Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filatelie aukce » Aukce Beneš

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce Beneš

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
uz jenom ty legendy okolo teto emise........a pak predstavte si Benese a Pytlicka
jako dozor v tiskarne cenin...Leseticky a Sula byli to same,pouze v antikvarnim
provedeni..... :lol:
Moderátor
Mě v celým katalogu irituje už jen to množství položek nabídněte.
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
Mě v celým katalogu irituje už jen to množství položek nabídněte.

-velice dobře uvažuješ,v případě jakéhokoliv zpochybnění nebo nejasnosti,je prodávající v určitém smyslu sobliga, nebot cenu určil kupující. ;)
Moderátor
Tohle bych v tom nehledal. Spíš bezradnost, že už se sám neodváží určovat ceny, protože několik (dvě desítky?) let deformuje trh a začíná v tom plavat. Po tom, co devalvoval hodnotu známek ČSR II a zjistil, že skladové zásoby ČS plavby labské a podobného materiálu už vlastně nikdo nechce a pomalu začínají chytat plíseň, tak se v regálu podíval o polici níž...
Je až podivuhodné, co dokáže s hodnotou investic udělat jediný člověk / firma.
« Poslední úpravu provedl(a) regula_jan v 8. 11. 2014, 22:08. »
Moderátor
V tlačiarni 1919 :
"Poprosil bych přetisknout tyhle 4K a 10K známky. Dnes mi je přinesl pošťák od kolegu z Vídne. Ale poprosil bych urgentně, je to pro pány zhora ..."
Ježiš Mariá, tuhle štyřku se přetiskli obráceně... Nevadí, tak bude i jedna taková... "
Registrovaný uživatel
doddie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
By mě zajímalo, jestli u položek, kde se má nabídnou cena, by se to dalo udělat tak, že když by licitátor byl u té položky, zeptal se na nabídku, a někdo by nabídl třeba 20 000, zda - jestli by nebyla žádná jiná nabídka - by to za tu cenu prodal...:-D Možná, že položky "nabídněte" jsou jenom písemně, nevím, až tak daleko jsem to nestudoval, pouze mě to napadlo...Mně by se líbila položka 936, tak zkusím poštou nabídnout...
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Moderátor
nebo za dvacku..
Registrovaný uživatel
doddie: já jsem to štítění nemyslel taky na tebe, ale třeba na smitha;) hele a třeba to bylo v tý tiskárně "tuhle dvojpásku čtyřky";) ale jinak si představuju, že to tam probíhalo dost podobně, jak v nadsázce líčíš...
co se týče ceny nabídněte, řekl bych, že písemně jim můžeš nabídnout třeba dvacku, ale na živo pak oznámí minimální vyvolávačku - orientačně podle nějakýho mediánu těch písemnejch příkazů, navýšenýho o pár (desítek) procent - von to nutně prodat nepotřebuje...
Registrovaný uživatel
a propos - jsem jenom slepej, nebo je tam vážně vždy u losu jen jedna fotka?
Moderátor
Jaa-chym napsal
doddie: já jsem to štítění nemyslel taky na tebe, ale třeba na smitha;) hele a třeba to bylo v tý tiskárně "tuhle dvojpásku čtyřky";) ale jinak si představuju, že to tam probíhalo dost podobně, jak v nadsázce líčíš...
co se týče ceny nabídněte, řekl bych, že písemně jim můžeš nabídnout třeba dvacku, ale na živo pak oznámí minimální vyvolávačku - orientačně podle nějakýho mediánu těch písemnejch příkazů, navýšenýho o pár (desítek) procent - von to nutně prodat nepotřebuje...

Ja emisie PC1919 sa stránim ako čert svätenej vody. Zastávam názor, že je to čiste špekulatívne vydanie, s požehnaním "z hora". Už vtedy mysleli len na možný finančný efekt vydania. Stačí sa pozrieť, aké všelijaké rarity sa vyrobili.
A podobne som na tom aj s makulatúrami u Hradčan. Evidentné, že sa vynášali z tlačiarne na tony, len aby sa na tom zarábalo. Práve preto dnes nie som ochotný platiť za "odpad" nekresťanské ceny.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Jaa-chym napsal
doddie: já jsem to štítění nemyslel taky na tebe, ale třeba na smitha;) hele a třeba to bylo v tý tiskárně "tuhle dvojpásku čtyřky";) ale jinak si představuju, že to tam probíhalo dost podobně, jak v nadsázce líčíš...
co se týče ceny nabídněte, řekl bych, že písemně jim můžeš nabídnout třeba dvacku, ale na živo pak oznámí minimální vyvolávačku - orientačně podle nějakýho mediánu těch písemnejch příkazů, navýšenýho o pár (desítek) procent - von to nutně prodat nepotřebuje...

Možná to tak bude, pouze mě to tak napadlo, nikdy jsem u něho na aukci nebyl, tak nevím, jak to chodí u těchto nabídek. No, podle materiálu bude hodně za vodou, takže mu na prodeji tolik asi nesejde, kdo by nebral takové obchodní sklady :D
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
Zdravím,
nedivil bych se, kdyby bylo v sále pár "agentů", kteří by tlačili cenu nahoru až do doby, než by byla přijatelná pro prodej. Kdyby náhodou byli s cenou sami nejvýše, tak prostě položka "zůstane doma". Pak by se nestalo, že se to prodá za nevýhodně nízkou cenu.
Registrovaný uživatel
taky možnost
Moderátor
Při aukci se začíná druhým nejvyšším písemným bidem, pokud je jen jeden písemný bid začíná se tím jediným písemným bidem.
Registrovaný uživatel
i když to je aukce nabídněte? ale v podstatě je to jedno, jenom si ušetřej toho panáčka v síni, řeknou druhý nejvyšší písemný příhoz je xxx a nikdo jim nedokáže, že není.
Registrovaný uživatel
tak si to tak prohlížim... co říkáte na položku 388, nemá být datum spíše 13.8.1920? jinak nesedí totiž tarif, ani datum použití té 25h..
Registrovaný uživatel
Mně se na tom razítku zdá být datum 13. VII. 1920
Registrovaný uživatel
No sedělo by to tam líp, ale problém je, že IV. tarifní období bylo od 1.8. a až od té doby byl dopis do Rakouska za 1,25, ve III to bylo 50hal. (stejně jako v tom inzerovaném II, t.j. 13.3.). Že by fake razítko?
Moderátor
No kludne to môže byť aj 13.VIII.1920, a vtedy by už tarif sedel.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
tak si to smith právě myslím, tím pádem ale neodpovídá popis a potažmo ani cena (II. TO je podstatně jinde než IV. TO). I když u SO každá nefilatelist. celistovost dobrá:)
Registrovaný uživatel
Zdravím,víte někdo nějaké výsledky prvních položek???
Registrovaný uživatel
Tak jsem na aukci přišel někdy kolem 10:30 a byl docela překvapen vysokou prodejností a mnohdy i vysokými koncovými cenami. Koupil jsem si nakonec jednu položku a ke konci první republiky jel domů.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
A výsledky položek 7 a 9 nevíš???
Registrovaný uživatel
Aukce byla od 9h, přečti si v kolik jsem přišel...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Sběratel.com » Filatelie aukce » Aukce Beneš

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1