Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Vykupminci.cz
Numisargo

aukce na Aukru

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
A já si naivně myslel, že o hlavních prázdninách budou všichni u moře a na aukru budu přihazovat leda já a nakupovat za ty nejnižší ceny bude samozřejmostí. Ale ceny mincí o prázdninách pěkně vzrostli, to abych si začal zapisovat vydražené mince s konečnou cenou a pracovat na Osobním Aukro Katalogu Mincí 2011 :lol:
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Posledni dobou se ceny na Aukru vyhybaji jakekoli racionalite.. :) tim spis je nesmysl podle nej urcovat ceny, jak to nekteri obcas zkousi.


To si také říkám. Jenomže když se podíváš na ceny pobočkových aukcí, tak zdatně sekundují.

K zamyšlení. Kde budou prodejci prodávat, když na aukru obdrží kupu peněz?
Kde se bude nakupovat, když nabídka bude jenom na aukru?

Marně si říkám, co ti blázni za to platí. Ale rozdíl mezi mnou a těmi "blázny" je ten, že oni si rozšíří sbírku a ne.
Registrovaný uživatel
Ještě bych dodal:

1. znalosti
2. finanční možnosti
3. trpělivost
4. štěstí :)
Moderátor
ambrosius napsal
K zamyšlení. Kde budou prodejci prodávat, když na aukru obdrží kupu peněz?
Kde se bude nakupovat, když nabídka bude jenom na aukru?

Rekl bych ze konec klasickych salovych aukci nehrozi. Kdyz si vezmeme co se nabizi na aukcnich serverech tak to jsou v prevazne vetsine mince ktere by aukcni domy nevzaly ani do korespondencni natoz do hlavni salove aukce, lepsi a vzacnejsi kus se objevi jen vyjimecne. Ono take neni divu, i kdyz se objevi cennejsi kus tak na aukcnim serveru si ho malokdo riskne drazit kdyz nema moznost napr.osobni prohlidky.
Registrovaný uživatel
Od určité cenové hladiny to tak je (zlato, denáry..). Navíc jsou zde jakési služby ohledně pravosti a kontakt na prodejce. Měl jsem na mysli nižší cenovou kategorii. Co se objeví na aukru to by člověk někdy koukal. Ikdyž sálovky a jejich "paprsky" na dvacetnících taky občas stojí zato :)
Registrovaný uživatel
také si myslím, že sálové aukce jen tak něco neohrozí. Navíc se pomalu začíná v zahraničí objevovat trend "live" příhozů na sálových aukcích. Což je pro nás požehnání, zvláště když se jedná o nějakou zámořskou aukci, kam asi nikdo z nás není ochoten zaletět kvůli 1-2 mincím, které by nakonec nemusel ani vyhrát.
Registrovaný uživatel
http://aukro.cz/item1189051082_mini_karoli_monetado_pametni_mince_muzeum_kremnica.html

názov aukcie nemá chybu :mrgreen:
Moderátor
ambrosius: nez si rozsirit sbirku mincemi za ktere zaplatim dvojnasobek, tak si ji radsi nerozsirim. Navic jak u antiky, tak u stredoveku klesa jak nabidka tak kvalita. Nejvetsi cenove ulety pritom vetsinou jsou spis u horsich kousku nez u drazsich (je fakt, ze kdyz nekdo zaplati 500 Kc za minci v hodnote 200 Kc, tak je to 250%, ale prijde jen o 300 Kc; v pripade mince za kterou zaplati 6000 a ona stoji 4000, je to "pouhych" 50 procent navic, ale prijde o 2000). Myslim, ze to nakonec dopadne tak, ze na salovych aukcich budou po vzoru zahranicnich jen drazsi kousky + z levnejsich jen ty v dobrem stavu, zatimco na Aukru bude hnusny levny a draze kupovany sunt.
BTW, je zajimave, ze na eBay to vypada jinak..
Registrovaný uživatel
Je to tak. Proto si spíš čtu a dělám katalogizační karty ;)
Spíš se zamýšlím nad tím, jak to bude dál pokračovat. Proč něco prodávat v sálové aukci, když na aukru dostanu dvojnásobek?

S tím eBay je to zajímavé, ale upřímně řečeno mě od sbírání antiky už dříve odradila "bulharská dílna". To jsou falza, která nepoznám v reálu natož pak přes net :?
Moderátor
Proto pres net moc nekupuju :).
Moderátor
ambrosius napsal
Proč něco prodávat v sálové aukci, když na aukru dostanu dvojnásobek?

Myslim, ze prave tohle uz jsem nastinil.. u levnych minci to smysl nema, na Aukru dostane daleko vic (nicmene s rizikem, ze si to nakonec nekoupi apod.), pokud ale bude mince za 10000, tak za to na Aukru nikdo 20000 nezaplati, ani 15000 a dost mozna ani tech 10000 - to je pak lepsi dat na salovou aukci.

ambrosius napsal
S tím eBay je to zajímavé, ale upřímně řečeno mě od sbírání antiky už dříve odradila "bulharská dílna". To jsou falza, která nepoznám v reálu natož pak přes net :?

V realu se poznat daji, pres fotku taky - pokud je kvalitni.. ja jsem se bohuzel jednou chytil na nekvalitni malou fotku, ktera byla nejspis schvalne rozmazana.. mince prodana za 1200, stalo me to nakonec 216 Kc, kdyz se mi podarilo pres Aukro prodejce donutit na akceptovani vraceni mince a penez. Z fotek na eBayi se vetsinou pravost poznat da (samozrejme, pokud to bude od hodne dobreho padelatele, tak ne, ale takove bude problem poznat i kdyz je clovek ma v ruce)
Registrovaný uživatel
Z fotkama je to různý. Dnes mi přišla mince z aukra a vypadala o 100% hezčí než ji prodejce nafotil - měla pěkně světlou patinku, ale byla nasvícena, takže na fotce žádná patina vidět nebyla. Jindy zase na aukru vyhrai minci, která na fotce vypadá povrchově poškozená, ale nic na ní nevidím :lol:
Registrovaný uživatel
Vy jste věděli že F.J.I vládl už od roku asi 1576 :D
http://www.aukro.cz/item1194101756_krabicka_starych_minci_nejstarsi_asi_1576.html
Myslím, že tato aukce skončí vysoko. Už jen PG Václav IV vzbudí v lidech otázku - co když je tam něco ještě lepšího.
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Moderátor
Mozna myslel tu krabicku :D.
Registrovaný uživatel
LukeH2O napsal
Vy jste věděli že F.J.I vládl už od roku asi 1576 :D
http://www.aukro.cz/item1194101756_krabicka_starych_minci_nejstarsi_asi_1576.html
Myslím, že tato aukce skončí vysoko. Už jen PG Václav IV vzbudí v lidech otázku - co když je tam něco ještě lepšího.


To je dobrý krok k tomu aby prodejce zblb přihazující.
Napíše: krabička z dob Františka Josefa I. (nejstarší 1576)
Rozbor: prodejce ze sebe dělá naprostého laika a popis aukce vybarví jako neználek a tím přihazující nabudou myšlenky, že prodejce vůbec nemá páru co to vlastně prodává, ale jestli je v dějepise a numismatice vážně takoví laik, tak jak ví, že pražský groš je Karla IV. a z roku 1576?
= to je nejlepší: udělat ze sebe blba a potom prodat za vysokou cenu :D
Moderátor
WaluigiCZ napsal
...ale jestli je v dějepise a numismatice vážně takoví laik, tak jak ví, že pražský groš je Karla IV. a z roku 1576?

Hochu podivej se priste poradne, jedna mince tam s letopoctem 1576 je a take grosik neni Karel ale Vaclav IV.
Registrovaný uživatel
jak to myslí bez zn. ???
http://www.aukro.cz/item1202147931_10_kreuzer_1972_v_rl_0_0_typ_iii_bez_zn.html , protože já kromě ceny nevidím žádný rozdíl mezi tutou a mojí mincí :(
Registrovaný uživatel
bez zn. nebo též b.z. znamená bez značky mincovny. Mince je ve slušném stavu, ale podle katalogu jsou cenově naprosto mimo.

Mimo to FJI vládl dlouho, to jo, ale do roku 1972 to zase nebylo ;)
Registrovaný uživatel
WaluigiCZ napsal
jak to myslí bez zn. ???
http://www.aukro.cz/item1202147931_10_kreuzer_1972_v_rl_0_0_typ_iii_bez_zn.html , protože já kromě ceny nevidím žádný rozdíl mezi tutou a mojí mincí :(


To snad není možné... To už je na svěrací kazajku.
Registrovaný uživatel
Takže jestli tomu dobře rozumím... Tato mince na fotce je naprsto totožná s tou na aukru?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano.
Registrovaný uživatel
Heh, lol! Já ji mám za 96 kč!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
Ten tvůj je ale přeleštěnej.Stav tak 1/1 ta cena odpovídá.Tamten má asi 130 kč
Registrovaný uživatel
No to mi je jasný, ale 809 kč je trochu moc. ;)
Moderátor
Proč? Taková rarita, mince FJI z roku 1972.. asi nějaká posmrtná ražba ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1