Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Antonín Švehla zlatý dukát

Vykupminci.cz
Numisargo

Antonín Švehla zlatý dukát

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mohl by někdo poradit, jakou může mít tato mince cenu ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
okolo 35000-40000 Kč myslim
Moderátor
Ano v daném stavu se cena bude pohybovat jak kolega dula 77 uvedl..
Pokud jde vytáhnout s obalu,opatrně vyjměte zkontrolujte váhu a rozměry 20mm,3,5gramu..

Také existuje vzácnější varianta tohoto dukátu , úmrtí s křížem nad letopočtem..
Registrovaný uživatel
Ten plastový obal nejde rozdělat. Je to asi zatavené. Nechci do toho moc drbat, abych to popřípadě nepoškodil. Verzi posmrtnou s křížem vlastním po dědovi. Tam se cena pohybuje cca 70 tisíc. Takhle mne to ocenili ve výkupu. Když jsem se byl ptát v záři. Ale tady u téhle jsem si nebyl jistý. Něco jsem sledoval na Aukru, ale tam je to těžko říct. Jednou za 35 pak za 48 tam se moc orientovat nejde.
Moderátor
Maluch napsal
Ten plastový obal nejde rozdělat. Je to asi zatavené. Nechci do toho moc drbat, abych to popřípadě nepoškodil. Verzi posmrtnou s křížem vlastním po dědovi. Tam se cena pohybuje cca 70 tisíc. Takhle mne to ocenili ve výkupu. Když jsem se byl ptát v záři. Ale tady u téhle jsem si nebyl jistý. Něco jsem sledoval na Aukru, ale tam je to těžko říct. Jednou za 35 pak za 48 tam se moc orientovat nejde.


Nevím v jakém stavu ji máte..ale 70000kč je spodní hranice...
Pokud je zatavena, bez popisu a certifikace, v obyčejném obalu,doporučuji ji opatrně vyjmout s obalu a zkontrolovat metrologii. Na cenu mince obyčejný obal nemá vliv, ba naopak. S mincí zachazejte opatrně..po převážení a kontrole uložte nejlépe do kapslí daných rozměrů.
Moderátor
Po vyjmutí s obalu... Pošlete znovu detailnější fotky.. Stav posoudime blíže, můžeme být s cenou přesnější..

Pro vyjmutí použijte ostré nůžky, či nůž s výměnnými břity. Odsřihněte zprvu po okrajích a pokuste se opatrně rozdělat... Pokud ji chcete prodat, každý bude chtít znát reálnou hmotnost a stav po hranách...
Registrovaný uživatel
Posmrtný s křížem je jen samotná mince v etui. Tu měl děda od svého otce. Ale tenhle v ochranném pouzdře, je i s nějakým certifikátem mám pocit. Něco na krabičce bylo napsáno, když jsem na to koukal. Už si nejsem jistý, ale možná MS 62 ? Koupil to od známého v hospodě. Tak jsem si říkal, že se zeptám na cenu. Jestli to nebylo předražené.
Registrovaný uživatel
K tomu byla ještě stříbrná plaketa k 85 narozeninám TGM v orig. etiu. A ta je jak nová.
Moderátor
Pokud se jedná o certifikovány ověřitelny obal, tak samozřejmě vytahovat ji nemá smysl..
Jestli můžete pošlete foto, posmrtné varianty v etuji, rád se na ni kouknu i na samotnou etui..
Registrovaný uživatel
Někde jsem se dočetl, že i když to má certifikát, tak je to stejně jedno. Že to nemá větší cenu, než běžná mince. Je to pravda ? Po novém roce doplním fotky posmrtného Švehly. Jsme celá rodina na chalupě v Beskydech, tak že útěk mimo civilizaci a načerpání energie.
Moderátor
Nemá větší cenu, každý sběratel preferuje holou minci, kterou si může detailně prohlédnout (lupou) a prověřit si metrologii. Certifikované obaly, ověritelné(bezproblémově webové vyhledání údajů na základě čísla) společnosti např. NGC (numismatic guaranty corporation),jsou spíše pro investory. Dávají určitou záruku pravosti lidem bez potřebných znalostí k těmto mincím. Bohužel i tyto plastové obaly se falšuji Čína, dnes je zakoupíte např. na ebay.
Bezhlavé nakupování vzácnějších mincí od neověreného zdroje (např. po hospodách ;)..), bez patřičných zkušenosti a znalostí je velké riziko...
Moderátor
Vy budete mít zřejmě obaly společnosti PCGS...
Zde si můžete ověřit vaší mincí..

https://www.pcgs.com/cert
Moderátor
Zde pro ověření společnosti NGC...
https://www.ngccoin.com/certlookup/

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Antonín Švehla zlatý dukát

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1