Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » antika, identifikace

Vykupminci.cz
Numisargo

antika, identifikace

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Rád bych poprosil o pomoc s identifikací některých nalezených mincí. Snažil jsem se je určit sám a nevím, do jaké míry se mi to povedlo. Takže bych rád slyšel názor zkušenějších sběratelů. Minci č. 2 se mi nepodařilo identifikovat vůbec.
1. Pseudoautonomní ražba, Seleucius and Pieria
2. s touto mincí si nevím rady
3. Římská provinční ražba, Mezopotámie - Nisibis, Philippus Arabs (hlava doleva)
4. Římská provinční ražba, Mezopotámie - Nisibis, Philippus Arabs (hlava doprava)
5 Římská provinční ražba, Mezopotámie - Nisibis, Marcia Otacilia Severa
6. Římská provinční ražba, Mezopotámie - Singara, Gordianus III. and Tranqullina
7. AE3 Follis, Constantius II., Antiochie, typ Fénix
8. Antoninianus, Propubus, Tripolis
Prosím, kdyby jste mě mohli případně opravit nebo doplnit nějaké informace k uvedeným mincím. Předem díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To č.2 hledej mezi Seleukovci v Sýrii-(Antiochos IX.)
Registrovaný uživatel
Super, našel jsem. Je to Dichalkon - Antiochos IX Kyzikenos, Phoenicia mint. Dky za náppvědu 👍
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mám tu jednoho nalezence, který je zároveň hádankou. Rub je úplně hotový, ani jsem ho nefotil, na líci je vidět část portrétu. Vím, že zde dokážete takřka nemožné- nedal by se z toho kousku poznat panovník?

Průměr mince 20 mm, díky předem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle rysů portrétu by to mohl být CLAUDIUS II GOTHICUS...podle zbytku opisu spíš tuším než vidím IVS AVG. Teoreticky by to ještě mohl být QUINTILLUS.....,ale spíš bych to viděl na toho CLAUDIA.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To bude on, a nejspíš i s tím zbytkem opisu. Koukám vyobrazení podoby císaře se u různých typů dost lišily, ale ten špičatý nos a sveřepé obočí na prezentované minci sedí perfektně.

Takže 268-270 n.l., děkuji mnohokrát!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antické mince » antika, identifikace

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1