Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Aukce Hejtmánek Kronika Česká

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce Hejtmánek Kronika Česká

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
už jste asi zaznamenali tuto knihu v aukci. Zajímalo by mě Váš názor na cenu, plus to, že vedle titulního listu je zapsáno rok 1819. Shodou okolní v tom roce byl proveden reprint ... ale zase si říkám, že Hejtmánek by to měl poznat ... dole poslední řádka dobový text: Kniha jest zprvního vydání ... 1540. Můj odhad je cca 100k bez aukčních poplatků ...

https://livebid.cz/auction/hejtmanek_prosinec2022_vecerni/detail/9
Registrovaný uživatel
Já už na aukci čekám a doufám že to tak vysoko nepůjde. 1819 je podle mě záznam vlastníka knihy, v popisu u aukce je napsáno že v knize je Rejstřík od písmene K nahrazen pečlivým opisem datovaným r. 1818.
_______________
Registrovaný uživatel
Tak to vypadá, že mi to za vyvolávačku asi nenecháte ;-)
Můj odhad je, že to půjde přes 100, známý řekl 250.
Já asi zkusím štěstí spíš tady https://aukro.cz/201-kralicky-ivancicky-kancional-560-stran-spousta-rytin-26x20x10-7022465328
Registrovaný uživatel
250 je absolutní nesmysl. Kniha není ani v 100% stavu a ani kompletní , jestli to bude taková raketa tak asi ušetřím. Hájek zase až tak vzácný není. Aukro jsem dnes taky viděl a čekám že to tam bude divočina.
_______________
Registrovaný uživatel
Jedná se o tuto knihu:
Pjsně Duchownj Ewangelistské, opět znowu přehlédnuté, zprawené a shromážděné
Kralice, Bratrská tiskárna 1581
_______________
Registrovaný uživatel
Min rok mě utekl jeden Hájek ... prodali ho za 180K s tím, že mě v antikvariátu řekli, že to byl nejlepší kus jaký za 30let viděli ... Takže cokoliv 250k je naprostý nesmysl. P-F má pravdu nejedná se o vzácný tisk je poměrně běžný. Za mě cokoliv nad 100k bez aukčních poplatků je naprostý nesmysl a vyhazování peněz z okna. Měl jsem možnost ho koupit ale raději jsem sáhl po Kalendáři historickém 1591. Tohle je například tisk, který je daleko vzácnější. Nebo další příklad ... Alatera prodávala nádhernou knihu Putování aneb cesta z Království českého do Benátek ... 1608 ... to je kniha, která se prodala cca za 150k a tu cenu měla i před 2 lety ...
Registrovaný uživatel
Mimochodem chtěl jsem se zeptat jestli jste někdo byl na čumijdě se na ní podívat ... ?? P-F píšete nekompletní ... vycházíte jen z popisu nebo jste ji viděl ??
Registrovaný uživatel
Na Alateře myslíte Haranta? Hájka co je v aukci u Hejtmanka jsem neviděl, mám to trošku z ruky. Vycházím z toho popisu co tam mají.
_______________
Registrovaný uživatel
No tak 200 🤦.🙄
_______________
Registrovaný uživatel
No ... manželka se mě ptala jestli nechci prodat nějakou knihu ... dvojnásobek jistý... :D Evidentně přihazovali lidé co o tom nic neví ... Tahle investice se jim nikdy nevrátí, přihlédnuli k tomu, že nová generace již nemá zájem prakticky o nic :D
Registrovaný uživatel
JJ Alatera prodávala Haranta :) za 150k to byla super koupě. Bohužel v té době jsem na to peníz neměl :(
P-F napsal
Na Alateře myslíte Haranta? Hájka co je v aukci u Hejtmanka jsem neviděl, mám to trošku z ruky. Vycházím z toho popisu co tam mají.
Registrovaný uživatel
A co tohle?
https://www.papilio.cz/auction/71/item/002?page=0
Registrovaný uživatel
Jirkasz na to čekám taky 😁 ale u Zezuly je vždycky všechno drahé.
_______________
Registrovaný uživatel
Pivrlec to opravdu musel koupit někdo komu nezáleží co kupuje a kolik to stojí, jediné co mě napadlo že hrála v ceně ta vazba 🤷.. Jinak si tu cenu neumím vysvětlit. Já bych to nekoupil ani za 100. Za 200 jsem koupil první v češtině tištěný herbář 1517 (v kompletním stavu, podle nabídek co na tuto knihu mám asi jediný na trhu) o rozdílu vzácnosti proti kronice od Hájka se nemusíme ani bavit. Haranta na Alateře jsem koupil já a stál 100 a to je jediný na který jsem narazil na prodej a když se ptám tak nikdo o jiném ani neslyšel. 200 za Hájka je úlet.
_______________
Registrovaný uživatel
P-F tak toho Haranta Vám závidím ... je ta kniha kompletní ?? Asi je zbytečné se ptát jestli je na prodej :D :D :D :D :D atd...
Registrovaný uživatel
Bohužel kompletní není, ale je to paráda. Na prodej určitě bude až tu moji sbírku budou moje dcery rozprodávat. Záleží na tom kolik vám Pivrlec je 😁.
_______________
Registrovaný uživatel
U Hejtmánka je to vždycky tak.

Dá vcelku nízkou vyvolávací cenu, takže člověk si myslí, že se daná věc pořídí za rozumný peníz a pak začnou přihazovat noobové jak zběsilí jenom aby se pak mohli chlubit, že mají to a to.

Na příklad ty dva obrazy od Kavána, které se tam u Hejtmánka teď prodaly každý za cenu 300.000,- Kč
to je naprostý nesmysl, naprosto vesmírná a přemrštěná cena.

Kupují to lidé, kteří tomu nerozumí. Jenom je někdo vždycky před aukcí řádně namasíruje.

Kavánovi obrazy se prodávají okolo 45.000,- Kč
Registrovaný uživatel
Cena Kavánových obrazů se odvíjí od období jejich vzniku. Cena 45.000 Kč platí pro jeho pozdní tvorbu (zejména z pobytu v Libuni), která se i dost často padělala. Oba obrazy prodané u Hejtmánka jsou z jeho nejcennějšího období, a navíc prodané v době, kdy se lidé rádi zbavují v peněz.
Registrovaný uživatel
Tak jsem konečně našel něco nádherného a nepředraženého. Trochu jsem odbočil od starých tisků ... nicméně jsem to hledal a čekal 4 roky ... Mno a za 2400,- :D je to jak zadarmo :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jirkasz napsal
A co tohle?
https://www.papilio.cz/auction/71/item/002?page=0


No tak 110 taky docela vyšší cena vzhledem k stavu.
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antikvariát » Aukce Hejtmánek Kronika Česká

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1