Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » alpaka

Vykupminci.cz
Numisargo

alpaka

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
chci Vás požádat zda mi můžete určit výrobce těchto alpakových výrobků a co znamenají jednotlivé čísla u výrobních značek.

u obrázku:
alpaka 1 (značka) ML (číslo) 552
alpaka 2 (číslo) 1061 3 (značka) kytička ve čtverci A.S.
alpaka 3 (značka) vlajka s B (číslo) 3417 (pod tímto číslo) číslo 1
alpaka 4 (číslo) 10181(značka) kytičky v čtverci, kytička bez čtverce (číslo) 1

Zda lze říci z jaké doby pocházejí (počítám tak 1900 -1945), kde bych mohl o jednotlivých výrobcích najít nějaké informace a zda je lze někde ocenit aspoň rozmezí od do.

VELICE DĚKUJI
Roman

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Alapka č. 1 možná je to Lug a Matzak, Moravská Třebová
Alpaka č. 2 Sandrik, Dolné Hámre, As = postříbřená alpaka
Alpaka č. 3 František Bibus, Moravská Třebová
Alpaka č.4 Sandrik,Dolné Hámre
Vzhledově je to vše 30. léta 20. století.
Ceny: nástolce budou od 800 do 1500 Kč.
Servis kolem 3000 Kč.
Samozřejmě za předpokladu, že je to vše kompletní, nerozbité a neodřené a nepoškrabané.

Adalbert
Registrovaný uživatel
moc děkuji za informace :) Adalberte
Registrovaný uživatel
Prepáčte , za zneužitie :D tohoto vlákna.Nechcem otvárať ďaľšie.Tak trochu detinská otázka. Ako rozpoznám alpaku (prípadne postriebrenú ) od striebra ? :roll: Chodím na burzi do Trenčína a pri nákupe napr. strieborného príboru (zdravotné dovody) som na tom TROP alebo HOP na milosť predávajúceho. Ja viem , že sú tam punce , ale ak tam nieje 800 tak som si není istý . Má alpaka svoj punc ? Podľa horného obrázku má každá alpaka výrobné číslo :( Prípadne doporučte tabulky na internete.Ďakujem.
Registrovaný uživatel
starky3 napsal
... Chodím na burzi do Trenčína a pri nákupe napr. strieborného príboru (zdravotné dovody) som na tom TROP alebo HOP na milosť

Tak trochu detinská otázka, na jaké zdravotné potíže jsou potřeba stříbrné příbory? :shock:
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
starky3 napsal
... Chodím na burzi do Trenčína a pri nákupe napr. strieborného príboru (zdravotné dovody) som na tom TROP alebo HOP na milosť

Tak trochu detinská otázka, na jaké zdravotné potíže jsou potřeba stříbrné příbory? :shock:


Alergie na chrom či nikl.
Registrovaný uživatel
starky3 napsal
Prepáčte , za zneužitie :D tohoto vlákna.Nechcem otvárať ďaľšie.Tak trochu detinská otázka. Ako rozpoznám alpaku (prípadne postriebrenú ) od striebra ? :roll: Chodím na burzi do Trenčína a pri nákupe napr. strieborného príboru (zdravotné dovody) som na tom TROP alebo HOP na milosť predávajúceho. Ja viem , že sú tam punce , ale ak tam nieje 800 tak som si není istý . Má alpaka svoj punc ? Podľa horného obrázku má každá alpaka výrobné číslo :( Prípadne doporučte tabulky na internete.Ďakujem.


Stříbrný příbor bude mít buď punc + uvedenou ryzost (krom výrobní značky). Alpaka bude mít výrobní značku, u postříbřené alpaky budou ještě číslice (formalizující) informující o síle Ag vrstvy.
Registrovaný uživatel
Proboha to také existuje? :shock:
Registrovaný uživatel
starky3 napsal
Podľa horného obrázku má každá alpaka výrobné číslo

Výrobné, poradové číslo a číslo počtu kusov v servise býva na stolovom riade. Na príbore som ho nevidel. Na hornom obrázku je všetko stolový riad.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Proboha to také existuje? :shock:


Jo, už pár desetiletí. Někomu už vadí nikl ve slitinách (mince, šperky).
Moderátor
Copak nikl: http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/opusteni-a-nepochopeni-tak-konci-alergici-na-mobilni-signal/r~d515f2d2c65211e4b98c002590604f2e/
Lidstvo je tak zdravé, že bude za chvíli alergické na všechno (nejen na politiky a jejich mluvčí).
Registrovaný uživatel
Ďakujem páni - gorila a stator majú u mňa veľké plus za dobré poradenstvo.Bohužial turtleover....... hlbké mínus.Doporučujem pozrieť na ,,WEB,, striebro je ANTIBAKTERIALNE .Jednoducho sa naň nechýtá žiadna plieseň a baktérie.Ako píše Pavel III , bohužial posledná mladšia generácia je alergická , zľahčene povedané na všetko .Len pre zaújmavosť.Ak si zoberie vnučka bežný príbor (nerez,chrom.....),prípadne použije tanier s farebnou obrubou (aj vo farbe je ťažký kov),alebo umelú misku (keď aj s potrav. znakom) momente je celá vyhádzaná na tele.Jesť može len z čistého skla a možno je to voľakomu smiešne , ale jeden strieborný príbor má u nás , jeden doma a jeden nosí so sebou do školskéj jedálne.Takže trebe sa len trochu imformovať a úsmev zamrzne.Upozorňujem , že to v tomto prípade není žiadna babská blbosť zo Slovenska, ale normálne antialergické doporučenie od lekárov na celom svete.
Registrovaný uživatel
Také mám doma sadu příborů Sandrik. Když je na rukojetích punc znamená to, že jsou tedy stříbrné. Kdyby byly jen postříbřené, tak by se tam nedával a byly by tam jen značky výše popsané?
Registrovaný uživatel
Áno u Sandriku. Nemusí to ale platiť obecne. Sú štáty bez štátneho puncovníctva, napr. Nemecko, Rakúsko, kde štátne puncovíctvo bolo ukončené a výrobcovia si označujú svoje výrobky značkou a číslom rýdzosti. Punce nemusia byť ani na výrobkoch vyrobených pred povinným štátnym puncovaním v príslušnej zemi.

Značky Sandriku sú aj tu:
http://www.obnova.sk/diskusia/pribory?page=26#comment-70927
Registrovaný uživatel
chci se tedy zeptat u toho kose se tedy jedna o alpaku ktera je postribrena stribrem o rizosti 800/1000 kdy* je tam znacka alpaky a stribra? :roll: a potom pisete ze kazde cislo znamena neco muzete mi prosim vysvetlit jak to funguje na tom tacu s nadobim? dekuji :)
Registrovaný uživatel
Bohužial turtleover....... hlbké mínus........
:mrgreen: ......jeste ze ten minus nemas na konte..... :roll:
Registrovaný uživatel
Dobrý deň.Striebro má punc,uvedenú rýdzosť,výrobcu.Alpaka značku výrobcu,hrúbku AG vrstvy a možno aj niečo iné.Tak som tomu porozumel.Mám akúsi "čašu",ktorá je rozoberacia,vyzerá ako alpaka-tmavne,dá sa vyčistiť,ale žiadnu značku,znak,číslo a nie tak ešte punc nevidím.Je to nejaká iná povrchová úprava,alebo tam označenie nemusí byť?Je to akýsi anonym.Je to vôbec alpaka?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý večer!
Tento tanier (misa) na rozdiel od "čaše" v príspevku hore,o ktorej som sa nič nedozvedel :'( ,značku má.Je to Sandrik,značka pre čínske striebro.Číslo 12 nie je poradové číslo výrobku ako som si pôvodne myslel (?),ale zrejme hrúbka Ag vrstvy.Má priemer 30 cm.Ale aký je starý a drahý :P ,k tomu som sa nedopátral.Viete to určiť?A viete mi povedať čo za "mor" ho chytá hlavne zo spodnej strany?Je to po nejakej chémii? Ale veď Ag sa predsa môže čistiť....Prípravky sú dostupné -chemické.Tie fľaky,bodky-mor sú tam už dlho.Prečo len na spodnej strane? Čistil niekto len dno? :mrgreen:
Stred je z mosadze?
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vyrobil SANDRIK v tridsiatich rokoch 20. storočia z čínskeho striebra, nazývaného aj biela mosadz. Čínske striebro nie je Ag. Zložením sa podobné alpake. Číslo 12 nie je hrúbka Ag, ale pravdepodobne číslo modelu.
Registrovaný uživatel
Díky. Mám v tom zdá sa chaos.Myslel som,že alpaka je niečo (zliatina) postriebrené.Niektoré veci také sú.A číslo je potom označenie hrúbky Ag vrstvy.Tento tanier je teda z "čínskeho" striebra-bielej mosadze a je nepostriebrený?Znamená to,že keď ho budem drhnúť ako o život,tak bude stále rovnaký a nič z neho nezošúcham?
O tom čísle som si pôvodne myslel,že to je niečo ako dvanásty tanier v poradí z nejakej série,alebo tak nejako.Možno sa od seba líšili inými druhmi lesného ovocia.... :mrgreen:
-s-
Už som pozrel do WIKI,čo je alpaka.Píšu ale,že nehrdzavie....
Registrovaný uživatel
Oprava! Nie,že nehrdzavie,ale že je odolná voči korózii.
-s-
Registrovaný uživatel
Aky je este material podobny alpake, z ktoreho sa vyrabali podobne tacky, vazy atd. ?
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
argyrophan, Germania Silber, German silver, silverine, maillechort a cuivre blanc, Argentan, Argentin a Neusilber, albaloid, МНЦ, Mельхиор, нейзильбер a najstarší, pôvodom stredoveký pakfong.
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
Aky je este material podobny alpake, z ktoreho sa vyrabali podobne tacky, vazy atd. ?

A čo ja viem? Asi ten,čo sa odsťahoval do Humpolca. :mrgreen:
Tých pomenovaní je skutočne dosť,ale ja som sa pýtal aké je to staré (to ma potešilo),aké je to "drahé" a prečo je to "choré"-bodkované,fľakaté,vlastne asi hrdzavé.Nie som alpakár.Už mám len jablko a hrušku so štamperlíkmi. Tie sú podarené.
A tá celkom ťažká čaša? Čo je to?Vysoká 24 cm.Príležitostná záležitosť,ľudová tvorivosť,alebo je to kus (mám dve) z nejakej sady,ktorá niekedy bežne existovala?
Registrovaný uživatel
Ja len ze z jednej tácky striebornej farby mi zere pes :) nema to punc , nieje to striebro ale ani ocel :D
Tak reku , ze co mam googlovat za zliatinu, material ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » alpaka

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1