Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Arpádovské mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Arpádovské mince

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 27 28 29 30 31 32 33 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
mince 3 a 4 má identické rubní razidlo
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Ok, tak už viem, kde je problém. Lámal som si hlavu len na averzoch. Ach jaj... :lol:
Registrovaný uživatel
Tak ako píše denár, rovnaké razidlo.Len to potvrdzuje,že sa bežne používali rovnaké razidlá, aj na iné tieto typy Bel. denárov.Ča som dával foto pred tým,tam boli na averze rovnaké razidlá a na reverze rozdielne.
Registrovaný uživatel
Dotaz tady asi úplně nepatří, ale dokázal by mi prosím někdo říct, zda existuje v české či slovenském jazyce psaná literatura zaměřená na historii Arpádovců podobná svým stylem literatuře od pana Žemličky zaměřeného na Přemyslovce?
Registrovaný uživatel
http://www.cevnad.sav.sk/aktivita_1_1/Hunka_Jan_-_Mince_Arpadovcov_z_rokov_1000-1301.pdf
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověď i odkaz Sigur. Měl jsem ale spíše na mysli publikaci popisující dění během panování jednotlivých Arpádovců.

sigur napsal
http://www.cevnad.sav.sk/aktivita_1_1/Hunka_Jan_-_Mince_Arpadovcov_z_rokov_1000-1301.pdf
Registrovaný uživatel
Na konci knihy je bohatý výčet literatury z tohoto období, tam se bude dát něco najít.
Registrovaný uživatel
Čo poviete na tento denár,dlho som ho mal zaradený ako friesachský, ale niečo podobné uvádza Adamovszky ako denár Ondreja II.Poradí niekto,dík.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak asi to bude problém určiť.
Moderátor
Zuzi vydrž. Neměl jsem čas. Mrknu se zítra do Poganiče, jestli tam není podobná.
Registrovaný uživatel
zuzi napsal
Tak asi to bude problém určiť.

Ale no tak, vždyť je to známá mince, ale ne každý asi chodí do Arpádovských mincí když to tam nepatří. ;)
Patriarch Berthold von Aquileja, 1218-1251, mincovna Windischgraz, typ CNA Ch11
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Registrovaný uživatel
na netu je jich spousta, třeba tady:
https://www.ma-shops.nl/raffler/item.php?id=21685
nebo tady:
https://www.acsearch.info/search.html?id=199153
atd...
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Moderátor
zuzi napsal
Čo poviete na tento denár,dlho som ho mal zaradený ako friesachský, ale niečo podobné uvádza Adamovszky ako denár Ondreja II.Poradí niekto,dík.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


predevsim je to jasne dobove falzum. celkem hezke.
Registrovaný uživatel
aha, tak to se mi nepovedlo, omlouvám se
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Registrovaný uživatel
S termínem dobové falzum bych byl opatrný. Spíše bych to nazval dobová napodobenina. Kterých je v uherském prostoru spousta a některé jsou i čistě měděné. Spousta jich je dosud nepopsaných
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Moderátor
mince je na 99% pocinovany medeny strizek. takova vec nema na termin dobova napodobenina sebemensi narok. je to zjevne falzum.
Registrovaný uživatel
Ďakujem všetkým za pomoc,striebro to nie je ako píše oliver,ale bude to uhorská napodobenina ako to písal denár.Myslím že to predsa len bude Ondrej II.ešte popátram.
Moderátor
pokud napodobim stribrnou minci tim, ze vyrazim taktez stribrnou, byt mozna s mensim obsahem stribra, mohu to za napodobeninu povazovat.

pokud napodobim temer medenou minci (kterych pravda je v uherskem prostoru opravdu hodne), tim, ze vyrazim minci uplne medeneou, tak termin dobova napodobenina mohu tez pouzit

pokud ale okopiruji obraz mince s pomerne vysokym obsahem stribra tak, ze pocinuji medeny strizek (nebo amalgamacne postribrim, moznosti je vic), provadim ukony ktere jsou zcela charakteristicke pro falsovani mince. hodnota predlohy a falza je nesrovnatelna, v pripade, ze je to zarove pocinovano, tak tam bude stribra minimum

potiz je v jednom jasna - numismatika ma spoustu pojmu jasne nevymezenych, casto se prekryvajicich a casto z nepochopeni situace nesmyslne nebo spatne zavedene (viz nekonecne diskuse nedorazeni/vyduti apod.).

jinak lze najit i definice, ze dobove falzum je podmnozinou napodobeniny. osobne si myslim, ze by mel byt jasne definovan/predefinovan pojem "napodobenina"

u dobove napodobeniny se ocekava, ze ma nejakou realnou kupni silu, "neprilis" odlisnou od sve predlohy. napodobovany jsou prazske grose, jejich napodobeniny maji treba o 50 % ci 75 % stribra mene - i to je zlodejina, ale snad se tomu da jeste rici napodobenina.

proc by to mel byt Ondrej II.? dyt to nejspis bouchal nakej podvratnej zivel v jeskyni ;)
Registrovaný uživatel
Oliver pekný výklad,dík, niekde som niečo podobného videl u Ondreja II,ale netvrdím že je to tak. :D
Registrovaný uživatel
denar napsal
S termínem dobové falzum bych byl opatrný. Spíše bych to nazval dobová napodobenina. Kterých je v uherském prostoru spousta a některé jsou i čistě měděné. Spousta jich je dosud nepopsaných

Tak ako dnes na každom hrade a zámku, v ZOO. Len sú z hliníka, mosadze... Za 800 rokov si bude niekto lámať hlavu s tým, čo to je.. :)
-s-
Moderátor
Souhlas s falzem napodobujícím feniky z mincovny Windischgrätz. Akorát Poganič ho uvádí jako Jindřicha IV. Andechs-Meranski (1204-1228). Tam je jiný obraz na rubu. Což ale vzhledem k tomu, že to je falzum nevadí. Kochův odkaz se jeví pravděpodobněji. Myslím, že se shodneme na mincovně a období původní ražby kolem roku 1220. :lol:
Registrovaný uživatel
Pavelgregor vďaka za určenie.
Registrovaný uživatel
Tak som to našiel,ale podoba tam je.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A máš odkaz na literaturu, odkud to je?
V Huszároj bych to podle tý pérovky nepoznal.
Registrovaný uživatel
Je to v Coins of Hungary.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 27 28 29 30 31 32 33 > »

Sběratel.com » Uherské mince » Arpádovské mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1