Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce Aurea 21.5.2011

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce Aurea 21.5.2011

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer... Co Vám na to odpovědět... jsem sběratel mincí... je to velmi vzácná mince...a dlouho jsem čekal, než se v takovém stavu ukáže někde na aukci. Samozřejmě, že je to do budoucna dobrá investice...o tom není pochyb...
Sbírám i fotografie této mince... v archívu mám přes 45 kusů těchto vzácných mincí 10 Kč 1993 malé Kč.
Docela mě zajímá, kolik se jich dostalo do oběhu z počtu ražených 1000 kusů...
Hezký večer...

Zdeněk
Registrovaný uživatel
Je mozne, ze se do obehu dostala vetsina. Dalo by se to vypocitat dle pravdepodobnosti vyskuty a nalezeni takove mince. Pokud mate v archivu 45 kusu a mate podchyceno treba cca 50% nalezenych, tak to znamena 100 nalezenych. Pokud by tyto desetikoruny hledalo intenzivne 1000 lidi a prohledli by 100 desetikorun rocne (ja na to treba koukam a rocne nezkouknu asi ani polovinu), znamenalo by to zkontrolovanych 100.000 desetikorun (a nektere byly i nekolikrat). Za 22 let je to 2.2 milionu desetikorun. Vyrazeno za tu dobu bylo 200 milionu. Takze prekontrolovano bylo asi 10 procent a najednou tech 1000 desetikorun dame.

Samozrejme presna cisla by dohromady musel dat nekdo, kdo v tom ma vetsi prehled jak ja. Treba desetikoruny pravidelne zkouma 10.000 lidi, to nedokazu odhadhnout.
Registrovaný uživatel
Kedysi som jednu našiel.Na zemi v práci.O nejakej variante som nemal ani tušenie.Časom som to samozrejme zistil.Kuá ale som sa na ňu načumel pokiaľ som pripustil,že to nie je ona. :mrgreen:
Nájsť by som ju chcel.Kúpiť nie.To už sú ceny pre pokročilých.
-s-
Registrovaný uživatel
Dobrý večer...
díky za všechny informace...k malému Kč...
Jednou jsem slyšel, že by jich mělo být max. cca do 90 kusů.... a ani o kus víc.
Tak by jsem měl mít přibližně 50% mincí již sezbíraných ve fotografiích...
Stále se vyskytují nové a nové kusy... Ročně zařadím do sbírky fotografií jednu a nebo dvě... Moc jich asi nebude už v oběhu...
Kdyby mi někdo poslal do sbírky tu, co nemám, tak by jsem byl samozřejmě moc rád...
Registrovaný uživatel
Koukám tady jen na mince minimálně tak o dvě stě let starší, proto se omlouvám za takhle přímý dotaz na čerstvého majitele té desetikačky.
Nakonec mě napadlo, že něco podobného nechápu i u mnohem starších mincí. Když je mince hodně vzácná, rozplývají se nad její krásou i největší odborníci, přestože je třeba sotva čitelná. Klasickým příkladem je groš Ludvíka Jagellonského, po podobně zachovalém groši jeho otce Vladislava neštěkne ani pes.
K tomuhle budu asi muset teprve dospět- nejlíp tím, že si nějakou hodně vzácnou minci koupím. :-)

Díky, Tomáš L.
Registrovaný uživatel
Tak jestli ta mince nebyla cistena, tak ta cena odpovida. Sam bych za ni dal podobnou castku, jen ji mit. Gratulace kupujicimu!. Kdyz nekdo da za minci 2/2 60 000,- tak tato cena je super. Jak z ohledu investici, cisteho sberatelstvi nebo oboji. Nemyslim si, ze tato mince v takove zachovalosti je castejsi, nez nejvzacnejsi ceskoslovenska mince. Osobne znam jen jednu lepsi odsud. A ani nema smysl vysvetlovat, proc je to lespi koupe, nez jine desetikoruny s malym "k"
Registrovaný uživatel
Zdenku gratuluji, konečně si se dočkal. Fotky posílat nemusíš, viděl jsem ji na vlastní oči i ten zbytek co si podražil.

wuttke
Osobne znam jen jednu lepsi odsud. A ani nema smysl vysvetlovat, proc je to lespi koupe, nez jine desetikoruny s malym "k"

nějak přemýšlím o čem je řeč... klidně mailem díky
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/
Registrovaný uživatel
Honzo.. díky...moooc... máš pravdu...dočkal jsem se ...a už se na ni moc těším...
pak písnu na mejlik...
Hezkou neděli...
Zdeněk
Registrovaný uživatel
Zdendyp - gratulujem ku kúsku, naozaj špičkový stav :-)
Registrovaný uživatel
NumizmatSR .... Moc děkuji ...těším se taky z něho... a moooc... bude mít hned brášku... ještě jedno malé Kč... už z dřívějška zakoupené ...
Obě mám koupené ze sběratelské vášně... i jako investici i dárky jednou k dospělosti nebo k nějakému výročí u mých dětí...
Snad si za to nekoupí tu nejdražší zmrzlinu :-))
Registrovaný uživatel
Tak jsem dnes jel celkem v dobré náladě do práce a cestou si uvědomil, že se včera dražila středověká bohemika v e-aukci Aurey ... jenže jsem na to zapomněl, neb jsem odpoledne něco stavěl a večer odpočíval :( Tak gratuluji těm, co jsem jim nenavýšil ceny :D
Registrovaný uživatel
já posílal limity již před týdnem a musím říct, že ceny mi přišli dost vysoké. takže možná až tak o moc nešlo :)
Registrovaný uživatel
I kdyz bohemiku nesbiram, bylo tam par peknych kousku a nejakou drobot jsem si jen tak ze simpatie vydrazil. A kousky meho zajmu sli s cenou az prilis vysoko takze mi prijde jenom bohemika :-/ . Jsem zvedavej na reakci obchodniku. Co jsem mel policeno na kousek ze salovky, ktery vyleteli dost vysoko a hned druhej den uz meli 2 obchodnici co to meli v nabidce cenu zvedlou navic jeste o litr i kdyz stav podstatne horsi XD
Registrovaný uživatel
ti ani nějak nevím, jak mohu vyjádřit lítost nad tím, že jsi aukci promeškal :P

přístí rok se ti to třeba stane znovu :D

kacuro napsal
Tak jsem dnes jel celkem v dobré náladě do práce a cestou si uvědomil, že se včera dražila středověká bohemika v e-aukci Aurey ... jenže jsem na to zapomněl, neb jsem odpoledne něco stavěl a večer odpočíval :( Tak gratuluji těm, co jsem jim nenavýšil ceny :D
Registrovaný uživatel
Já jsem dnes ráno zjistil, že je 25.5. a medaile se dražily 24.5..
Ušetřil (možná) jsem a jdu se podívat na výsledky.
Registrovaný uživatel
Beru zpět. Kolega pohledář se chystal dnes na aukci. Věděl jsem, že pohledy jsou poslední den.
Registrovaný uživatel
PEHU_ napsal
ti ani nějak nevím, jak mohu vyjádřit lítost nad tím, že jsi aukci promeškal :P

přístí rok se ti to třeba stane znovu :D


Ty pacholku :P

To je také nápad, dělat aukci ve všední den, když mám v hlavě naprogramováno, že jsou u nás aukce (téměř) vždy o víkend :shock:
Registrovaný uživatel
Trosku offtopic. Musim pochvalit lidi z Aurei za super pristup. Objednaval jsem nejaky material on nich z eshopu a zaroven jsem mel neco vydrazeneho z posledni eaukce a na pozadani jestli by to mohli poslat po kupe, jelikoz jeden kousek z eaukce jsem chtel venovat tchanovi k narozeninam ktere ma 6.6 mi bylo vyhoveno ac jsem v to ani nedoufal a dneska vse dorazilo. Udelali mi radost a musim rict ze je to jeden z mala skvelich pritupu v ceskem buissnesu. Jen tak dal a vic takovich.
Registrovaný uživatel
Otravnykomar:Hm,tak to já mám tentokrát opačnou zkušenost.Vyhrané mince mi poslali na dvakrát,mno budiž bylo to celkem ze dvou aukcí poplést se to mohlo,ale každou část na ještě jinou adresu.Takže dvojité poštovné plus čas a nafta mě nijak zvlášt nepotěšilo....
Registrovaný uživatel
"eshop" a aukcie su asi rozne zalezitosti
Registrovaný uživatel
Tak to nic moc, ale logicky bych si taky myslel ze bude salovka a eaukce zvlast. Asi je to ranec rozdelit to jak to ma byt a jeste si pohlidat kdo drazil v obou a co, asi neni sranda. Radsi bych jim napsal ze mam tam a tam. A 2 adresy? to je divny, to bude asi chyba za klavesnici ,.) Ja mel z Eaukce, plus minci z eshopu, plus knizku z eshopu, vsecko jina sekce. Divil jsem se ze to dali do kupy, ale sou to frajeri, jeden balik, 3 faktury XDDD.
Matess napsal
Otravnykomar:Hm,tak to já mám tentokrát opačnou zkušenost.Vyhrané mince mi poslali na dvakrát,mno budiž bylo to celkem ze dvou aukcí poplést se to mohlo,ale každou část na ještě jinou adresu.Takže dvojité poštovné plus čas a nafta mě nijak zvlášt nepotěšilo....
Registrovaný uživatel
Matess - podľa mojich skúseností je všetko na dohode. Mne priviezli veci z aukcie do Bratislavy + knižku z eshopu. Žiadny problém sa nevyskytol. Nemému dieťaťu ani vlastná matka nerozumie. Takže im skús zavolať alebo napísať mail, že máš v ich systéme dve adresy. To bude celý kameň úrazu.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Viac ako 2 týždne od zaplatenia a stále nič. Na mail mi neodpovedali. Je to v pohode?
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Viac ako 2 týždne od zaplatenia a stále nič. Na mail mi neodpovedali. Je to v pohode?



Já jsem zboží dostal do třech prac. dní....
Registrovaný uživatel
Zajímalo by mě, jestli už limitentům došly mince z 8. e-aukce? Už je to skoro tři týdny a stále jsem nic nedostal ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce Aurea 21.5.2011

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1