Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » albumove listy

Vykupminci.cz
Numisargo

albumove listy

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
pavlinka napsal
Není problém koupit eurosložky silnější- třeba 100 mikronů oproti těm 30-ti obyčejné složky. Mám v tom exponát a oka drží už roky.


mohl bych poprosit fotku jak to vypadá založené v těch kroužkových albových deskách? díky moc
Registrovaný uživatel
pavlinka napsal
Abys neřekl, že si v tom sám. Toto je námětové sbírání květinek........známečky ještě dorovnám ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


dovolím si ještě jeden pokus o oživení - mohu pavlinko poprosit fotku založených těchto albových listů v kroužkovém albu? díky moc
Registrovaný uživatel
stibacek napsal
Ahoj, já jsem taky na začátku zkoušel listy do euroobalů ale brzy jsem toho nechal a začal dělat svoje vlastní na listech LEUCHTTURM. Počkám ,až mám celý ročník nebo sadu kterou chci, pak změřím známky, nakreslím návrh na listy a nalepím bílé hawidky. Místo popisků tisknu jen obrázek, který je použit na FDC.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


ty jo super... ty minimalistické věci se mi fakt líbí...
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
Je to pěkné, gratuluji. Já ovšem dávám přednost dělat listy na formátu A4 a do euroobalů, kde jsou známky chráněny před poškozením a listy při častějším prohlížení před ohmatáním. Na čisté známky dělám okénka z umafánu, je to ovšem pracnější než dávat známky do hawidek.


tento typ jsem nakonec zvolil taky... z těch důvodů co popisujete... díky za tip!!
Registrovaný uživatel
pro případnou inspiraci ostatním jak jsem to nakonec pojal já (díky ostatním za inspiraci ;-)):

- staré zasklené albové listy Pofis (ty které chyběly jsem si dodělal na staré prázdné listy), líbí se mi ta nažloutlá barva, prostě retro... navíc úplně jednoduché popisky známek mi taky vyhovují...
- zaříznuto na A4 a vloženo do Euroobalů 150 mikronů (https://eshop.smero.cz/obal-euro-a4-u-150mi-100-p-p), trošku dražší, ale jsou fakt super pevné
- celé ve 4 kroužkových albových deskách
- na protější stranu (vždy zezadu albového listu do stejné složky) ještě pro listování s "nefilatelisty" vloženy relevantní scany z katalogu Pofis (uspořádáno z katalogu na A4 tak aby to odpovídalo vylepeným hawidkám a vyhozeny reklamy pofisu...)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Něco podobného také řeším, objednal jsem euroobaly od sevt, velká firma, na zkoušku 120,150 mic, přišlo to zaprášené :(
Registrovaný uživatel
od smera to chodí po 100ks zavařené do plastového sáčku, zatím žádný problém... nakoupil jsem už 6 balíků (postupně předělávám všechny generální sbírky ze zásobníků do alb), na listování je to v těch euroobalech fakt super!

mají i vcelku levné kvalitní 4-kroužkové desky (https://eshop.smero.cz/poradac-4kr-mobilni-3cm-leitz-active-wow-softclick-cer), vejde tam cca 50 listů ... sice to není tak reprezentativní jako třeba od Leuchtturmu a nemají k tomu kazety, ale zase to má na převoz zavírání na gumičku a stojí to o dost míň peněz... ty tlusté euroobaly ty listy chrání dostatečně

pak kdyžtak hoď taky nějaké fotky, inspirace tady je někdy fakt hodně prospěšná...
Registrovaný uživatel
a ještě třeba jeden tip:

na první republiku jsem si teď objednal zasklené albové listy POMfila, když jsem si spočítal materiál a hlavně čas, tak by se mi to v životě nemohlo vyplatit udělat svépomocí... https://eshop.infofila.cz/albove-listy-ceskoslovensko-1918-1939-komplet-87-l-790 (navíc to beru i jako podporu klukům z infofily resp. tohoto fóra... :))

dělají to rovnou na A4 = určeno do euroobalů (objednat se to dá i bez nich, já používám silnější); navíc pán který to pro kluky z Infofily dělá je ochotný udělat i nějaké změny a doplňky přesně jak jsem mu popsal...

Původně jsem chtěl nějaké starší - dobové Pofis třeba, aby to odpovídalo "historickému období", ale chybělo by tam strašně moc věcí které mám a za První republiky se tak jako teď nesbíraly, tak jsem nakonec zvolil tuto cestu... pak hodím nějakou ukázku.

viděl jsem na tom jeden moc hezký generální exponát: http://www.exponet.info/exhibit.php?exhibit_ID=989&lng=CZ = ty novější, co jsem viděl z náhledů jednotlivých listů, tam už mají navíc doplněné i některé položky které tady ještě nejsou
Registrovaný uživatel
dobré ráno rád bych se poptal zda by se daly objednat albové listy na Irán-Perzie do r. 1879 ve formátu A - 4 budu rád pokud ni někdo poradí jak je získat Jirka z Moravy
Registrovaný uživatel
Určitě , to jsou asi 3 listy.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mám dotaz, jak moc je bezpečné uložení albových listů do eurofolií? Řeším, zda není možné si poškodit známky při dlouhodobém uložení. Albové listy by měly samozřejmě hawidky, kdy by byla známka vložena. Moc děkuji!
Moderátor
Pokud jsou známky v hawidkách, nic jim nehrozí. Jdou sice koupit i speciální "eurosložky" od filatelistických výrobců, ale cena je někdy na palici. Výstavní listy na výstavy jsou v eurosložkách o větší síle materiálu. Já jsem zásadně používala Donau (Biella) 100 mikronů.
Registrovaný uživatel
Moc děkuji za rady! :) Dám na Vás a zkusím koupit silnější folie. Případně jsem zvažoval svázání listů.
Registrovaný uživatel
Malý přírůstek do sbírky leteckých :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Finální podoba albového listu :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Moc hezké a pěkně zarovnaný text do bloku. Žádné násilí a světlá plocha. Chválím!
Moderátor
Ještě opravit chybičky v textu a bude to akorát ;).
Registrovaný uživatel
Díky za pochvalu :) No musel jsem to ještě trochu doladit ,přidáním prvních nezoubkovaných at sou pěkně pospolu a tex předělán :) moc dík za upozornění

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jediná výhoda této doby je že mám více času na známky ,dodělávám si aspoň mé albové listy s dopisy. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krásná práce!

mirda1 napsal
Jediná výhoda této doby je že mám více času na známky ,dodělávám si aspoň mé albové listy s dopisy. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já sem spokojený s ukládáním známek do desek Importa sice sou dražší ale max spokojenost. Dávám vždy po jednom albovém listu druhá strana vyhrazena na atesty .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10

Sběratel.com » Rady začátečníkům » albumove listy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1