Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Vykupminci.cz
Numisargo

aukce na Aukru

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 187 188 189 190 191 192 193 194 195 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
to chce projít Bergra 1901,Horského 1911,Tichého 1912,Winterštena 1936 atd-všude jsou Fotky
Registrovaný uživatel
Mate nekdo zkusenost s Leo Numismatik? Oni funguji jako ebay? nebo bude i standardni ziva drazba?
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Mate nekdo zkusenost s Leo Numismatik? Oni funguji jako ebay? nebo bude i standardni ziva drazba?

vetsinou klasicka ziva aukce, ale ze Svycar, takze dnes vse skrze celnici a tim se razem nevyplati drazit, pokud si to nevyzvednes osobne :evil:
Registrovaný uživatel
Novak21 napsal
Otravnykomar napsal
Mate nekdo zkusenost s Leo Numismatik? Oni funguji jako ebay? nebo bude i standardni ziva drazba?

vetsinou klasicka ziva aukce, ale ze Svycar, takze dnes vse skrze celnici a tim se razem nevyplati drazit, pokud si to nevyzvednes osobne :evil:

Většinou? Nevím jestli mám dát limit nebo ne. Mají tam 3 kusy který chci, takže si tu daň klidně zaplatím.
Registrovaný uživatel
No, uvidíme...jaká je inflace ajaký je zájem, před měsícem podobná sada necelý milión udělala ...
https://aukro.cz/sada-svatovaclavskych-1-dukatu-1923-1936-zlato-ceskoslovensko-6989951066
Registrovaný uživatel
No, tak toto je také zajímavé... Přečtěte si i popis mince …
https://aukro.cz/10kc-1996-rrr-extremne-vzacna-signatura-vpravo-jediny-znamy-kus-6990067149
Moderátor
MikyM napsal
No, tak toto je také zajímavé... Přečtěte si i popis mince …
https://aukro.cz/10kc-1996-rrr-extremne-vzacna-signatura-vpravo-jediny-znamy-kus-6990067149


Popis je nad míru okoreněný.. Stav mince je hodně mizerný...
Registrovaný uživatel
S tím souhlasím, ale její existence mi doteď unikala... :? Teď jsem dohledal i ono vlákno zde na Sběrateli z před pár let … pokud se k tomu vyjadřoval potvrdil i pan Moravec, neměla by ve sbírce oběžných ČR chybět... Samozřejmě, pokud to pan Moravec dodatečně znovu potvrdí ...
Moderátor
MikyM napsal
S tím souhlasím, ale její existence mi doteď unikala... :? Teď jsem dohledal i ono vlákno zde na Sběrateli z před pár let … pokud se k tomu vyjadřoval potvrdil i pan Moravec, neměla by ve sbírce oběžných ČR chybět... Samozřejmě, pokud to pan Moravec dodatečně znovu potvrdí ...


Snad ji neprodavaš? :)

Je třeba vzít v úvahu i možnost padělků v úpravě letopočtu vzhledem k stavu mince..Signatura v pravo (ladislav kozák)
se používála do roku 1995..
Registrovaný uživatel
Ne neprodávám, jen mě to zaujalo, spíš i jako drobná investice, zatím je to za pár kaček a za dva tři roky …? Pokud to "ověřovala Aurea" a existenci potvrdil i pan Moravec, první zprávy zde na Sběrateli.com před cca 8 lety, tak asi padělek by to nebyl...
Moderátor
MikyM napsal
Ne neprodávám, jen mě to zaujalo, spíš i jako drobná investice, zatím je to za pár kaček a za dva tři roky …? Pokud to "ověřovala Aurea" a existenci potvrdil i pan Moravec, první zprávy zde na Sběrateli.com před cca 8 lety, tak asi padělek by to nebyl...


Znám onu konkrétní minci..
Stav je opravdu mizerný..
To, že se jedná o jedinečný kus, nemusí být pravda, vzhledem k tomu, že se jedná o novější ražby, v potenciálních variantách né scela popsaných, čili v podvědomí sběratelů snadno přehlednutelnou variantu v daného ročníku..
U ročníku 95 existují a jsou popsány obě varianty(vpravo a dole) v docela hojném počtu. Je pravděpodobné v případě originálu ročníku 96 sign. v pravo, že také existují i další kusy, už jen pro pro logiku v samotném procesu výroby a použití raznic..
Např. u známé varianty malé kč, známe celou historii vzniku, i náklad, v podstatě se jednalo o zkušební ražby.Další pozdější ražby a jejich odchylky úpravou raznic jsou spíš varianty...
Na druhou stranu pokud se opravdu jedna o variantu ročníku 96 signaturou vpravo otázkou zůstává náklad..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 28. 5. 2021, 9:42. »
Registrovaný uživatel
Byl bych strasne rad, kdyby se dana varianta potvrdila, u modernich minci mame variant jako safranu. Na druhou stranu, jak pise barbar, stav mince nedovoluje to na 100% potvrdit, navic na miste signatury dole na jednom z obrazku jsou stiny, ktere muzou znamenat zasah, ale nemusi. V takovych pripadech existence varianty potvrdi jedine nalez dalsi mince, existence jedine unikatni mince neni vyhodou, ale spise prekazkou v uznani varianty.
pral bych si, aby se varianta potvrdila, v roce 1995 bylo takovychto minci pres 100 tis.
Mimochodem, da se tvrdit, ze vroubkovani na hrane u zminovane mince provedeno porad jeste mechanicky, ne elektroerozivne?
_______________
kdyby někdo potřeboval ceník oběžných mincí - tabulku pro své úpravy, vyžádejte na : adorosh@seznam.cz
Moderátor
Překvapilo

https://aukro.cz/10kc-1996-rrr-extremne-vzacna-signatura-vpravo-jediny-znamy-kus-6990067149
Registrovaný uživatel
Evidentně lidi furt mají prachy i na pomlácené rarity...

Kdyby to aspoň byl pomlácený dukát :/
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Otázne je či sa výslednej cene dá veriť... Možno sa minca "predala", ale majiteľa nezmenila.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
No jak tu psal wuttke … "u moderních mincí máme variant jako šafránu..." takže byl zájem (a bude, uvidíte za pár let, kam se to s takovým srdcervoucím popisem k minci vyšplhá), čekám obdobu jak u 10kč 1993 s malým Kč , já tušil její investiční potenciál a párkrát jsem si přihodil, ale už u 10T jsem to vzdal ;)
Doplnil jsem aspoň info do samostatného vlákna k této minci pro příští generace, tak uvidíme za pár let ...
Registrovaný uživatel
Netroufám si hodnotit vzácnost ani pravost této mince. U tohoto prodejce bych ale nekoupil NIC!! Stačí se podívat co tento PŘEKUPNÍK kupuje a následně prodává. A není na to sám, účty má na Aukru dva. Mince u něho projdou chemickou očistou a naprostou většinu vydává za RL a ostatní za VZÁCNÝ STAV. Musím uznat že “očistu mincí“ opravdu ovládá a je až neuvěřitelné jaký je o ně zájem. Vyjadřuji pouze svůj názor!
Registrovaný uživatel
zilvar8 napsal
Netroufám si hodnotit vzácnost ani pravost této mince. U tohoto prodejce bych ale nekoupil NIC!! Stačí se podívat co tento PŘEKUPNÍK kupuje a následně prodává. A není na to sám, účty má na Aukru dva. Mince u něho projdou chemickou očistou a naprostou většinu vydává za RL a ostatní za VZÁCNÝ STAV. Musím uznat že “očistu mincí“ opravdu ovládá a je až neuvěřitelné jaký je o ně zájem. Vyjadřuji pouze svůj názor!


Nechci zde komentovat prodejce jako takového, neznám ho... ale k této konkrétní minci jen uvádím, že první zmínka zde o ní je ve vlákně "Naše mince" - 10 Kč 1996 RRR" právě od tohoto prodejce už u z 27.9.2012. Svými příspěvky k této minci jsem ono vlákno po letech oživil, aby byla zachován nějaký "životopis" této mince do budoucna ...
Moderátor
zilvar8 napsal
Netroufám si hodnotit vzácnost ani pravost této mince. U tohoto prodejce bych ale nekoupil NIC!! Stačí se podívat co tento PŘEKUPNÍK kupuje a následně prodává. A není na to sám, účty má na Aukru dva. Mince u něho projdou chemickou očistou a naprostou většinu vydává za RL a ostatní za VZÁCNÝ STAV. Musím uznat že “očistu mincí“ opravdu ovládá a je až neuvěřitelné jaký je o ně zájem. Vyjadřuji pouze svůj názor!


Také by mě zajímalo, jak to hergot dělá.. :)
Někdy mi přijde jakoby si mince razil sám, takový množství a často tak vypucovaný chemický, že rozdíl od origo ražaku pozná jen málo kdo. Prodává je roky a celkem pravidelně..
Někde jsem slyšel, že speciální leštící a čistící pasty na zbraně dokážou podobné věci, ale nikdy jsem to nezkoušel.
Svým způsobem je to masová likvidace původního stavu Československych ražeb.. Už jen málo minci zůstalo ve sbírkách s původním nádechem patiny, či ražebnich lesků
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Někdy mi přijde jakoby si mince razil sám, takový množství a často tak vypucovaný chemický, že rozdíl od origo ražaku pozná jen málo kdo. ,

Vyblejskat minci aby se leskla jak psí koule není zase tak složité ale je to především prasárna. Ztratí se tím detaily ražby.
Každá mince má nějaký nejvyšší bod reliefu který se časem první ošoupe a na ten je potřeba se soustředit.
Moderátor
turtleoverhead napsal
barbar napsal
Někdy mi přijde jakoby si mince razil sám, takový množství a často tak vypucovaný chemický, že rozdíl od origo ražaku pozná jen málo kdo. ,

Vyblejskat minci aby se leskla jak psí koule není zase tak složité ale je to především prasárna. Ztratí se tím detaily ražby.
Každá mince má nějaký nejvyšší bod reliefu který se časem první ošoupe a na ten je potřeba se soustředit.

Turtle jeho práce není známé tradiční čištění, což je samozřejmě také nevhodné jako zubní pastou, kyselinou, sodou, nebo přijatelnější mýdlem voda atd. Používá mnohem důmslnějši způsobem chemii, která dokáže odstranit mikrorýhy a zvýraznit kontury reliéfu, celkově oživit minci.. Dřív jsem byl s pánem myslím s Vimperku v kontaktu, prodával jsem mu nějaký materiál, snažil se zjistit jakým způsobem je čistí, zdědil mi pouze to, že mince které jsou již porovité se nedají upravit, ale drobné rýhy a úhozy se dají minimalizovat, často i odstranit...
Registrovaný uživatel
Vzorek 6ti mincí které prodal tento prodejce všechny jako RL. Jak hodnotit takový obchod? "Chytrost" prodejce nebo hloupost kupujícího? Je pravda že některé aukce na Aukru nedokážu pochopit. Celkem nedávno se prodal (od jiného prodejce) 1 haléř 1991 RL za 2300 Kč. o 2 hodiny později se prodala celá ročníková sada mincí 1991 za 840 Kč. Nebo, 1 koruna 1987 prodána za 4650 Kč. druhý den prodány všechny korunové mince 1957 až 1992 (32 mincí) za 3900 Kč. Dá se to pochopit nebo jsem já nechápavej?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Často záleží na popisu .S „dobrým popisem „se vždy snadněji a lépe prodává .K zasmání odkaz na minci , o které prodejce v popisu uvádí…“Dukát je ve sbírkovém stavu bez jediného škrábance. Ohledně těch škrábanců má vlastně pravdu …..Minci sice přejel parní válec , ale škrábance tam opravdu…nejsou :- ))
https://aukro.cz/dukat-matyas-ii-1610-r-6989842966
Registrovaný uživatel
Narazil jsem i na většího exota:
https://aukro.cz/mince-dukat-rok-1937-6990428121
Dukáty sice nesbírám, ale honě mi to připomíná čínské kopie. K tomu prodejce s hodnocením 0 a špatné fotky.
Registrovaný uživatel
Vypadá to hodně podezřele...no na duhou stranu nabízí osobní odběr..a mince má údajně hmotnost 3,491 gr.
Replika :3,0 gr.
Barbar bude vědět víc.
« Poslední úpravu provedl(a) Lopez1506 v 31. 5. 2021, 17:44. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 187 188 189 190 191 192 193 194 195 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1