Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 213 214 215 216 217 218 219 220 221 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
viking napsal
Ačkoliv jsem roky jen pozorovatel a na Barbara mám jistou formu alergické reakce (i když uznávám, že mi imponuje ta bezostyšná a tvrdohlavá apelace bez jakýchkoliv znalostí), zde má pravdu :-D

:mrgreen: ;)
Moderátor
viking napsal
Ačkoliv jsem roky jen pozorovatel a na Barbara mám jistou formu alergické reakce (i když uznávám, že mi imponuje ta bezostyšná a tvrdohlavá apelace bez jakýchkoliv znalostí), zde má pravdu :-D

barbar napsal
Evropa1 napsal
Můj obor je doba a mince Františka II./I. a pokud znáte alespoň základy historie, pak se jedná o velmi historicky zajímavé období. Pokud znáte trochu měnové poměry, pak to byla z měnového pohledu velmi zajímavá doba. Pokud znáte trochu mince Františka, pak velká část z nich je sběratelsky a numismaticky zajímavé a to z několika důvodů. Jako sběratel těchto mincí byste tyto oblasti měl mít zmapované. Jelikož se věnují pouze této oblasti, pak nechci jít do hloubky jiných oblastí. Mince františka jsou zajímavé i ze sběratelského pohledu a pak jsem ochoten zaplatit vyšší cenu pouze za mince, které si to zaslouží, tedy jejich malý, až minimální výskyt, tuto platbu ospravedlňuje. Nějak si nedovedu představit, že bych platil vyšší ceny za minci, která leží v dalších mnoha sbírkách - možná ve stovkách, či tisících.


Evropo prosím vás, tohle už tady bylo mnohokrát..
Zaklady historie.. :) , to opravdu spolu nebudeme znovu a znovu probírat, myslím že zrovna my dva jsme si toho pověděli dost.. O cenách a poměrech, při nákupu a prodeji aukcích atd. Toho bylo také dost řečeno...Jistě víte, že i běžné v tisících kusech ražene měděné příklad 3 krejcary františka v luxusních stavech cenou dnes pomalu i na 1000ce..
Nemá smysl znovu a znovu řešit tyhle věci..



Viking zvykej si.... O znalostech si můžeme kdykoliv pohovořit, rád bych rád bych je poznal .. Pokud vím ještě si se nikterak zde neprezentoval, v tvém případě bych raději pomlčel.. To už i ten obchodník toho k mincím napsal víc než ty.
Moderátor
Otravnykomar napsal
barbar napsal
Komáre blbost... Nejdřív kovid 2020 - 21 teď už i od roku 2015..
Argumentačně se za každou cenu vykrucovat. :)
To co jsem psal je jasné, není co řešit,hoši..
A argumenty Evropy jsou v principu jedno a to též, na každé téma stejné... Hoši zvykejte si, že budete v budoucnu sahat hlouběji a hlouběji do kapsy, pro zajímavější material, kolikrát i nehledě na jeho dostupnost jako takovou,tak to už delší dobu je nehledě na kovid a tak do bude..

Já tvrdím to stejný. To jsou empiricky data. Konkrétní příklad, tolar 1648 plana v roce 2019 48k konec roku 2020 - podobný kus 250k?! Včerejší tolar včerejší tolar slik 1716 do roku 020 cca 50-70k. Rok na ebay ležel jeden v pcgs slabu za 100k a nikdo to nechtěl, včera u Macha se prodal za 300k jen o něco málo lepší. Samozřejmě ten na ebay obratem zmizel. 300-500% nárůst během 12-24mesicu ti přijde přirozený? 2tolar 1520 se naposledy prodal u kunkera v 018 za 17000e včera u Macha za 85000e. Dolní graf je vývoj cen nemovitostí s tím že rok 021 je stále otevřený a sám že své práce vím že ceny rostou velmy rychle a především poptávka. Sám jsem v posledním roce 3 byty prodal. A nyní se setkávám s tim že lidem už tolik ani nejde o zhodnocení které vzhledem k cenám přesahuje návratnost 40let ale o alespoň zachování hodnoty neb se bojí inflace a neslyšel jsem to z úst jednoho klienta. Ale kdyz tomu věřit nechceš nemusíš. Ale pokud chceš popřít že zvýšení pravděpodobností ekonomické krize nevede lidi k ukládání do jistějších komodit než je hotovost a tím pádem zvýšením poptávky neroste cena pak nerozumíš ekonomice.
Samozřejmě u nemovitosti je ten růst plynulejší než u fyzicky mobilních aktiv jako jsou mince, kryptomeny, zlato. Vždyť fyzické zlato začátkem kovidu nebylo absolutně dostupné a krásný příklad je cena ru10korony kdy před covidem šla za 3600 s nástupem covidu velice rychle překonala cenu 5000. To jsou fakta.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Komáre s těmi daty,zase hlouposti.

Mimo jiné, všiml jsem si již dříve, že se pořád točiš kolem konkrétních minci konkrétního dat, tolaru šlika...
Opravdu je to kapka v numismatickém moři, samozřejmě se vyskytnou výjimky, ale bavíme se o všeobecném průměru..
Ty budeš dokola argumentovat a mávat,, hrstkou minci,,
Cely večer nejspíš stravíš vyhledavanim,, jehel v kupě sena,,
Abys mohl dokázat, nemožné... :)
Registrovaný uživatel
To jsou mince který mám v paměti. A pokud si pamatuju tolar 1648 jsem tady jednou zmínil. Dobře, holandský dukaty v bidnem stavu s volackou 5000 neodchazeli dnes nekoupí bidaka pod 9000 a to ještě budeš mít kliku. Samozřejmě u pruměrných investicne ne tolik zajímavých mincí nebude nárůst tak progresivních ale u mincí s velkým investičním potenciálem je to úplně jasný. Zajímavý že o tomhle tématu jsem diskutoval s dost lidmi z oboru. Všichni se shodneme na stejným. Jen ty jsi proti a tvrdíš si svoje ničím nepodloženy pravdy..
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 8. 5. 2021, 19:56. »
Moderátor
Otravnykomar napsal
To jsou mince který mám v paměti. A pokud si pamatuju tolar 1648 jsem tady jednou zmínil. Dobře, holandský dukaty v bidnem stavu s volackou 5000 neodchazeli dnes nekoupí bidaka pod 9000 a to ještě budeš mít kliku. Samozřejmě u pruměrných investicne ne tolik zajímavých mincí nebude nárůst tak progresivních ale u mincí s velkým investičním potenciálem je to úplně jasný. Zajímavý že o tomhle tématu jsem diskutoval s dost lidmi z oboru. Všichni se shodneme na stejným. Jen ty jsi proti a tvrdíš si svoje ničím nepodloženy pravdy..


Všechny zajímavě sběratelské mince,jsou zákonitě investičním potenciálem.. Znovu jsme u tématu sběratelství a investice, kdy každý sběratel numismat, který má ve své sbírce tržně zajímavý materiál je v podstatě investorem... Těžko se dnes rozlišují tyto dvě oblasti... Spíš bych použil výraz obchodník s investicemi, ale i to je dnes do jisté míry složita definice,v podstatě se jedná jen obchodní záměr věci separovat..
Příklad mnoho z vás je sběrately a zároveň i obchodníky, často na profesionální úrovni,všechny tyhle oblasti jsou úzce provázané..
Všichni se shodnete nad čím nad kovidem a tabulkou růstem pražských bytů? .... :) Komáre kamaráde takhle to nefunguje.. :)
Diskutoval si s dost lidmi, zřejmě jich nebylo dost... Komáre nebuď zlý, mám tě rád, ale vše jen plány řeči.. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 8. 5. 2021, 20:25. »
Moderátor
Vždyť fyzické zlato začátkem kovidu nebylo absolutně dostupné a krásný příklad je cena ru10korony kdy před covidem šla za 3600 s nástupem covidu velice rychle překonala cenu 5000. To jsou fakta.



Mimochodem na tento fakt jsem chtěl také reagovat, vidím že si pochopíl po mém příspěvků v předchozí stránce, důležitost prvotního ukazatele možné inflace, růst zlata, jeho poptávka a státní rezervy...
Ano do jisté míry těsně před kovidem a jeho začátkem zde určitá hrozba byla, ale vše se v podstatě vic jak po roce,, ustálilo,, z minulosti již známé tyto výraznější výkyvy , v podstatě v důsledku (mezinarodniho, posledně rusko, což jsem již zmínil ) zvyšování zlatých rezerv , ale nebyly natolik zásadní, abychom se jakoliv obávali o svou měnu.. Jak jsem psal už vůbec to nemá nic společného s léta postupným, u některých významným, či naopak u některých žádným nárůstem cen zajímavého numismatického materiálu..
Numismatika také filatelie je dnes stále populárnějším královský sběratelskym koníčkem a svým způsobem i prezentaci mnoha movitých sociálně výše postavených lidi.
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 8. 5. 2021, 21:17. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
ale vše se v podstatě vic jak po roce,, ustálilo,

Jak Zen káže, to jen čas ukáže 8)
Netřeba dal vést debatu tímto směrem mladý padavane. :D
Moderátor
Otravnykomar napsal
barbar napsal
ale vše se v podstatě vic jak po roce,, ustálilo,

Jak Zen káže, to jen čas ukáže 8)
Netřeba dal vést debatu tímto směrem mladý padavane. :D


:lol: :lol:
Zlato by se dnes jinak cenilo..
Čas, čas mistře Yodo :)
Moderátor
Zde na místo grafu cen pražských bytu.. :)

Všimni si kdy naposledy se zlato vyšvihlo do podobných,, výšin,,
Bylo to v době poslední významné světové krize velke recese období všeobecného ekonomického poklesu mezi lety 2007 a 2015.
Co na to tenkrát pražské byty, nebo naopak numismaticky materiál.. :)

https://www.kurzy.cz/komodity/zlato-graf-vyvoje-ceny/1oz-usd-30-let
Registrovaný uživatel
Na pobavení doporučuji články o tom, jak je sbírání mincí doopravdy jen záliba a mizerná investice, a jak moc jsou blbí lidi co kupují zlato a stříbro obecně oproti Alfa samcům nakupujících akcie technologických gigantů...

Bohužel většina je v angličtině :)
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
« Poslední úpravu provedl(a) vlad_dracul1989 v 9. 5. 2021, 7:19. »
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
Na pobavení doporučuji články o tom, jak je sbírání mincí doopravdy jen záliba a mizerná investice, a jak moc jsou blbí lidi co kupují zlato a stříbro obecně oproti Alfa samcům nakupujících akcie technologických gigantů...

Bohužel většina je v angličtině :)

:twisted:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je pravdou , že jak numismatika , tak umění-/spíše ale moderní umění/ a jistě i ostatní se během posledních zhruba dvaceti let postupně přesunuly a přesouvají do investičního prostoru. Nicméně většina takto „vysoce ceněných věcí „ má tuto vysokou cenu z celkem iracionálního důvodu a to je důvěra společnosti v to , že systém bude neustále růst…To se nikdy v historii nestalo a stát pravděpodobně nemůže . Myslím , že část sběratelských věcí , zvláště mincí překročila svoje možnosti nehledě na to , že jejich cena bude ještě nějaký čas , možná i desetiletí stoupat .Podle mne nejsou nositeli udržitelné hodnoty , tedy té hodnoty , která za ně byla zaplacena .Při jejich koupi dáváme totiž tak trochu slib sobě samým …teď to koupím za sto tisíc a za deset let prodám za dvojnásobek. Je to podobné jako s koupí Bitcoinu , přičemž tento má dle mého daleko větší šanci na úspěch . Je mladý , relativně v začátcích , progresivnější , užitečnější , více lidí ho vnímá a rozumí mu atd….Sám za sebe jsem zakonzervoval svoji numismatickou sbírku a občas dokoupím spíše drobnosti , které mě osloví .Jaksi nevidím důvod – z pohledu sběratele , za kterého se považuji a který vnímá hlavně krásu a historické souvislosti koupit si třeba zlatou , českou minci vyraženou byť v malém počtu před pár lety víceméně z důvodů zisku komerční společnosti.Za stejný peníz si raději koupím v německé aukční síni nádhernou gotickou madonu , věc o které vím , že byla pravděpodobně staletí vystavena v některém kostele , že celé generace k ní přicházely se svými problémy , touhami a přáními , prosily a děkovaly , prostě věc , která má obrovskou uměleckou , historickou a lidskou hodnotu .Věc , na kterou se mohu každý den dívat , která se stala součástí i mého života a vytváří mi prostor , ve které se cítím dobře. Pro mne sběratelství není jenom mít víc a víc a za víc … .U mě je to hlavně o tom užít si to :- )
Registrovaný uživatel
Na pobavení doporučuji články o tom, jak je sbírání mincí doopravdy jen záliba a mizerná investice, a jak moc jsou blbí lidi co kupují zlato a stříbro obecně oproti Alfa samcům nakupujících akcie technologických gigantů...
Na ty mince a zlato je potřeba si nějakým způsobem vydělat. Já jsem neslyšel o člověku, který do Prahy přiletěl se 30 dolary v kapse, nakoupil mince a tou investicí tak zbohatl, že utratil za večeři v Londýně statisíce.
Registrovaný uživatel
Staré mince jsou přece jen stabilnější investicí než nějaké kryptoblbiny. Ty jsou spíše moderním ekvivalentem tulipománie. Proč je stabilita růstu ve své podstatě něco špatného?

Ano, třeba se ti s 30 dolary u kryptoměn zadaří. Třeba ti to umožní být superrychle milionář. Ale to můžu říct i u hraní rulety, kdy veškerý majetek vsadíš na jedno číslo. Nebo opakovaně na barvy. Taky na konci dne můžeš kupovat nové fáro a vilku.
Anebo taky ne, a běžíš domů nahatý :D

Teď trochu vážněji, u investic se dnes příliš hledí na rychlé výnosy, tak jako u minulých dvacátých let, když si v Americe plebs půjčoval aby měl na raketově rostoucí akcie. Nepřipomíná to trochu co se děje dnes? Příslib nezastavitelného růstu, a i popeláři už radí investovat do kryptoměn...(toho jsem byl svědkem).
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
« Poslední úpravu provedl(a) vlad_dracul1989 v 9. 5. 2021, 10:07. »
Registrovaný uživatel
Nepřipomíná to trochu co se děje dnes? Jasně že připomíná. Zbohatnut se lidé pokouší spekulací a ne prací a tvorbou hodnot. To porušuje zákon zachování hmoty. Tehdy přišel Áda a dnes?
Registrovaný uživatel
Jaksi nevidím důvod – z pohledu sběratele , za kterého se považuji a který vnímá hlavně krásu a historické souvislosti koupit si třeba zlatou , českou minci vyraženou byť v malém počtu před pár lety víceméně z důvodů zisku komerční společnosti.
Souhlas.
Ale je dobré, že to někteří lidé kupují a nekupují tak sběratelské věci.
Registrovaný uživatel
poradnydest napsal
Je pravdou , že jak numismatika , tak umění-/spíše ale moderní umění/ a jistě i ostatní se během posledních zhruba dvaceti let postupně přesunuly a přesouvají do investičního prostoru. Nicméně většina takto „vysoce ceněných věcí „ má tuto vysokou cenu z celkem iracionálního důvodu a to je důvěra společnosti v to , že systém bude neustále růst…To se nikdy v historii nestalo a stát pravděpodobně nemůže . Myslím , že část sběratelských věcí , zvláště mincí překročila svoje možnosti nehledě na to , že jejich cena bude ještě nějaký čas , možná i desetiletí stoupat .Podle mne nejsou nositeli udržitelné hodnoty , tedy té hodnoty , která za ně byla zaplacena .Při jejich koupi dáváme totiž tak trochu slib sobě samým …teď to koupím za sto tisíc a za deset let prodám za dvojnásobek. Je to podobné jako s koupí Bitcoinu , přičemž tento má dle mého daleko větší šanci na úspěch . Je mladý , relativně v začátcích , progresivnější , užitečnější , více lidí ho vnímá a rozumí mu atd….Sám za sebe jsem zakonzervoval svoji numismatickou sbírku a občas dokoupím spíše drobnosti , které mě osloví .Jaksi nevidím důvod – z pohledu sběratele , za kterého se považuji a který vnímá hlavně krásu a historické souvislosti koupit si třeba zlatou , českou minci vyraženou byť v malém počtu před pár lety víceméně z důvodů zisku komerční společnosti.Za stejný peníz si raději koupím v německé aukční síni nádhernou gotickou madonu , věc o které vím , že byla pravděpodobně staletí vystavena v některém kostele , že celé generace k ní přicházely se svými problémy , touhami a přáními , prosily a děkovaly , prostě věc , která má obrovskou uměleckou , historickou a lidskou hodnotu .Věc , na kterou se mohu každý den dívat , která se stala součástí i mého života a vytváří mi prostor , ve které se cítím dobře. Pro mne sběratelství není jenom mít víc a víc a za víc … .U mě je to hlavně o tom užít si to :- )


Jj, plný súhlas ;)
Registrovaný uživatel
opal napsal
Jaksi nevidím důvod – z pohledu sběratele , za kterého se považuji a který vnímá hlavně krásu a historické souvislosti koupit si třeba zlatou , českou minci vyraženou byť v malém počtu před pár lety víceméně z důvodů zisku komerční společnosti.
Souhlas.
Ale je dobré, že to někteří lidé kupují a nekupují tak sběratelské věci.


Šel bych ještě dál a řekl, raději i tu pamětní stříbrnou dvoustovku od ČNB, než skvosty z aliexpressu od Národní pokladnice a podobných šmejdů :roll:

A laskavě mi na ně neplivejte, ty mi nastartovaly celý zájem o mince, takže mám k nim emocionální vztah :D 8) ale že některé jsou pěkně hnusné je taky fakt :mrgreen:
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
« Poslední úpravu provedl(a) vlad_dracul1989 v 9. 5. 2021, 10:57. »
Registrovaný uživatel
Sorry za off topic, ale vidím, že tu je a zrovna som na neho myslel...
Maroš, akurát sedím na pni v lese v Prašniku a čakám, až decká prestane baviť vyťahovať zo zeme ulitniky. :D
Registrovaný uživatel
asi už trocha neskoro, ale niekam do tých končín sa teraz práve chystám :D
Registrovaný uživatel
Ulitnici jsou po vašem šneci? Nebo nějaký fosilie?
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Ulitnici jsou po vašem šneci? Nebo nějaký fosilie?

aj šneci, ale v tomto prípade ide o fosílne ulitníky
Registrovaný uživatel
Už jsem si to vygooglil. XD Sigure, hoď pak nějaké foto ulovku, fosilie mě vždy zajímaly.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Vždyť fyzické zlato začátkem kovidu nebylo absolutně dostupné a krásný příklad je cena ru10korony kdy před covidem šla za 3600 s nástupem covidu velice rychle překonala cenu 5000. To jsou fakta.



Fakt? Já si jen všiml, že chvíli to bylo horší s toaleťákem. Zlatá všude dost a cena nezajímavá... Ve srovnání s jinými "komoditami"
Registrovaný uživatel
Prstýnků od národnostních menšin je v zastavárnách furt dost, ale historických zlaťáků běžných druhů a ročníků se mohlo prodat i víc, když zlato šlo přes 2000 dolarů...

Tehdy si to samozřejmě koupil jen neznalý člověk :D
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 213 214 215 216 217 218 219 220 221 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1