Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » Archeologie

Vykupminci.cz
Numisargo

Archeologie

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
V mincích vás je spousta (reakce v minutách) a v knihách je nás pár (reakce možná a nebo taky neee).
A potom že je všechno prošlé 🤣 Kdyby bylo tolik česky psaných knih co se najde mincí 🤩

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Mrtvoly.. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Louku jsem nikdy moc nechodil.Nebavila mě
Moderátor
bossi napsal

Také jí nemusím, blbě se kope. Zprvu jsme šli na zorané pole, ale po sněhu je to bláto...
Registrovaný uživatel
barbare místo na hledačku je to moc hezký ;)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
bossi napsal

Také jí nemusím, blbě se kope. Zprvu jsme šli na zorané pole, ale po sněhu je to bláto...

nj pole budou teď asi mokrý no
Registrovaný uživatel
Kdo chce jako nováček hledat klasickým detektorem by si měl uvědomit , že ať se píše v popisech o jeho dosahu cokoliv , žádný detektor nejde moc do hloubky , maximálně pár desítek cm a to v tom lepším případě , tedy když leží předmět kolmo větší plochou k cívce. A tomu odpovídají i nálezy . Více méně se nacházejí poztrácené věci , které se převracejí leta v ornici .Sám jsem si již v roce 90 zakoupil tenkrát v NSR velmi dobrý detektor , stál skoro 2000 marek a žádná , velká paráda .A za 30 let se dosah vlastně nijak výrazně nezměnil ….Ano , když člověk touží najít něco , cokoliv , tak něco najde .Ale aby našel něco podstatného , to je vlastně vyloučeno jednak jeho malým dosahem, jednak zákazem hledání v místech , kde by hledání mohlo mít větší význam …. Ano štěstí hraje velkou roli .Asi jako ve sportce .Spousty lidí sází , občas každý vyhraje nějakou tu stokorunu , ale tu velkou výhru vyhrává jeden z milionu….nicméně všichni doufají v příští tah .. :- ) A abych to shrnul .Když budete pracovat týden navíc , vyděláte si zhruba deset tisíc , za které si v klidu koupíte čtyři slušné groše Václava II . , nebo čtyři pěkné , české denáry , nebo dvě zlaté mince FJ… tedy něco , co již má větší , historickou , sběratelskou i finanční hodnotu. I když budete hledat mnohonásobně delší čas , možní najdete se štěstím takovouto minci jednu ….Ano .Hledání detektorem je zábava ,člověk je v přírodě ,má to hledatelské nadšení spojené s vyplavováním adrenalinu když kope v naději , že teď to bude ONO .,,,, ale z hlediska sběratelství a budování sbírky to není vlastně žádná cesta ….
Moderátor
ramires napsal
barbare místo na hledačku je to moc hezký ;)

To ano, ale s historického pohledu mizerie,chudý kraj v minulosti velmi málo osídlený,mizivá pravděpodobnost zajímavých nálezu..
Ideální místa u nás jsou kolem řeky Olše. Kolem ni a v její blízkosti. Přes Jablunkovský průsmyk vedla znamená jantarová stezka.. Bohužel zajímavé místa(Hradek, Mosty, Jablunkov, Těšín) jsou centrem zástavby a malé políčka v jejich blízkosti bez souhlasu majitele,je riziko trapných zcén(má zkušenost z jedním odhodlaným majitem).. ;)
Moderátor
poradnydest napsal
Kdo chce jako nováček hledat klasickým detektorem by si měl uvědomit , že ať se píše v popisech o jeho dosahu cokoliv , žádný detektor nejde moc do hloubky , maximálně pár desítek cm a to v tom lepším případě , tedy když leží předmět kolmo větší plochou k cívce. A tomu odpovídají i nálezy . Více méně se nacházejí poztrácené věci , které se převracejí leta v ornici .Sám jsem si již v roce 90 zakoupil tenkrát v NSR velmi dobrý detektor , stál skoro 2000 marek a žádná , velká paráda .A za 30 let se dosah vlastně nijak výrazně nezměnil ….Ano , když člověk touží najít něco , cokoliv , tak něco najde .Ale aby našel něco podstatného , to je vlastně vyloučeno jednak jeho malým dosahem, jednak zákazem hledání v místech , kde by hledání mohlo mít větší význam …. Ano štěstí hraje velkou roli .Asi jako ve sportce .Spousty lidí sází , občas každý vyhraje nějakou tu stokorunu , ale tu velkou výhru vyhrává jeden z milionu….nicméně všichni doufají v příští tah .. :- ) A abych to shrnul .Když budete pracovat týden navíc , vyděláte si zhruba deset tisíc , za které si v klidu koupíte čtyři slušné groše Václava II . , nebo čtyři pěkné , české denáry , nebo dvě zlaté mince FJ… tedy něco , co již má větší , historickou , sběratelskou i finanční hodnotu. I když budete hledat mnohonásobně delší čas , možní najdete se štěstím takovouto minci jednu ….Ano .Hledání detektorem je zábava ,člověk je v přírodě ,má to hledatelské nadšení spojené s vyplavováním adrenalinu když kope v naději , že teď to bude ONO .,,,, ale z hlediska sběratelství a budování sbírky to není vlastně žádná cesta ….

Pravda, ale hledání detektorem alespoň za mne, je něco jako rybolov v přírodě a parádní relax... Nepotřebuji šilet a běhat po polích a lesech za vidinou pokladu... Sám jsem sběratel mincí a ve své sbírce nemám ani jednu nalezenou minci.. Z řádného numismatického pohledu je to absudita je takto střádat(možná tak pro radost) samozřejmě občasná vyjimka může být mince v zachovalém stavu... Myslím, že tyto fakta je si vědom každý detektorař..
Registrovaný uživatel
tak depoty za miliony snad ani nikdo nečeká..(i když u Chýšťskýho jsem byl víc než blízko, škoda)

Ale těch malejch se našlo stovky, nikdo v nouzi nepotřeboval kopat metrovou jámu.
Registrovaný uživatel
Jak hodně blízko?
Registrovaný uživatel
jo relax ,procházka ,normální hledač nepotřebuje nic jinýho než bejt sám a čekat jako ten rybář,třeba to přijde a když nic není ,nehroutíme se..a pro Paula ,jak blízko,to by mě taky zajímalo ;) 8)
Registrovaný uživatel
Oblast jsem kvůli zaniklejm vesnicím prozkoumával, od epicentra depotu jsem byl cca 100 metrů, pole vedle. Na tomhle depotovym poli bylo strniště, odložil jsem to..no a už se tam k vlastní škodě nevrátil..a cca za 4 roky četl, že depot je venku. Vzhledem k tomu, že byl roztahanej, bych depot nepřešel.
Ale co nadělám :)
Registrovaný uživatel
...tomu se říká zkurvená smůla ;) :D :D :D :D 8)
Registrovaný uživatel
Jo no, málem mě jeblo. ;)
Registrovaný uživatel
;) ;) nedivím se
Moderátor
ramires napsal
...tomu se říká zkurvená smůla ;) :D :D :D :D 8)

Spíš zk.rvené strniště... ;)
Registrovaný uživatel
ne,ne barbare fakt zkurvená smůla :D :D :P
Registrovaný uživatel
https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/historie/naleziste-u-slaneho-ocistovani-predmetu_2002151505_ada
Registrovaný uživatel
https://www.hlavnespravy.sk/nasli-sarkofag-romula-zakladatela-rima/2057479
-s-
Registrovaný uživatel
https://denikn.cz/293107/nelegalni-vykop-pretal-zriceninu-hradku-karlik-u-karlstejna-nevidane-barbarstvi-rika-pamatkar/?utm_source=www.seznam.cz&fbclid=IwAR1Pv8bTytDFyNWmC_jzMHmzKTuhMxejw0ZJw_VmX2f_Zn7MIUBBPzKU67g
Moderátor
„Je to barbarský, vandalský čin. Ve středních Čechách bojujeme s detektoráři, ale toto má mnohem větší rozsah, odhalené zdivo… S něčím takovým jsme se tu zatím nesetkali,“ kroutí hlavou vedoucí oddělení archeologie středočeské pobočky Národního památkového ústavu Zdeněk Neustupný.

Znovu padá stín na nás detektoráře. Kterého vola-y to mohlo napadnout a co tam chtěl-i najít.. :shock:
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 19. 2. 2020, 17:13. »
Registrovaný uživatel
jo, jen do toho zase namočit detektoráře, který jim jak blbci nosej nálezy..

Neústupnýho nakopnout do řiti.
Registrovaný uživatel
Paule
Jak psal jednou jeden bratr na Lovci ....Nasrať archáčům do papule :D
Dostal BAN :/

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » Archeologie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1