Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce Aurea 21.5.2011

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce Aurea 21.5.2011

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Aha, tak to som nechtiac zabŕdol do investičnej numizmatiky. Beriem späť a všetky 1/4 toliare popredám.


prodej, nakoupíš zpět levněji. nebo taky ne :)
Registrovaný uživatel
investor? :D https://www.livebid.cz/auction/aurea_35eA/detail/4560#
Registrovaný uživatel
Nevíte kolik si Aurea standardně bere za prodej? Žil jsem v domnění že 10% mince pod 10k nad 10k bez poplatků ale teď jsem si přečetl že je to na domluvě? A jaksi jsem to s nima zapomněl vykomunikovat.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Tak pak dej vědět jak jsi dopadl, bojím se, že tě stáhnou z kůže....
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Nevíte kolik si Aurea standardně bere za prodej? Žil jsem v domnění že 10% mince pod 10k nad 10k bez poplatků ale teď jsem si přečetl že je to na domluvě? A jaksi jsem to s nima zapomněl vykomunikovat.


Mají to odstupňované, myslím že takto:
Do 1000 Kč 20 %.
Do 5000 Kč 15 %.
Nad 5000 Kč 10 %.
Registrovaný uživatel
Co si pamatuji, záleží jaký přineseš materiál, u kvalitních věcí je to individuální.
Ono na rovinu levné stokorunové položky nepatří do klasické aukce ale na aukro nebo burzu. A v neposlední řadě dobře nafotit, vytisknout a rozeslat katalog, mimo covid zaplatit sál, lidi, reklamu apod. něco stojí a dotovat Ti to nebudou, ale zase díky tomu jsou dosažené ceny jaké jsou... : -)))
Registrovaný uživatel
Petře napíšu ti až se to dozvím. Lukáš díky za typ kdyby to tak bylo bylo by to fajn. Novak Myslís že z 20% přirážky mají málo?, teda už dlouho neprodávají moc extra materiál ale i tak myslím to bude slušný. Nevím proč se mluví o stokorunovych položkach, nerekl jsem co jsem jim dal k prodeji.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Komár: Psal jsem to obecně a nevztahoval na Tebe. 20% z položky za 200 nebo 300Kč fakt není balík(náklady jsou vysoké) a má to asi také trochu odradit lidi, co chtělí do aukcí cpát levné věci z 20.století a šroty. Tuším s poplatky je to cca podobně jak psal Lukas. Já byl s prodeji vždy spokojen, kvalitní věci se velmi dobře prodají. Materiál v aukcích je dle toho co lidi dají k prodeji, to je šance ovlivnit jen částečně. Dnes by každý kupoval a prodávat se moc lidem nechce(na to si stěžují i aukcionáři po Evropě). Zažil jsem u nich na prodejně(tedy za ní) také odmítání materiálu z důvodu trvání na nesmyslně vysokých volačkách majitelem(překupníkem!) a nebo pořadavcích na popis neodpovídajícího(lepšího či bez vad) stavu majitelem, to třeba u aukcí ČNS nehrozí a je bohužel dost často pravidlem. : - /
Registrovaný uživatel
Je to vždy na dohodě to je bez diskuze. Jen si myslím že se ovlivnit kvalita materiálu dá. Nedokázali si udržet prestiž kterou získali po prodeji sbírky od polívky. Jednak myslím přístupem k zákazníkovi, nejednou jsem slyšel o arogantním přístupu k malýmu zákazníkovi a neprofesionálním servisu. Což dokládá i můj případ kdy jsem nedostal odpověď a info o provizi z prodeje i když už jsem se zeptal až po odeslání materiálu. A upřímně jsem nebyl spoko s popisem a i popsáním zachovalosti a nyní nejsem úplně nadšení z dosažených cen ač jsem dal myslím materiál ne úplně k zahození. Některý obraty k zachovalosti jak z marocké tržnice taky asi na prestiži nepřidali. Souhlasím že materiál ubývá, třeba habsburské tolary už nejsou vidět v tak hojných množstvích ale idet jsou. A srovnejte kvalitu materiálu u macha a sousedních zemí. Díky jejich počínání máme na českém trhu absenci pěkných mincí a ceny průměru lezou tam kam u sousedů nadprůměru. A co se u sousedů prodává v lotech nebo do aukci ani neberou je u nás standardní materiál vysoce zastoupeny v každém katalogu
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
37. eAukce, položka 1235 - popis "Krejcar 1702, Graz?" :lol:
Mě by jenom zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu.

https://livebid.cz/auction/aurea_37ea/detail/1235

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Jj, všiml jsem si. Ale i tak mi přijde, že ty ceny za odpad jsou už fakt neskutečné... Asi přestávám dražit na těchto akcích, škoda času
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
Jj, všiml jsem si. Ale i tak mi přijde, že ty ceny za odpad jsou už fakt neskutečné... Asi přestávám dražit na těchto akcích, škoda času

Já už tam několik aukci nic nekoupil. Včera jsem teda zkoušel nějaký groš Ferdinanda ale nevysel. Tam fakt utrácí lidí zbytečně moc peněz a já nemám na to je preplacet. Navíc po delší době nabídka kde není úplně šrot.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
ferovyobchodnik napsal
Jj, všiml jsem si. Ale i tak mi přijde, že ty ceny za odpad jsou už fakt neskutečné... Asi přestávám dražit na těchto akcích, škoda času

Já už tam několik aukci nic nekoupil. Tam fakt utrácí lidí zbytečně moc peněz a já nemám na to je preplacet. Navíc po delší době nabídka kde není úplně šrot.

Pri Leopoldovi I. mi to prišlo ako výpredaj totálneho šrotu. Tie mince ako zberateľský materiál nedávali zmysel. A predávali sa za neskutočné peniaze. Ale jednu mincu som nakoniec kúpil.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Otravnykomar napsal
ferovyobchodnik napsal
Jj, všiml jsem si. Ale i tak mi přijde, že ty ceny za odpad jsou už fakt neskutečné... Asi přestávám dražit na těchto akcích, škoda času

Já už tam několik aukci nic nekoupil. Tam fakt utrácí lidí zbytečně moc peněz a já nemám na to je preplacet. Navíc po delší době nabídka kde není úplně šrot.

Pri Leopoldovi I. mi to prišlo ako výpredaj totálneho šrotu. Tie mince ako zberateľský materiál nedávali zmysel. A predávali sa za neskutočné peniaze. Ale jednu mincu som nakoniec kúpil.


Uf, už jsem se bál, že to vnímám nějak blbě. Jestli jsem něco koupil nevím, ale nic moc dražit tam nešlo
Registrovaný uživatel
Jsem zvědavý, dnes se chystám na ten 3kr 1630 Norimberk, v Hradci jsem ho z pro mě neznámého důvodu nechal jít tak uvidím na kolik se zastaví dnes v auree.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Jsem zvědavý, dnes se chystám na ten 3kr 1630 Norimberk, v Hradci jsem ho z pro mě neznámého důvodu nechal jít tak uvidím na kolik se zastaví dnes v auree.

Kúpil si ho za tých 6.000 Kč?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Otravnykomar napsal
Jsem zvědavý, dnes se chystám na ten 3kr 1630 Norimberk, v Hradci jsem ho z pro mě neznámého důvodu nechal jít tak uvidím na kolik se zastaví dnes v auree.

Kúpil si ho za tých 6.000 Kč?

Nekupil, v poslední chvíli jsem si to rozmyslel, stav 2/2 byl jsem na vaskach a teď mi to maličko štve :roll: ale byl jsem rozhodnutý že 5k bude můj maximální příhoz a bohužel nebyl můj, kdybych ještě přihodil už by to bylo 6,6 a na tolik se mi nelíbil . Počkám na lepší. Koupil jsem si alespoň slezský groš se svatou Hedvikou kdyz byl od Chaura a na víc prdím. Včera jsem hodil limit na nějakou japonskou aukci tak jsem na to zvědavý :lol:
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
OtravnyKomar napsal
Fidzi napsal
Otravnykomar napsal
Jsem zvědavý, dnes se chystám na ten 3kr 1630 Norimberk, v Hradci jsem ho z pro mě neznámého důvodu nechal jít tak uvidím na kolik se zastaví dnes v auree.

Kúpil si ho za tých 6.000 Kč?

Nekupil, v poslední chvíli jsem si to rozmyslel, stav 2/2 byl jsem na vaskach a teď mi to maličko štve :roll: ale byl jsem rozhodnutý že 5k bude můj maximální příhoz a bohužel nebyl můj, kdybych ještě přihodil už by to bylo 6,6 a na tolik se mi nelíbil . Počkám na lepší. Koupil jsem si alespoň slezský groš se svatou Hedvikou kdyz byl od Chaura a na víc prdím. Včera jsem hodil limit na nějakou japonskou aukci tak jsem na to zvědavý :lol:

Nakouknu sem a vidím tenhle příspěvek, tak norimberský 3kr 1630 se mi teď podařilo koupit v CNS Havířov za 3000 velmi pěkný. Vyplatilo se počkat. A propo musím si trošku pobrecet. Nějakou chvíli před poslední aukci jsem jim posílal do aukce nějaký materiál. Žádný položky za tisíce eur ale přesto... Část nevystavili, neposlali žádný doklad o přijmutí materiálu, komunikace naprostá bída a mince do teď zpět nemám. Při poslední komunikaci jsem se dozvěděl že ani neví kde je mají.... No co na to říct, moje druhá a poslední zkušenost s touto společností v roli prodejce....
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Aurea vydala katalog 41 eAukce https://livebid.cz/auction/aurea_41ea/category/all

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce Aurea 21.5.2011

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1