Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Antika

Vykupminci.cz
Numisargo

Antika

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
jo díky, tak to budu doma za blbce :D raději zůstanu u své bohemiky a nebudu se cpát do starověkých mincí, když jim nerozumím :D
Registrovaný uživatel
Co vím tak i Germánské kmeny zkoušely mince napodobovat.
Moderátor
Prosim o pomoc s urcenim a identifikaci. Dostala se mi do ruky tato mince:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

zde je foto v plnem rozliseni: http://www.richtera.cz/miscellaneous/ivlia_domna.jpg

ja jsem ji urcil jako minci druhe manzelky Septima Severa:

JULIA DOMNA (+217 AD), mince snad mela byt razena 196 - 202

opis: IVLIA AVGVSTA / VENUS FELIX

zarazeni RIC 580, RSC 198

hmotnost ma ale jen 2,04 g - co je to za nominal? mohu si dovolit to oznacit za denar?
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 18. 4. 2010, 23:15. »
Registrovaný uživatel
řekl bych dobové falzum denáru(suberát)...
Moderátor
Na suberát dobrý stav, ale asi ano, mám ještě lépe vypadajícího Caracallu vykazujícího podobné rysy. V každém případě, co jsem viděl na pár aukcích, tak to cenu spíš zvyšuje :)
Moderátor
sakra :( a ja to bral kuli ty babe - v realu vypada lip... dal sem za to ctyri ecka, odpovida to?
Registrovaný uživatel
to je v pohodě, "šacoval" bych to na cca 200-300kc(možná v aukci i víc)
Moderátor
Za 4 euro je to zadarmo :)
Moderátor
jeste ze tak teda... a tyhle suberaty... kdo je vyrabel a proc? vi se o tom neco vic? vznikaly podobne jako barbarske napodobeniny a nebo jak?
Moderátor
Proc asi? Aby na tom vydelali, jako u kazdeho padelku :) Barbarske napodobeniny jsou z trochu jineho soudku, rekl bych.
Moderátor
Do rúk sa mi dostala táto minca a pretože sa v týchto minciach nejak neorientujem, poprosím tunajších odborníkov, aby mi na to pozreli, posúdili pravosť, poprípade ocenili. ĎAKUJEM. :)
Mince je určená ako antoninian, Gordianius III , RIC 90 , RSC 272.



Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pravá je, ale stav je do sbírky již u takto běžné mince nevhodný....
Moderátor
Určeno je to správně, nejspíš je pravá. Stav by nebyl tak zlý nebýt zřejmě neodborného čištění, které na povrchu zachovalo stopy. Jedná se o běžný antoninian "běžného" císaře, který jde na našem trhu koupit za 400 ve slušném stavu, do kterého má ale tenhle daleko, na druhou stranu určit jde lehce, žádné praskliny, takže cena tak 250. Na Aukru asi víc.
Moderátor
Jinak ohledně vhodnosti do sbírky, to je individuální, pro někoho, kdo má 10 Gordianů v lepším stavu, asi určitě, pro začínajícího sběratele do doby, než sežene lepší, nevidím problém.
Moderátor
Dracek, tenzor dík za koment :)
Registrovaný uživatel
Zdravím, zajímá mě doba císaře Marca Aurelia a markomanských válek. Jsem ve skupině oživlé historie, která rekonstruuje germánské válečníky z tohoto období. Chtěl bych si jako doplněk a do sbírky sehnat nějaké mince tohoto císaře a také nějakou literaturu. Co byste mi doporučili za knihy ? Jak se tak pohybují ceny mincí Marka Aurelia ? Díky za odpovědi.
Registrovaný uživatel
knihy:
- Příběh o Marobudovi a jeho říši. Nakladatelství Set Out Roman Míšek, Praha 2000
- Encyklopedie římské a germánské archeologie v Čechách a na Moravě. Nakladatelství Libri, Praha 2002
- Věk barbarů. České země a stěhování národů z pohledu archeologie. Nakladatelství Paseka, Praha - Litomyšl
- Archeologie barbarů 2006.
Registrovaný uživatel
Marfy: Díky, tohle všechno mám a četl jsem. Spíše mě zajímaly knihy o mincích Marka Aurelia.
Moderátor
ondras: ohledně těch cen.. denáry běžných typů se daji sehnat od 400 za slušnou po 1000 a více za výbornou zachovalost, sestercius 800 - 3000+.
Literaturu, která by se zabývala čistě mincovnictvím Marca Aurelia neznám, ale možná nějaká bude. Mě stačí obecné katalogy jako RIC, RSC, Sear apod. Je v nich obvykle dostatek informací o mincích kteréhokoli římského císaře.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 11. 5. 2010, 18:52. »
Registrovaný uživatel
Díky za info. Ještě bych se chtěl zeptat, ve kterém díle RIC je Marcus Aurelius a jestli se dá někde v čechách sehnat. Díky
Moderátor
RIC: III, RSC: II, Sear: 2
Dá se to stáhnout na netu, případně bych mohl RIC III poslat, má to 25 MB.. závisí na mailboxu a mailserveru :)
Registrovaný uživatel
ondras napsal
Díky za info. Ještě bych se chtěl zeptat, ve kterém díle RIC je Marcus Aurelius a jestli se dá někde v čechách sehnat. Díky


zkus tohle, snad ti to trochu pomůže:
http://www.dirtyoldcoins.com/natto/id/aurelius.htm
;)
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
RIC: III, RSC: II, Sear: 2
Dá se to stáhnout na netu, případně bych mohl RIC III poslat, má to 25 MB.. závisí na mailboxu a mailserveru :)


Poslal sem Ti mejl, díky.
Moderátor
Jaky mate nazor na tuto minci?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokud neklame fotka tak špatný...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Antika

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1