Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce aurea

Vykupminci.cz
Numisargo

aukce aurea

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak škoda, nevyšlo nic. Ta 779 mě dost .... Každopádně ještě jednou ď.
Registrovaný uživatel
Jo byl to pěkně zachovalej parvus, očekával jsem že půjde vysoko.
Registrovaný uživatel
Prvně jsem se účastnil aukce přes limitní lístek a zajímalo by mě jestli mi nějak oznámí zda jsem něco vyhrál nebo prstě za pár dní příjde balík (nebo v horším případě nic neoznámí a nic nepříjde :( ). Nemáte někdo zkušenost ??
A za jak dlouho se objevují výsledky dražby na jejich stránkách ?
Registrovaný uživatel
Výsledky budou v ponělí nebo úterý na webu. Pokud jsi poslílal limit a položky, které jsi dražil dosáhly tvého limitu, nemusí být nutně tvé. Přímý účastník v sále má přednost před písemným příkazem.
_______________
Registrovaný uživatel
Byly i některé chyby popisu v katalogu, a tam byly zrušeny limity pokud nebyl kontakt na limitenta.
Moderátor
Na Aurei pokud vím je to opačně - při shodné výši má přednost psemný limit před podáním v sále - nicméně ani v tomto případě nemusíte mít vyhráno - může být více limitů stejné výše a pak vítězí ten který přišel jako první
Registrovaný uživatel
Na stránkách píšou že v případě stejné velikosti příhozu má přednost limitant. Jinak mi jde o dnešní faleristickou aukci
Registrovaný uživatel
Já byl na sobotní a když se dražba v sále zastavila poslední stupeň před limitem tak se licitátor zeptal zda dá někdo výši limitu a pokud dal, tak mu to přiklepl. Pořadatelé si tak chtějí ušetřit práci se zasíláním, proto dávají přednost při stejné výši sálu.
Moderátor
pak ovšem jednají v rozporu s vlastním aukčním řádem
Registrovaný uživatel
to jste mě teda moc nepotěšili ... už jsem se radoval alespoň z jednoho úspěchu a teď se dovídám, že realita se s aukčním řádem neshoduje :( no uvidím, buď to přijde nebo ne ....
Registrovaný uživatel
Pokud Ti na vydražené minci záleží, hodil bych na ně dotaz než to rozešlou - na stránkách dávají opravdu přednost limitentům, na aukci to bylo naopak a v katalogu to neřeší.
Registrovaný uživatel
jsem to ale vůl, na tu minci jsem měl limit ještě výš, než byla vydražená částka, takže mince je moje :D
Registrovaný uživatel
Můžu požádat o výsledek u čísel 1595, 1745?
Dík, moc.
Registrovaný uživatel
Je mi líto, to už jsem tam nebyl, ale tento týden by měli dát výsledky na stránky.
Registrovaný uživatel
tak denárek už je doma :) tak to byla celkem rychlost dodání!
Registrovaný uživatel
Jak to je s provizí, odečtou to tomu, kdo to dal do aukce nebo ty % navíc zaplatí kupující?
Registrovaný uživatel
procenta navíc platí kupující. Prodávajícímu taky odečtou, ale asi jen 5% a pokud dodá dostatek kvalitního materiálu, tak většinou nic neodečtou. Každopádně kupující u aukcí ČNS platí + 10%, u aukcí soukromých firem to bývá 10-15% - jak kde...
Registrovaný uživatel
patason napsal
procenta navíc platí kupující. Prodávajícímu taky odečtou, ale asi jen 5% a pokud dodá dostatek kvalitního materiálu, tak většinou nic neodečtou. Každopádně kupující u aukcí ČNS platí + 10%, u aukcí soukromých firem to bývá 10-15% - jak kde...


Dneska jsem byl v Aurei a místo 5000kč jsem dostal 4750kč, tak je mi to divný :?
Registrovaný uživatel
svejk: no to máš těch 5% co se odečtou prodávajícímu ....
Registrovaný uživatel
Shrnuto - kupující platí na členských aukcích přirážku 10%, u soukromých firem v ČR 15% (10% už snad není nikde), v zahraničí cca 15-20% (někde ještě víc - záleží na zdanění).
A prodávajícímu strhnou na členských aukcích i u soukromých firem oněch 5%, ale většinou jen pokud se jedná o laciné položky - tzn. s dosaženou cenou do 2000,- resp. někde do 5000,- Kč
Registrovaný uživatel
Byly časy když Aurea začínala s aukcemi tak dávala dodavatelům materiálu dokonce 105% z dosažených cen.
Registrovaný uživatel
Denarius napsal
Byly časy když Aurea začínala s aukcemi tak dávala dodavatelům materiálu dokonce 105% z dosažených cen.


hmm čo bolo to bolo,dnes majú meno správajú sa trhovo.
Na aukčnú sieň Gemini ako predajca sa dostanete jedine pokiaľ máte doporučenie od dvoch renomovaných aukčných domov, všade sú iné pravidlá hry.
Registrovaný uživatel
To grofik: jako prodejce nebo kupující ? - protože od neznámých kupujících chtějí podobné doporučení ve všech známějších aukčních společnostech - vždy, když jsem psal limit nebo když jsem jel osobně, tak se mě ptali, které spolčnosti mě mají už vedeného jako zákazníka (kde mě znají).
Registrovaný uživatel
Ako predajcu. Akcie robia dvakrát do roka ale tam to sú pálky. :shock: Jeden krát v Chicagu a druhú New York.
Môj odhad to sú akcie pre celosvetových horných desatisíc.
Registrovaný uživatel
Ale zase pokud jste u mnohé lepší firmy stálým zákazníkem, často se stane, že materiál odesílají, amiž by čekali na připsání platby na účet - prostě věří stálým a několika aukcemi ověřeným zákazníkům :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce aurea

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1