Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Vykupminci.cz
Numisargo

aukce na Aukru

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 216 217 218 219 220 221 222 223 224 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ok, díky za radu
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím o radu. Prodával jsem s garancí aukra a nezdá se mi kupující, tzv. nemá žádné hodnocení. Co se stane pokud řekne, že krabička byla prázdná ? Vrátí mu peníze a on bude mít i můj předmět, či jak je to ošetřené ?
Registrovaný uživatel
Každý má najprv nulu. Ak ale máš pochybnosti, nafilmuj si, ako to balíš a takto zabalené podávaš na pošte. Ideálne za prítomnosti nestranného svedka.
Registrovaný uživatel
+ poslat jak cenné psaní, je to pojištěné, je tam váha... Obálku nejde jen tak otevřít.
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/bomba-emise-autora-cela-sada-au-medaile-ve-vaze-27-dukatu-ag-ms-7026335789 kdo tenhle přepálený smuk prodava řešit netřeba ale všimněte si, kvalita se pozná. Vzácná chyborazba Krištof Haratnt. Hold autorovi ze smukarny 😁
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Změny od nového roku:
https://aukro.cz/stranka/dac7
Registrovaný uživatel
jo bude veselo, jak kdyby FÚ již teď neměl dost práce...
Registrovaný uživatel
No já jen nakupuju,občas ale je to teda pěkně na hovno
Holt se bude prodávat víc na FB ve skupinách
Registrovaný uživatel
Já to zkusím naskenovat sem :⁠-⁠D
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
Já to zkusím naskenovat sem :⁠-⁠D

Nevím no zda se ti to zrovna tady vyplatí
Registrovaný uživatel
To je jedno, něco se prodá, zbytku se zbavíme a nebo to začnu posílat do aurea
Registrovaný uživatel
jj
Registrovaný uživatel
Já teda úplně nechápu o co tam jde. Když například prodám přiští rok na Aukru mince za 100tis tak prakticky se zřejmě nestane nic, ale teoreticky za mnou po letech může přijít finančák jaktože jsem těch 100tis neuvedl do daňového přiznání, resp. jaktože jsem nepodal daňové přiznání a ten příjem řádně nezdanil. Chápu to dobře?
Registrovaný uživatel
Řekl bych že to tak bude
Registrovaný uživatel
A jak FÚ může vědět tvůj nákup mincí, a tím pádem realizovaný zisk?


rektor napsal
Já teda úplně nechápu o co tam jde. Když například prodám přiští rok na Aukru mince za 100tis tak prakticky se zřejmě nestane nic, ale teoreticky za mnou po letech může přijít finančák jaktože jsem těch 100tis neuvedl do daňového přiznání, resp. jaktože jsem nepodal daňové přiznání a ten příjem řádně nezdanil. Chápu to dobře?
Registrovaný uživatel
viking napsal
A jak FÚ může vědět tvůj nákup mincí, a tím pádem realizovaný zisk?


rektor napsal
Já teda úplně nechápu o co tam jde. Když například prodám přiští rok na Aukru mince za 100tis tak prakticky se zřejmě nestane nic, ale teoreticky za mnou po letech může přijít finančák jaktože jsem těch 100tis neuvedl do daňového přiznání, resp. jaktože jsem nepodal daňové přiznání a ten příjem řádně nezdanil. Chápu to dobře?


Nemusí. To je tvůj problém.
Registrovaný uživatel
rektor napsal
Změny od nového roku:
https://aukro.cz/stranka/dac7

Tak jestli jsem to pochopil. Všechno co mám doma musím prodat najednou, ale rozprodávat po jedné minci to prodávat nesmím?
_______________
Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
To je jedno, něco se prodá, zbytku se zbavíme a nebo to začnu posílat do aurea


Pokud tohle nařízení platí pro aukro, jinde nebude platit? To bych se divil
_______________
Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb
Registrovaný uživatel
Jakože nick filipes možná prodal mince za milion? :⁠-⁠D
Moderátor
Aukro práskalo už dřív.

Pokud prodáváte mince za větší částku, tak Vás finančák určitě pozve.

Před pár lety jsem byl na koberečku taky. Tenkrát nám ukradli pozemek pod barákem, a soudně chtěli vysoudit i barák, jelikož byl (podle nich) na jejich pozemku. (zapomeňte na pomoc státních orgánů, vyserou se na Vás), a já ho musel znova už počtvrtý koupit.

Takže jsem prodal sbírku pamětních mincí ČR.

Po pár tejdech přišla obsílka, abych se dostavil na FÜ a podal vysvětlení. Měli k dispozici všechny mé prodeje na Aukru. A napadli mne za to , že nelegálně prodávám potraviny!!! Důkaz nebyl na nich, ale na mně!

Nebyla šance jim vysvětlit, že Dačický není víno (pro mladší, Dačického pohár, bylo hnusný víno akorát tak pro Pražáky), ale výroční ražba. A že prodej Ferdy mravence opravdu není prodej zakázaného hmyzu, ale sada oběžných mincí.

Naštěstí kočina na finančáku měla rozum, takže se vysvětlení nakonec povedlo.

Ale věřte tomu. Aukro práská, jak vzteklý (bez ohledu na legislativu). Takže je potřeba mít doklad, že minci, kterou prodáváte jste nabyli před cca 3 rokama. Jinak je to nákup za účelem prodeje. Takže bacha na to.
Registrovaný uživatel
Buď jsi měl smůlu, nebo tě někdo praskl, Aukro nevím nevím, několik let zpátky měli sami tolik problémů...
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
Aukro práskalo už dřív.

Pokud prodáváte mince za větší částku, tak Vás finančák určitě pozve.

Před pár lety jsem byl na koberečku taky. Tenkrát nám ukradli pozemek pod barákem, a soudně chtěli vysoudit i barák, jelikož byl (podle nich) na jejich pozemku. (zapomeňte na pomoc státních orgánů, vyserou se na Vás), a já ho musel znova už počtvrtý koupit.

Takže jsem prodal sbírku pamětních mincí ČR.

Po pár tejdech přišla obsílka, abych se dostavil na FÜ a podal vysvětlení. Měli k dispozici všechny mé prodeje na Aukru. A napadli mne za to , že nelegálně prodávám potraviny!!! Důkaz nebyl na nich, ale na mně!

Nebyla šance jim vysvětlit, že Dačický není víno (pro mladší, Dačického pohár, bylo hnusný víno akorát tak pro Pražáky), ale výroční ražba. A že prodej Ferdy mravence opravdu není prodej zakázaného hmyzu, ale sada oběžných mincí.

Naštěstí kočina na finančáku měla rozum, takže se vysvětlení nakonec povedlo.

Ale věřte tomu. Aukro práská, jak vzteklý (bez ohledu na legislativu). Takže je potřeba mít doklad, že minci, kterou prodáváte jste nabyli před cca 3 rokama. Jinak je to nákup za účelem prodeje. Takže bacha na to.


Jo tak to vím velmi dobře. Omylem :lol: jsem před lety (cca 12) vystavil směs nábojů z dědictví kamaráda, slepý, nastřelovací, poplašný, ale bohužel tam bylo i pár ostrých :mrgreen: , najednou ťuky, ťuk a kdepak jsi je vzal darebáku. Měli tam vytisknutý všechny moje aukce hóódně dozadu. Nedostal jsem zpátky ani ty slepý :evil:
Tohle bych ani nekritizoval.
Práskat musejí, pokud chtějí vydělávat, protože žijeme ve svobodný zemi :)
Jen by mě zajímalo jak to bude pokud koupím sbírku za 50tis,něco si nechám a zbytek prodám za 20tis, mohli by něco přidat :mrgreen: , nebo budou chtít daně z těch 20 tis.
_______________
Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb
« Poslední úpravu provedl(a) martinvon v 31. 12. 2022, 0:07. »
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
Aukro práskalo už dřív.

Pokud prodáváte mince za větší částku, tak Vás finančák určitě pozve.

Před pár lety jsem byl na koberečku taky. Tenkrát nám ukradli pozemek pod barákem, a soudně chtěli vysoudit i barák, jelikož byl (podle nich) na jejich pozemku. (zapomeňte na pomoc státních orgánů, vyserou se na Vás), a já ho musel znova už počtvrtý koupit.

Takže jsem prodal sbírku pamětních mincí ČR.

Po pár tejdech přišla obsílka, abych se dostavil na FÜ a podal vysvětlení. Měli k dispozici všechny mé prodeje na Aukru. A napadli mne za to , že nelegálně prodávám potraviny!!! Důkaz nebyl na nich, ale na mně!

Nebyla šance jim vysvětlit, že Dačický není víno (pro mladší, Dačického pohár, bylo hnusný víno akorát tak pro Pražáky), ale výroční ražba. A že prodej Ferdy mravence opravdu není prodej zakázaného hmyzu, ale sada oběžných mincí.

Naštěstí kočina na finančáku měla rozum, takže se vysvětlení nakonec povedlo.

Ale věřte tomu. Aukro práská, jak vzteklý (bez ohledu na legislativu). Takže je potřeba mít doklad, že minci, kterou prodáváte jste nabyli před cca 3 rokama. Jinak je to nákup za účelem prodeje. Takže bacha na to.


Mě se to stalo taky ale nemyslím že by Aukro práskalo,prostě si tě finančák vylosoval
Registrovaný uživatel
A KDYŽ SEM OD DĚTSTVÍ SBÍRAL MINCE A BYL I ČLENEM ČNS-PRAG TAK TO TED NEMOHU PRODÁVAT NAD 48 000 KČS ? VŠAK TENKRÁTE NAPŘ 1ZLATNÍKY RU STALY DO STOVKY A DNES STOJÍ NĚKOLIKANASOBNĚ VÍCE ...........TAK CO S NIMI ?
Registrovaný uživatel
KČS samozřejmě můžeš

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 216 217 218 219 220 221 222 223 224 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1