Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce Aurea 21.5.2011

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce Aurea 21.5.2011

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Měl bych vyhrát také jednu položku ze 6 limitů a to za volačku zrovna minci, kterou jsem čekal, že nemám šanci získat :D Svět se zbláznil ...
Moderátor
Jinak mám dotaz: když je limit 1300, musí sál přihodit 1400 nebo může dát 1300 a má přednost oproti limitu?
Registrovaný uživatel
jan322: nestraš mě, že to má aurea stejné jako dukát :shock: :roll:
Registrovaný uživatel
jan322 napsal
Jinak mám dotaz: když je limit 1300, musí sál přihodit 1400 nebo může dát 1300 a má přednost oproti limitu?

Musíš dát 1400,prostě víc bere.
Moderátor
V tom případě mám také jednu položku vydraženou
Registrovaný uživatel
:D to jsem si oddychl :D
Registrovaný uživatel
mám dotaz - nevíte někdo položka 1014? na stránkách mají, že nebyla vydražena? prostě nula. sám jsem tam posílal elektronicky limit. ještě jednu položku bych měl mít... jde to nějak ověřit?
Registrovaný uživatel
Tak to vypadá, že mám asi 3 položky, tak jsem zvědav kdy to přijde.
Moderátor
Voloda16: taky mohla byt stazena, pripadne zneplatneny limity kvuli oprave udaju.
Registrovaný uživatel
Dnes mi přišel mail z aurei a psali, že mám 2 položky. Moc to nechápu, když podle výsledků jsem měl mít 3.
Aspon mi zbydou peníze na sobotní aukci v Praze.
Registrovaný uživatel
Patrně asi někdo poslal ten limit dříve, tak měl přednost.
Moderátor
Tak teoreticky by to clovek mel vyhrat, pokud mu LiveBid pri zacatku aukce hlasil, ze je polozka jeho a po skonceni ve vysledcich neni castka vyssi nez limit (= nikdo limit na sale neprehodil).
Prakticky ale urcite prijimali take pisemne limity..
Moderátor
Plus porad plati to co jsem psal o moznem zneplatneni limitu. Pokud je nekde chyba, ktera by mohla uvest v omyl limitenty a financne je poskodit, muze se stat, ze se drazi jen na sale a vysledna castka muze byt nizsi nez zaslane limity. V takovem pripade by ale meli byt limitenti upozorneni.
Moderátor
tenzor: mno, myslím, že tentokrát se Veselý snažil klasické papírové limity vymýtit. S katalogem už mi limitní lístek ani nepřišel. A když jsem vyplnil limitní lístek na stránkách, volal mi Veselý osobně ať to vyplním přes LiveBid.
Registrovaný uživatel
Je to dobrý obchodní tah ten LiveBid.Nutí to dávat vyšší limity,když je vidět kolik tam je.
Moderátor
V tom případě je to na reklamaci :)
Moderátor
kukvy: ja nevím, mě nikdo nenutil.. a netuším proč bych měl dávat jinou cenu než jsem ochoten dát :roll:
Naopak to má plus v tom, že u některých položek hned vidím, že je nezískám a u jiných ani nemusím prihazovat..
Registrovaný uživatel
přesně tak, peníze přesunout jinam :)
Registrovaný uživatel
Chci se zeptat jestli bude nova 52. aukce take casem dostupna v prijemnejsim formatu, jako ty predesle (to zn. vyv. cena a vydr. cena na jednom miste), a ne pouze na LIVEBIDu a samostatnem PDFku coby vysledkovou listinou jako je to ted... dekuji.
Registrovaný uživatel
Myslím, že na livebidu jsou teď obě ceny..
Moderátor
A nebo jsou i tady:
http://www.sixbid.com/browse.html?auction=1091
Registrovaný uživatel
TomL, Kucera: Dekuji! Spletl jsem sice 53 s 52jkou, ale princip zustal stejny a uz to tam vidim, dekuji!

Mimochodem Sixbid se zda mit vetsi info pri nerozkliknuti mince nez Livebid (http://www.sixbid.com/browse.html?auction=1092&category=22276 a https://livebid.cz/#archiv/aurea_53). Skoda, ze se to info nezobrazuje uplne i bez jednotliveho rozkliknuti, ale alespon jsou tam tedy ty konecne ceny (clovek nemuze mit vsechno :-) ).
Registrovaný uživatel
Jo, a u Livebidu se mi zda, nepletu-li se znovu, ze to ani rozkliknout, tedy dohledat treba RIC, ani nejde. Programatori stranek pravdepodobne nepatri mezi ty, co si to posleze radi ukladaji do PDF-ek pro pripadne fulltextove vyhledavani v pocitaci :-(. Jak jsem psal vyse, clovek nemuze mit vsechno :-).
Moderátor
Jeste po 5 dnech tam dosazene ceny nebyly. Driv je clovek vedel dalsi den vecer, opravdu, jak se rika, pokrok nezastavis :)
Jeste jedna humorna historka k aukci.. pri minule aukci jsem ziskal jednu polozku za o 150 Kc + poplatky vice, nez jsem daval limit. Kdyz jsem se na to ptal, bylo mi receno, ze se omylem zadal limit 10x vyssi a jake reseni pry navrhuji? Pomyslel jsem si, ze by navrh reseni mel davat spis ten kdo to zavinil, ale chtel jsem byt vstricny, takze jsem rekl, ze ji za tu cenu beru, ale za postovne v pristi aukci zdarma, pokud neco vyhraju. Bylo to odsouhlaseno, ale s tim, abych se pak ozval. Tak jsem se pripomenul pri podavani limitu a pak jeste pri odpovedi na oznameni o ziskanych polozkach, napsal jsem ze chci zaslat na dobirku, ale ze pripominam to postovne.. vcera mi konecne dosel listecek, ze mam na poste dobirku.. a samozrejme castka o 120 Kc vyssi nez vychazi za mince. :mrgreen:
No nic, kvuli 170, resp. 120 Kc uz se opravdu neminim handrkovat, ale pouceni pro priste je, ze se limit nema za zadnych okolnosti zvedat. :twisted:
Registrovaný uživatel
Tak koukám, že Aurea se rozhodla začít i s internetovou aukcí (viz jejich web). První bude v březnu, katalog však zatím ještě není ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce Aurea 21.5.2011

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1