Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » Archeologie

Vykupminci.cz
Numisargo

Archeologie

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/poklad-moravsky-kraj-hledac-mince.A200111_101749_brno-zpravy_hv
Registrovaný uživatel
Nechat zadokumentovat ANO. Odevzdat NE!
Registrovaný uživatel
Je to hrdina! Odevzdal bez nároku :D
Za pár měsíců si bude nadávat jak byl blbej :/
Registrovaný uživatel
nemyslím si to
Registrovaný uživatel
Podľa fotiek nález je hodne poškodený, sa nečudujem, že sa zachoval "správne".
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Toto bol iný level
https://www.idnes.cz/zpravy/cerna-kronika/muz-nasel-dzban-plny-minci.A130321_102018_brno-zpravy_mav
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano - no a klasicky tam archeoložka lže, že kdyby odevzdal, měl by nárok na nálezný....
A cena 1,1 milionu je vycucaná z prstu.
Tam se nějak porafali dva nálezci a jeden druhýho udal.
Registrovaný uživatel
Paul ví, o čem píše. Většinou mají zaměstnanci muzea doma zajímavé sbírky zejména cenných věcí. A na otázku, jak k tomu přišli - vlastně od koho to mají nedokáží odpovědět. V mnoha muzeích jsou věci pozvyměňované buď za horší, nebo za padělky a kdo tomu nevěří, nechť si třeba přečte o bezcenných částech sbírek v Národním muzeu. Třeba jen o sbírce drahých kamenů atd. I já jsem znal kdysi jednoho navenek velmi seriozního pracovníka muzea (už je +), který si jeho část přestěhoval domů a nikde nic nechybělo. A zejména v nálezech mincí se dělají "dobré kejkle".
Registrovaný uživatel
Vše je jen o lidech. V každé společenské skupině se vyskytují svině a různí nenechavci, to je normální. Musíte si také uvědomit, jaké berou muzejníci platy. To jsou v podstatě chudáci, kteří žijí poměrně asketickým životem, nadšenci pro věc. To se pak nelze divit, že když mají tu možnost, tak holt to někteří nevydrží a využijí ji. Nepíši to proto, že bych se jich chtěl zastávat, ale tak to prostě je.

Na druhou stranu znám zase zapálené muzejníky, kteří i za své peníze nakupují do muzea drobné sbírkové artefakty, které si kdejaké malé muzeum nemůže dovolit koupit ...

Před pár lety jsem si vystudoval na VŠ svého koníčka - historii. Jednou mě v dosavadním zaměstnání dost naštvali, takže jsem uvažoval o tom, jestli nezměnit své působiště a první, co mě napadlo, byla samozřejmě práce historika někde v muzeu. Rozhodil jsem sítě po svých známých, muzejních pracovnících, a když jsem zjistil, jak hluboko bych platově klesl (v podstatě na 1/3), tak jsem tu myšlenku okamžitě zamítl.
Registrovaný uživatel
Neviem či ste zaznamenali nedávnu asi najväčšiu krádež zbierkových predmetov/mincí z múzea v maďarskom Gyori...

A museum in Győr might have displayed a fake coin collection for a month since pieces of the original exhibition were stolen from the building, reports Index.

The original pieces of the collection of Rómer Flóris Art and History Museum have appeared in multiple foreign auctions (it is possible that in some auctions the price of these items reached a few tens of millions of forints).

Is this the coin robbery of the century? Fake coin collection in Győr

Ako by asi dopadla inventúra v naších múzeach, keby sa neposudzovali len počty kusov v depozitári, ale skúmala by sa originalita predmetu... ?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi

https://www.idnes.cz/usti/zpravy/rozkradani-sbirek-muzea-v-litomericich.A150319_2148530_usti-zpravy_alh

asi takhle :lol: se divim, že tam měli ještě co ukazovat.

Tam už zbyla jen budova a vrátnej :lol:
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 17. 1. 2020, 16:03. »
Registrovaný uživatel
Spoustu mincí z muzeí ovšem vykradli i numismatici z ČNS. Málo kdo možná ví, že řada jich muzeím pomáhala se správou sbírek a byli to právě oni, kdo zaměňoval vzácné kusy za obyčejné. Muzejník nenumismatik ví prd, co má ve sbírce ve své správě. Zatímco numismatik sběratel si to moc dobře uvědomuje. Tady u nás se o jednom takovém vejlupkovi ví. Ten už je ale také dávno po smrti ...
Registrovaný uživatel
kacuro no jo, je to smutný...kdyby se udělal pořádnej audit plošně, tak výsledek by byl asi strašlivej.
Registrovaný uživatel
aj tak tie predmety neboli vystavené, takto robia radosť tisíckam zberateľov :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
No právě. Když něco není vystavené, těžko se zjistí krádež.
Registrovaný uživatel
Já jen doplním Kacura, jak piše : Spoustu mincí z muzeí ovšem vykradli i numismatici z ČNS, doplnil bych tam, i numismatici, kteří v ČNS nebyli a nejsou. Prostě sběratelé mincí, aby to bylo vyvážené...Jinak velké sbírky mincí vlastní i přímo zaměstnanci muzeí a někteří se tím ani netají.
Moderátor
kacuro napsal
Vše je jen o lidech. V každé společenské skupině se vyskytují svině a různí nenechavci, to je normální. Musíte si také uvědomit, jaké berou muzejníci platy. To jsou v podstatě chudáci, kteří žijí poměrně asketickým životem, nadšenci pro věc. To se pak nelze divit, že když mají tu možnost, tak holt to někteří nevydrží a využijí ji. Nepíši to proto, že bych se jich chtěl zastávat, ale tak to prostě je.

Na druhou stranu znám zase zapálené muzejníky, kteří i za své peníze nakupují do muzea drobné sbírkové artefakty, které si kdejaké malé muzeum nemůže dovolit koupit ...

Před pár lety jsem si vystudoval na VŠ svého koníčka - historii. Jednou mě v dosavadním zaměstnání dost naštvali, takže jsem uvažoval o tom, jestli nezměnit své působiště a první, co mě napadlo, byla samozřejmě práce historika někde v muzeu. Rozhodil jsem sítě po svých známých, muzejních pracovnících, a když jsem zjistil, jak hluboko bych platově klesl (v podstatě na 1/3), tak jsem tu myšlenku okamžitě zamítl.


Kacuro dobře napsáno,včetně dalšího příspěvků se znalci s ČNS. Zaujal mě koukám fakt, že tady máme vystudovaného historika.Teď Pavel s filatelie archeolog no a pak , že tady nemáme,, promované,, znalce v oboru... ;)
Registrovaný uživatel
Kdysi jeden sběratel roháčů (na pohled starší slušný pán) kradl v Národním muzeu. Při entomologických setkáních. Až na něj nachystali past. Doma zjistil, že vzácný exemplář je slepený ze 3 různých brouků a má štítek s názvem Kleptomaniensis.
Registrovaný uživatel
:mrgreen:
Registrovaný uživatel
Svym způsobem dokážu pochopit, že sbírání je taková vášeň, že donutí ke krádeži..Ale rozkrádat sbírky a prodávat za hranice..to je nekomentovatelný...
Moderátor
Pro sběratele to musí být obzvláště obtížné odolat pokušení..
Znám případ z nedávných let. Kdy skupina archeologů zkoumala zaniklé sídliště s konce 10 století a narazila na vzácné české denáry, některé byly opravdové unikáty. Jeden člen týmu neodolal a v noci s detektorem kovů a čelovkou na hlavě se pustil pečlivě do průzkum. Dokonce tak pečlivě, že si vytyčill dva koliky od sebe a zarazil je do země, na jeden uvázal lano a druhý konec lana k sobě a takto dokola probádával pečlivě každý úsek tím, že se motanim o koliky se približoval k nim. Neuvěřitelné co člověk dokáže vymyslet. Bohužel ho prozradilo světlo čelovky. Někdo si toho všiml a zavolal policii.
Místní policie byla samozřejmě předem obeznámena s místem archeology prováděneho průzkumu..
Moderátor
No, pokud si přečtete poslední Mince a bankovky. Je tam krásnej termín:

"Ztraceno krátce po odkrytí nálezu".

Takže si ho přidávám k termínům typu "Patason nezná" :lol:

Bohužel tento termín (tedy ten první) je poslední dobou až příliš často uváděn.

Jediný, v co doufat je to, že danou minci stačí zdokumentovat ještě před tím, než se ztratí krátce po odkrytí nálezu.

Teď nevím, jestli je lepší kupovat mince ztracené těsně po nálezu, nebo ty kradené.
Registrovaný uživatel
https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/odmenu-za-nalezeny-poklad-by-meli-dostavat-i-hledaci-s-detektory-kovu-chteji-archeologove-40310259
Registrovaný uživatel
Moudrá to žena!
Moderátor
bossi napsal
https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/odmenu-za-nalezeny-poklad-by-meli-dostavat-i-hledaci-s-detektory-kovu-chteji-archeologove-40310259

I ti co obírají tvrziště?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » Archeologie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1