Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 203 204 205 206 207 208 209 210 211 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Nejsem tu sice moderator, ale hosi bezte uz s tim postuchovanim do ... kecarny.
Registrovaný uživatel
Pavlinkaa napsal
Dobrý den,

měla bych zájem si občas koupit někde na aukci nějakou minci. Ale v mincích se vůbec nevyznám.
Je nějaký aukční dům, který je spolehlivý a kde neprodávají padělky ?
Jde mi o zlaté mince.

Osobne bych radil zajit do CM nebo si zalozit ucet a objednat zlate dukaty, co vyjdou v roce 2025. pro zacatek to asi bude nejlepsi reseni.
_______________
kdyby někdo potřeboval ceník oběžných mincí - tabulku pro své úpravy, vyžádejte na : adorosh@seznam.cz
Moderátor
wuttke napsal
Pavlinkaa napsal
Dobrý den,

měla bych zájem si občas koupit někde na aukci nějakou minci. Ale v mincích se vůbec nevyznám.
Je nějaký aukční dům, který je spolehlivý a kde neprodávají padělky ?
Jde mi o zlaté mince.

Osobne bych radil zajit do CM nebo si zalozit ucet a objednat zlate dukaty, co vyjdou v roce 2025. pro zacatek to asi bude nejlepsi reseni.


S investičního hlediska, vžádném případě nedoporučuji, to už řaději zlatou cihlu pokud možno v kurzu zlata.. Možná zajímavé výroční kusy 2018, 2019 už šly a jsou pryč...
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/50kc-mince-z-roku-2020-s-vypadlym-stredem-6981362879
https://aukro.cz/50-kc-razba-2012-s-vypadlym-stredem-1-kus-na-svete-6981110829

To myslí jako vážně?
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
« Poslední úpravu provedl(a) vlad_dracul1989 v 17. 1. 2021, 18:10. »
Registrovaný uživatel
Fulnekovi treba napísať, že už sú na svete minimálne 2 také skvosty. :D
Registrovaný uživatel
A když mi někdo nabídne pětistovku za kus , "vypátrám" do zítřka třetí , čtvrtý , pátý.... :- )
Registrovaný uživatel
Aby potom niekto nevypátral tvoju novodobú peňazokazeckú dílnu. :D Poškodzovanie menových prostriedkov je trestné.
Registrovaný uživatel
Požádal jsem prodejce těch 50 kč o lepší fotky,tak uvidíme Ty ceny jsou samozřejmě nesmysl. Ale detailní foto styčných ploch by bylo moc zajímavé.
Registrovaný uživatel
Líbí se mi jak u katze začali říkat padělků sběratelské kopie.
Moderátor
S těmi různými 50 kačkami se v poslední době roztrch pytel...
Vůbec bych se nedivil, že to všechno leze z jedné prdele..
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Líbí se mi jak u katze začali říkat padělků sběratelské kopie.

Mne sa páči bohatá slovná zásoba pri predaji falzifikátov:
Antic Copy RRR! (minca pôvodne razená v roku 1796 :D )
Collectors Copy
Collectors Copy Rare!
Collectors Copy Unique!
Later Strike
Novodel Old Collectors Copy :D
Official Collectors Copies
Old Collectors Copy
Pattern High Quality Collectors Copy
Restrike of Super Rare Coin!
RRRRR Collectors Copy
_______________
Processed coin catalogs 3.704 Auctions / 30.200 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
I když nejsem zastánce novodělu, kopii. Je zajímavé,že u některých zejména moderních certifikovaných kopii tržní cena neuvěřitelně roste. Nejčastěji u dukatových ražeb,ale i některé tolarové, medailové ražby novější i starši kopie příklad Chaury, ČNS a mnohé další.. Hold ta sběratelská a investiční síla tady je.. Pravdou je, že je důležité rozlišení pojmů kopie, novoděl, replika od falza, padělků..
Sám ve své sbírce mám několik kusů starších i novějších certifikovaných tolarových replik ČNS a i mincovny Jablonec Albrechta z Valdštejna...
Registrovaný uživatel
Co takhle úplně zakázat výrobu novodobých kopií? Prostě úplně všeho, ani hliníková kopie groše pro děcka při návštěvě hradu. Všechno vyrobené z jakéhokoliv důvodu i materiálu se bude považovat za padělek.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Otravnykomar napsal
Líbí se mi jak u katze začali říkat padělků sběratelské kopie.

Mne sa páči bohatá slovná zásoba pri predaji falzifikátov:
Antic Copy RRR! (minca pôvodne razená v roku 1796 :D )
Collectors Copy
Collectors Copy Rare!
Collectors Copy Unique!
Later Strike
Novodel Old Collectors Copy :D
Official Collectors Copies
Old Collectors Copy
Pattern High Quality Collectors Copy
Restrike of Super Rare Coin!
RRRRR Collectors Copy

jojo velmi pestra paleta honosnych jmen pro sracky.
Barbare, tady jsi na sberateli, myslim ze tady jsou rozdily tyhle terminologie vsem zname. Lidi utraci penize za spoustu zbytecnych sracek nedavno se prodal za milion usd digitalni token NyanCat a co?! dneska je moderni investovat tak se investuje do vseho, cns nedela kopie poku je mi znamo. Tyhle zrejmy padelky skonci na ebay nebo se prodaji do soukromich rukou jako originaly.
Vubec by nebylo od veci aby aukcni domy pokud tyhle nebezpecne padelky (sberatelske kopie) prodavaji je brali do aukci vzdy jen pod podminkou ze se viditelne oznaci. Spravna replika (sberatelska kopie) je oznacena vyrobcem. Viz Soucek, Richtermoc a dalsi a nebo je zrejma jinak je ot padelek.
Registrovaný uživatel
Nebo takhle, za padělání středověkých mincí by se mělo uplatňovat středověké právo 8)
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
Nebo takhle, za padělání středověkých mincí by se mělo uplatňovat středověké právo 8)

Kdo a kdy to padelal asi těžko zjistíš.
Moderátor
Otravnykomar napsal
Fidzi napsal
Otravnykomar napsal
Líbí se mi jak u katze začali říkat padělků sběratelské kopie.

Mne sa páči bohatá slovná zásoba pri predaji falzifikátov:
Antic Copy RRR! (minca pôvodne razená v roku 1796 :D )
Collectors Copy
Collectors Copy Rare!
Collectors Copy Unique!
Later Strike
Novodel Old Collectors Copy :D
Official Collectors Copies
Old Collectors Copy
Pattern High Quality Collectors Copy
Restrike of Super Rare Coin!
RRRRR Collectors Copy

jojo velmi pestra paleta honosnych jmen pro sracky.
Barbare, tady jsi na sberateli, myslim ze tady jsou rozdily tyhle terminologie vsem zname. Lidi utraci penize za spoustu zbytecnych sracek nedavno se prodal za milion usd digitalni token NyanCat a co?! dneska je moderni investovat tak se investuje do vseho, cns nedela kopie poku je mi znamo. Tyhle zrejmy padelky skonci na ebay nebo se prodaji do soukromich rukou jako originaly.
Vubec by nebylo od veci aby aukcni domy pokud tyhle nebezpecne padelky (sberatelske kopie) prodavaji je brali do aukci vzdy jen pod podminkou ze se viditelne oznaci. Spravna replika (sberatelska kopie) je oznacena vyrobcem. Viz Soucek, Richtermoc a dalsi a nebo je zrejma jinak je ot padelek.


Komár ty sám v tom máš evidentní chaos a zmatek, už jen v tom posledním octavci.
Prodejci i sběratele si názvy často vyložím po svém..
Né každý výrobce označí repliku (kopii) svým logem, často jen datumem,nejčastěji vůbec..
ČSN vydává pravidelně nespočet neoznačených replik(kopii) , často v různých kovech včetně zlata a nazývá je žetony..sám jich par mám jak jsem už psal od Valdštejna..

Znovu je třeba správně rozlišovat mezi oficiálními replikami(kopiemi) historicky uznávaných společnosti jako ČNS,Jablonecká mincovna a kremnica (své ražby) které se vydávají často jako výroční a jsou evidovány včetně počtu nákladů,to platí i u známých osobností zmíněný Souček, či sběratele Chaury a další,jsou historický sběrately do určité míry uznávané...
A... novodobých neznámých soukromých společnosti, které vlastní práva státních mincí k ražbám (replik s označením letopočtu) jako jsou například svatováclavske dukáty a další často dukátové a medailové novoražby,kde chybí evidence kdo a v jakém nákladů je vydal v podstatě ražby bez záruky, ikdyž investičně žádané, osobně nedoporučuji. I přesto, že často výrobce uvádí náklad, jako soukromá ražba naprosto neduvěryhodné..

Od falzifikatorů .... Dnes i v historii plno drobných soukromých mincoven, kutilských a padělatelskych dílen, naprosto bez záruky puvod, kovu, nákladu, nabízejí-li pod záminkou drahého kovu, či originálu,či platnou měnou padělky, falza..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 7. 3. 2021, 13:22. »
Moderátor
Ještě doplním k posledními odstavci, kde jsem opomenul důležity zahraniční příliv těchto padělků, či falz chceteli..
Registrovaný uživatel
Barbare napsal jsi toho dost ale uniklo mi co jsi chtěl říct. Možná že cns nějaký repliky dělala, nevím o nich. Znám pár medaily cns které jsou inspirované konkrétní mincí ale určitě nejsou repliky. Hod mi nějaký příklad ať třeba příště neplacam hlouposti. Nikdy jsem se o to co si pobočky cns razí nezajímal. Je fakt že jsem v poslední větě spíš emotivně napsal že ne označeny repliky jsou padělky, samozřejmě tam už by šlo o spor a konkrétní pohled na danou problematiku a morálku věci. Kterou dnes řeší nutnost alespoň u drahých kovů před prodejem výrobek puncovat.
Moderátor
Otravnykomar napsal
Barbare napsal jsi toho dost ale uniklo mi co jsi chtěl říct. Možná že cns nějaký repliky dělala, nevím o nich. Znám pár medaily cns které jsou inspirované konkrétní mincí ale určitě nejsou repliky. Hod mi nějaký příklad ať třeba příště neplacam hlouposti. Nikdy jsem se o to co si pobočky cns razí nezajímal. Je fakt že jsem v poslední větě spíš emotivně napsal že ne označeny repliky jsou padělky, samozřejmě tam už by šlo o spor a konkrétní pohled na danou problematiku a morálku věci. Kterou dnes řeší nutnost alespoň u drahých kovů před prodejem výrobek puncovat.

Uniklo ti to, že nelze všechno házet do jednoho pytle tak jak to napsal Fidzi a ty hloupě potvrdil...

Uznávané Kopie, či repliky se svým původem a nákladem často označené, ale taky né,nemají nic společného s padělky a falzy ať to dnešními, či historickými...
Mě se to také nelíbí, ale třeba některé repliky mincí,žetony jak je označuje ČNS a tolarové repliky Valdštejna z Jablonce ve své sbírce mám, za mne je to takový přijatelný způsob náhrady často velmi vzácných a v podstatě nedostupných exemplářů..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Otravnykomar napsal
Barbare napsal jsi toho dost ale uniklo mi co jsi chtěl říct...

Komár ty sám v tom máš evidentní chaos a zmatek, už jen v tom posledním octavci....
Uniklo ti to, že nelze všechno házet do jednoho pytle tak jak to napsal Fidzi a ty hloupě potvrdil...

Všetci sme blázni len Barbar je lietadielko. :lol:
_______________
Processed coin catalogs 3.704 Auctions / 30.200 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi napsal
barbar napsal
Otravnykomar napsal
Barbare napsal jsi toho dost ale uniklo mi co jsi chtěl říct...

Komár ty sám v tom máš evidentní chaos a zmatek, už jen v tom posledním octavci....
Uniklo ti to, že nelze všechno házet do jednoho pytle tak jak to napsal Fidzi a ty hloupě potvrdil...

Všetci sme blázni len Barbar je lietadielko. :lol:


Fidzi mluv za sebe a koukej najít ve své sbírce další grejcary Leopolda viz.diskuze Leopolda... nezapomeň s odlišnými znaky razidla a vyber opravdu špičkové stavy napsal si to jako by si jich měl minimálně tucet v UNC stavu.. :)
Moderátor
Tady to krásně popisuje.. Petraň a Radoměřský...
padělky (falza) jsou napodobeniny za účelem oklamaní a to je podstata věci, na rozdil od replik(kopii)...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Eh.... viděli jste to teď na aukci Aurea Praha?? Pražský groš Václava IV. běžná XIV. za 24.000,- ???????
No, kdyby tu byl takový zájemce, hned ji prodám také :-)))))))))))))

(položka 283)
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 21. 3. 2021, 20:19. »
Registrovaný uživatel
Jo, hustá cena, sice relativně hezká ražba, ale i tak je to mazec cena. Navíc když se k ní připočte dalších 20 % provize.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 203 204 205 206 207 208 209 210 211 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1