Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Antika

Vykupminci.cz
Numisargo

Antika

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zajímavá debata. Řekl bych, že hodně do způsobu tvorby jmen promlouvala i momentální politická situace. Řada nově nastoupivších císařů se často snažila navázat na uznávané předchůdce, aniž by byli jakkoliv příbuzní - Septimius Severus si ke jménu přidal agnomen Pertinax a všichni následující Severovci přijali jako císaři jméno Marcus Aurelius.
Registrovaný uživatel
Ahoj,
už se tu dlouho nediskutovalo v hlavním antickém vláknu, tak sem přidám jednu malinkatou věc (11x12 mm), ze které mám celkem radost, i když ještě větší by byla, kdybych ji dokázal 100% určit.
O 5. stol není snad pochyb a vlastně připadají v úvahu jediní 2 panovníci - Theodosius II. (408-450) a Valentinián III. (425-455) Určování je spíš věštění z koule, ale u mincovny vidím nezřetelně uprostřed ..MK.. V opisu jsem na jedné fotce viděl "N" hrající pro Valentiniána, ale je to spíš mé přání :) Osobně bych si tohoto posledního císaře Valentino-Theodosiovské dynastie, (který si "vlastní levačkou uťal svou pravici" - když nechal zavraždit Aetia) přál trošku víc, ale jak říkám...vidíte v tom něco víc nebo něco jiného?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) martinvangelis v 16. 9. 2016, 15:47. »
Registrovaný uživatel
Co Aelia Eudocia? Když se koukneš na nějaký její tremissis nebo siliqu, tak tam ta podobnost je.
Registrovaný uživatel
No on to sice jaksi ženský portrét je, ale pro žádno císařovnu by malá měď s křížem a věncem bez opisu neměla existovat. Měli by připadat v úvahu pouze ti dva výše uvedení pánové.
Registrovaný uživatel
To že neexistuje nic neznamená. Pod věncem je možná CONOB. Dávám přednost ženskému portrétu. Některá z Aelií, nebo Licinia.
Registrovaný uživatel
Jsem na telefonu, tak to nemůžu pořádně "progůglovat", ale koukni sem, třeba tam něco najdeš
http://esty.ancients.info/ricix/index.html
Registrovaný uživatel
Jakože by to byl nějaký neznámý typ? To se mi moc nezdá, nicméně mě to nahlodává.
Na ženskou tvář to opravdu trochu vypadá..celkem by mě zajímaly názory dalších ;-)
Registrovaný uživatel
dobré stránky! Neznám :), nicméně výsledek, stejný, k jakému jsem došel 423-455 Theod II. nebo Valentinian III. http://esty.ancients.info/ricix/type68i.html Kloním se spíš k Valentiniánovi...
Registrovaný uživatel
Ja bych se klonil spise k Theodosiovi II., ale jisty si asi nebudes nikdy na 100%
Registrovaný uživatel
Ahoj, asi ano, už se k němu (Theovi) kloním spíše také, možná je tam CON, pořád to mohou být oba dva...
Moderátor
CONOB tam pod vencem neni podle me urcite.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
já si tam dokáži představit CON, pod jiným úhlem jsem tam zas viděl něco jako .MK. Obě varianty nicméně připouští oba panovníky, na počet typů cca 2:1 pro Thea, na běžnost také spíš v jeho prospěch.
Registrovaný uživatel
Tak jsem na dnešní aukci u Kunkera poslal pár limitů. Šel jsem většinou o 25-30% nad odhad a ve třech případech "na pána" o 60%. Když koukám jak to dopadlo, tak jsem malinko v rozpacích. Dosažený ceny minimálně o 300% nad. Buď někdo v Osnabrucku neodhadl odhad, nebo tam přijel Čínskej zájezd.
Registrovaný uživatel
Hehe, ty odhadni ceny jsou takove nejake dlouhodobe nizsi castky. Realita je nekde jinde. A v posledni dobe dost jinde. Taky jsem ted kouknul na vysledky (aukce ale jeste jede) a moje polozky typu "odhad 200, prihoz 450, vysledek 1800" ... no co na to rici :D Snad jen kdybych tu minci prodaval u nas, asi bych ji neprodal za 100 eur :)
Registrovaný uživatel
Hm,také jsem utřel nos..zvlášt mne mrzí položka 14,kde jsem šel o 350% nad volačku a ke konečné sumě jsem se ani nepřiblížil...
Snad jindy...
Registrovaný uživatel
Heh, koukam na ni, slusne. Videl jsem nejake tretinky ci nejaky mensi nominal tohohle, ale stater jeste ne.
Registrovaný uživatel
Moc jsem jej chtěl..ale víc by mne mrzelo kdyby mi utek o 100-500eur.
No o čtyři litry-s tím se smířím-tak vysoko bych nešel,normální člověk nemůže mít vše ..
Registrovaný uživatel
Uvidíme za 14 dní v Mnichově, pojede se online tak snad se něco podaří.
Registrovaný uživatel
Zdravím zberateľov antikárov,
potrebujem poradiť.
Mám možnosť kúpiť vzácny sestercius Nerona za dobrú cenu. Lenže, je to zrejme chyboražba, na reverze mu v opise vypadlo jedno písmeno.
Predajcovi dôverujem nakoľko som u neho už nakupoval, ale i tak mám trochu obavy. Inak váha (23,7g) i štýl mince štimujú.
Sú takéto chyboražby obvyklé?
_______________
Registrovaný uživatel
Pridávam foto.
Na reverze v slove IANVM chýba V.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Mám z ní divný pocit, ale podstatné je co napíší zkušení chlapi.
Registrovaný uživatel
Pre porovnanie
http://www.coinarchives.com/dfeddc9c6f0b627911e437b2838155ad/img/nac/094/image00125.jpg

Skrátený opis NERO CLAVD CAESAR
_______________
Registrovaný uživatel
No zjevne je repatinovany, ale vyslovene na nem nevidim nic, co by hovorilo o padelku. Jestli mas nejake detailni fotky, tak mi je posli.
Registrovaný uživatel
Tovy díky. Iné fotky nemám k dispozícii, ale opýtam sa na ne predajcu.
_______________
Registrovaný uživatel
Projel jsem pár katalogů, kouknul na net, do RIC a IANM jsem nikde nenašel. Sbírám denáry, nemám žádný sesterc, natož od Nerona. Rozhodně tedy nejsem odborník, můžu dát jedině na " pocit " A ten mám divnej z perlovce nad TERRA, z fotky nedovedu poznat jestli je ve slově MARIQ o nebo q a na líci je hodně divná stuha v týlu a opis NERO CLAVDIUS nějak prapodivně plave. Když k tomu přidám chybějící V a dobrou cenu....... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Antika

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1