Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce Aurea 21.5.2011

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce Aurea 21.5.2011

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
tenzor napsal
Take bylo zajimave, jak se tam nekdy porusovala pravidla o prihozech (napr. limit za 10 000, prodano za 10 500 misto 11 000) a jindy rekli, ze nebudou smlouvat.

take jsem si toho vsiml, stalo se to vicekrat a vzhledem k limitentovi to bylo neseriozni. Oduvodneny nizsi prihoz je pouze tehdy jsou-li na sale posledni dva zajemci kteri daji soucasne ruku dolu a pri opetovnem vysloveni castky o prihoz nizsi ji maji oba opet nahore a samozrejme neni tam soucasne stejny limit.
Moderátor
Mně se dařilo (kupodivu). Poslal jsem limit na pár položek, z čehož mi záleželo jen na jedné a tu jsem získal za volačku :D
Moderátor
Kucera napsal
tenzor napsal
Take bylo zajimave, jak se tam nekdy porusovala pravidla o prihozech (napr. limit za 10 000, prodano za 10 500 misto 11 000) a jindy rekli, ze nebudou smlouvat.

take jsem si toho vsiml, stalo se to vicekrat a vzhledem k limitentovi to bylo neseriozni. Oduvodneny nizsi prihoz je pouze tehdy jsou-li na sale posledni dva zajemci kteri daji soucasne ruku dolu a pri opetovnem vysloveni castky o prihoz nizsi ji maji oba opet nahore a samozrejme neni tam soucasne stejny limit.


Myslim, ze to nebylo zrovna korektni a uz vubec ne kdyz trikrat to nekomu povolili takto udelat a potom to chtel dalsi a toho poslali do haje, ze se tam prece nebude smlouvat :D. To predtim byli asi kamaradickove...
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
taky me to zarazilo, jak se tam obcas vytvarely ty ceny.

Treba: LIMIT 5500,-
Dotaz na prihazujiciho v sale od drazebnika: "Date 6000,-??"
odpoved: "nabizim 5600,-"
drazebnik: "to je malo, aspon 5700,-"
odpoved: "tak jo ... beru"

Mimochodem, ja jsem vzdycky na aukcich myslel, ze kdyz da nekdo v sale TOTEZ co limitent, tak ma clovek v sale prednost. Tj. Kdyz nekdo posle limit 5000,- a nekdo v sale nabidne taky 5000,- tak je vyhercem clovek v sale za 5000,- tady to ale zjevne tak neni, dotycny v sale musi prehodit limitenta alespon o neco.
Registrovaný uživatel
rbedr napsal
To Sevci: 1527. 10 Kč 1993 - varianta malé Kč, 24000,- Kč


Téda...taky už hodně na ten stav.
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
taky me to zarazilo, jak se tam obcas vytvarely ty ceny.

Treba: LIMIT 5500,-
Dotaz na prihazujiciho v sale od drazebnika: "Date 6000,-??"
odpoved: "nabizim 5600,-"
drazebnik: "to je malo, aspon 5700,-"
odpoved: "tak jo ... beru"

Mimochodem, ja jsem vzdycky na aukcich myslel, ze kdyz da nekdo v sale TOTEZ co limitent, tak ma clovek v sale prednost. Tj. Kdyz nekdo posle limit 5000,- a nekdo v sale nabidne taky 5000,- tak je vyhercem clovek v sale za 5000,- tady to ale zjevne tak neni, dotycny v sale musi prehodit limitenta alespon o neco.


No např. na Dukátu to tak funguje že ten v sále má přednost před poslatným limitem a stačí když nabídne uplně stejně.

Ale některé pobočky ČNS kde jsem byl to draží taky tak nějak zmateně a musíte toho limitenta přehodit.
Moderátor
jirka72 napsal
Mimochodem, ja jsem vzdycky na aukcich myslel, ze kdyz da nekdo v sale TOTEZ co limitent, tak ma clovek v sale prednost. Tj. Kdyz nekdo posle limit 5000,- a nekdo v sale nabidne taky 5000,- tak je vyhercem clovek v sale za 5000,- tady to ale zjevne tak neni, dotycny v sale musi prehodit limitenta alespon o neco.

Zavisi to na podminkach aukcni firmy. Aurea to ma stejne jako na zahranicnich aukcich kdy drive podana nabidka ma pri stejne cene prednost. Na aukcich CNS je to obvykle obracene, aby nemuseli zasilat tolik minci postou davaji prednost drazitelum v sale.
Registrovaný uživatel
Nevíte, prosím, ještě někdo docílenou cenu položky 1204 ? ... Díky
Registrovaný uživatel
vassilij napsal
Nevíte, prosím, ještě někdo docílenou cenu položky 1204 ? ... Díky
podle výsledků 26.000+%
Registrovaný uživatel
http://www.aurea.cz/Katalog38/Res38.pdf
Registrovaný uživatel
Některé ceny mincí mě opravdu překvapili. Měl jsem zálusk na 25 haléř 1932, ale 240 000 je opravdu hodně a také ta 5 Kčs 1951 za 170 000 je taky dost. I 10 Kč 1993 za 24 000 v tomhle stavu?? Tak to potom opravdu nevím jakou má cenu ta moje co mám doma v 0/0 se zbytkem RL :-)
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
taky me to zarazilo, jak se tam obcas vytvarely ty ceny.

Treba: LIMIT 5500,-
Dotaz na prihazujiciho v sale od drazebnika: "Date 6000,-??"
odpoved: "nabizim 5600,-"
drazebnik: "to je malo, aspon 5700,-"
odpoved: "tak jo ... beru"


Dražobný poriadok fy. Aurea hovorí jasne "Je-li limit shodný s nabídkou na sále, má přednost účastník dražby, který poslal limit." A prečo teda to divadlo ? No jednoducho preto, lebo tá cena 5.600 Kč bol "ochranný limit" samotného predávajúceho, aby minca nešla "pod cenu". A ak Aurea chcela zarobiť, tak musel licitátor "zjednávať" a docieliť cenu vyššiu aspoň o tých 100 korún aj keď je to mimo oficiálneho prihodenia. Inak by sa minca vrátila späť majiteľovi a pravdepodobne bez provízie. ;)
Moderátor
A proc to jednomu povoli a druhemu zase ne? Kdyz uz tam dohaduji cenu jak na trhu tak by snad mela platit pro vsechny stejna pravidla.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Vlastik82 napsal
Některé ceny mincí mě opravdu překvapili. Měl jsem zálusk na 25 haléř 1932, ale 240 000 je opravdu hodně a také ta 5 Kčs 1951 za 170 000 je taky dost. I 10 Kč 1993 za 24 000 v tomhle stavu?? Tak to potom opravdu nevím jakou má cenu ta moje co mám doma v 0/0 se zbytkem RL :-)


Cenový skok mincí si vysvetľujem príchodom "investora", ktorému niekto pekne vymasíroval mozog a potom prostredníctvom virtuálneho záujemcu mu ceny dvihol na jeho limitné úrovne. Tento istý kus 25 haliera 1932 bol vydražený 28.5.2008 za 130 tis. Kč a tento istý kus 5 haliera 1924 bol vydražený 8.12.2007 za 250 tis. Kč. Myslím si, že u rovnakého dražiteľa skončil aj 1 dukát 1937 od Raucha. Ale je to len moja konšpiračná teória... 8)
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
... a potom prostredníctvom virtuálneho záujemcu mu ceny dvihol na jeho limitné úrovne....

takto to robi asi kazda firma... :?
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Fidzi napsal
jirka72 napsal
taky me to zarazilo, jak se tam obcas vytvarely ty ceny.

Treba: LIMIT 5500,-
Dotaz na prihazujiciho v sale od drazebnika: "Date 6000,-??"
odpoved: "nabizim 5600,-"
drazebnik: "to je malo, aspon 5700,-"
odpoved: "tak jo ... beru"


Dražobný poriadok fy. Aurea hovorí jasne "Je-li limit shodný s nabídkou na sále, má přednost účastník dražby, který poslal limit." A prečo teda to divadlo ? No jednoducho preto, lebo tá cena 5.600 Kč bol "ochranný limit" samotného predávajúceho, aby minca nešla "pod cenu". A ak Aurea chcela zarobiť, tak musel licitátor "zjednávať" a docieliť cenu vyššiu aspoň o tých 100 korún aj keď je to mimo oficiálneho prihodenia. Inak by sa minca vrátila späť majiteľovi a pravdepodobne bez provízie. ;)

To mate overene nebo je to jen Vase teorie? Zadny "ochranny limit" neexistuje, a kdyby nebyl zajemce na sale tak by sla za tech 5500 limitentovi. Sam jsem daval nekolik dobrych veci do teto aukce. Jako dodavatel materialu si sam urcim cenu (na kterou drazebni firma pristoupi nebo ne) a ta je potom jako vyvolavaci uvedena v katalogu a take se za tuto cenu muze prodat bude-li jen jeden zajemce.
To samozrejme nic nemeni na tom ze chovani licitatora bylo neseriozni k limitentovi.
« Poslední úpravu provedl(a) Kucera v 23. 5. 2011, 5:27. »
Moderátor
Fidzi napsal
Vlastik82 napsal
Některé ceny mincí mě opravdu překvapili. Měl jsem zálusk na 25 haléř 1932, ale 240 000 je opravdu hodně a také ta 5 Kčs 1951 za 170 000 je taky dost. I 10 Kč 1993 za 24 000 v tomhle stavu?? Tak to potom opravdu nevím jakou má cenu ta moje co mám doma v 0/0 se zbytkem RL :-)


Cenový skok mincí si vysvetľujem príchodom "investora", ktorému niekto pekne vymasíroval mozog a potom prostredníctvom virtuálneho záujemcu mu ceny dvihol na jeho limitné úrovne. Tento istý kus 25 haliera 1932 bol vydražený 28.5.2008 za 130 tis. Kč a tento istý kus 5 haliera 1924 bol vydražený 8.12.2007 za 250 tis. Kč. Myslím si, že u rovnakého dražiteľa skončil aj 1 dukát 1937 od Raucha. Ale je to len moja konšpiračná teória... 8)

To se sice pekne cte ale realita na aukci byla jina. Zajemcu na sale bylo vzdy nekolik a limit prekonali. Takze aby platila Vase teorie o virtualnim zajemci ktery by nadhazoval cenu, musel by vedet o draziteli na sale kam az je ochoten s cenou jit.
Registrovaný uživatel
Padlo zde téma ochranný limit a věřte, že se v našich aukcích dost čile používá. Napíšu zde svoji soukromou zkušenost. Do jedné naší aukce jsem dával jednu dražší minci a jelikož jsem nebyl přesvědčen, že ze v aukci prodá za cenu, která by mě mohla uspokojit, trval jsem na svojí vyvolávací ceně. Aukcionář se mě snažil přesvědčit na vyvolávací ceně ve velikosti 60 %, té mé s tím, že dají ochranný limit na mojí ceně a buď bude muset potencionální zájemce tento limit překonat, nebo se prodá za nějakou cenu limitu. Bude se tedy jednat pouze o papírový obchod, který fyzicky nikdy neproběhl. Vyúčtování nikdy neproběhne, protože se to zdůvodní tím, že vydražitel mici vrátil například z důvodu reklamace kvality atd.
Jak jsem napsal na jiném místě, sběratelstvím hýbe hlavně obchodní složka a proč toho v době zvýšené poptávky po mincích nevyužít.
Registrovaný uživatel
sledujem vývoj cien na livebid.cz a bude to asi v sobotu celkom terno. Ceny už teraz lezú vysoko. Konštatujem za Leopolda I., ale asi aj podobné to bude aj u ostatných panovníkov.
Registrovaný uživatel
u Leopolda se to dalo čekat a jinde to skoro není...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Ten livebid je uplne na... nic. Na iPadu mi funguje jen castecne, takze jsem musel na mince koukat na sixbidu. A k tomu se tam neda ani strankovat ci dat primy link na minci (alespon co jsem v rychlosti zkousel)..
Registrovaný uživatel
pls může mi někdo vysvětlit, jaký je rozdíl, jestli dám limit přes https://www.livebid.cz/#aukce/aurea_52
nebo přes http://www.sixbid.com/index.html ?? všude je 17% přirážka (pořadatele), nebo v druhém případě je nějaký další poplatek?
platí se pak za dobírku, nebo přes společnost, která přijala limit?

díky, nějak jsem doteď preferoval osobní účast na dražbách, ale už to nedávám :(
díky
Registrovaný uživatel
rozdiel tam nie je, ale na livebid, vidíš koľko je už na mincu prihodené, prípadne prihadzuješ dovtedy kým neprehodíš druhí limit. Majú to aj iné firmi, taký svoj software. čo sa týka platenia, je to u každého iné. Na Slovensko posielala Aurea dobierkou cez sprostredkovateľa.
Registrovaný uživatel
díky, takže využiji asi livebid, ať mě hned z kraje nepokouší zvyšovat limity :D
takže jestli to dobře chápu, prostě platím (cenu,provizi,poštovné) vždy dle konkrétní firmy (tady aurea) i když využívám jiné přihazovací systémy?
Registrovaný uživatel
áno.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce Aurea 21.5.2011

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1