Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Antika

Vykupminci.cz
Numisargo

Antika

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Výborný na republiku je Seaby Roman Silver Coins 1 díl z 5, (zbytek je císařství) nebo Britské muzeum...
_______________
Registrovaný uživatel
Britské muzeum je mnou zmiňovaný Crawford: Roman Republican Coinage?
Moderátor
No pripadám si pri vás jak z inej planéty. ;) Ste dobrí chlapi, antika má svoje čaro, bohužiaľ som si vybral iné. Ale na "začiatku" som zbieral aj antické mince a mal som z nich obrovskú radosť. Na burzách na Slovensku, najmä raz v Nitre to predával jeden Maďar normálne na váhu. Síce v nálezovom stave, mal tam toho kilá. Boli to najmä Constantinovci, ale aj sa iné niečo našlo. Vyberal som si, zjednával a priniesol som si domov asi 70 mincí, kde som našiel aj denáre Septimia Severa a Alexandra Severa v peknom stave. Doma som to dal trochu dokopy a veril som, že sa tomu začnem venovať ďalej. Ale viete ako to chodí... Dal som sa čisto na grošové obdobie a všetko ostatné so rozpredal. Aj ma to mrzí, ale dobre vieme, že človek jednoducho nevyzbiera všetko. Apropo, za tú hromadu v Nitre som vtedy dal asi 600,-Sk, to je teda celkom fajn, nie? Predal som to po kusoch minimálne desaťnásobne. Aj mi je tej antiky trochu ľúto (nemyslím obdobia ale mincí ;)), predal som aj nádherné razby Leopolda I., ale asi mi to trochu zväzovalo ruky. Najviac mi je však ľúto, že iným obdobiam sa de facto nevenujem vôbec, čo je škoda.
Bože... na čo som vlastne písal tieto bláboly? :shock: :shock: :lol:
Registrovaný uživatel
Našel jsem například toto, ale do jaké míry jde o soupis nevím:
Sydenham, E.A. THE COINAGE OF THE ROMAN REPUBLIC

Fernández Molina, J. & Fernández Carrera, M. & Calico Estivill, X. A GUIDE TO THE DENARII OF THE ROMAN REPUBLIC TO AUGUSTUS

Já nejčastěji používám Seabyho na denáry a Seara na bronzy (mě to stačí ;))
_______________
Registrovaný uživatel
To Archypov: Řím se nechá nakupovat na kila, při čištění je to dobrý adrenalin - nezkazit dobrou věc anebo strávíš spoustu času s naprostou banalitou.
A je na každém co si vybere - někdo sbírá FJI jenom proto, aby měl všechny zlatníky podle mincoven, ale za chvíli dojde k okamžiku, kdy čeká, až se objeví kus, který potřebuje. To se mi u Římských mincí nestane...;)

Kamarád - Holanďan - který se zabývá antikou tak o svém kolegovi tvrdí, že nesbírá mince, ale čísla z Krause Mischlera ;)
_______________
Registrovaný uživatel
To Nerva: Díky moc za info.

To Archypov: Přestože dělám bohemiku víc jak 25let tak antické mince se mi vždy taky velmi líbily, ale spíš jsem si je jen prohlížel na aukcích. Teprve v poslední době mě to nějak víc chytá u srdce, možná po přečtení pár knih o antice, nevím.
Registrovaný uživatel
Hmm zbieranie antických mincí je "čerešnička na torte" tam človek nikdy nemôže povedať ,"Mám všetko"
Registrovaný uživatel
Co tomu říkáte? Nový aukční rekord za sestercius.
http://www.ngsa.ch/
Registrovaný uživatel
To Denarius: jj, vím - slušná pecka a ten Athénský statér taky nebyl za pakatel ;-)
Registrovaný uživatel
Denarius:
Asi nejcitovanější na republiku bych řekl je Crawford: Roman Republican Coinage a nově v Německu v roce 2003 vydaný Rainer Albert - Die Munzen der Romischen Republik, stojí 30 Euro, ten je pro naše podmínky více jak dostačující a u každé mince má i citace k označení v Crawfordovi a Searovi. Obsahuje 1762 republikánských mincí, má jmenné i opisové rejstříky a ocenění ve dvou zachovalostech v Euro ;)
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak mi přišel o víkendu pod ruku tento As Nerona, sice běžný typ, ale myslím naprůměrný stav. Co radíte, ponechat si nebo prodat...???
Registrovaný uživatel
Alberta jsem si již pořídil, němčině přece jen líp rozumím. Mince jsou popisovány v časové ose, velmi dobře se hledá i dle jmenného seznamu, jsem s ním spokojený.
Registrovaný uživatel
Ten Nerin je slusnej a Nerina neni nikdy dost... Rozhodne nechat. Lepsiho budes spatne shanet nebo se nedoplatis ;)
_______________
Registrovaný uživatel
Ahoj Nervo! Nenašel sem na tebe jiný kontakt, tak jsem ti zkusil napsat na skype - mohl by ses prosím mrknout?
Moderátor
zdravim, antika mi prijde jako velmi zajimave obdobi. Premyslim jestli tato mince (nalez z Italie) neodstartuje moji sbirku antickych minci. Ale nevim jak by mel clovek zacit aby to melo hlavu a patu :). Nevim ani moc kde takove mince kupovat a shanet aby clovek nenaletel.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Blahoželám´; ku chýbajúcim cca 1 000 000 razieb už moc nechýba. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny antikáře. Mám jednu antickou minci - měla by to být drachma Alexandra Velikého a zajímá mne jestli je tomu skutečně tak a jakou má mince cca cenu v daném stavu. Předem díky za odpovědi. Antiku nesbírám tak bych ji prodal popř. vyměnil za pražský groš ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Poprosím uviesť váhu mince. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Tak váha je 3.96 gramu...tetradrachma to není.
Moderátor
grofik napsal
Blahoželám´; ku chýbajúcim cca 1 000 000 razieb už moc nechýba. ;)


aha...cekal sem trochu jinou odpoved, ale to je jedno.
Moderátor
myslite ze ma cenu pokusit se nekterou minci od tohoto prodejce koupit?

http://www.aukro.cz/show_user_auctions.php?uid=5071759

rad bych koupil nejaky anticky mince ale moc se nevyznam v tom jestli treba nejde o falzum, nebo jestli je to za tu cenu vyhodne atd.

diky za vas cas.
Registrovaný uživatel
Misak33: nejdříve si sežeň veškerou dostupnou literaturu, naštuduj si jí, najdi si výsledky z proběhlých aukcí, sleduj nastávající aukce, získej přehled a pak se pusť do sbírání ;) čili další mince do sbírky si pořiď tak za 2-3 roky, až tomu budeš rozumět ;)
Moderátor
kdyby mi preci jen nekdo chtel poradit jak nejlepe zacit sbirat anticke mince tak mi prosim napiste na mail

dekuji

skalsk.michal@gmail.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Antika

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1