Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Aposty a podobné záležitosti z celého světa

Vykupminci.cz
Numisargo

Aposty a podobné záležitosti z celého světa

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Autor Příspěvek
Moderátor
Pánové, zcela náhodou jsem nakoukl, máte moji hlubokou úctu a přiznám se, jsem rád, že tomto vůbec nerozumím. :roll:
_______________
Registrovaný uživatel
Co se všechno nenajde -

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Hezký! 😁👌
Registrovaný uživatel
Tak jsem byl na brněnské dvojce poslat dopis s příležitostnou RR nálepkou (K.Absolon), co ji tam teď mají a na k tomu připojený bílý Apost se tam takto vytiskne dvojitě pod sebe 602 00 Brno 2... když už nic, tak je to jiné než obvykle....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A mají ten zdvojeny soutisk "602 00 Brno 2" i na předtištěných Apostech, takže označení pošty je tam 3x! A to už je opravdu neobvyklé...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Mají tam ale blbou váhu. Dost pochybuju, že to vážilo gram a tři gramy! ;)
Registrovaný uživatel
Tak to jsem si ani vlastně nevšimnul. To je tak, když v rychlosti odbavení hodí dopis na váhu tak, že tam leží jen tak půlkou...samozřejmě by se to stát nemělo... a já navíc posilam obalce vždy jen lísteček papíru. Jde mi jen o dokumentaci, že to a to bylo tehdy a tehdy v poštovním provozu brněnského poštovního úřadu...
Registrovaný uživatel
Dnes už se barvené APOSTy používají většinou jen jako lepky na chlopně služebních obálek ....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Taky se to na poštách stříhá, vydrží jim to na víc obálek .... :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Čtyřbarevná obálka s modrým pruhem se hned tak nevidí!
Aneb, občas i nudné úřední dopisy mohou být i hezké.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Bohužel, obvykle nakonec skončí v koši.
Moderátor
I v Mladějově mívají R-nálepky (a Aposty).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pěkný Apost měli (mají?) v Kroměříži. Inu, soudruzi z NDR zase někde udělali chybu. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A jedna pěkná provizorka:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, přikládám pár fotografií obálek s APOSTy a R-nálepkami. Na první fotografii je APOST bez symbolu pošty a bez názvu obce, na druhé APOST bez názvu obce, na třetí použit APOST Prahy 915 pro Prahu 99, na čtvrté je obálka s APOSTem Chabařovice a R-nálepkou Ústí nad Labem, na poslední je na APOSTu jen spodní polovina předtištěného názvu obce.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Měl by někdo zájem o celé archy "starých" (žluto/modro/červené) apostů - vady tisku a pod.?
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
posílám fotografii zajímavé R-nálepky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nový způsob doručování neskladných čínských blbostí, kerý se nevlezó ani do vozéka natož do schránky?
Moderátor
Reko z Lichtenštejnska se nevidí každý den. I když nefrankované.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Taky jakási nová R-nálepka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pro Pavla III- - ale to přeci každý správný pošťák ví :D Jde o rekomandovou nálepku jiného operátora. To znamená, že zásilku si odesílatel podal u některé naší konkurence, ta jako obvykle nestíhá a hlavně ze zákona se nemusí zabývat doručováním dopisů do kdejaké díry, a protože na tom nevydělá, tak to podá přes poštu a ta to musí doručit..."RJ" je rekomandová jiný operátor a "OJ" je obyčejná jiný operátor … prostě stejný kapitalistický systém jako u autobusových dopravců - soukromníci vyzobou hlavní tahy a mohou tak dát nižší ceny a státní dopravce musí zajíždět do každé kyselé pr… v podhůří ...
Moderátor
Soukromník už může mít rekomanda? Jsem měl za to, že tuto službu nemůže (a většinou ani nechce) nabízet.
Registrovaný uživatel
Jak vidíš, všechno jde ... :D
Moderátor
Troufám si tvrdit, že tohle většina z vás dosud neviděla. Já taky až dnes ... teda včera:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Teď zbývá najít to razítko a R-nálepku na vnitropoštovní obálce! :P
Registrovaný uživatel
Přemýšlel jsem kam dát tento příspěvek, zda do "uzávěrů a obálek" nebo sem :D
Ale asi patří sem... povedlo se mi zachytit (asi novou) variantu RR nálepky samostatné dodejny Kyjov, kterou jsem ještě neviděl .. "D Kyjov 1"...podle DR se používá teď v květnu ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zajímavé. Teď je jen otázka, jak moc může být exponát (už ne exponátek) o obálkách zároveň monografií R-nálepek. ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Sběratel.com » Pokec o známkách » Aposty a podobné záležitosti z celého světa

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1