Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 196 197 198 199 200 201 202 203 204 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Najprv si chcel cez ponuku vytvárať dopyt po numizmatike (tzv. Sayov zákon trhu) a teraz zasa píšeš, že treba ponuku prisposobiť dopytu? Ja ti už nerozumiem...
Registrovaný uživatel
Poptávka je hlavně po informacích, ale abyste je sdělili, je dobré si uvědomit že už není rok 1980 a nějaké numismatické časopisy a žalostně nudné přednášky veřejnost nezajímají.

Ať jsme trochu k tématu, co začít veřejnými aukcemi na Youtube skrz živý stream? To je populární a takto jsem vydražil už desítky mincí.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Gabinet Numizmatyczny D. Marciniak - No, zřejmě slušnej oddil... neboja sa priznať nedokonalosť ohľadne falzifikátov. Naopak podozrenia preverujú a informácie šíria ďalej, i keď by sa mohli tváriť tajomne a odvolávať sa na akési obchodné tajomstvo. Kvalita zverejnených videí na youtube je dobrá.

Čo sa týka záujmových organizácii, tak jeden čas som sa pokúšal presvedčiť pobočku SNS, aby sa členské schôdze/prednášky presunuli z 16.00 hod aspoň na 17.00 hod, pretože väčšina ľudí mimo štátnych zamestnancov a dôchodcov v tej dobe ešte stále pracuje. Nedalo sa... Takže odvtedy "známečky" neplatím, lebo to pre mňa bohužiaľ nemalo zmysel. :(
_______________
Processed coin catalogs 3.704 Auctions / 30.200 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Každý má možnost mít na youtube kanál a numismatický tu scházel a schází. Přednášky jsme s Michalem Maškem dávali na jaře dohromady celkem na rychlo. Chápu, že sběratele bankovek přednáška o antických motivech na moravských denárech (mimochodem výborná!) nenadchne. Účast na přednáškách byla kolem 100-120 lidí v reálném čase. Nejvíc lidí na přednášce měl Jirka Militký (250 účastníků), který si nepřál, aby byla zveřejněna.
Při každém přenosu Michal Mašek zmiňoval, pokud máte přednášku a chcete ji přednést online. Dejte nám vědět... Pánové, máte/máme možnost!
_______________
Registrovaný uživatel
Taky se přimlouvám. Docela rád bych si poslechl něco třeba od Barbara, od toho moudrého pána z Brna s tím podivným nickem. I bych je rád viděl na obrazovce, jestli jsou opravdoví a ne jen imaginární výtvory šíleného vědce někde z Ruska nebo Číny.
Moderátor
petr1596 napsal
Taky se přimlouvám. Docela rád bych si poslechl něco třeba od Barbara, od toho moudrého pána z Brna s tím podivným nickem. I bych je rád viděl na obrazovce, jestli jsou opravdoví a ne jen imaginární výtvory šíleného vědce někde z Ruska nebo Číny.


Petře to si zrovna nemusel. Myslím, že si mne s příspěvků nepochopil a zrovna ty. Nikoho jsem neuražel a samotného ČNS spolku si vážím, ikdyž nejsem jejím členem..
Ono možna by někteří rádi poznali, včetně tvých kolegu, co si vůbec zač a co dokážeš. Naštěstí nejsem takový blázen, jako ty. Tak si laskavě nech ty nesmysly šíleného vědce, Ruskem a Čínou a vyjadřuj se pouze k věci..
Registrovaný uživatel
osobně jsem to mohl napsat poněkud více diplomaticky, ale furt trvám na tom, že ČNS může dělat mnohem více pro svou popularitu i sdružování sběratelů v tomto století. :P pořád jen vidím přednášky co si dělají sami pro sebe a mezi sebou, a tisknou si časopis jako zdroj informací, jako kdyby byl pořád rok 1945.

myslím, že máte na víc než KSČM, kde to na schůzích a akcích vypadá jako deset roků před mým narozením...
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Ale Barbare, opravdu bych tě rád viděl na živo, rozhled máš široký i když některé názory mě předkvapují. Nehledej v tom žádné jinotaje.
Moderátor
petr1596 napsal
Ale Barbare, opravdu bych tě rád viděl na živo, rozhled máš široký i když některé názory mě předkvapují. Nehledej v tom žádné jinotaje.


Ja jsem rád, že jen jsem pachnu natolik jsem časově vytiženej, reaguji buď to s kanclu jako dnes , nebo a to častěji přímo ze stavby.Svým způsobem jsem numismatikou docela posedlej a roky to nepolevuje, bohužel :)
Se vší chutí bych do toho skočil, ale čas je v mém případě problém,možná jednou... ;)
No a za další je to přeci kolektivní práce a kde jinde ji uplatňovat, nežli v mece numismatiky ČNS..
Jacx je dobrej, očichnul si to a evidentně rozumí konkrétním oblastem numismatiky a hlavně má koule to dělat. Jen vy ho tam,, nahoře,, ze samotného vedení všestranně (i finančně!! :mrgreen: ) podporujte..

Zapoměl bych...
Jacx a spol. to určitě technický vyšperkujou a dáji tomu profi úroveň..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 16. 10. 2020, 15:01. »
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
osobně jsem to mohl napsat poněkud více diplomaticky, ale furt trvám na tom, že ČNS může dělat mnohem více pro svou popularitu i sdružování sběratelů v tomto století. :P pořád jen vidím přednášky co si dělají sami pro sebe a mezi sebou, a tisknou si časopis jako zdroj informací, jako kdyby byl pořád rok 1945.

myslím, že máte na víc než KSČM, kde to na schůzích a akcích vypadá jako deset roků před mým narozením...


Jakou přednášku můžeš nabídnout třeba ty? Můžeš dostat možnost plně se realizovat třeba na půdě Národního muzea nebo tréningově alespoň v rámci své nebo cizí pobočky.

Obash časopisu je jen takový jaké články redakce dostane k vydání a přednášky podle toho, koho se jim podaří přemluvit k přednášce. Jak jsem psal ve svém článku - máte možnost! Chopte se ji... Rozhodně máte co sdělit P.T. obecenstvu.

Členské schůzky jsou také jen takové jaké si je pobočky zorganizují. Za svou pobočku misím říci, že snad fungujeme dobře. 4x ročně nějaká ta přednáška, každou schůzku malá aukce (co kdo přinese), dvě velké aukce do roka, nějaká ta exkurze - výstavy, spolupráce s regionálním muzeem, publikační činnost...

Ale s nataženou rukou se stojí snadno...
_______________
Registrovaný uživatel
Z největší míry jsem reagoval na odevzdanost členů ČNS tohoto typu:

petr1596 napsal
Jsme spolek, veřejnost u nás dražit nemůže. Nikoho nenutíme být členem a 600 korun je dnes jedna větší večeře a pár piv. Předpokládá se určitá inteligence členů, i když to není povinné, ale ono se to většinou protříbí samo. A jestli zanikneme, no padla i říše římská....


A holt se někdy trošičku rozohním, no :D
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
A čo ti na tom vadilo? Napísal to jednoducho a výstižne...takmer ako manifest. ;)
Registrovaný uživatel
Pravda je kolik z nás napsalo nějaký článek. Já žádný. Časopis o faleristice zanikl z důvodu nedostatku příspěvků.
Témat je dost, ale ta lenost a výmluv. To mi jde dobře. Vzpomenu si vždy na tato slova: "Deset minut přemýšlí, aby nemusel 5 dělat."
Registrovaný uživatel
Protože tištěné časopisy jsou v dnešní době naprosto k ničemu, když chceš informaci dostat k největšímu počtu lidí. Krátký newsletter do e-mailu o tom co je nového plus pět minut mluvení na Youtube přes kameru v telefonu je o tolik jednodušší a dostane se to k nepoměrně většímu množství lidí. Jenom ruka s mincí a do toho pět minut kecání o ní. Nic víc.

Pro mě za mě to budu klidně stříhat, editovat a nahrávat - na samotný přednes mi chybí ten vhodný tón hlasu :) víte co myslím, aby to neznělo protivně, nuceně nebo agresivně :D
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
https://www.youtube.com/watch?v=_xlk1HhWf5Y

intro u videa by mohlo vypadat nějak takhle, ale dal bych tam hromádku pražských grošů nebo tolárků :D
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
Osobne preferuji psany text, video ani prednaska mi nic nedava (to platilo uz na VŠ - chodit na prednasky byla pro me ztrata casu). Odkazy na videa zde na sberateli nebo kdekoliv jinde zcela ignoruji. Asi je to ale jen moje uchylka.
Za druhe tech videi je tolik, ze je tezke najit ta kvalitni. Naproti tomu text v serioznim casopise garantuje urcitou uroven.
Za dalsi nejvetsi znalosti a zkusenosti ma starsi generace, ktera bude tezko videa delat, leda by to s nimi natocil nekdo mladsi. Takze ve hre jsou i generacni rozdily.
Registrovaný uživatel
https://www.youtube.com/watch?v=7T8DxsQNF8M&t=1740s

na těchhle Youtube živých aukcích rozhodně nevládnou jen mladí borci. ale je pěkné když se tam potká 60-ti letý frajer se 14-ti letým a dá mu bokem i nějaké rady ohledně sbírání :)
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
On takový pravidelný třeba týdenní 10minutovy vlog dá dost práce. Člověk si musí připravit informace, sesumirovat si je do storyboardu, bez dobrého světla a microfonu to žádná kvalita nebude, pak nastrihat, ozvucit, obarvit chce nějaké zkušenosti. Jako dá se nějak začít třeba s lampičkou a telefonem, ty nejlepší vždycky začínali jak se říká v garáži. Po case to pak krystalizuje. Ale je potřeba nadseni, houževnatost a hrosi kůže. Věřím že časem se toho někdo ujme ale naše společnost na youtubery a padobny tvůrce pořád ještě plive a není to tady zajete v takové míře aby se rojili tvůrci i z méně mainstreamovych temat
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Osobne preferuji psany text, video ani prednaska mi nic nedava (to platilo uz na VŠ - chodit na prednasky byla pro me ztrata casu). Odkazy na videa zde na sberateli nebo kdekoliv jinde zcela ignoruji. Asi je to ale jen moje uchylka.
Za druhe tech videi je tolik, ze je tezke najit ta kvalitni. Naproti tomu text v serioznim casopise garantuje urcitou uroven.
Za dalsi nejvetsi znalosti a zkusenosti ma starsi generace, ktera bude tezko videa delat, leda by to s nimi natocil nekdo mladsi. Takze ve hre jsou i generacni rozdily.



Naprostý souhlas,..tak to jsme s touhle"úchylkou"minimálně dva.

Psaný text se ukládá do těch"správných šuplíků"v hlavě zcela bez problémů,videa byt sebepoutavější nikoli.
Zároven psaný text poskytuje čtenáři prostor k přemýšlení--video působí jaksi rušivě-no,alespon u mne..
Registrovaný uživatel
Souhlasím s numismat a Lopez1506. Už minimálně 3 :D
Registrovaný uživatel
Už čtyři.
Moderátor
Lopez1506 napsal
Psaný text se ukládá do těch"správných šuplíků"v hlavě zcela bez problémů,videa byt sebepoutavější nikoli.
Zároven psaný text poskytuje čtenáři prostor k přemýšlení--video působí jaksi rušivě-no,alespon u mne..

Presne tak to mam, nekdo si lepe zapamatuje mluvene slovo, ja jen psany text.
A muzu si zvolit tempo cteni, nezajimave casti preskocit, a zajimave cist pomalu.
(Pri cteni matematickych skript to bylo velmi dulezite, bez pochopeni neslo cist dal.)
Video bych musel odkoukat cele. Proto se ani nedivam na zpravy na TV, ale radeji si je prectu na netu.
Dokonce i v cizich jazycich jsem schopen jen cist, mluvenenu slovu temer nerozumim.
Moderátor
taho, alfonsoalois: diky za podporu, zalozime klub ctenaru?
Registrovaný uživatel
Tak to budeme 4. ;)
Registrovaný uživatel
Jak se říká - co je psáno, to je dáno. Pro mne je psaný text archivovatelný a také citovatelný. Jak často se v odborných cituje jiný názor. A může být citovan i z elektronického média. Ale nějaké video? Mějte mne za staromilce,ale vždy budu pro psaný text, ideálně tištěný.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 196 197 198 199 200 201 202 203 204 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1