Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Vykupminci.cz
Numisargo

aukce na Aukru

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 195 196 197 198 199 200 201 202 203 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Dělá mě to poslední dobou ty samý chyby. Takže soudruzi z NDR asi udělali někde chybu.
Moderátor
korunka napsal
Tak to je pro mne španělská vesnice... skoro denně, nebo ob den čistím historii prohlížení ... je to v tom, nebo kde to hledat?


postup je pro Chrome zde

ja Chrome puzivam a jen vyjimecne jen k testovani (on je z prohlizecu asi nejhorsi stran toho, co si o lidech zjistuje), takze snad to bude fungovat. to, ze to blbne vicero lidem, muze mit prave tento duvod. cache je pamet, ktera zrychluje prohlizeni napr. tim, ze nestahujete stale dokola ruzne kody a skripty. coz je fajn. jenze pokud nekdo napr. na Aukru nejaky kod upravi a v cache se to nevymeni za novy soubor, tak se muze stat, ze neco zlobi. problem je, ze mimo cache prohlizece je jeste cache na strane serveru apod. a to uz clovek neovlivni. ale tu svoji promazat muze.

to co popisujete tedy muze byt klidne timto zpusobeno, ale taky to vazne muze byt problem jiny, tj. ze to nemaji dobre odladene. btw. stejne tak na mobilu v Androidu se da cache cistit. navod si lze vygooglit. neni to zadna raketova veda a mel by to byt, at uz na PC nebo v mobilu jeden z prvnich kroku, pokud vas stranky nejak zlobi. to se stava sem tam.
Registrovaný uživatel
omlouvám se, že vstupuji do této diskuze, ale jsem starý dědek a nejvíc mne na PC (stolním/ dnes irituje, že vždy když jej spustím, i jen z krátkého spánku, vždycky vyskočí nejprv nějká obrazovka edge, krajinka, moře...
. Vždycky ji musím odkliknout a zrušit. Zkoušel jsem ruzně najít zrušení v nastavení, tedy věci co se spouští, ale...
tady jste všichni z mého pohledu experti, nemá někdo tip jak to utnout?
Registrovaný uživatel
oliver- díky za tip, zkusím na to mrknout
Registrovaný uživatel
Oliver - tak moc děkuji za tip. Protože jsem počítačový antitalent, poprosila jsem známého ajťáka, aby mi na to na dálku mrknul a nainstaloval nějaký program na vyčištění toho všeho, co jste tu napsali a opravdu, zabralo to a teď dokonce počítač maká i rychleji.
Takže ještě jednou děkuji!!
Moderátor
korunko: doufam, ze tomu ajtakovi muzes naprosto verit a ze Ti tam nenainstaloval i neco jineho.
Moderátor
koolabs napsal
omlouvám se, že vstupuji do této diskuze, ale jsem starý dědek a nejvíc mne na PC (stolním/ dnes irituje, že vždy když jej spustím, i jen z krátkého spánku, vždycky vyskočí nejprv nějká obrazovka edge, krajinka, moře...
. Vždycky ji musím odkliknout a zrušit. Zkoušel jsem ruzně najít zrušení v nastavení, tedy věci co se spouští, ale...
tady jste všichni z mého pohledu experti, nemá někdo tip jak to utnout?


ja expert nejsem, Edge nepouzivam, takze jsem se s tim nesetkal, ale predpokladam, ze jde o tzv. "First Run page for Microsoft Edge", ktera je skutecne dost neoblibena. pokud nemate zkusenosti, do registru, kde to upravit jde bych doporucil nelezt, muzete zkusit nejdriv toto (ale neprebiram zadnou zodpovedost za pripadne nezadouci nasledky):

1) zavrete vsechny programy nebo je aspon minimalizujte. dole vlevo na liste mozna mate lupu (doufam), na ni kliknete a do chlivecku napiste gpedit.msc a zmacknete klavesu enter (pokud tam neni ta lupa, tak zmacknete na klavesnici najednou klavesu se symbolem Windows a klavesu s pismenem R)

2) v otevrenem okne se v klidu a bez zmatku a spechu proklikejte v levem seznamu touto cestou: Konfigurace počítače > Šablony pro zprávu > Součásti systému Windows > Microsoft Edge

3) potom v prave casti okna najdete a pak poklikejte na polozku "Zakázat otevření webové stránky při prvním spuštění v prohlížeči Microsoft Edge"

4) otevrou se nejake moznosti, vyberte moznost "Povoleno", pak na tlacitko "Použít" a pak dejte "OK"

to by melo byt vse.



Pokud to nahodou mate v anglictine, je to stejne, ale plati to s temito nazvy:

1) stejna

2) v otevrenem okne se v klidu a bez zmatku a spechu proklikejte v levem seznamu touto cestou: Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Microsoft Edge

3) potom v prave casti okna najdete a pak poklikejte na polozku "Prevent the First Run webpage from opening on Microsoft Edge policy"

4) otevrou se nejake moznosti, vyberte moznost "Enabled", pak na tlacitko "Apply" a pak dejte "OK
"



no, a za dalsi radu si uctuju jeden prazsky gros :twisted:
Moderátor
korunka napsal
Oliver - tak moc děkuji za tip. Protože jsem počítačový antitalent, poprosila jsem známého ajťáka, aby mi na to na dálku mrknul a nainstaloval nějaký program na vyčištění toho všeho, co jste tu napsali a opravdu, zabralo to a teď dokonce počítač maká i rychleji.
Takže ještě jednou děkuji!!


nz, snad to vydrzi :)
Registrovaný uživatel
numismat napsal
korunko: doufam, ze tomu ajtakovi muzes naprosto verit a ze Ti tam nenainstaloval i neco jineho.

jj, to je kolega z práce a kamarád, věřím mu. Jinak jsem také sledovala, co dělá :-)
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 29. 11. 2021, 17:11. »
Moderátor
korunka napsal
Jinak jsem také sledovala, co dělá :-)

V techto pripadech opravdu nepoznas, co vse druha strana dela. Muze si zkopirovat cokoliv z Tveho PC, nebo nainstalovat nejaky skodlivy software, a nemas sanci to poznat. Ale nechci strasit, kamarad by to delat nemel, vzajemna duvera musi byt. Jen upozornuji, co je technicky mozne.
Moderátor
Něco jsem přehlédl?
https://aukro.cz/prazsky-gros-vaclav-ii-luxusni-7000639240

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dekuji velmi Oliverovi za nadstadartní pomoc.
Registrovaný uživatel
ty ceny grošů dosažené na aukru jsou opravdu šílené, asi prodám pár Václavů a budu mít na nějakého Ludvíka.
Registrovaný uživatel
Vždyť to píše v názvu aukce, ten PG je LUXUSNÍ, proto to nejde jinak, než aby se vydražil za luxusní cenu :)
Registrovaný uživatel
Hm, ty ceny v poslední době jsou fakt nepochopitelné. No, ale když tam zrovna něco prodávám já, tak ceny nic moc. Kde jsou zrovna tito přihazující? :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
A denáry tady prodával podobného za 6500,- to je asi už prakticky zadarmo :D
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
to korunka: frčej dost groše Václava, přemýšlel jsem také, že se zbavím pár hezkých kusů, protože pro prodej je teď ideální příležitost, takže si myslím, jestli máš nějaké doma, tak je vystav na áčko za pevnou cenu a určitě neprohloupíš. Já raději mince sbírám a nerad je prodávám.
Registrovaný uživatel
Dnešní absurdita aukra :lol: :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jsem zvědavý, jak dlouho bude načítat ten výběr dopravy a platby, když jsem vyhrál / nevyhrál :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
psal mi asi před měsícem borec, že vyhrál aukci, skutečně přihazoval ale byl druhý. mě se to zobrazovalo ok, tj. výherce jiný a i mail tak přišel ale on tvrdil, že vyhrál. tak nevím, asi jim to blbne
Registrovaný uživatel
Tak to bude ten samý případ.
Registrovaný uživatel
něco podobného se stalo i mně cca 2 týdny, přihazoval jsem na minci a na konci to hlásilo, že jsem vyhrál, ale výběr platby a dopravy se stále načítal, tak jsem se odhlásil a po přihlášení jsem zjistil, že jsem nevyhrál.
Registrovaný uživatel
Prevodná tabuľka zachovalosti a vzácnosti podľa aukro.cz
====================================
1.) povedený = minca v stave šrot
2.) nádherný = len pár defektov (vyštrbený, prasknutý)
3.) super stav = vidieť obrysy mincového obrazu
4.) sbírkový = opis je čitateľný
5.) luxusní = lesk ako blesk (minca vyčistená na kosť)

1.) hledaný = predajca ho hledal v šuplíku
2.) vzácny = bol uložený v albume
3.) vzácnější = ani Karel ho v zbierke nemá
4.) velmi vzácny = Karel hovoril, že ho ani Láďa nemá
5.) raritní = minca z aukcie v kamennom aukčnom dome
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Dobrý večer všem,
nevím, jestli můj příspěvek patří sem, ale snad ano. Chci se jen zeptat, jestli jste se dívali na "Provizní podmínky" na Aukru a pokud ano, tak co na ty podmínky říkáte?

Kdysi, když Aukro začínalo a měli to ještě Poláci, tak provize byla někde do 4%, což bylo super. Dnes je to za numismatiku 8,5 % + poplatky za přednostní výpis (bez kterého se vaše aukce v podstatě nikdy ani nedostane na první stránku). V prosinci jsem na Aukru něco málo po hodně dlouhé době prodala a Aukru jsem za tento prodej zaplatila celkem (poplatky a provize) cca 14% z utržené částky. Vzhledem k tomu, že mince jsem kdysi musela zaplatit já, veškerou práci s prodejem, popisem a vystavením aukce také já, tak mi tato částka od Aukra nepřipadá seriózní. Jaký na to máte prosím názor a kde budeme své přebytky prodávat? Protože tady to asi nepůjde.

Přikládám snímky PROVIZNÍCH PODMÍNEK A SAZEBNÍKU POPLATKŮ.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to super business... 6-7% bylo ok... Ale zase je tam strop a přednostní výpis zlevněl

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 195 196 197 198 199 200 201 202 203 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1