Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Vykupminci.cz
Numisargo

aukce na Aukru

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 185 186 187 188 189 190 191 192 193 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Komáre pochlub se také na co seš ve své sbírce hrdej... ;)

Hodně lidí, něco sem šouplo a je chyba, že chlubírna je aktuálně mrtvá.... Tak pánové, né jen o mincich diskutovat, ale také občas něco ukázat..
Díky
Moderátor
Evropa1 napsal
Otravnykomar napsal
Tohle jepodstatny argument, ovšem u velmi kvalitního exempláře se málo kdy dostavi hořkost v ústech z vysoké ceny ovšem u průměrného kusu může i průměrná nebo podprůměrná cena nebyt dostatečnou útěchou k radosti. Samozřejmě je to dost pohyblivé v rovinách vlastní prostredky/vzácnost. Měl jsem kliku že na začátku moji sběratelských nemoci jsem se seznámil se zkušeným sběratelem se sbírkou budovanou půl století kterou mám možnost obdivovat při každý návštěvě a hned jako první lekci mi řekl, nikdy nekupuj minci ošklivou, protože z mince krásný se budeš těšit i za 30let, mince horší ti za půl roku radost dělat nebude . Samosebou jsem si to musel ověřit vlastní zkušenosti :lol: a dnes vím že měl pravdu. I když se mi stále občas stane že koupím nějaký průměr kterého se pak zase zbavuju.


Konečně mně někdo mluví z duše.

Ano v podstatě je to k nerozeznání formulaci váš styl, jako by komár někde zkopíroval váš článek ...samozřejmě nedá se nesouhlasít..
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
Otravnykomar napsal
barbar napsal
ferovyobchodnik napsal
barbar napsal
ferovyobchodnik napsal
Rozkaz


Pardón poprosím tě , vlož nějaké fotky s tvé sbírky... Děkuji..


Co bys rád viděl? Nebo je to jedno?


Cokoliv zajímavého na co seš hrdej ve své sbírce,... A poprosím tě do chlubírny díky...

Stačí že to napsal ne? Kolik lidí zde na sběrateli nikdy žádnou mincí nezverejnilo? Myslím že většina. Přeci jen je to veřejný prostor a stále není nejmoudrejsi ukazovat svoje poklady svetu.


V principu ano, ale je to mince za pár tisíc tuším, nic extra, ale mám ji rád :-)

Obchodník na ceně přeci nezáleží..
Pánové obchodník, komár máte prostor mimo odbornou diskusi i něco ukázat ať vás máme za opravdové sběratele,se vším všudy.. ;)
Registrovaný uživatel
Mám v rodovkach 3kr. 1628 plana/Norimberk, zřejmě zkušební kus u kteryho dle svobody a jakymenkove není jasné ve které z těch dvou mincoven se razil. Vsehovsudy znám jen dva kusy, jeden ze soukromé sbírky pana svobody, ilustrovaný v jeho knize který měla v prodeji aurea a ten co mám já zakoupený od detektorare ve velice dobrém stavu za velice příznivou cenu. Zřejmě jediný můj exemplář který opodstatněne nese hodnocení RRR. Bohužel se kvůli cenám do pár posledních slikovo 3kr z plany nechystám. Naposledy jsem se snažil teď u Macha o planou 1639 v jen o něco málo lepším stavu než mám já ale mnou pořízeny stal 5x méně než právě prodaný a mě už chybí jen vzácné ročníky který jednak nejsou léta vidět a až se zase ukážou mít na ně zřejmě nebudu. Nebo i kdybych měl, nedám 50k za 3 krejcar. Ten by byl sakra hořkej, mimo Teda ročníku 1655 za ten bych to dal. Teď kupuju co se mi kde líbí spíš investicne pro děti a abych měl taky co sbírat tak průřez Evropou mincí grosoveho typua zatím není moc co k chlubeni. Ale čekám že Španělska poštu, to sem pak hodím. Ale první zkušenost s potřebným povolením od tamního ministerstva kultury k vývozu takže už čekám dlouho a přirozeně se nemůžu dočkat. Ale to budou krasavci!
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Konečně mně někdo mluví z duše.

Tak jednoduchá věc a přitom tak složitá. Zřejmě si na to každý musí přijít reálnou zkušenosti. V tom spočívalo a spočívá moje sběratelský školny, neplatil jsem falza ani opravený mince ale zachovalost.
Moderátor
Komáre 👍těším se na krasavce , ale ten 3 krejcar 1628 k pokochaní co říkáš, do chlubírny ;) .. díky.
Registrovaný uživatel
Rodové a církevní, příspěvek 198.
Moderátor
Otravnykomar napsal
Rodové a církevní, příspěvek 198.


Ok... Díky
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
I když se mi stále občas stane že koupím nějaký průměr kterého se pak zase zbavuju.


No a já koupím omlácený průměr který střelím neználkovi na aukru za dvojnásobek, jakmile narazím na hezčí kus, abych na něj měl :twisted:

Ale dokud na ten hezčí kus nenarazím, aspoň nemám díru v ročnících.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
Ale dokud na ten hezčí kus nenarazím, aspoň nemám díru v ročnících.


Kdysi sbíral můj táta zlatníky FJI a dá se říci, že v pěkných stavech. Když se dostal na počet cca 65 kusů, přísun dalších ročníků se v hezké zachovalosti zastavil. Z tohoto důvodu si koupil jeden zajímavější ročník v již horší zachovalosti. Ano, zaplnil mezeru, ale stačil jeden tento kus, aby svým vzhledem zkazil dojem z celého okolí. Po několikerém přemlouvání jsme se mince zbavili a lze říci, že i to prázdné místo vypadalo lépe, než zaplněné místo podřadným kusem. Mince se vyskytují a stojí to pouze chvíli čekání. Samozřejmě tyto mince stojí nepoměrně vyšší ceny, ale znovu opakuji - v tomto případě méně znamená více. Když jsem se pak mincím začal věnovat s větší zájmem, do sbírky jsem doplnil i ročníky 1857 E, 1864 B, V, 1866 E, 1867 E atd. Sbírání není především o zaplňování mezer, o zaškrtávání seznamů, ale sběratelství je vášeň na celý život, kdy si stanovíme určité mantinely a v nich směřujeme k budování své sbírky.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Každý má právo mít trochu odlišný styl sbírání. Jakmile bude zahrádka plná, začnu vytrhávat plevel jeden po druhém, zbavovat se i ošklivějších květin a nasazovat jen růže :) Dokud nezbudou jen růže.
Ale do té doby, chci aby tam něco rostlo.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
Každý má právo mít trochu odlišný styl sbírání. Jakmile bude zahrádka plná, začnu vytrhávat plevel jeden po druhém, zbavovat se i ošklivějších květin a nasazovat jen růže :) Dokud nezbudou jen růže.
Ale do té doby, chci aby tam něco rostlo.


Hezký příměr. :D

Já bych to ze svého pohledu napsal takto.

Já mám zahrádku poměrně velkou, ale bohužel, nemám dostatek finančních prostředků, abych měl na všechny hezké květinky, které bych si mohl koupit v zahradnictví. Pokud bych si chtěl zahrádku zaplnit květinkami celou, pak bych musel kupovat ve větším počtu i květinky ošklivé. Něco by tam sice rostlo, ale nebyl by to hezký pohled. A co by se stalo, pokud bych měl možnost koupit i květinku velmi vzácnou a krásnou, když bych našetřené peníze již utratil za spoustu těch nehezkých? Z tohoto důvodu nemám zahrádku osázenou celou, šetřím a čekám, že se opět naskytne situace na koupi další, krásné květinky.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 16. 5. 2021, 8:09. »
Registrovaný uživatel
To je romantika :-)
Ještě chvíli pokračujte a začne mince sbírat i má žena :-D
Registrovaný uživatel
To věřím, to by byl průšvih, protože ženy mají velké estetické cítění a pak by vaše žena požadovala pouze hezké kytičky a vy byste musel přibrat na její financování kytiček další zaměstnání.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
To věřím, to by byl průšvih, protože ženy mají velké estetické cítění a pak by vaše žena požadovala pouze hezké kytičky a vy byste musel přibrat na její financování kytiček další zaměstnání.


Nebo by si ho našla sama :-D
Moderátor
Osobně bych onu romantiku u některých rád viděl, alespoň na fotu... Teorie bez praxe je v samé podstatě k ničemu..
Registrovaný uživatel
Já jsem dal do sekce Mince a doba Františka II. dostatek kytiček. Vy sbíráte také mince tohoto panovníka, tak zkuste poskytnout ostatním také nějakou kytičku z této oblasti.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Osobně bych onu romantiku u některých rád viděl, alespoň na fotu... Teorie bez praxe je v samé podstatě k ničemu..


Mě fascinuje ty tvoje výkřiky. Jako když nepostuju fotky, tak nemám mince?
Moderátor
Evropa1 napsal
Já jsem dal do sekce Mince a doba Františka II. dostatek kytiček. Vy sbíráte také mince tohoto panovníka, tak zkuste poskytnout ostatním také nějakou kytičku z této oblasti.


Evropo u ​vás nepochybuji, k vám to nebylo míněno..
Mimochodem mých kytiček je zde už přemíra, včetně Františka II , od křížových, po jeho konvenční tolary...
Registrovaný uživatel
Milí zahrádkáři - bylo to moc hezky řečeno, ale podle mně je i u sbírání mincí i spousta dalších kritérií, ne pouze kvalita.

Třeba na tomhle 8 realu se mi vysloveně líbila ta cesta, kterou ke mně přišel - převáželi ho směrem do Indie, jenomže holt život je složitý, takže byl potopen i s lodí v bitvě s Holanďany a Angličany kdesi u Afriky. Nicméně pak se našla expedice, která tuhle minci i s celým pokladem dalších našla, a po téměř 400 letech ji vytáhla na světlo boží. No a pak si nakonec našla cestu až ke mně. No není to hezké?

No a i když to není zrovna růže Kordes, tak je podle mně skvělá :-) a čuju z ní to dobrodružství.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Horacio krásný příběh k minci, souhlasím pokaždé se nejedná pouze o kvalitu, ikdyž jsme ji v podstatě všichni do jisté míry posedlí..

Jinak s fotem včetně popisu do chlubírny..
Registrovaný uživatel
Mít minci s příběhem je určitě super. Chtěl bych mít skvost typu penny prohlá od kulky na Sommě :)

A co teprve mince oběti Titaniku, vytáhlá z kapsy utopence?
https://www.coinworld.com/news/precious-metals/barber-silver-half-dollar-recovered-from-titanic-passenger-in-on.html

Ne že bych byl pověrčivý, ale to bych se snad bál vlastnit. To musí být ekvivalent provazu z oběšence.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Já bych měl hlavně pořád podezření z neautenticnosti. Když už něco z vraku tak bych sahnul asi po dukatu 1729 z fliegenthartu a i tak. Pro prachy se ojebava všechno možný a proč si neprihodit jako lovec pokladů pár koupených kousků do prodeje když se prodají za 5x tolik. Co jsem se dočetl tak na fliegenthartu byla zřejmě většinové emise tohohle ročníku takže malá šance na ojeb. A upřímně, zase jsme u ty zachovalosti, občas si u horší mincí prošlých oběhem představuju ty příběhy rukou kterýma prošla. Takový holandský tolar z klína nějaké nevěsty, pár grosu z bitky v krcme kde se podrezavali krky u cinknutych kostek. 😬😁
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
A co teprve mince oběti Titaniku, vytáhlá z kapsy utopence?
https://www.coinworld.com/news/precious-metals/barber-silver-half-dollar-recovered-from-titanic-passenger-in-on.html

Ne že bych byl pověrčivý, ale to bych se snad bál vlastnit. To musí být ekvivalent provazu z oběšence.


Koukám, že se tehdy prodala za téměř 21 000 dolarů (2014). Zajímavost to rozhodně je, investiční potenciál má taky, ale asi bych z ní taky neměl nejlepší pocit. Smrdí mi spíše neštěstím, než že by voněla po dobrodružství :-)
Registrovaný uživatel
Kontrolní otázka...pro zpestření :)
Jestlipak víte jakou kadenci.....eh,co to blábolím.....čím je známa tato mince?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 185 186 187 188 189 190 191 192 193 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1