Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Vykupminci.cz
Numisargo

aukce na Aukru

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 213 214 215 216 217 218 219 220 221 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Akože nastavím si tam limit a on to 3 sekundy pred koncom prihodí?
Registrovaný uživatel
...taky jsem nasranej,,to nemusim dražit .tak at to bohatej koupí rovnou ,bez opiček pro dražitele 8)
Registrovaný uživatel
Výhoda dražby přes sniper je,že za mne přihodí na poslední chvilku.Pokud přihodím na Aukru rovnou,tak musím dřepět u PC a nebo zaplatit rozhodně víc(pokud vůbec vyhraji).Protože pro některé kupující je fakt,že nejsou v čele peletonu jako červený hadr pro bejka .No a pak se cena šplhá.Je to dobrý pro prodejce a Aukro,tudíž to tak už zůstane.Škoda..Ještě si na snipru mohu kdykoliv cenu upravit a nebopříhoz zrušit,aniž bych se musel někoho dovolovat.A hlavně nikdo neví že přihazuji a že vůbec aukci sleduji.
Registrovaný uživatel
A jak je normální dražit? Když něco chcu hodně, dám prostě maximální přijatelnou cenu, a třeba ještě 10% pro sichr.

Když bych něco měl rád, ale nechci platit jakoukoliv cenu, maximálku dám někam mírně pod cenu podobného co jsem viděl na e-shopu numismatiky.

Když něco chci, ale jen na kov nebo na přeprodej, jen kdyby vyšla dobrá cena, tak jich nasázím víc a třeba u dvou z deseti mi to vyjde. Nebo u žádné, ale to je jedno.

Rozhodně nevidím jako zdravé hypnotizovat obrazovku do poslední minuty a sekundy, prsty v křeči na myši.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
no ale to za tebe právě dělá program...
Registrovaný uživatel
A není dobré si prostě nasázet všude limity ručně a pak to ignorovat a jen čekat na výsledek?

Buď se zadaří nebo ne. No stress.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
jo, já to tak většinou dělám, ale chápu, že prostě zaplatím víc než bych musel
Registrovaný uživatel
To já si většinou poctivě počkám na konec, nastavím si upomínku a přihodím na konec. Horší jsou aukční domy, včera celý den u nummusu a vydražil jsem jen jednu položku.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
No a za ten čas mi to nestojí...
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
No a za ten čas mi to nestojí...

Občas je to na prd. Ale já kupuju i na kšeft a když ten čas mám tak občas člověk koupi i to na co by běžné nepřihodil protože je dobrá cena. A taky občas nemůžu naházet limity na vše co může být zajímavý protože když by vše vyšlo neuplatim to.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Znám sběratelé kteří v aukčních dómech dražší, vydraží a polovičku materiálu po dražbě z různých důvodu záměrně vrací.
Nebo vydraží položky oddalují platbu a mezí tím se je snaží prodat jinde, po prodeji pak až platí ,nebo neúspěšně v daném čase z různých důvodu položky nechtějí...

Dnes po vás chtějí pro jistotu všechno možné.Aukční síně, portály nastavují své aukce tak aby byly pro ně maximálně výhodné a bezpečné..
Například nedávno aurera live bid kde jsem evidován X let , chtěla po mne jakousi kompletní infentifikaci, foto občanky, selfi,video obličeje profilu s obou stran , což jsem zprvu nechapal :shock: :) ..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 18. 9. 2022, 12:59. »
Registrovaný uživatel
Taky bych zmínil blažený pocit v dražbě real time, pokud se mi podaří něco vyhrát za pěknou cenu. Asi jako když člověk vyhraje v pokeru :)
Registrovaný uživatel
GrosePH napsal
Taky bych zmínil blažený pocit v dražbě real time, pokud se mi podaří něco vyhrát za pěknou cenu. Asi jako když člověk vyhraje v pokeru :)


Tak to jsem měl snad na střední :⁠-⁠D to už si radši zahraju ten poker
Registrovaný uživatel
GrosePH napsal
Taky bych zmínil blažený pocit v dražbě real time, pokud se mi podaří něco vyhrát za pěknou cenu. Asi jako když člověk vyhraje v pokeru :)

To je fakt, je to jak hrát automaty :mrgreen:
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Emoce do kšeftu nepatří. Sběratelská vášeň ok
Registrovaný uživatel
Ferovyobchodnik: Emoce ani do pokeru nepatří, ale přesto u mně jsou, protože jsem asi strašně soutěživý. Co je důležitější, držet se stanovené strategie a nedat emoce znát. Ale každopádně doteď pociťuji stejné vzrušení z výhry 😁
OtravnyKomar: Přesně, tam si člověk taky zamačká čudlík. Jen u těch matů je to vždycky v součtu minus 😁
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Znám sběratelé kteří v aukčních dómech dražší, vydraží a polovičku materiálu po dražbě z různých důvodu záměrně vrací.
Nebo vydraží položky oddalují platbu a mezí tím se je snaží prodat jinde, po prodeji pak až platí ,nebo neúspěšně v daném čase z různých důvodu položky nechtějí...

Z jakých důvodů se může položka po aukci vrátit? Například zaplacená a doručená poštou... a co s těmi položkami pak?
Registrovaný uživatel
GrosePH napsal
Ferovyobchodnik: Emoce ani do pokeru nepatří, ale přesto u mně jsou, protože jsem asi strašně soutěživý. Co je důležitější, držet se stanovené strategie a nedat emoce znát. Ale každopádně doteď pociťuji stejné vzrušení z výhry 😁
OtravnyKomar: Přesně, tam si člověk taky zamačká čudlík. Jen u těch matů je to vždycky v součtu minus 😁


Jenže poker nás neživí... Je to zábava jak sběratelství. Ale jako chápu, já mám taky radost když získám něco co chci do sbírky. A když za dobrou cenu... To má pak i žena radost :⁠-⁠D
Moderátor
rektor napsal
barbar napsal
Znám sběratelé kteří v aukčních dómech dražší, vydraží a polovičku materiálu po dražbě z různých důvodu záměrně vrací.
Nebo vydraží položky oddalují platbu a mezí tím se je snaží prodat jinde, po prodeji pak až platí ,nebo neúspěšně v daném čase z různých důvodu položky nechtějí...

Z jakých důvodů se může položka po aukci vrátit? Například zaplacená a doručená poštou... a co s těmi položkami pak?


Samozřejmě nezaplacená a nedoručená ,ale i s tím jsem se setkal po doručení u mince uvolněné v v NGC holderu...
Vždy můžete odstoupit od obchodů a nezaplatit v podstatě i bez udání důvodu, bohužel v budoucnu můžete mít problém se zúčastnit dalších aukcí..
Osobně jsem se setkal s tím ,že docela vlivní dražitelé, kteří často draží statisicové položky a utratí v aukcích nemalé peníze, nemají problém některé položky vrátit, důvod je třeba, že nesouhlasí s deklarovaným hodnocením stavu , nebo že na minci něco přehlédli a kupodivu neměli problém se zúčastnit dalších aukcí, což je v podstatě i pochopitelné
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 18. 9. 2022, 15:20. »
Registrovaný uživatel
Barbare, kde jsi k takovým zkušenostem přišel? Jsi snad pořadatel nějaké aukce? Podmínky reklamace (z aukčního řádu)" Limitenti mohou reklamace uplatnit do tří dnů od převzetí zásilky. Reklamované věci jsou povinni vrátit zpět v cenném psaní bez dobírky, pojištěném na cenu zásilky a je nutno uvést důvody reklamace. O oprávněnosti reklamace rozhodne dražebník. Podle odst. 1 § 63 zák. navrhovatel (majitel věci nebo osoba, která dala věc do dražby) odpovídá za vady předmětu dražby, které mu byly či měly být při podání návrhu na provedení dražby známy a neupozornil na ně včas dražebníka ve smlouvě o provedení dražby. V případě uznané reklamace se pohlíží na takovouto položku jako na neprodanou. Tato položka bude navrhovateli vrácena a ten je povinen bezodkladně vrátit finanční částku za tuto věc již vyplacenou."

Pochybuju že nějaký častější "bezdůvodný " vrátky budou akceptovány. Nebo při nezaplacení

"Neuhradí-li vydražitel cenu věci dosaženou vydražením včetně všech přirážek ve stanovené lhůtě, je to považováno za zmaření dražby. Dražebník je oprávněn vyúčtovat účastníkovi dražby, který dražbu zmařil, veškeré náklady, které mu touto zmařenou dražbou vznikly. Na takovouto položku se pak pohlíží jako na neprodanou se všemi důsledky pro dražitele i navrhovatele."
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
OtravnyKomar napsal
Barbare, kde jsi k takovým zkušenostem přišel? Jsi snad pořadatel nějaké aukce? Podmínky reklamace (z aukčního řádu)" Limitenti mohou reklamace uplatnit do tří dnů od převzetí zásilky. Reklamované věci jsou povinni vrátit zpět v cenném psaní bez dobírky, pojištěném na cenu zásilky a je nutno uvést důvody reklamace. O oprávněnosti reklamace rozhodne dražebník. Podle odst. 1 § 63 zák. navrhovatel (majitel věci nebo osoba, která dala věc do dražby) odpovídá za vady předmětu dražby, které mu byly či měly být při podání návrhu na provedení dražby známy a neupozornil na ně včas dražebníka ve smlouvě o provedení dražby. V případě uznané reklamace se pohlíží na takovouto položku jako na neprodanou. Tato položka bude navrhovateli vrácena a ten je povinen bezodkladně vrátit finanční částku za tuto věc již vyplacenou."

Pochybuju že nějaký častější "bezdůvodný " vrátky budou akceptovány. Nebo při nezaplacení

"Neuhradí-li vydražitel cenu věci dosaženou vydražením včetně všech přirážek ve stanovené lhůtě, je to považováno za zmaření dražby. Dražebník je oprávněn vyúčtovat účastníkovi dražby, který dražbu zmařil, veškeré náklady, které mu touto zmařenou dražbou vznikly. Na takovouto položku se pak pohlíží jako na neprodanou se všemi důsledky pro dražitele i navrhovatele."


:) Komáre to co píšeš je prostá formalita dražební řád doplněn individuálně, realita je jiná zákazník je na prvním místě a zejména ti vlivní (movití).. ;)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
:) Komáre to co píšeš je prostá formalita dražební řád doplněn individuálně, realita je jiná zákazník je na prvním místě a zejména ti vlivní (movití).. ;)

Asi jak kde, u jaký společnosti a u jaký mince, taky ke mě občas protecou nějaký informace ze zákulisí velkých hráčů ale nikdy nevíš co je jedna baba povídala a co není. On totiž ten kdo prodává mince za rakety má taky svůj kredit jako ten co je za rakety nakupuje. A asi bude rozdíl mezi prodejem mincí ze sbírky nebo nějakýho většího zákulisního obchodníka nebo taky majitelů aukčního domu a jeho kamarádíčku.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
OtravnyKomar napsal
barbar napsal
:) Komáre to co píšeš je prostá formalita dražební řád doplněn individuálně, realita je jiná zákazník je na prvním místě a zejména ti vlivní (movití).. ;)

Asi jak kde, u jaký společnosti a u jaký mince, taky ke mě občas protecou nějaký informace ze zákulisí velkých hráčů ale nikdy nevíš co je jedna baba povídala a co není. On totiž ten kdo prodává mince za rakety má taky svůj kredit jako ten co je za rakety nakupuje. A asi bude rozdíl mezi prodejem mincí ze sbírky nebo nějakýho většího zákulisního obchodníka nebo taky majitelů aukčního domu a jeho kamarádíčku.


Je toho víc, třeba k odborným posudkům..V některých případech se mi chce zvracet, čeho je člověk svědkem.Numismatika je velký byznys celosvětově vzájemně propojen, hlavně pokud se bavíme o trhu Rakousko,Česko,Slovesko, Německo , Polsko...
Registrovaný uživatel
Máte prosím někdo zkušenost s vrácením provize, pokud mi dražící nezaplatí za mince? Aukro tu provizi vrátí za dražitele nebo tyto prostředky hradí dražitel? Provizi mi vrátí i s poplatkem za propagaci?
Asi jsem měl doteď kliku na solidní lidi, ale teď jeden pán draží a pak neplatí. Díky za radu.
Moderátor
GrosePH napsal
Máte prosím někdo zkušenost s vrácením provize, pokud mi dražící nezaplatí za mince? Aukro tu provizi vrátí za dražitele nebo tyto prostředky hradí dražitel? Provizi mi vrátí i s poplatkem za propagaci?
Asi jsem měl doteď kliku na solidní lidi, ale teď jeden pán draží a pak neplatí. Díky za radu.

Provizi Aukro uctuje primo prodejci a vrati ji tedy za sebe, drazitele se netyka.
Postup je tento: pozadate Aukro o vraceni provize, Aukro posle kupujicimu dotaz, zda s tim souhlasi. Obvykle nesouhlasi a Aukro Vam vraceni zamitne s tim, ze mate dolozit, ze obchod neprobehl. Na to pisu odvolani/reklamaci, proc mam jako solidni prodejce neco dokladat, ze by mel kupujici dolozit platbu. Pote mi Aukro vrati provizi.
Poplatky za propagaci nevraci.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 213 214 215 216 217 218 219 220 221 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1