Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Vykupminci.cz
Numisargo

aukce na Aukru

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 225 226 227 228 229 230 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
V tom zákoně je podmínka, že je možné se dražby fyzicky účastnit. Což v případě některých aukčních domů být může a někdy nemusí. Navíc u některých mincí (třeba zlatých) může cena kolísat podle kurzu zlata, pak by také platila výjimka. Při sporu může samozřejmě jít o schopnosti právníka :D
_______________
Registrovaný uživatel
A já zvýrazním tuhle větu:
..., a to do 14 dnů ode dne převzetí uměleckého předmětu,...

V okamžiku kdy nějaký vykuk ve své naivitě něco vydraží a nezaplatí, popřípadě zaplatí a nepřevezme a má potíže.

Tedy když pominu, že se hovoří o uměleckém předmětu, což je hodně omezený seznam.
_______________
Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.
Registrovaný uživatel
http://www.gestor.cz/cs/stanovisko-k-odvodu-autorskych-odmen-z-umeleckych-del-danych-do-prodeje-dedici-autora-1/pravni-rozbor-drazba-vs-aukce/

LOL

Elektronické dražby vs. „sálové“

Není rozhodné, jak (kde) se dražby konají, nýbrž zda se konají v režimu veřejnoprávním nebo soukromoprávním. Tradičně „aukce“ označuje „sálové“ dražby, pro které není potřeba koncesovaná živnost, pro pořádání „aukce“ postačí volná živnost. Je na organizátorovi zda v dražebním řádu podrobí režim prodeje ustanovením občanského zákoníku o dražbách, či zda si pravidla „aukce“ upraví.



- Internetová dražba (nebo „aukce“)

„Internetová dražba“ nebo „internetová aukce“ nemají žádný ustálený obsah. Jejich posouzení se proto vždy bude odvíjet od formulace aukčních podmínek a konkrétního provedení aukce.

Internetové aukce jsou postaveny obvykle nikoliv na modelu dražby , ale na modelu nabídky internetové aukce přijetím nejvyšší nabídky (§ 1745 o.z.), nikoliv příklepem .

To ovšem neznamená, že by organizátor dražby nemohl i režim prodeje upravit dle zákonné úpravy dražby dle občanského zákoníku.

Při formulování veřejně oznámených podmínek a pravidel internetové aukce , musí pořadatel dbát na jasné vymezení režimu v jakém se „aukce“ koná. Není důležité, zda je proces licitovaného prodeje nazván dražbou či aukcí, podstatná jsou pravidla , která by měla být v pravidlech aukce vymezena.
_______________
Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.
Moderátor
pooh napsal
V tom zákoně je podmínka, že je možné se dražby fyzicky účastnit. Což v případě některých aukčních domů být může a někdy nemusí. Navíc u některých mincí (třeba zlatých) může cena kolísat podle kurzu zlata, pak by také platila výjimka. Při sporu může samozřejmě jít o schopnosti právníka :D


Přesně tak a jak jsem psal zejména těm dvoum komár obchodník..
Můžou si bezproblemu ověřit i u našich předních aukčních dómu, že tyhle věci se běžně dějí.
Bohužel je plno chytráku co se snaží všemožně na numismatice neférovým jednáním vydělávat a zkoušejí různé způsoby ať už paděláním, či nevhodnými praktiky nákupu,prodeje.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
OtravnyKomar napsal
Pokud to neodzdrojujes je to od tebe bezpredmetny. A asi by to chtelo i pravni definici internetove aukce/verejne drazby pokud to tedy pravo rozdeluje. Me to cele prijde jako psane smerem k aukcnim portalum jako aukro/ebay, tezko pak rict jak by to bylo v pripade onebid,livebid, auex a dalsi ktere vyuzivaji aukcni domy.


S kolegou právníkem jsem prohodil pár věcí kolem tématu, výše uvedené věci souhlasí a týkají se všech internetových dražeb..
Většina aukčních síni tyto skutečnosti ve svých podmínkách neuvádějí, těžko říct jestli záměrně. Některé však s tím nemají problém.


to nebude moc dobrý právník... nebo jen vymyšlený? :D
Registrovaný uživatel
Citovat
to nebude moc dobrý právník... nebo jen vymyšlený?


Nehádej se, nezesměšňuj...argumentuj.
Registrovaný uživatel
Forpus napsal
Citovat
to nebude moc dobrý právník... nebo jen vymyšlený?


Nehádej se, nezesměšňuj...argumentuj.


argumentovat můžeš, když druhá strana ví co je argument a používá jej...

nevím jak často řešíš právní věci, ale i byť jen pouhá konzultace práva takhle reálně nefunguje :) a to i kdyby se dané problematice ten člověk věnoval, což nevylučuji, ale náhoda by to byla dost veliká... tedy, opět za předpokladu, že daný právník není vymyšlený, nebo si za svojí práci stojí (reputace, vyhrané případy atd...)
Moderátor
Obchodník snad je nadmíru jasné, že to tady nelze takto řešit a já zde opravdu nehodlám doslovně tlumočit svého kolegu, který mi logicky vše podal ve zkratce v rámci cca15min. telefonátu s odkazem na příspěvek.
Registrovaný uživatel
Citovat
argumentovat můžeš, když druhá strana ví co je argument a používá jej...


No jo, ale svou vlastní argumentační nedostatečnost přece nemůžeš zdůvodňovat argumentační nedostatečností toho s kým nebo spíš proti komu diskutuješ. Navíc to nedělá zrovna dobrou službu místnímu klimatu (ber to třeba tak, že se obětuješ pro bono publico, když už se tady chceme ohánět právnickými termity ;)

Jen tak na první dobrou jsem nahlédnul do podmínek konání aukce společnosti Aurea - Dražba se koná v souladu se zákonem č. 26/2000 Sb. – O veřejných dražbách. Jak to mají další společnosti je otázka, kterou se mi z důvodu plýtvání času a životní energie nechce ověřovat. Stejně tak to neudělá na první dobrou ani právník, pokud už si dříve sám tuto eventualitu neověřoval případně se touto oblastí práva nezabývá. Stejně tak by si právník nejprve ověřil jestli jsou v tomto ohledu nějaké judikáty a jaké je jejich zdůvodnění atd....
Osobně bych apeloval na nějaké to celkové odlehčení (je to tady další Kecárna) a na to, aby jsme odborné věci přenechali odborníkům. Nikdo soudný nedraží s tím, že by potom nezaplatil ne?
Moderátor
Tak uz nechte teto debaty o pravnich zalezitostech, nikdo z nas se predpokladam do podobne situace nedostane. A pokud jde o pripadnou opravnenou reklamaci, vzdy zalezi na protistrane a rozumni lide se dohodnou. Asi se v takovem pripade nebudeme soudit.
Moderátor
Některé uvádějí, některé nikoliv..
Zde například ano .
https://www.burda-auction.com/cz/o-nas-kontakty/podminky_aukcni/
Registrovaný uživatel
to Forpus, jsi tady dlouho, tak víš s kým je ta čest... vycházím z toho, že je zbytečné házet perly svini... dle toho cos napsal se budeš i orientovat. tady přeci nejde o to, kdo co proti komu vyhraje, ale že samozvaní znalec (všechny tituly pro přehlednost zkrátím) a poradce tady zase vypouští ničím nepodložené moudrá a může ostatním účastníkům přivodit minimálně nepříjemnosti, pokud se tím budou řídit.

za mě to tímto uzavírám, každý svého štěstí strůjcem, po delší odmlce jsem si aspoň zavzpomínal a dle možností se pobavil.
Moderátor
Obchodník zřejmě si nic nepochopil ani pojintu od prvotního příspěvku, který sem vložil arc až po aktuální právní záležitosti..
Každému je jasné, že aukční společnosti se těmto problémům ve svých podmínkách často podrobně vymezují, bohužel realita bývá jiná, občas se najdou takoví kteří zmaří aukce, tím že položky jednoduše nezaplatí, či je z nějakých důvodu reklamují ,často se tak děje za vidiny snadného výdělku typu obratného prodeje a je složité se tomu bránit, nehledě na podmínky které si aukční síň nastaví.

Nechápu, že máš neustále tendenci vše otáčet, dokonce mě zde urážet..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 14. 12. 2023, 12:14. »
Registrovaný uživatel
Ten obsáhlý odstavec není ctrlC/ctrlV ale to jsi napsal po 5min callu s právníkem? Aha... No... Každopádně je asi jasné že je to složitější problematika na kterou ani jeden neznámé jasnou odpověď ano či ne... Tedy to celé tady je bezpředmětná debata.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
OK - já myslím, že odpověď je velice jasná, pokud tedy soudce, v konkrétním případě, neřekne jinak .)
Moderátor
Jen doplnim pravdepodobny zdroj, a tim bych debatu uzavrel.
https://www.randalegal.com/download/files/articles_epravo.cz_magazine_3_2017id125628.pdf
Moderátor
OtravnyKomar napsal
Ten obsáhlý odstavec není ctrlC/ctrlV ale to jsi napsal po 5min callu s právníkem? Aha... No... Každopádně je asi jasné že je to složitější problematika na kterou ani jeden neznámé jasnou odpověď ano či ne... Tedy to celé tady je bezpředmětná debata.


Nenapsal.. Po telefonátu mi kolega něco poslal a já to sem vložil s tím, že jsem červeně zvýraznil podstatné věci k tématu.
Moderátor
numismat napsal
Jen doplnim pravdepodobny zdroj, a tim bych debatu uzavrel.
https://www.randalegal.com/download/files/articles_epravo.cz_magazine_3_2017id125628.pdf


Přesně..👍
Moderátor
https://www.kurzy.cz/zpravy/752389-na-aukru-se-v-listopadu-prodal-ridicsky-prukaz-vlasty-buriana/
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/pozor-bonbonek-denar-1125-1140-sobeslav-i-ms-65-top-pop-7053907046
Toto je nějaký vtip ne? Reálná cena tak do 5 tis? :D
Moderátor
berserk napsal
https://aukro.cz/pozor-bonbonek-denar-1125-1140-sobeslav-i-ms-65-top-pop-7053907046
Toto je nějaký vtip ne? Reálná cena tak do 5 tis? :D


Né to je běžná praxe dotyčného prodejce , ostatně stačí se podívat zde :
https://aukro.cz/pozor-bonbonek-sada-csr-dukatu-1923-az-1936-nejhezci-na-svete-7028625678
Reálná cena aktuálně do třičtvrtě milionů.
Registrovaný uživatel
no zrovna na to koukám, že tam takových "bonbónků" prodává více... :D
Moderátor
berserk napsal
no zrovna na to koukám, že tam takových "bonbónků" prodává více... :D


A ty komentáře k mincím mi připomínají tu zelenou reklamní Alza šaškárnu ...
Registrovaný uživatel
Něco pro pobavení, hlavně ten doplňující komentář (dukát FJ I. 1915) darovaný mému pradědovi od Marie Terezie :-)

https://aukro.cz/cenna-zlata-mince-franc-josef-1915-7057230254
_______________
Registrovaný uživatel
lub121: Ten dar dal zřejmě spíš duch Marie Terezie, že? :-D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 225 226 227 228 229 230 >

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1