Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Vykupminci.cz
Numisargo

aukce na Aukru

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 160 161 162 163 164 165 166 167 168 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Kacuro se me ptal tak na nej reaguju, nic arogantniho nepisu a ani nic z toho co pisu nepopiram. Ty zase slysis jen to co se ti hodi a do takove debaty ktera tady bude jen plevelit vlakno se zatahnout nenecham.
Moderátor
:o
Otravnykomar napsal
Kacuro se me ptal tak na nej reaguju, nic arogantniho nepisu a ani nic z toho co pisu nepopiram. Ty zase slysis jen to co se ti hodi a do takove debaty ktera tady bude jen plevelit vlakno se zatahnout nenecham.


No ok tedy nehme toho... Omlouvám se všem zúčastněným za mé názory... Doufám, věřím, že vás neodradím od účasti jakýchkoli debat v budoucnu, pokud možno budu se držet zkrátka a nereagovat, velmi nerad bych byl příčinou rozpadu zdejšího fóra. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Pratele, prosim jaky fotky vkladate na aukro aby se ty fotky nerozpadali, mam slusny setup na macro fotky, 24mpx fullframe bezzrcadlo, vsude kam fotky dam jsou perfektni ale proste na aukro ne, na 27" monitoru jak britva ale jak to vlozim na aukro rozsype se to jako pisek. Sorry za odkaz ale dam nazorny priklad, i tady fotka vypada paradne, tam to vypada jako kdyby to bylo zkorodovany.
https://aukro.cz/misensky-mecovy-gros-friedrich-wilhelm-fraiberg-duhova-patina-6975448665 pouzivam standartni export pro web, 2000px delsi strana, 8bit barevna hloubka v .jpg a proste je to na levacku. A na jejich strankach jsou reci o tom jak ma clovek vyfotit zbozi a jediny info ze fotka by nemela mit vic jak 3mb

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Komáre fotky jsou parádní i na aukru...
Registrovaný uživatel
Chtěl bych jen upozornit na přihazování na vlastní aukce uživatele :
ds-numismatik(38) viz foto.
Za kolik si toho Justiniána vydraží příště?
Ještě by mě zajímalo, jestli je pravá.

Otravnykomar - ty fotky jsou fakt pěkné :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
pouzivam standartni export pro web, 2000px delsi strana, 8bit barevna hloubka v .jpg a proste je to na levacku.


Podíval jsem se na ty fotky na Aukru a jsou zmenšené na výšku 548px. Zkusil bych je tam nahrát přímo v této velikosti, ale s lepší kvalitou, než oni (Irfan mi u jejich ukazuje 75, což odpovídá když dám asi 45 ve photoshopu.)
_______________
Registrovaný uživatel
Diky vsem za odezvu. Dalsi tedy zkusim dat delsi stranu 548px a uvidim.
Registrovaný uživatel
Co říkáte prosím na tuto aukci:
https://aukro.cz/25-haler-1954-rrr-nejvzacnejsi-luxusni-stav-razak-6968270207

1. Připadá Vám to jako "ražák" (chápu to jako "ražební lesk" a "UNC")

2. Averz (státní znak) mince se mi zdá jiný, než je v katalogu (a než mám já), myslíte, že by tam mohla být možnost také jiné ražby, jako př. 1953?
Moderátor
Stav nemusí být špatný, ale přes tu folii určit unc těžko, či dokonce vyloučit vlasečnicové škrábance, které jsou na fotce patrné..
Popis je také špatně, jelikož se jedná o kremnickou ražbu, nikoliv vzácnější leningrad.. No a k aktuální ceně se vyjádřit, extrém.. Za tu cenu už by mohly být dva ve stavu UNC... ;)
Moderátor
barbare, 1954 Lenigrad?
Moderátor
numismat napsal
barbare, 1954 Lenigrad?


Ajajaj maž recht, nevšiml jsem si letopočtu beru to už jaksi automaticky.. Tak v tom případě to nemá ani cenu komentovat
Díky numismate..
Registrovaný uživatel
lub121 napsal
Chtěl bych jen upozornit na přihazování na vlastní aukce uživatele :
ds-numismatik(38) viz foto.
Za kolik si toho Justiniána vydraží příště?
Ještě by mě zajímalo, jestli je pravá.

Otravnykomar - ty fotky jsou fakt pěkné :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


ds numismatik má minimálně půlku mincí levých...zejména tyhle vzácné...silique z dob stěhování náridů, různé vzácné solidy apod... Nekoupil bych si od něj ani krabičku sirek, (i když sem tam něco vypadá pravě)
Registrovaný uživatel
Barbare, chybička se vloudí :mrgreen:

Ale i tak s vámi naprosto souhlasím v tomto:
Citovat
Stav nemusí být špatný, ale přes tu folii určit unc těžko, či dokonce vyloučit vlasečnicové škrábance, které jsou na fotce patrné..


Citovat
Za tu cenu už by mohly být dva ve stavu UNC...


Ale ještě bych se chtěla vrátit k tomu mému bodu 2:
Já prostě v těch mincích vidím rozdíl, možná vidím fatu morgánu, ale prosím podívejte se na to :oops:

Ta první fotka je moje mince (odpovídá katalogu), porovnejte ji s tou vystavenou (netroufám si ji sem dát, ale je v odkazu).

Ta druhá fotka jsou vystřihlé přímo detaily, kde vidím rozdíl. Tak pokud to není zkreslené, tak na aukrácké minci je na hlavě dlouhá rovná čára a u číslice 4 se mi zdá u mé mince větší rozestup, možná to ale ta fotka všechno zkresluje.
A nebo je ta aukrácká mince už tak otřelá :lol: :lol: :lol:

Jestli vidím tu fatu morgánu, tak se všem omlouvám za zaneřádění vlákna

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ahoj Rozálko..

To bude určitě stejný, fólie, úhel fota a světlo zkreslují..
Také se může jednat o výrazně čištěný kus, vzhledem zaoblení určitých detailu, opravdu těžké soudí přes folii..
Jinak paděleky těchto mincí 25 hal. se prozatím nevyskytují, alespoň o nich nevím..
Ještě raznice, se u tak měkkých kovu, často neměnily, rozdíly v detailu raznic u moderních minci v podstatě žádné
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 13. 10. 2020, 17:13. »
Registrovaný uživatel
Barbare díky, nemyslela jsem si, že by to mohl být padělek, jen mě to hodně zarazilo, ale asi ty rozdíly budou skutečně tím, že ty detaily jsou hodně otřelé. Také si myslím, že i když ta mince napohled vypadá pěkně, může se jednat o výrazně čištěný kus.
V tom případě si kupující asi moc nepomohl, 5700 korun za "takový kousek", normálně by měl dva.
Moderátor
Informace z Aukra:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Práce navíc, chaos a další nesmysl z dílny nudících se majitelů aukra co mají pocit, že mají stále málo peněz.
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/deseti-koruna-rok-1993-6975811413
:D
Registrovaný uživatel
jakože proč tam nedávat takovéto testy inteligence...ostatně, může tady být citová hodnota :D
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Zaujímavé zdôvodnenie nižšej hmotnosti :shock: :shock:
https://aukro.cz/tolar-1674-leopold-i-1657-1705-mincovna-graz-okrajeny-6976684661
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
Zaujímavé zdôvodnenie nižšej hmotnosti :shock: :shock:
https://aukro.cz/tolar-1674-leopold-i-1657-1705-mincovna-graz-okrajeny-6976684661

Tolar 1674 Leopold I (1657-1705), mincovna Graz, okrájený, originalitu neručím :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Je tohle umytí ruk nad předmětem právně neprůstřelné?
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Asi áno, ale je to" hnus velebnosti".
Mal by dostať cez držku.
Registrovaný uživatel
U nás s dobrým právníkem by stím neprošel. Možná jako naprostý laik jo
Moderátor
Dalsi novinka na Aukru:
https://aukro.cz/stranka/bezpecna-aukro-platba

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 160 161 162 163 164 165 166 167 168 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1