Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » Antická numismatika

Vykupminci.cz
Numisargo

Antická numismatika

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Chtěl bych tuto diskusi založit jako místo výměny informací, pomoci a výměny zkušeností této velmi pestré a zajímavé doby.
Každý si z tohoto období vybere to své oblast, období, panovníka, figurální motivy apod. I já jsem začínal sbíráním moderních mincí císaře Františka Josefa, avšak sbírání prakticky stále stejných mincí (ve smyslu pouze změny značky mincovny) jsem na moderní mince od (poloviny 18 století do dneška) zanevřel a začal jsem sbírat římské mince díky jejich pestrosti motivů. Je prakticky nemožné najít dva identické exempláře téže mince - vždy se liší (střížkem, obrazem, rozdělením opisů, titiulaturou panovníka atd.).
Možná si myslíte, že toto období je velice finančně náročné, ale jak zde již mnohoktát na tomto fóru bylo napsáno - nerozhoduje stáří mince ale počet dochovaných resp. vyražených kusů. Např. Zlatník FJI 1860A se na aukru prodává okolo 250 Kč (nejběžnější zlatka!!!) nejběžnější mince z období Říma stojí o pár desetikorun více. Nebojte se antické numismatiky i se skromnými finančními prostředky vybudovat krásnou sbírku starých mincí.
« Poslední úpravu provedl(a) Archypov v 8. 6. 2007, 17:32. »
Moderátor
Úplne s Vami súhlasím, antika je smotanou numizmatiky. Sám som rimanov zbieral a mal som celkom slušnú zbierku, začal som sa však špecializovať na niečo iné a antika išla preč. Bežné mince Constantinovcov sa aj v peknej kvalite dajú zohnať pomerne lacno, aj základné typy strieborných denárov idú "po pár korunách". Netreba zabúdať, že rímske mincovníctvo dalo svetu, čo sa týka vzhľadu, asi najkrajšie mince v histórii. Väčšina zberateľov sa však zameriava skôr na obdobie ktoré je im bližšie a je pevne zdokumentované katalógmi (brrr ako ja neznášam rôzne uniformistické katalógy) a povedzme si otvorene, antickým minciam naozaj málokto dobre rozumie.
Registrovaný uživatel
Tak co kolik lidí se tu zabývá i třeba okrajově antickou numismatikou - jakým obdobím atd.?
Registrovaný uživatel
tak ja rimanov moc nezbieram mam ich malo asi 4roch no blizko je mi valens toho nosim na retiazke asi tak cize okolo roku 300az400 to je asi moje obdobie no a fascinuju ma panovnici na rimskych minciach taka fesanda akou bola julia domna sa len tak nevidi ;)
Registrovaný uživatel
Jeslize clovek ma neceho vice nez dva kusy uz se tomu necha rikat sbirka ;)
Moderátor
nevra: tak to som veľký zberateľ... 8)
Registrovaný uživatel
on je...... nerva81 :lol:
Registrovaný uživatel
No mal som okolo 30 rimskych minci ci uz denariky hadriana julie domny od folisov diocletiana sesterciusi som mal asi 3 bolo toho dost no bol som nuteny ich predat a to pekne pod cenu :( teraz zacinam zasa a v klude ;) ide to pomalicky ale tak radsej pomalinky ako vobec vsakze :D
Registrovaný uživatel
Pro mě jsou vrcholem římského mincovnictví Neronovy sestercie.

Obrázek vložený uživatelem

Pěkná ženská je taky Claudiova matka - Antonia

Obrázek vložený uživatelem

Největsí škoda je, že mi tyto mince neříkají pane, ale snad na ně taky jednou dojde... :D
Administrátor
Dekujeme za clanek http://www.mince.info/index.php?option=com_content&task=view&id=30&Itemid=2
www.mince.info - Nebojte se římských mincí
Registrovaný uživatel
pani a kde zhanate mince?aukro?burzy?ako ste na tom pochvalte sa
Registrovaný uživatel
Ja osobne po burzách,niečo mám po predkoch,zaujímavé je Rumunsko,Chorvátsko,no niekedy aj od naších hľadačov.
Moderátor
Mince hľadám ako grofik po burzách niečo na aukre, sem tam výmena s nejakým zberateľom...
Registrovaný uživatel
Dovolím si doplniť facctoryho,super sa nakupuje na Hobby burzách pokiaľ si Vás obľuby nejaký starší pán min.70ročný nemajúci komu prenechať svoju zbierku tak to Vám na každej burzičke predá za podľa mňa symbolickú cenu takú raritu,že len oči treba nechať.Mám také dva zdroje to je radosť pozerať na burze,že Váš starší kolega je tam a zasa niečo pekné budete mať.Samozrejme je potrebné hodne trpezlivosti,nie ulisnosti stará škola to nemá rada.Teda to sú moje skúsenosti,netvrdím že to je univerzálný recept.
Registrovaný uživatel
S těmi státy jako Bulharsko, Ruminsko atd. bys měl být velmi, ale velmi opatrný kopie z těchto států se čas odčasu objevjí v nemalém množství i u nás. Jinak aukce jak tuzemské, ale i zahraniční, výměnné schůzky, burzy atd. Jinak se starými sběrateli je to pravda také mám takové dodavatele materiálu... ;)
Na Aukru se v poslední době obejvilo několik falz více či méně povedených - bohužel některá se prodala za cenu originálů... :(
Registrovaný uživatel
nerva81,ja nejak neberiem na naších burzách od hore uvedených predávajúcich.Mám tam pár priateľov.Ja neuznávam niektoré druhy čiností ktoré vykonávajú niektoré elementy. :x
Registrovaný uživatel
Jak napsal p. Petráň v posledních informacích - jestliže nepříjde policajt na výměnnou schůzku, aukci nezabaví materiál a nezatkne majitele, asi to bude pokračovat a nejenom s antickými mincemi, budiž příkladem "novoražby" vzácných hliníkových nominálů, tolarových ražeb...
Co mi říkal kolega antikář, který byl v Praglu na aukci ČNS a upozornil pořadatele na několik zřejmých falz v nabídce antiky (byly asi 3-4). Tak mu pořadatelem bylo sděleno: pokud se domnívá, že jsou mince falešné ať si je raději nekupuje - nakonec byly staženy.
Považoval bych v současné situaci za jedno z možných řešení -> jestliže si je odpovědná osoba (soudní zalec, člen protifalátorské komise...) jistý, že mu byla předložena k posouzení falešná mince MUSEL by ji znehodnotit i bez souhlasu majitele například kontramarkou (FAKE, COPY, atp.). Současná praxe je totiž asi následující -> vrátili mi minci v ČNS Praha tak zkusím Aureu, z Aureie mě vyhodí hned mezi dveřma, že jde o falzum, zkusím ČNS Hradec Králové. Zde mi je mince vrácena cca po 2 týdnech s týmž výsledkem jako předtím. Budu to zkoušet tak dlouho, až se někde ujmu a prodám falzum za nemalé peníze. Otázkou je, co se s dotyčným stane v případě, kdy překročí hranici trestného činu. A aukční síň po něm bude vymáhat náhradu škody a pokažení dobrého jména společnosti.
Registrovaný uživatel
trochu letel škandálik Nemeckom,jeden nemenovaný hodne uznavaný odborník na Antické mince dostával ku odobreniu bežné Antické mince pokiaľ sa nepreriekol dovozca,že partička po Arabských štátoch zhaňala staré mince,vieme ,že to obsadenie územia Rimanmi bolo daleko silnejšie ako naše tzv."Barbarikum" partia roztavovala znovu a vyrábala best kvalitu :lol: Niektoré First Aukčné spoločnosti začínajú používať dokonalejšiu techniku pre overenie pravosti.Ja môžem povedať je to dosť možné,že disponujú takou technikov pretože v Gemológii bolo to isté dnes viete povedať pokiaľ použijete techniku aj lokalitu presne odkiaľ nie len štát.Plne súhlasím netreba závidieť pokiaľ niekdo predá,alebo má vzácnu mincu,ale tzv.neetických zlatokopov nech je čím dalej menej!!!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Zajímavosti » Antická numismatika

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1