Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 198 199 200 201 202 203 204 205 206 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Proč by měli 80 letí lidé toto používat? Většinu svého života to nepotřebovali a žili plnohodnotný život. Narozdíl od vás, když jim vypnou elektřinu, tak se jim nezboří svět ;)
Registrovaný uživatel
Předpokládám, že ve 40. letech si už lidi velice zvykli na elektrické lampičky a rádia a nechtěli se už vracet k petrolejkám :D

Když se objevily první lokomotivy, tak zejména staří vesničané taky protestovali že jim to zapálí pole a krávy přestanou dojit. Tak proč vymýšlet nové kraviny, když si vystačí s koňskými povozy ;)

Ale jako v klidu, i mezi námi mladými jsou podivíni, co chtějí žít v souladu s přírodou, nechtějí ani děti naočkovat a klidně pijou vodu z potoka.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Kolik je tomu kacurovi? Já myslel, že to je normální borec...
Moderátor
vlad_dracul1989 napsal
Předpokládám, že ve 40. letech si už lidi velice zvykli na elektrické lampičky a rádia a nechtěli se už vracet k petrolejkám :D


Nektere ceske obce byly elektrifikovany az po valce, ve 40. i 50. letech.
A nebyly to nejake zapadle samoty, ale obce se stovkami obyvatel.
Na pohon mlaticek a dalsich zemedelskych stroju se pouzivaly stabilni spalovaci motory.
Registrovaný uživatel
Doufám, že normální jsem, za svůj věk se nestydím, jsem čtyřicátník v plné síle ;) Jen jsem alergický na ty řeči o spasitelské roli internetu. Samozřejmě ho také denně používám, ale vzhledem k tomu, že jeho obsah může tvořit kdejaký nýmand, nepřikládám mu takovou důležitost jako někteří lidé zde. Je nutné k informacím na internetu přistupovat nanejvýš kriticky. V tom jsem spíše konzervativní a relevantní informace hledám raději v odborné literatuře.
Registrovaný uživatel
Odborná literatura samozřejmě neznamená, že informace je určitě naprosto správná a není možné jí rozporovat.

Nějaký pan profesor může být pomýlený stejně snadno jako 'kdejaký nýmand' na Youtube.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Jenomže u odborné literatury články procházejí odbornou recenzí a jiný badatel je může ve svém článku rozporovat, uvádět jiná fakta, atd. Probíhá zde odborná diskuze. Na internet si může dát kdejaký tydýt co chce, proto je zahlcený fake news, konspiračními teoriemi a fantasmagoriemi.
Moderátor
vlad_dracul1989 napsal
Předpokládám, že ve 40. letech si už lidi velice zvykli na elektrické lampičky a rádia a nechtěli se už vracet k petrolejkám :D


na tohle nemuzu nezareagovat :D :D :D

kdyz v 70. letech muj otec zavedl me prababicce do sklepa elektrinu, tak to byl takovy rachot, ze to musel odmontovat... holt asi ten petrolej nekde frcel jeste za Husaka ;)

a autem odmitala jezdit, svezla se jen jednou a po 50 metrech z toho vyskocila.

byl bych opatrny s tim souzenim, co by kdo mohl a mel... :twisted: :twisted: :twisted:
Moderátor
kacuro napsal
Jenomže u odborné literatury články procházejí odbornou recenzí a jiný badatel je může ve svém článku rozporovat, uvádět jiná fakta, atd. Probíhá zde odborná diskuze. Na internet si může dát kdejaký tydýt co chce, proto je zahlcený fake news, konspiračními teoriemi a fantasmagoriemi.


a to je Ondro duvod, proc uz jsem pred peknou radkou prispevku napsal, ze nema smysl se angazovat v teto diskusi - ne ze bych chtel shazovat diskutujici - ale proto, ze oni neznaji, jak to proste chodi, jake jsou mechanismy apod. jejich neznalost jim dava onu nam vsem dobre znamou sebejistotu a bezbrehou viru ve svou neomylnost. zde neni prostor a duvod k diskusi - je to jen ztrata casu. chvili se tedy jeste bude kafrat, nikdo stejne nic lepsiho neudela, protoze vsichni jsou pripraveni konzumovat cizi praci, ale neco vyprodukovat, to je potiz :/
Registrovaný uživatel
Lukáši, vím, normálně se snažím na takovou neplodnou diskuzi také nereagovat, ale dnes už mi to nedalo. Což je dáno tím, že mám dnes volnější den, nenaplánoval jsem si žádné úkoly, tak se snažím ukázat diskutujícím jiný pohlked na věc. I když chápu, že je to mlácení prázdné slámy.
Moderátor
Olivere, kacuro... Hlavně Olivere

, ze oni neznaji, jak to proste chodi, jake jsou mechanismy apod. jejich neznalost jim dava onu nam vsem dobre znamou sebejistotu a bezbrehou viru ve svou neomylnost.

To větší povrchnost si asi nemohl vymyslet..no vypadá to, že zřejmě budeš mít ještě větší hlavu než ta busta ferdinanda dobrotiveho.. 😄
Tady se všichni snažíme hodnotit různé důvody pro a proti a ty napíšeš takovou povrchní hovadinu....
Registrovaný uživatel
Vlastně je to jedno, kdo se jak učí znát svůj sběratelský obor. Ale když udělám takový věkový průřez lidí, kteří mi poradí (pozor, neznám všechny, co mi radí zde) a které nějakým způsobem znám. Tak těm nejmladším blíží 50.
Znám jediného člověka, který mi poradí a je mu něco málo přes 20.
Já si třeba sbírání bez počítače a netu nedovedu představit. Jenže je to takové rychlé. Dotykový monitor a šup a je to, rychle prolétnout nějaké informace a hurá na další.
Registrovaný uživatel
Barbar: na rozdíl od Tebe my dva výsledky svého bádání publikujeme v té odborné literatuře, kterou tu spousta rychlokvašek a povrchních "také" sběratelů nechce číst, protože je pro ně pohodlnější poslouchat amatérská videa na YT a vyhledávat kdejaké nepodložené hypotézy a bláboly na internetu. My jdeme ve svých odborných článcích a studiích s kůží na trh.

Promiň, ale zrovna Ty jsi tu zářným příkladem toho, jak povrchní znalosti pokřivují odbornou diskuzi. Dá se tu na fóru najít spoustu Tvých výkřiků, kdy jsi vše věděl nejlépe, spoustu omylů, které jsi si neuměl v diskuzi obhájit a mnoho omluv, když jsi chybu uznal. Bez hlubší znalosti problematiky se tu ke všemu vyjadřuješ, i když mnohdy chybně. To právě není odborná diskuze, ale často jen ten výkřik do tmy.
Registrovaný uživatel
To co tu popsal Kacuro je jeden z hlavních důvodů proč jsem na tento server přestal chodit. Spousta diskutujících, kteří krásně splňují tzv. Dunningův-Krugerův efekt.
_______________
Registrovaný uživatel
Je každopádně příjemné mít do 5 vteřin rámcové informace o minci, orientační cenu i výsledky dražeb. Nač se hrabat hodiny v Numismatických listech? Stejně si nikdo nezapamatuje všechno. Je sice pěkné si přečíst jak byly které mince vyraženy a za jakých okolností, ale to je tak všechno - je to pěkné. A zajímavé.

Ale ne zas tak podstatné pro samotný proces sbírání.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Tak pokud jsi jeden z těch povrchních sběračů, kteří pouze hromadí bez jakéhokoli vztahu k historii, tak už se není o čem bavit.
Moderátor
kacuro napsal
Barbar: na rozdíl od Tebe my dva výsledky svého bádání publikujeme v té odborné literatuře, kterou tu spousta rychlokvašek a povrchních "také" sběratelů nechce číst, protože je pro ně pohodlnější poslouchat amatérská videa na YT a vyhledávat kdejaké nepodložené hypotézy a bláboly na internetu. My jdeme ve svých odborných článcích a studiích s kůží na trh.

Promiň, ale zrovna Ty jsi tu zářným příkladem toho, jak povrchní znalosti pokřivují odbornou diskuzi. Dá se tu na fóru najít spoustu Tvých výkřiků, kdy jsi vše věděl nejlépe, spoustu omylů, které jsi si neuměl v diskuzi obhájit a mnoho omluv, když jsi chybu uznal. Bez hlubší znalosti problematiky se tu ke všemu vyjadřuješ, i když mnohdy chybně. To právě není odborná diskuze, ale často jen ten výkřik do tmy.


Ke korytu se dostane jen hrstka. Tak jsi toho važte a nedělejte ze sebe,, profesory numismatiky,, ono jsou i takoví kteří se nedostanou na vaše pozice a možnosti, však vědomostmi a úrovní vystupování by vás v mnohém převyšili...
Pokud jde o mě neustálé se snažím v teto oblasti vzdělavat a nabývat nových zkušenosti a myslím si, že za posledních 15let aktivně v numismatice mám co nabídnout a nenechám si některými zdejšími,, mudrci,, šlapat po hlavě..
Nepohrnu ani youtu.be přednášky ani jakoukoliv její prezentaci, sic by byla jakkoliv základní a známá... Publikaci, katalogu mám nespočet, které neustále průběžně studuji dle potřeb k konkrétním mincím. Občas opomenu,nebo se spletu jako každý člověk, občas si prostuduji i známé několikrát omijené téma.. Ale jednu věc nedělám a to, že bych se přímo povyšoval tím, že jsem u koryta ČNS a publikují.
Pro přiklad, na kolik aukci jsem dělal určení, kolik mailu mi chodí na ocenění sbirek, kolik posudku k pravosti a co se mám neustále chvástat!!...proč!!abych byl jako vy!!

Pro Nerva 81..když nemáš koule, tak jsem raději ani nechoď a zůstaň tam kde jsi po celou dobu byl,pokud jen občas napíšeš hloupou kritiku k osobě, nemá to ani cenu...
Registrovaný uživatel
Co to tu plácáš? Pracuji ve fabrice, numismatiku mám jen jako koníček, dělám ji ve svém volném čase. U žádného koryta nejsem ;)
Moderátor
Já tu diskuzi - videa vs. ČNS, atd - částečně před pár dny rozproudil a záhy, s vědomím toho, že nemá smysl zde v ní pokračovat, ji opustil.

Pod to, co zde dnes kacuro a oliver napsali, se taktéž mohu podepsat.

Já se v rámci svých skromných možností budu dál věnovat numismatice po svém a produkovat ty "zatuchlé a zastaralé produkty" - tedy články a publikace, o které zde zřejmě skoro nikdo nestojí, případně na nějaké konferenci přednesu svůj příspěvek, nebo někde přednesu nějakou přednášku. Věřím, že i přes řadu, zde přezentovaných odlišných názorů, určitou cílovou skupinu oslovím.

Videa - klidně, když o ně někdo stojí, třeba se i podívám, ale jako relevatní zdroj či produkt jsou pro moji práci jen minimálně použitelné a já sám se do nich pouštět nehodlám z mnoha důvodů, které zde uvedli jiní.
Ale, když o ně někdo stojí, proč ne, nikdo nikomu nebrání je tvořit.

Mám dojem, že za tolik času, co zde někteří obhájci videí strávili diskutováním, již mohli několik - třeba těch 5ti vteřinových, co o obsahují spoustu užitečných informací - vytvořit. Jak už jsem zde psal, vypadá to, že je zde několik lidí, co vědí, jak na to. Tož dejte se s chutí do toho. Rádi se podíváme na výsledek.
Moderátor
kacuro napsal
Tak pokud jsi jeden z těch povrchních sběračů, kteří pouze hromadí bez jakéhokoli vztahu k historii, tak už se není o čem bavit.


Kacuro co to pořád meleš, kolik ti je. Pokud vím budeš v podobném věku co já.. Tak hergot co jsou to pořád za kecy, i k možným mladším jako je např. drakul..
S takovými kecy jen budeš odrazovat zdejší nováčky.
Vytetuj si na čelo coins hero, pokud chceš v té tvé důležitosti nadále pokračovat.. Znovu nikdo na to není zvědavý..
Moderátor
kacuro napsal
Co to tu plácáš? Pracuji ve fabrice, numismatiku mám jen jako koníček, dělám ji ve svém volném čase. U žádného koryta nejsem ;)

Mě nezajímá kde pracuješ..
Koryto jsem napsal, že nejspíš k možnosti publikovat si se sam nedostal... A členem čns seš né a publikuješ pro koho, pro čns.
Registrovaný uživatel
Ty a Tobě podobní tu odradili lidi, kteří měli skutečné znalosti. Proto je úroveň tohoto fóra na bodu mrazu. Ty si nic nikam tetovat nemusíš, idiota pozná každý rozumný člověk na dálku ;)
Moderátor
Jacx neblázni, nedávej to pro pár zdejších hloupých keců..
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Tak pokud jsi jeden z těch povrchních sběračů, kteří pouze hromadí bez jakéhokoli vztahu k historii, tak už se není o čem bavit.


Omlouvám se tedy Vaše lordstvo za své sedlácké představy o tom, že sbírat mince může každý, tak jak mu to vyhovuje a dělá mu to radost :) a že jsem si dovolil poukázat na to, že sbírání v tomto století má trochu jiný charakter než ve století předcházejícím ;)
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
kacuro napsal
Ty a Tobě podobní tu odradili lidi, kteří měli skutečné znalosti. Proto je úroveň tohoto fóra na bodu mrazu. Ty si nic nikam tetovat nemusíš, idiota pozná každý rozumný člověk na dálku ;)


Kacuro konečně mysli!! je to dvou sečné.. Jsou takoví, i mnozí mi kamaradi, nováčci a mladší co je naopak odrazujou nume egoisti jako jseš ty..
Přes své ego si nepochopil ani smysl tyhle debaty..
Jsme tady pro nové, potenciálně začínající sběratel a né pro nás starší....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 198 199 200 201 202 203 204 205 206 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1