Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce ČNS Šumperk 10.5.2014

Vykupminci.cz
Numisargo

aukce ČNS Šumperk 10.5.2014

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
A) stačí si sednou tak, aby tě viděl
B) jak víš, že by to dopadlo stejně, měl jsi nekonečný limit?
C) co když výherce po tom, co vyhrál už dál nesráží a tudíž ani při opakování dražby už nebude účasten?
D) o čem se vůbec bavíme, pravidla jsou jasná, přiklepnuto, ukončeno. Ty kecy kolem jsou kecy kolem...

A) licitátor má pozerať po celej sále a nielen po prvom rade;
B) mám krištáľovú guľu;
C) špekulácia. Pri štandartne licitovanej aukcii je dostatok času na podanie námietky voči dražbe;
D) bol si už niekedy na dražbe? Neznalosť pravidiel neospravedlňuje.
Vyberám z aukčných podmienok medzinárodnej aukčnej spoločnosti:
Námietky proti príklepu sú prípustné iba v sále a prítomní účastníci ich musia uplatniť ihneď. O akýchkoľvek námietkach, prípadne iných sporoch ohľadom priebehu aukcie, rozhodneme s konečnou platnosťou podľa vlastného uváženia.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Hele, furt jsou to Slováci, ty mezinárodní :-D to tam mají snad jen oni ne? Slovenské mòresy

Btw c je stejná spekulace jako b
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
korunka napsal
Hm, mně se posledně stalo něco také divného. Bylo to v aukci jiné společnosti, než této. Nevím jak k tomu došlo, zda chybou v systému, nebo bylo dodatečně něco přičteno... nevím, ale měla jsem na jedné položce hned od začátku limit tuším 2400,- pět minut před skončením aukce se mi objevil mail, že byl můj limit překonán a je na ceně 2400,- a mince skončila za 2400,-, Tak jsem nechápala, jak je tedy možné, že ji vyhrál někdo jiný, když můj limit byl tento. Tak jsem se dotazovala oné společnosti, jak to je a nakonec se za dva dny v aukci objevila částka 2600,- a přišel mi mail, že je tam vyšší příhoz, tak proto jsem to nevyhrála. Tak asi chyba v systému? Nevím, no. Bylo to zvláštní.
Asi fakt chyba systému ;)


To nebyla chyba systému, ale nekalá dražba!!!


Problém je, že laik není schopen rozlišit mezi "chybou systému" a "nekalou dražbou". Kdyby se zavedlo striktní pravidlo "chyba systému"="nekalá dražba" došlo by k paralizování online aukcí.

Hranice těchto oblastí nejsou ostré a silně se překrývají. A taktéž si myslím, že ne všechny okrajové stavy jsou podchyceny.
Registrovaný uživatel
http://www.numismatika.cz/web/CNS-Sumperk/S088_Katalog/088kat0201.htm
Položka 245 je vtip, nebo to myslí vážně? To by mne zajímalo, jaká je položka 246... možná bude mít výherce doma překvapení... :shock: :shock: :shock:
Moderátor
Dnes jsem jim psal, že se nejedná se o pravý groš Václava II., ale o z Polska pocházející novodobé falzum vyráběné ke škodě sběratelů.
Uvidíme, zda to stáhnou.
Registrovaný uživatel
Určitě stáhnou,též jsem jim to říkal,ale už to měli přichystané pro nume a už se s tím nedalo nic dělat.Ten následující groš je v pohodě.Viděl jsem to
Registrovaný uživatel
Tak nevím. Snažila jsem se přihlásit na stránky Nume.cz, abych mohla přihazovat na pár položek a stránky jsou tak přetížené, že se na ně není možné ani dostat.... :-( No, alespoň ušetřím :-)
Registrovaný uživatel
Taky mě to nejde, škoda.
Registrovaný uživatel
Tak to snad rozchodí :-) Už jsem se dostala alespoň na stránky :-)
Registrovaný uživatel
me to jde v poho, akorad jsem zaspal to co jsem chtel :-/
Registrovaný uživatel
:D
No, já jsem zase jelen z toho, co jsem vyhrála na limit a co ne.
U několika položek se mi stalo, že to skončilo na maximu mého limitu. (netušila jsem, že budu dnes doma, tak jsem posílala limity předem)
No a u několika položek se mi stalo, že položka skončila přesně na mém maximu, ale přihazoval ještě někdo živě. Kdo takovou aukci vyhraje. Ten, co přihazoval živě, nebo limit?
Např. na položku dám max. 220, takže se v živé aukci objevilo 220 a pak přihodil někdo živě, takže číslo. Pak už nepřihodil na vyšší ceně nikdo. Kdo tu položku tedy dostane? limitent, nebo účastník živé aukce?
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 6. 11. 2021, 18:14. »
Moderátor
Moje - opakovaná - zkušenost je, že v Šumperku to nikdy není jisté. A to dokonce ani když můj limit byl vyšší než docílená cena. Opakovaně se našel nějaký důvod, proč jsem položku nevyhrál já, ale někdo jiný. Takže zatím Korunko jsi v "očekávání" ;)
« Poslední úpravu provedl(a) jacx v 6. 11. 2021, 18:46. »
Registrovaný uživatel
No, tak to tedy jsem :-)))))))))))
Teď nevím, s jak velkou palbou mám počítat a co jsem tedy vyhrála a co ne :-))))))))
Registrovaný uživatel
Dle aukčního řádu článek VI. 2 ) Pokud při dražbě přímý účastník nabídne shodnou částku s nejvyšším písemným příkazem má před tímto limitem přednost a dražená položka je mu přiznána.
Registrovaný uživatel
aha, děkuji, pak už je mi vše jasné ;)
Registrovaný uživatel
Korunko, co takhle kliknout v aukci pod odkazem " můj profil " vpravo nahoře na
okno zakoupené položky. 8) Tam je všechno.
W.
Registrovaný uživatel
Tak to bohužel nejde. V zakoupených se ukazují pouze položky, které byly zakoupeny v živé aukci. Položky, které byly zakoupeny na limit se neukazují nikde. Tedy nikde je nevidím...
Registrovaný uživatel
Wonka64 napsal
Korunko, co takhle kliknout v aukci pod odkazem " můj profil " vpravo nahoře na
okno zakoupené položky. 8) Tam je všechno.
W.

Aha, mel jsem za to ze jsem jednu polozku zive vyhral, ale nemam tam ani tuk :-/
Registrovaný uživatel
Dobrý den, položku 246 jsem vydražil já a nezdá se mi v pohodě, má úplně stejné znaky, které vykazovala položka 245, která byla vyřazena. Přikládám fotografie. Byl by tu někdo tak ochotný a potvrdil mi, že se nemýlím. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Polský fake.
Registrovaný uživatel
Díky za potvrzení. Už s p Holubem jednám, tak uvidíme, jak to dopadne.
Moderátor
Reklamujte - samozřejmě je to totéž co položka 245 - tedy novodobé polské falzum. Položka 245 byla vyřazena na základě upozornění pořadatele, že se jedná o novodobé falzum (byl jsem jedním z upozorňujících). Protože položka 246 byla bez fotografie, tak na ni zřejmě nikdo neupozornil, a v aukci ji nechali.
Registrovaný uživatel
Celkem dementní přístup pořadatele aukce. Po upozornění jeden fake stáhnou a druhý tam nechají ...
Registrovaný uživatel
Já už jsem ráno telefonoval, ale pán byl někde na cestě a chtěl poslat email. Jen jsem si to tu ověřoval, přeci jen jsem ještě začátečník a dlouho budu :)
Kacuro já ten přístup nechápu také, ta mince je téměř totožná, a je to na první pohled vidět.Obě strany mohly ušetřit čas a starosti. Snažím se nepřipouštět si možnost, že v tom byl záměr, ale kdo ví.
Registrovaný uživatel
Nicméně chyba je i na Tvé straně. Jako začátečník nekupuj něco, co nevidíš ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 >

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce ČNS Šumperk 10.5.2014

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1