Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » Archeologie

Vykupminci.cz
Numisargo

Archeologie

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Včera jsem na lágru vydloubl tuto přezku...Zajímavý, protože se jedná samozřejmě o poválečnou. Jak ta se tam zatoulala...někdo tvrdil, že rusové při okupaci (68 ) používali stejný mapy jako v 45 a často tábořili v místech, kde tábořili i jejich předchůdci v r. 1945..
Ale tohle je lágr mimo civilizaci, u silnice třetí třídy. Víc otázek než odpovědí. :D

Zklamání na místě po otření hlíny bylo.. poválka. Paradoxně 50 m vedle jsem táhl kdysi denacifikovanou německou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Paule pěknej kop ;)
Registrovaný uživatel
ramires ale jo. WW2 důstojnická Ruská by potěšila mnohem víc.

Podobná je i M36 pro kadety, těch se prodává hodně..Ale nejsem si jist, v čem se přesně liší od novodobejch. Vypadá, že má mohutnější srp a kladivo, ale v literatuře jsem na ní nenarazil.
Registrovaný uživatel
Pěkný ale kopnout 15tku či tolarek v pěkným stavu to by bylo jiný kafe
Registrovaný uživatel
Tak to je jasný. Jenže kopnout tolárek, to je zázrak. Poslední mám před 3 lety...
Registrovaný uživatel
..kato ač jsem se kdysi hodně snažíval,tolárek nebyl nikdy 8) :P
Registrovaný uživatel
ramires napsal
..kato ač jsem se kdysi hodně snažíval,tolárek nebyl nikdy 8) :P


Taky nemám :lol: :(
Registrovaný uživatel
kato napsal
Pěkný ale kopnout 15tku či tolarek v pěkným stavu to by bylo jiný kafe


A potom zistiť, že si tolárek tým rýľom aj trafil, to by bylo ešte iné kafe, hmm? Nestalo sa vám také? Že z čistého štastia ťa zrazu ide od hnevu jebnúť. :lol:
Registrovaný uživatel
Stalo
Registrovaný uživatel
A čo si s tým urobil? Ja by som to asi zakopal späť, nech si tú "radosť" užije aj niekto iný, keď to nájde. :D
Registrovaný uživatel
Stalo se u tříkrejcárku Leopolda, protože byl mezi kořenama...Jinak asi ani ne..přeci jen má člověk praxi... a dohledávačku...
Registrovaný uživatel
Ja neviem, nemám s tým skúsenosť, nikdy som to v ruke nedržal. Ale viem si seba predstaviť, keby sa mi také niečo stalo. Nadával by som tak, že aj srnky by si radšej uši raticami zakrývali. :D
Registrovaný uživatel
Když máš praxi kopeš širší výkop a používáš dohledávačku..Na poli minimální šance trefit/poškodit cíl.. To spíš otluče dřív orba.
V lese díky kořenům je to horší.. Ale stane se a zamrzí, to máš pravdu..Dodnes si pamatuju právě toho Leopolda a škrtnul jsem keltskou sekerku jednou..
To si pak připadáš fakt jak kokot.
Registrovaný uživatel
kato napsal
Stalo


Veď aj ty sa pochváľ, čo to bolo. ;)
Registrovaný uživatel
..ten pocit totálního idiota znám,ale sousedovi se povedlo rozčtvrtit Maxmiliána když mi to ukázal měl jsem větší vztek jak on 8)
Registrovaný uživatel
sigur napsal
kato napsal
Stalo


Veď aj ty sa pochváľ, čo to bolo. ;)


Nic zajímavýho. Nějakewj ten tří krejcar ferdy :P
Registrovaný uživatel
https://www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/mince-271460/

No, když vidím tu debatu...čistě technicky ztrátový mince nemůžou bejt "depot"--tak si udělali kategorii "rozsyp"..
Asi chtěli vytřídit hromady čssr mincí, který se i ve větším množství nacházej často apod.
To, jak co a kam řaděj je věc jiná. Nechápu proč tě to kacuro tak rozčiluje :lol:
Moderátor
https://ct24.ceskatelevize.cz/3341794-archeologove-na-opavsku-nasli-rozsahle-praveke-sidliste-k-objevu-pomohla-stavba-obchvatu
Registrovaný uživatel
Zajímavý, to závaží vidím prvně.
Registrovaný uživatel
Tenhle masivní dekl jsem našel nedávno na lágru...zanechal jsem ho na místě. nějakej nápad, z čeho to je?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Vypadá to na položku hydraulické opěrné nohy...
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 22. 7. 2021, 18:29. »
Registrovaný uživatel
Hele to by asi mohlo. Já věděl, proč se s tím netahat :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Onehdá jsem si odložil u stromu zásobník do špagina, někdo mi ho vyfoukl :D
A kdysi dávno jsem pohodil u pole keltskou sekeru..ale ještě ten den večer si jí v obřím stresu jel zase vyzvednout.
Moderátor
Paul napsal
Onehdá jsem si odložil u stromu zásobník do špagina, někdo mi ho vyfoukl :D
A kdysi dávno jsem pohodil u pole keltskou sekeru..ale ještě ten den večer si jí v obřím stresu jel zase vyzvednout.



Odložil, hledal dál a mezi tím ti zásobník někdo ztopil? :)
Registrovaný uživatel
Ne to ne, asi za dva dny.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... > »

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » Archeologie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1