ahoj.
hľadám kontakt na pána Ivana Rúžičku z Bratislavy ktorý vyrába albumové listy Slovenska .
Za info Dakujem
Registrovaný uživatel
Dobrý deň,
dovolil by som si tu dať odkaz na šablónu pre Albové listy Leuchtturmu, ktoré sa predávajú ako prázdne s vytlačeným rámikom. Je to varianta, aby si mohol zberateľ doplniť zbierku na vlastných listoch, ktoré neexistujú predtlačené. Nápisy a podobne si už môžete zmeniť ako potrebujete.
Text a všetky veci, ktoré si budete upravovať by sa mali pekne vojsť do predtlačeného rámika na liste.
Ak by bol problém, dajte vedieť.
Tu je odkaz na stiahnutie:
https://onedrive.live.com/redir?resid=D685FE64385470CD!88631&authkey=!AKmjaOH9EiQR-h4&ithint=file%2cdocx
Príjemné bavenie sa so zbierkou želám :)

Tomáš
Registrovaný uživatel
Hezký den , dovolil jsem si vstoupit do tohoto vlákna a ukázat jak jsem začal ukládat sbírku já snad nezklidim moc kritit. Takové poloviční albové listy uložené v sistému zn importa :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Potřeboval bych radu od zkušených harcovníku , trošku jsem předělal albové listy které si dělám, jsou vhodné mé popisky které pišu ke známkam nebo radši je nepsat ? Díky moc za rady a nápady

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nějak to nemužu ostře vyfotit tady aspoň detail popisek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No a na co chceš vlastně radu? Na popisky? Tyto albové listy si děláš pro sebe a popisky jakbysmet. Máš to velmi- opravdu velmi pěkné! Vypadá to úplně jinak, jak v zásobníku. Jen to nestojí pár korun- že jo. Myslím si, že každá specializovaná sbírka by měla vypadat takto. Pěkně uspořádané a v kvalitních obalech a hawidkách. ;) Musím taky říct, že ty hawidky jsou kolem známek přesně tak, jak se mně to líbí. Jen tak dál Mirdo a systém se píše s tvrdým y. :)
Registrovaný uživatel
Ano popisky jsem chtěl poradit , jestli nejsou nějaká pravidla jak vkládat text mezi známky, jestli muže být různě vložený .Jo jo dělám si to jen pro sebe hlavně aby se to líbilo mě, ale aby to mělo i nějaký směr a smysl . Jinak díky za pochvalu a hr do dalšího sbíraní :)
Moderátor
Jelikož si to děláš pro radost a ne na výstavu, tak je plně na tobě, jak si to popíšeš. Máš se aspoň čím bavit. ;)
Registrovaný uživatel
Ještě bych chtěl poradit jak nejlépe upevňovat dopisy na albové listy, díval jsem se že hodně sběratelů je upevňuje pomocí průhledných rožku. Jsou to klasické fotorožky nebo jsou to nějaké specialní ?
Registrovaný uživatel
Já osobně používám růžky a jsem s tím spokojený :-)
http://eshop.infofila.cz/samolepici-ruzky-leuchtturm-ecke-19-1154
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
Registrovaný uživatel
Já používám samolepisí HAMA koupeno ve fotolabu, cca 130,- za 500 kusů.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Rady začátečníkům » albumove listy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1