Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 201 202 203 204 205 206 207 208 209 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tvůj je levý,ale není spíše prezentován jako 1/2 tolar?
Je to takový hybrid.
Moderátor
Né je to falzum tolaru..

Co ten liberecko Jablonecký, jaký máš s něj dojem..?
Za mne.. Svou dokonalosti v plochách (bez známek oběhu), neostrého opisu (zakulaceni, možná fotem), ale hlavně portréty zejména revers detaily orlice, křidel jsou až moc dokonale na daný typ tolaru.Take celkový dojem včetně barvy, patina (možná fotem) mne odrazuje. Akurát ta váha sedí, pokud je však pravdivá...
Nevím možná na živo, či detailnější fota by mne přesvědčili, že se mýlim, či naopak utvrdili v mém aktuálním názoru, že se jedná o falzum...
Registrovaný uživatel
No,já jen že celá rubní obrazová část/ne opisová/včetně detailů na razidle u toho tvého je zkopírována z půltolaru,(prodával se několikrát u Fruhwalda před 7-8 lety..no,ale to je jedno,na skutečnosti to nic nemění..

No,a dojem z toho co jde do dražby u ČNS?
Nevím přesně jak to myslíš- je to ČB falzum..stejně jako ty kousky co šli onehdá na..xxx..nechápu jak může něco takového projít do aukce jako originál.
Moderátor
No jo jeví se tak podle velikosti portrétů aversu, těžko soudit zdali je to fake půl tolarů, nebo tolaru..
Foto je staženo s popisem tolaru...

Takže jsem měl pravdu u toho kousku s Liberecko - jablonecke nadcházející aukce. Bylo by dobré je kontaktovat ať ho stáhnou.. Přeci jen v originále se jedná o Rkový tolar, ať za něj někdo neznalý nezaplatí majlant a pak nakonec zjisti, že má fake, což by byla ostuda pro pobočky i celkově ČNS...
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Tak pokud jsi jeden z těch povrchních sběračů, kteří pouze hromadí bez jakéhokoli vztahu k historii, tak už se není o čem bavit.


Mimochodem, tohle mě furt trošilinku hryže: dejme tomu, že skutečně jako opravdu od srdce sbírám jen něco, dejme tomu Československo, ČR a části Britské říše - a zbytek na aukcích zkupuju čistě na kšeft - buď laciné stříbro nebo aspoň vím, že to střelím za víc a pak to reinvestuju do toho co opravdu rád sbírám.

Páchám tím zlo? :)
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
Mimochodem, tohle mě furt trošilinku hryže: dejme tomu, že skutečně jako opravdu od srdce sbírám jen něco, dejme tomu Československo, ČR a části Britské říše - a zbytek na aukcích zkupuju čistě na kšeft - buď laciné stříbro nebo aspoň vím, že to střelím za víc a pak to reinvestuju do toho co opravdu rád sbírám.

Páchám tím zlo? :)

Prečo nezaložíš nové vlákno napr. Psychologická poradňa numizmatikom, ale riešiš tieto blbosti vo vlákne Aukce? Čo majú tvoje pocity krivdy spoločné s aukciami? :twisted:
_______________
Processed coin catalogs 3.704 Auctions / 30.200 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
No vo tom to je, rada starších z ČNS tu nastiňovala nějaké dejme tomu morální zásady správného numismatika, takže bych rád věděl, jestli vskutku nepáchám smrtelné hříchy bezbřehým kšeftařením u aukcí :D
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/mince-a-doba-frantiska-ii-_post_-494491#post494491
Registrovaný uživatel
Jedna falošná 100 koruna, váha aj materiál je OK. Všimnite si hlavne číslice 1867. Mal som ju v ruke v Budapešti.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zbytek na aukcích zkupuju čistě na kšeft - a pak to reinvestuju do toho co opravdu rád sbírám.
Páchám tím zlo?
Ne. Je běžné, že aukcí se účastní obchodníci. Přihazují na mince a prodávajícím tak zhodnocují sbírky.
Nedávno jsem mohl přihazovat jenom proto, abych obchodníkovi zvýšil cenu. Udělal jsem dobrý skutek a nepřihazoval. Takže on získal pěkný opál celkem lacino a měl dvojnásobnou radost.
Registrovaný uživatel
Citovat
No vo tom to je, rada starších z ČNS tu nastiňovala nějaké dejme tomu morální zásady správného numismatika, takže bych rád věděl, jestli vskutku nepáchám smrtelné hříchy bezbřehým kšeftařením u aukcí


ale tohle přece s numismatikou vůbec nesouvisí...
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

měla bych zájem si občas koupit někde na aukci nějakou minci. Ale v mincích se vůbec nevyznám.
Je nějaký aukční dům, který je spolehlivý a kde neprodávají padělky ?
Jde mi o zlaté mince.
Moderátor
Pavlinko je jich plno, ale i u těch nejspolehlivější pokud to tak lze nazvat se občas něco vyskytne..

Napiš na email, kdykoliv budeš mít něco vyhlidnuté, proberem to... milan.heczko@yahoo.com
Registrovaný uživatel
Děkuji za rychlou odpověď :-)
Registrovaný uživatel
Ahojte, prosim Vas o nazor, je original ci fake? vaha podla predavajuceho sedi presne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ajéjej, notorické téma :D

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/mince-rrr-nebo-falzum-9681
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
Zylo krásnej originál..
Přijde mi jako od aukro prodejce ingokodl,ktery je umí chemický nablýsknout.. Některé nechá v té své alchymistické lázní až příliš dlouho viz odkaz .. 😀

https://aukro.cz/1k-1943-rarita-razba-na-tenky-strizek-6981229343
Registrovaný uživatel
bude to asi naozaj na menší strižok, trebárs 50 halier, záleží aká je váha, ale hrana by bola asi krajšia
Moderátor
dula77 napsal
bude to asi naozaj na menší strižok, trebárs 50 halier, záleží aká je váha, ale hrana by bola asi krajšia


Těžko soudit, ale mince je zvláštně porovitá až rozteklá v literach a portrétů.Jako by opravdu prodělala lázeň, nějakou chemikálií, žiravinou...
Registrovaný uživatel
Co to je za nesmysl ta údajná ražba na tenký střížek?! To je přece jasný odlitek.
Moderátor
bertik: proc by nekdo delal odlitek? Presne takto vypadaji medene mince, ktere se davaly polykat husam, aby lepe travily. Mince mohla prodelat dlouhodobejsi kyselinovou koupel, jak pise barbar. Prodejce v tom muze byt nevinne.
Registrovaný uživatel
Neříkám,že je prodejce vinen. Osobně s ním mám dobré zkušenosti. Nevěřím tomu menšímu střížku,ani tomu,že by vlivem nějaké chemie mohlo dojít k takovému ztenčení a zmenšení,aniž by ten relief zmizel.
Je někdo schopen říci jaká chemie by mohla být použita?
Registrovaný uživatel
Zapomněl jsem upřesnit k čemu to směřuji. Tedy k 1 kor 1943.
Jinak k původnímu příspěvku. Hliníkové ražby z padesátých let jsou velmi nekvalitní. V podstatě to je běžná tehdy kvalita. Mám jich několik. Stojí to za ukázku? Je to těžký úpadek,něco jako husitské flůtky.
Registrovaný uživatel
Souhlas s bertíkem...jasný odlitek.
Nezapomínejte také že v originále jde o zinek..
Moderátor
Chlapci nehadejte se ať je to Petr, nebo Pavel, reagoval jsem jelikož prodejce znám, pán je z jihu Čech. Jméno samozřejmě nebudu zveřejňovat. Pár kousků jsem kdysi od něj také koupil,i prodal, specializuje se na Československo a Česko, na aukru prodává snad věky a kolikrát i zajímavé a opravdu krásné kousky.. Dříve jsem si s ním i dopisoval,chtěl jsem znát jak to dělá a opravdu potvrdil má na to svůj tajnej recept.. Kolikrát jde na jeho mincich znát silná pórovitost a i lesk, zřejmě používá nějaký agresivní prostředek, který zvýrazní reliéfy minci a odstraní i drobné vlaskové škrábance i jemné úhozy,bohužel u některých zašlych mincí vylezou drobné póry, které se jeví jako odlitek jako v případě téhle mince, zřejmě vyzkoušel delší lázeň a šoupl to s omáčkou k prodeji. Pokud by se jednalo o odlitek tak by nebylo znát vroupkovaní hrany, jinak tenký strižek je shodný s úbytkem plochy i reliéfu, původní mince má mírný přesah ohraněni a tím se jeví silněji, pokud by jste odstranili toto ohraněni, včetně onoho částečného úbytku v plochách a reliéfu, získáte tenký strižek se zbytky reliéfu viz stav mince.. Za mne všechny okolností vroubky, pórovitost, a prodejce chemik.Na minci byla použita agresivní chemie...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 201 202 203 204 205 206 207 208 209 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1