Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Aposty a podobné záležitosti z celého světa

Vykupminci.cz
Numisargo

Aposty a podobné záležitosti z celého světa

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Jedna pěkná provizorka (i se zesvětlenou zvětšeninou). Nemám, je to jen sken, drtivá většina nejspíš skončí v koši.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pěkná, myslím si, chyba ořezu R-nálepky:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Šířící se "mor" podle Pavla III. vypadá opravdu na testování nějakých novot České pošty. Nemáte někdo informace od zaměstnanců pošty, co to má být?
Pár kousků mi už také prošlo rukama, ale zabývat se tím nemíním. Nálepky připomínají "klasické žluté" aposty (ve kterých se utápím já). Pošta chce možná ušetřit náklady za tisk apostů a vidí takovéto řešení. Pokud se "mor" uchytí, může z toho jednou být zajímavý sběratelský obor. Vždyť "žluté" aposty ČR mají už dnes 3 (?) typy a 9 podtypů (podle katalogu p. kolegy Petra Gebauera), k tomu různé druhy R-nálepek s čárovým kódem a hned máte nekonečné možnosti pro sbírku nebo nakonec i pěkný exponát.

Líbila se mi tu ukázka apostů Brandýsa nad Labem. Paráda! :)
Moderátor
Zaměstnanci žádné informace nemají. Na poště se, narozdíl od jiných firem a organizací, nezavádějí novoty tak, že nejprve je seznámení že nějaká novota bude a instrukce co s tím, ale rovnou se to zavede! Chvílu se neví co s tím a pak se na to buď přijde nějakým systémem pokus-omyl, nebo, klidně i za půl roku, nějaká instrukce přijde (ale mezitím se na to teda přijde, nebo se to, pokud to nezavazí při práci, ignoruje).

Manažeři a podobní příživníci se zkrátka pokouší obhájit svou existenci a nehorázně vysoké platy.
Registrovaný uživatel
To je tak asi všade.
-s-
Moderátor
Jinak te "mor" jsem viděl už minimálně ve 3 variantách - tak jak zde bylo ukázáno, pak tisk jen trubky, domicil dotiskovaný jako u starých apostů jehličkovou tiskárnou a, teď nevím jestli dotiskovaný nebo natištěný, se světle (modro)šedým podtiskem, nebo jak to nazvat, trubky. Se pokusím nějaký najít a naskenovat.
Moderátor
Ve Šlapkách mají v současné době pěkné provisorium. Pochybuju, že se tam v "patřičné" době dostanu.
No a takto vypadá ten nový mor, když se na něj tiskne pošta s dlouhým názvem. Jinak pěkný (polo)frankovaný dopis s dodejkou. Se vidí málo.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Překvapení z Francie. Na běžném podkladě, co na něj tisknou i automatky, jeden "apost" a "L-nálepka", což mi přijde ještě zajímavější. I s obrázkem přeškrtnutého podpisu. Bude to lze podávat i u nás?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Takhle to vypadá, když se Apost trošku vymkne kontrole:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Slíbil jsem Apostovou - morovou - variantu. Tak tady je. Tisk jen trubky, pošta počítačem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

S tím předchozím, pošta natištěná i dotištěná, to jsou tři základní typy. Otázka zní, jak (a jestli) vypadá příležitostný bílý Apost.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 31. 10. 2019, 23:32. »
Moderátor
Jedna provizorka s blbým nastavením.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
"Frankotyp" z EU parlamentu v Bruselu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Člověk si tak říká, jestli není jednodušší nalepit známku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Depo Kroměříž sa zosobášilo (česky to zkrátka tak nevyzní ;)) s poštou Brno 8!
Ale mají tam na prd váhu. 2 gramy ten dopis určitě nevážil!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Myslím, že odborný výraz je "mesaliance".
Moderátor
Pošta Partner Vysoký Újezd. To razítko ale chybí!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ale nechybí Pavle III. Otisk multifunkřní tiskárny (v podací nálepce) plně nahrazuje otisk denního razítka. Je to podle předpisů. Srdce a oko filatelisty ale zapláče ... :-)
Registrovaný uživatel
Jedno karanténí pondělí i s bonusovým razítkem -

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
MikyM napsal
Ale nechybí Pavle III. Otisk multifunkřní tiskárny (v podací nálepce) plně nahrazuje otisk denního razítka. Je to podle předpisů. Srdce a oko filatelisty ale zapláče ... :-)

No právě! Razítko mi chybí, i když to je správně! :D
Registrovaný uživatel
dokud nebudou v podniku české pošty lidi naklonění známečkám nic se v ve špatných razítkovaných dopisech nezmění vemte si naše skoro sousedy Švýcary tam když narazíte na nekvalitní razítkování můžete si stěžovat a mě bylo vráceno poštovné za špatně oraženou zásilku co se stal pošťákovi či pošťačce nevím tak se zatím mějte všem přeji příjemné peožití Velikonočních svátků já je trávím u známek Jirka z Moravy
Registrovaný uživatel
Všimol som si toto: obrázok.
Určite to neprišlo z Rakúska.
Neviem čo v tom bolo, s nimi
kšeftuje môj synátor a kedysi dávno to jednoducho bolo v schránke.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Asi to z Rakouska přijít mohlo, ne? Jestli Slovenská spořitelna stejně jako Česká patří rakouské Erste Bank. Možná některé zprávy posílají centrálně z Vídně.
Registrovaný uživatel
pepahavel napsal
Asi to z Rakouska přijít mohlo, ne? Jestli Slovenská spořitelna stejně jako Česká patří rakouské Erste Bank. Možná některé zprávy posílají centrálně z Vídně.

Možné to je, ale neverím tomu.
-s-
Moderátor
Prošlo mi rukama jedno zajímavé reko. Provizorně použitá R-nálepka v Pozořicích. Což o to, to samo o sobě by nebylo nic až tak raritního, to se stává, ale pošta Mokrá - cementárna byla zrušena, nevím přesně, ale takových 6 let to už bude!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zase jedno L z Francie:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Aposty a podobné záležitosti z celého světa

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1