Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce Aurea 21.5.2011

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce Aurea 21.5.2011

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
jo. Vetsinou ty systemy jsou placeny z provize, co si napocitavaji aukcni doby (pocitam tak 2-3% z vyhry).
Moderátor
Jenom doplním: při online přihazování v aukci (např.systém Coretech) u zahraničních aukčních domů vám může být připočítána kromě provize ještě další přirážka ve výši 1-3% právě za použití tohoto systému. Toto se netýká Aurei která zatím přihazování online v aukci nemá. Vždy je třeba si dopředu přečíst dražební podmínky konkrétního aukčního domu.
Moderátor
Pak uz vubec nechapu vyhody aktivniho pouzivani toho systemu (Coretech), mozna snad jen to, ze kdyz chci treba jednu minci ze skupiny nekolika, tak uz nemusim drazit, kdyz jednu vyhraju. Ale jinak - riziko vypadku, stres, ale zato to bude drazsi? :)
Neni lepsi zadat v klidu limity a pak se jen podivat jak to dopadne?
Registrovaný uživatel
Asi jedinou vyhodu vidim v tom, ze mohu rozlozit prihozy podle toho, zda jsem neco vyhral ci nevyhral v pruberu. Priklad - drazi se 20 solidu. Ja chci 1 z 10 vybranych a mam penize jen prave na jeden. Daval limit na 10 solidu muze byt pro nekoho hrozny blok pri pocitu, ze bych jich vyhral vice. Tak da limit na jeden ci dva a nevyhraje nic a pak vidi, ze treti sel za super cenu.

Ale musim rici, ze v posledni dobe posilam spise jen limity - online prihazovani zere moc casu.
« Poslední úpravu provedl(a) Tovy v 6. 12. 2013, 9:52. »
Registrovaný uživatel
To je nevýhoda zasílání limitů, která mi nejvíce vadí, protože člověk má k dispozici nějakou částku, kterou by rád utratil, ale může ji přihodit jen na omezené množství mincí a když nevyjdou, nemá nic. Pokud by byl nějaký progresivnější systém, kdy bych mohl v případě neúspěchu u jedné mince překlopit ty peníze na jinou položku, bylo by to super ...
Registrovaný uživatel
Takyto system ma napriklad Künker. Umoznuje limitentovi urcit maximalnu sumu, po vycerpani ktorej uz drazobnik v prospech limitenta neprihadzuje a pripadne dalsie limity uz nezohladni. Uz som to raz vyuzil a je len skoda, ze to nefunguje aj u dalsich firiem.
Registrovaný uživatel
Má to asi více firem, znám jednu v ČR a tam zase má službu u písemných aukcí takto: Koupím-li za méně jak XY, navyšte mé nevítězné limity o XY procent až do celkové částky nakoupených věcí do XY. Tedy něco dost podobného.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
u zahraničních aukcí nedražím, proto by mě spíše zajímalo, o jaké české firmě koleka Dracek píše ;)
Registrovaný uživatel
není to z oboru numismatiky...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Aha, díky. Ale ten systém by měly zavést i naše numis. aukční domy. Sice by s tím bylo více práce, ale zase by se tím zvedla vydražená částka některých mincí, což by znamenalo vyšší zisk pro pořadatele ...
Registrovaný uživatel
Meander napsal
Takyto system ma napriklad Künker. Umoznuje limitentovi urcit maximalnu sumu, po vycerpani ktorej uz drazobnik v prospech limitenta neprihadzuje a pripadne dalsie limity uz nezohladni. Uz som to raz vyuzil a je len skoda, ze to nefunguje aj u dalsich firiem.

tak to je u vetsiny nemeckych aukci, nebo se mylim. Je to takova prijemna pojistka a clovek muze uvadet u velice zadanych polozek opravdu vyssi castky a nebat se, ze nakonec nezbydou zadne penize.
Proto u ceskych aukci casto nakonec zustanu s krizkem po funuse.
Moderátor
U Raucha také funguje..
Moderátor
Jinak možná budu někoho šokovat, ale limity jsem dával i za čtvrt miliónu, platil jsem nejvíc 30 tisíc.. statistika věda je, má však cenné údaje.. ;)
Registrovaný uživatel
Kdyby si dnes na aukci náhodou někdo zapisoval konečné částky u denárových mincí, tak by mě zajímaly výsledky tří položek: 461, 470, 480. Díky ...
Registrovaný uživatel
A kdyby se někomu chtělo zapsat i tolarové období, tak mne zajímají položky 826 a 843. Díky moc.
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Kdyby si dnes na aukci náhodou někdo zapisoval konečné částky u denárových mincí, tak by mě zajímaly výsledky tří položek: 461, 470, 480. Díky ...


Jsem se uťukl, poslední položka měla být 488 :D
Moderátor
Pro kacura:
461. 9000,- sál
470. 4200,- sál
488. 1500,- limit
Registrovaný uživatel
jo díky, tak alespoň ten jeden skončí u mně ...
Moderátor
Víte někdo za kolik šly položky:
617
631
Díky :)
Registrovaný uživatel
Jen pro zajimavost: 20 dukat Christiana za 6,500,000 Kc a 10 dukat Fridricha Falckeho za 4,050,000 Kc...
Registrovaný uživatel
a kolik šel ten denár č. 453?
Registrovaný uživatel
O ten byla celkem bitva - myslim okolo 230-240 tis. Kc.
Registrovaný uživatel
To jsem čekal, že o něj bude bitva ... pěkná cifra ...
Registrovaný uživatel
No bitva byla i o jine kusy - v tomto pripade ovsem asi celkem opravnene. To se ale neda rict napriklad o prazskem grosi Karla IV. za 17 tis. Kc:)...
Registrovaný uživatel
a pak že lidi nemají peníze ... a kolik šel ten krásný Spytihněv č. 457, u kterého mě přehodili už včera na livebid?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce Aurea 21.5.2011

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1