Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Vykupminci.cz
Numisargo

aukce na Aukru

Moderátoři: jano7B9.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 190 191 192 193 194 195 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak na toto jsme zvědav … :shock:
https://aukro.cz/svatovaclavsky-dukat-1934-r-ngc-ms-65-6989518060
Registrovaný uživatel
Lopez - perfektné hádanky. Zase som sa niečomu naučil. Ďakujem. ;)
Horacio - klobúk dole pred znalosťami. To asi nebude len všeobecný numizmatický prehľad... :shock:
Pánové a co tenhle kousek..
Krásná a velmi vzácná.
Tento typ mincí byl raženy k určitým událostem. V historii k různým panovníků i šlechty .. Mimo jiné byly raženy take v tolarových nominalech i medailových ražbách, bohužel více nemohu napovědět.

O kterou minci se konkrétně v tomto případě jedna...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
lovecký deseti dukát Ferdinanda II.-prodával se ve Švýcarsku
Registrovaný uživatel
denary napsal
lovecký deseti dukát Ferdinanda II.-prodával se ve Švýcarsku

Denary 👍

Mimochodem k loveckým ražbam..
Podaří se někomu dohledat foto pražského loveckého tolaru ferdinand iii 1641
Registrovaný uživatel
Několikrát se za posledních sto let prodával-stačí se podívat do starých katalogů
Registrovaný uživatel
denary napsal
Několikrát se za posledních sto let prodával-stačí se podívat do starých katalogů

Ve svých co mám nic, na vebu take nic :roll:
Registrovaný uživatel
to chce projít Bergra 1901,Horského 1911,Tichého 1912,Winterštena 1936 atd-všude jsou Fotky
Registrovaný uživatel
Mate nekdo zkusenost s Leo Numismatik? Oni funguji jako ebay? nebo bude i standardni ziva drazba?
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Mate nekdo zkusenost s Leo Numismatik? Oni funguji jako ebay? nebo bude i standardni ziva drazba?

vetsinou klasicka ziva aukce, ale ze Svycar, takze dnes vse skrze celnici a tim se razem nevyplati drazit, pokud si to nevyzvednes osobne :evil:
Registrovaný uživatel
Novak21 napsal
Otravnykomar napsal

vetsinou klasicka ziva aukce, ale ze Svycar, takze dnes vse skrze celnici a tim se razem nevyplati drazit, pokud si to nevyzvednes osobne :evil:

Většinou? Nevím jestli mám dát limit nebo ne. Mají tam 3 kusy který chci, takže si tu daň klidně zaplatím.
Registrovaný uživatel
No, uvidíme...jaká je inflace ajaký je zájem, před měsícem podobná sada necelý milión udělala ...
https://aukro.cz/sada-svatovaclavskych-1-dukatu-1923-1936-zlato-ceskoslovensko-6989951066
Registrovaný uživatel
No, tak toto je také zajímavé... Přečtěte si i popis mince …
https://aukro.cz/10kc-1996-rrr-extremne-vzacna-signatura-vpravo-jediny-znamy-kus-6990067149
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
No, tak toto je také zajímavé... Přečtěte si i popis mince …
https://aukro.cz/10kc-1996-rrr-extremne-vzacna-signatura-vpravo-jediny-znamy-kus-6990067149

Popis je nad míru okoreněný.. Stav mince je hodně mizerný...
Registrovaný uživatel
S tím souhlasím, ale její existence mi doteď unikala... :? Teď jsem dohledal i ono vlákno zde na Sběrateli z před pár let … pokud se k tomu vyjadřoval potvrdil i pan Moravec, neměla by ve sbírce oběžných ČR chybět... Samozřejmě, pokud to pan Moravec dodatečně znovu potvrdí ...
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
S tím souhlasím, ale její existence mi doteď unikala... :? Teď jsem dohledal i ono vlákno zde na Sběrateli z před pár let … pokud se k tomu vyjadřoval potvrdil i pan Moravec, neměla by ve sbírce oběžných ČR chybět... Samozřejmě, pokud to pan Moravec dodatečně znovu potvrdí ...

Snad ji neprodavaš? :)

Je třeba vzít v úvahu i možnost padělků v úpravě letopočtu vzhledem k stavu mince..Signatura v pravo (ladislav kozák)
se používála do roku 1995..
Registrovaný uživatel
Ne neprodávám, jen mě to zaujalo, spíš i jako drobná investice, zatím je to za pár kaček a za dva tři roky …? Pokud to "ověřovala Aurea" a existenci potvrdil i pan Moravec, první zprávy zde na Sběrateli.com před cca 8 lety, tak asi padělek by to nebyl...
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Ne neprodávám, jen mě to zaujalo, spíš i jako drobná investice, zatím je to za pár kaček a za dva tři roky …? Pokud to "ověřovala Aurea" a existenci potvrdil i pan Moravec, první zprávy zde na Sběrateli.com před cca 8 lety, tak asi padělek by to nebyl...

Znám onu konkrétní minci..
Stav je opravdu mizerný..
To, že se jedná o jedinečný kus, nemusí být pravda, vzhledem k tomu, že se jedná o novější ražby, v potenciálních variantách né scela popsaných, čili v podvědomí sběratelů snadno přehlednutelnou variantu v daného ročníku..
U ročníku 95 existují a jsou popsány obě varianty(vpravo a dole) v docela hojném počtu. Je pravděpodobné v případě originálu ročníku 96 sign. v pravo, že také existují i další kusy, už jen pro pro logiku v samotném procesu výroby a použití raznic..
Např. u známé varianty malé kč, známe celou historii vzniku, i náklad, v podstatě se jednalo o zkušební ražby.Další pozdější ražby a jejich odchylky úpravou raznic jsou spíš varianty...
Na druhou stranu pokud se opravdu jedna o variantu ročníku 96 signaturou vpravo otázkou zůstává náklad..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 28. 5. 2021, 9:42. »
Registrovaný uživatel
Byl bych strasne rad, kdyby se dana varianta potvrdila, u modernich minci mame variant jako safranu. Na druhou stranu, jak pise barbar, stav mince nedovoluje to na 100% potvrdit, navic na miste signatury dole na jednom z obrazku jsou stiny, ktere muzou znamenat zasah, ale nemusi. V takovych pripadech existence varianty potvrdi jedine nalez dalsi mince, existence jedine unikatni mince neni vyhodou, ale spise prekazkou v uznani varianty.
pral bych si, aby se varianta potvrdila, v roce 1995 bylo takovychto minci pres 100 tis.
Mimochodem, da se tvrdit, ze vroubkovani na hrane u zminovane mince provedeno porad jeste mechanicky, ne elektroerozivne?

Registrovaný uživatel
Evidentně lidi furt mají prachy i na pomlácené rarity...

Kdyby to aspoň byl pomlácený dukát :/
Otázne je či sa výslednej cene dá veriť... Možno sa minca "predala", ale majiteľa nezmenila.
No jak tu psal wuttke … "u moderních mincí máme variant jako šafránu..." takže byl zájem (a bude, uvidíte za pár let, kam se to s takovým srdcervoucím popisem k minci vyšplhá), čekám obdobu jak u 10kč 1993 s malým Kč , já tušil její investiční potenciál a párkrát jsem si přihodil, ale už u 10T jsem to vzdal ;)
Doplnil jsem aspoň info do samostatného vlákna k této minci pro příští generace, tak uvidíme za pár let ...
Registrovaný uživatel
Netroufám si hodnotit vzácnost ani pravost této mince. U tohoto prodejce bych ale nekoupil NIC!! Stačí se podívat co tento PŘEKUPNÍK kupuje a následně prodává. A není na to sám, účty má na Aukru dva. Mince u něho projdou chemickou očistou a naprostou většinu vydává za RL a ostatní za VZÁCNÝ STAV. Musím uznat že “očistu mincí“ opravdu ovládá a je až neuvěřitelné jaký je o ně zájem. Vyjadřuji pouze svůj názor!
Registrovaný uživatel
zilvar8 napsal
Netroufám si hodnotit vzácnost ani pravost této mince. U tohoto prodejce bych ale nekoupil NIC!! Stačí se podívat co tento PŘEKUPNÍK kupuje a následně prodává. A není na to sám, účty má na Aukru dva. Mince u něho projdou chemickou očistou a naprostou většinu vydává za RL a ostatní za VZÁCNÝ STAV. Musím uznat že “očistu mincí“ opravdu ovládá a je až neuvěřitelné jaký je o ně zájem. Vyjadřuji pouze svůj názor!

Nechci zde komentovat prodejce jako takového, neznám ho... ale k této konkrétní minci jen uvádím, že první zmínka zde o ní je ve vlákně "Naše mince" - 10 Kč 1996 RRR" právě od tohoto prodejce už u z 27.9.2012. Svými příspěvky k této minci jsem ono vlákno po letech oživil, aby byla zachován nějaký "životopis" této mince do budoucna ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 190 191 192 193 194 195 >

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1