Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » albumove listy

Vykupminci.cz
Numisargo

albumove listy

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
no mozte email mam v profile kliknete na poslat spravu!!!
_______________
Registrovaný uživatel
Máte skrytý
Moderátor
markodziak zavinac gmail.com ak smiem poprosit este o ukazky
Madarsko do roku 1945-1970
Polsko do roku 1944-1970
Spanielsko do roku 1945-1975

vopred Vam dakujem, pripadne podrobnosti mi napiste v emaily!!
_______________
Registrovaný uživatel
Posláno na mail
Registrovaný uživatel
Prikladám niečo z mojej tvorby pre inšpiráciu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zajímalo by mě, jestli se nemůžou známky nalepené v albu (ne v havidkách) při častějším listování nějak odřít.

A za kolik se dají koupit prázdné albové listy? Dají se sehnat levněji, než je nabízí na svých webech Schaubek, Lindner a Leuchtturm? Není i nějaký český výrobce?
Moderátor
Známky nalepené v albu se mohou odřít, především v místě nálepky. Pokud před nalepením nejsou odstraněny zbytky původních nálepek, riziko se zvyšuje (čím větší vrstva, tím větší riziko). Dále záleží na papíru a způsobu tisku; asi nejchoulostivější je ofset na lesklém papíře.
Albové listy se u nás občas dají sehnat; doporučuji zeptat se u Trojana. Současnou cenu neznám, před pár lety jsem kupoval za 2,50 Kč.
Registrovaný uživatel
Tak to je nemilé s tím otíráním. A na webu Trojana opravdu nabízí albové listy za 2,50 Kč za kus. Díky.
Registrovaný uživatel
dědek napsal
Tak to je nemilé s tím otíráním. A na webu Trojana opravdu nabízí albové listy za 2,50 Kč za kus. Díky.
mám pocit , že filatelie karlín , je má levnější , ale bez hawidek neukládám ani známky za .-50 hal
Registrovaný uživatel
Zkusil jsem si udělat vlastní albové listy pro Maďarsko. Viz odkaz na ročník 1961.

http://www.uloz.to/xS7JyAv/hu-1961-komplet-pdf


Chci se zeptat zda stačí vytisknout na papír 160g, nalepit hawidky, případně zasklít a dát do euroobalu a čtyřkroužkový šanon? nebo máte jiné doporučení?
Předem díky za radu.
Registrovaný uživatel
Mohu se zeptat v jakém programu jste albové listy vytvořil?
Registrovaný uživatel
já ve wordu a vytisknul do PDF.
Registrovaný uživatel
mohl byste mi prosím někdo poradit, jak zjistit velikost známky, kterou nemám ve sbírce ( a kterou si z toho důvodu nemohu změřit ) , pro vytvoření správné velikosti okénka na albovém listu? Dá se to někde zjistit?
Registrovaný uživatel
Možná je to hloupost, nejsem filatelista ale nejsou vyobrazení v katalogu 1:1 :roll:
Registrovaný uživatel
v Michelu myslím, že ne. Tam jsou zmenšený
Registrovaný uživatel
V katalogu určitě ne. Většinou ani na stránkách vydávající pošty to není uvedeno, a pokud je tak většinou jen velikost obrázku bez zoubkování a bílého okraje.
Registrovaný uživatel
for grin
Albové listy dělám ve Wordu a klopím do pdf a následně i do jpg. Jaké děláš albové listy - myslím zemi.
Registrovaný uživatel
Teď si vyrábím Německo do roku 1945 - pouze obsazené území
Registrovaný uživatel
Já se teď pustil do SRN (1960-1990), ale bude mi to chvíli trvat :-) Pak bych rá dodělal část Maďarska co jsem začal.
Registrovaný uživatel
Tak to nemám.
Registrovaný uživatel
opravdu nikoho nenapadá, jak zjistit rozměry známek? Jak pak vytvoříte albové listy pro známky, které ještě nemáte ve sbírce, ale potřebujete udělat pro ně okénko?
Moderátor
Záleží na znalosti známek příslušného státu. Pokud jsou známky tištěné v jedné tiskárně, pak není důvod, aby se lišily v milimetrech. Třeba u našich známek je pouze několik základních rozměrů a jejich násobků.
Katalogy s obrázky známek 1:1 se dají občas najít na netu. Občas se také dají najít rozměry známek na webech poštovních správ (tam však jde zpravidla o rozměr obrazové části známky).
Registrovaný uživatel
Obrázky známek bývají v katalogu zmenšeny v určitém poměru ke skutečné velikosti. Ten poměr se dá změřit a s ním pak určit velikost libovolné známky v katalogu. Výjimkou bývají aršíky apod.
Registrovaný uživatel
československo 1975-79 2
československo 1975-79 1
československo 1889
československo 1985-88tL
československo 1985-88
československo 1980-84 2
československo 1975
československo 1976
československo 1977
československo 1978
československo 1989
československo 1982
československo 1992
československo 1994
československo 1976
československo 1980-84
československo 1965-69/1
československo 1965-69/2
československo 1970-74/TL
československo 1970-74
Slovensko 1993
Slovensko 1995
Slovenská republika 2003
Slovenská republika 2004
česká republika 1995
česká republika 1999
česká republika 2000
česká republika 2001
česká republika 2002
česká republika 2004
česká republika 2003

od 50 do 100kc
vombrej@email.cz
Registrovaný uživatel
Všechny zdravím,

po několika letech svých sběratelských začátků jsem se rozhodl pořídit pérové desky na albové listy, konkrétně od Leuchtturmu. Otázka se tedy týká pérových desek a ptám se v tomto tématu jen abych netvořil nové, možná trošku banální téma.

Rozhodoval jsem mezi kroužkovými deskami kvůli pohodlnosti vkládání a přidávání listů a pérovými deskami, které jsou tak nějak tradičnější a list vypadá bez dírek tak nějak čistěji. Mechanismy jsem měl tedy před samotnou koupí prostudovány.... Ale :) Narazil jsem na "problém" s vkládáním listů u pérových desek. Péro je dost tuhé a mám problém vložit úhledně velký štos listů do desek, ikdyž vkládám postupně. Leuchtturm k deskám přikládá jakési papírové vložky, které se umísťují do hřbetu, ale nějak mi nepomáhají. Jednoduše s tím bojuji, jsem puntičkář, tak mi vadí každý list, který čouhá vice než jiný atp.

Poradili byste mi prosím, jak na to? Už jsem zaúkoloval i lidi kolem (jeden roztahoval, druhý vkládal) :D Prohledal jsem internet a takovou banalitou se nikdo asi ještě nezabýval :)

S pozdravem
Vojta

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Rady začátečníkům » albumove listy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1