Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Amerika

Vykupminci.cz
Numisargo

Amerika

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Zakládám další světadíl - Ameriku
Obrázek vložený uživatelem
Pro pokročilejší sběratele ZZ posílám ukázku Peruánských lokálů
Moderátor
Vidím, že Peruánské lokály nikoho nezaujaly, zkusím to s Kolumbií
Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jaromir napsal
Vidím, že Peruánské lokály nikoho nezaujaly, zkusím to s Kolumbií

Tohle mne zaujalo (jou tam znaky :) )
Jak je to s dostupností a cenou těchto kousků?
_______________
Moderátor
Aj mňa zaujali, ako veľmi zaujímavé známky. Ale nakoľko je to mimo môj zberateľský obzor, tak len pozerám ako puk.
Moderátor
Pro lepší přehled přikládám mapu Peru použitou z FAZZ od Hlinky a Muchy. Je tam vyobrazena většina peruánských lokálů, některé mi naopak chybí.
Obrázek vložený uživatelem
Ceny se pohybují řádově ve stokorunách, nejdražší je Moquegua- u nás se prodává nad 1000,-Kč.
Moderátor
Zde je mapa Kolumbijských lokálů společně s Venezuelou ( v minulosti tvořily 1 stát). Kolumbie začíná Granadskou konfederací 1858, následuje Nová Granada 1861, Kolumbie od roku 1862.
Obrázek vložený uživatelem
Ceny Kolumbijských lokálů se též pohybují řádově ve stokorunách, nejdražší je Nová Granada, kde známka ve slušné kvalitě většinou začíná na 3.000,-Kč.
Moderátor
Podle návštěv vidím, že přece jen státy Jižní Ameriky zaujaly, tak posílám lokály Venezuely, které jsou již na mapce vyobrazeny.
Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ještě posílám lokály Argentiny. Např. Cordoba je dost drahá a patří většinou mezi posledních 10 ZZ, které sběratel dle FAZZ od Hlinky a Muchy sesbírá.
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Těžko soudit takto z obrázku, ale to Buenos Aires nevypadá moc pravě...
Z té Jižní Ameriky se toho dá najít spousty. třeba známky železničních společností pro přepravu zásilek(první řádek) či další drobnosti...
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nebo speciální velké známky pro přepravu cenných pojištěných zásilek...
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Poštovně použité jsou výrazně vzácnější
Obrázek vložený uživatelem

a znehodnocené poštovními razítky lze označit za výjmečné...
Obrázek vložený uživatelem

:)
Moderátor
Ano, ty známky pro přepravu cenných pojištěných zásilek s poštovními razítky jsou skutečně vyjímečné.
Na území Jižní Ameriky celá řada dopravních společností vydávala svoje známky.
Posílám jich několik z území Kolumbie
Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jaromir napsal
Ještě posílám lokály Argentiny. Např. Cordoba je dost drahá a patří většinou mezi posledních 10 ZZ, které sběratel dle FAZZ od Hlinky a Muchy sesbírá.

Měl bych, Jaromíre, prosbu - mohl byste nasledující známky naskenovat ve větším rozlíšení a dát sem odkaz na stažení? Díky předem
1. Lima, Puno
2. Granadská konfederace, Nová Granada, Bogota, Cauca, Caldas, Santaneder, Tolima
3. Zulia (1891), Venezuela
Chtěl bych je potom použít na svých stránkách a taky abych věděl co shánět :-)
_______________
Moderátor
Akire, zde jsou Vámi uvedené obrázky v rozlišení 1.200 DPI (celkem 2,44MBa)
http://img223.imagevenue.com/img.php?image=85959_Ji33n32_amerika_122_98lo.jpg
Moderátor
Jaromir napsal
Akire, zde jsou Vámi uvedené obrázky v rozlišení 1.200 DPI (celkem 2,44MBa)

Díky moc. Pokud máte něco podobného (znaky, mapy, vlajky) budete mít čas to sem "hodit"... :-)
Díky předem
_______________
Registrovaný uživatel
[url= Obrázek vložený uživatelem]Jaromíre, zaujala mne sbírka lokálů Peru, neboť jich mám také pár ve své sbírce. Ze svých kousků si nejvíce cením Chachapoyas a YCA – bílé písmeno J v červeném kruhu (třetí zprava).
Moderátor
Tak vidím, že se do diskuze připojil další špičkový sběratel ZZ - Geofilatelista. Pokud máte další zajímavosti, třeba Švýcarské kantony, Marocké lokály, Mosquito nebo Bucharu, uvítáme známky v příslušných rubrikách.
Moderátor
Zaujímavé:

http://www.aukro.sk/item623976327-cucuta.html
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Ta Cucuta za 3,33 Eur je odpovídající cena. Není to příliš vzácná známková země.
I ta nejlevnější známka z ukázky Peruánských lokálů od Geofilatelisty je pořád o hodně vzácnější než Cucuta.
« Poslední úpravu provedl(a) Jaromir v 5. 5. 2009, 21:03. »
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem Něco málo ze známkové země Moskitské pobřeží. Poštovní známka je přetisk Mosquito provisional na známce Nikaragui. Fiskální známky mají text Mosquito reserve Nicaragua. Nálepky s textem Mosquito reservation se používaly např. jako kolky na celních potvrzeních.
Moderátor
Mosquito provisional je zajímavá známka, protože doposud jsem ji viděl jen na obálkách nebo vystřihnutou z obálek. Na této známce je vidět malá část razítka a protože jsem tuto známku měl již v rukou, zkoumal ji a porovnával se svými známkami, myslím si, že je pravá (přetisk).
Ta listina s kulatými kolkovými známkami se též hned tak nevidí. Obdélníkové kolkové známky jsou občas k sehnání, ale celkově je to pastva pro oči. Osobně by mne zajímalo, kolik sběratelů ZZ má pravou známku Mosquito provisional.
Registrovaný uživatel
Počítám že nejméně 20-25 kusů poštovních známek Moskytského pobřeží by se v ČR určitě našlo, podle toho, kolik jsem jich před několika roky v Praze viděl. Ale co takhle dvojitý přetisk (viz obrázek) - máte někdo?

Jinak se tahle známka špatně shání, např. na eBay jsem na ni zatím nikdy nenarazil. :'(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Moc pěkná věc. Dvojitý přetisk na této známce vidím poprvé. Výstřižek je z obálky adresované na Dr. Kuehna.
Zajímalo by mne, jestli byly rozeslané i na jiné adresy. Na druhé straně u takového výstřižku odpadají jakékoliv pochyby o pravosti (mám obálku psanou tím samým rukopisem a zřejmě i tím samým inkoustem).
Moderátor
v zivote som Moskquitske pobrezie nevidel, zaujimalo by ma preco je tato krajina taka vzacna, kvoli velmi malemu vyskytu ci sa na trhu prakticky nevyskytuju ako v pripade Buchary a Chorezmu?
pre geocz - naozaj velmi pekny kusok, gratulujem a zavidim.... ;)
Moderátor
Vzácná je kvůli minimálnímu výskytu. Známka pochází z r. 1894, když v Nicaragui na území indiánského kmene "Moskitů" došlo k povstání a vyhlášení republiky. Během bojů došlo k vydání těchto přetisků.
Ale spíše je to soukromá aktivita Dr. Kuehna a tyto známky i použité obálky se dají zařadit i jako "mache" - filatelistické výtvory. Tuším, že v ČR a SR jsou pouze 4 obálky se známkami Mosquita.
O Mosquito mám nějaké materiály. Pokud budu mít chvíli času, je to na napsání článku.
Naproti tomu Buchara a Chorezm jsou naprosto regulérní známkové země. Zajímavé je, že Michel vede Mosquito jako regulérní ZZ, kdežto o Buchaře a Chorezmu se vůbec nezmiňuje.
« Poslední úpravu provedl(a) Jaromir v 2. 10. 2010, 21:42. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Amerika

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1