Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filatelie aukce » Aukce Thraumb

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce Thraumb

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Dnes jsem sledoval aukci Thraumb a byl jsem překvapený renesancí známek ČSR II. Vydražila se velká většina materálů a hodně materiálů za mnohonásobek vyvolávací ceny.
Například už několik roků sháním PL 1393 Olympiáda Tokio s širokým okrajem a z 2.400,-Kč šla cena na 6.6OO,-Kč, takže včetně provize kolem 7.500,-Kč. A přitom je to docela běžná věc. Desetibloky Fučíků šly na několikanásobek, víceblok Fučíka na kartonovém papíru ze 3.000,-Kč na 20.000,-Kč, o návrzích známek od Maxe Švabinského ani nemluvě.
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Například už několik roků sháním PL 1393 Olympiáda Tokio s širokým okrajem... A přitom je to docela běžná věc...

:lol:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
jaromir - Například už několik roků sháním PL 1393 Olympiáda Tokio s širokým okrajem a z 2.400,-Kč šla cena na 6.6OO,-Kč, takže včetně provize kolem 7.500,-Kč. A přitom je to docela běžná věc.
Nuz tak to mi pripada take protirecive. Ak je to bezna vec, tak ja to chapem tak, ze sa to da zohnat na beznom klubovo vymennom stretnuti, pri najhorsom na nejakej pravidelnej vacsej burze. Cize nemusim to zhanat roky a potom, ani ta cena nezodpoveda beznej.
Tak sa na to divam ja.
Registrovaný uživatel
jansvi napsal
Nuz tak to mi pripada take protirecive. Ak je to bezna vec, tak ja to chapem tak, ze sa to da zohnat na beznom klubovo vymennom stretnuti, pri najhorsom na nejakej pravidelnej vacsej burze. Cize nemusim to zhanat roky a potom, ani ta cena nezodpoveda beznej.
Tak sa na to divam ja.


Souhlasím s tím, že pokud je něco výskytem docela běžné, pak vezmu peníze a v poměrně krátkém časovém rámci lze tuto položku koupit.

Na druhé straně je zde výše ceny, která nemusí odpovídat běžnosti. Na trhu je spousta zcela dostupných položek, které jsou z nějakého důvodu poptávané. Naopak lze registrovat nemalý počet poměrně vzácných položek, které jsou přehlíženy a tomu odpovídají i nižší cenové relace. Prostě vše se řídí pouze nabídkou a poptávkou, kdy lze koupit běžnou známku za předraženou cenu X a naopak velmi vzácnou známku za nedoceněnou cenu 1/2 X.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Jo, mnohé známky co mají katalog 10 - 50 € se nedají sehnat. Jeden by řekl, že když je to vcelku takto levné, že to nebude problém. No a pak se zjistí, že náklad byl nějakých 200 - 500 kusů.
Moderátor
Zajímavé je, že desetiblok TOKIO 1964 1358 má ve specializovaném katalogu Československých známek z r. 1978 katalog 23,-Kčs, i když bez rozlišení velikosti, což je dost podstatné. Naproti tomu v roce 1978 měl desetiblok TOKIO 1964 č. 1361 katalog 207,-Kčs.
A to tehdy známky Československa sbíral minimálně desetinásobek filatelistů než nyní.
Desetiblok 1361 jsem sehnal nedávno úplně bez problémů v obchodě tuším za 800,-Kč (katalog 1.000,-Kč).
Desetiblok 1358 s širokým okrajem, který má nyní katalog 4.800,-Kč se v době, kdy je u nás daleko méně filatelistů než před 40 lety se v aukci vyšplhá na celkových 7.500,-Kč.
Na druhé straně je to dobrá zpráva, že je opět zájem o Československé známky 1945-1992. Téměř všechny známky druhých typů či DV se prodaly nad katalog.
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Desetiblok 1358 s širokým okrajem, který má nyní katalog 4.800,-Kč se v době, kdy je u nás daleko méně filatelistů než před 40 lety se v aukci vyšplhá na celkových 7.500,-Kč.
Na druhé straně je to dobrá zpráva, že je opět zájem o Československé známky 1945-1992. Téměř všechny známky druhých typů či DV se prodaly nad katalog.


V dnešní době s jistotou platí, že známky Čs. II sbírá méně sběratelů, než v dobách minulých, ale pravdou je také skutečnost, že spousta těchto známek byla zničena.

Ještě bych podotkl, že odvolávání se na katalogové záznamy je zcela bezpředmětné, protože katalogové záznamy ve většině případů neodpovídají tržním náladám. Některé katalogy vznikly pouze na "přání" obchodních firem, jejichž zájmem je nadhodnocování běžného sortimentu, kterého mají plné sklady. Naopak zajímavější položky mohou být úmyslně podhodnocovány z důvodu jejich nižší ceny při možném výkupu atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Já jsem tady uvedl právě paradox, protože podle katalogu z roku 1978 by PL 1358 měl být běžnou věcí oproti PL 1361.
Přitom, opak je pravdou.
Ale svoje udělali zřejmě i tvůrci novodobějších katalogů, když takto cenově rozlišili PL menšího a většího formátu.
Moderátor
Co říkáte na tohle?
Vydraženo přes 8.000,-Kč


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nějak se jim rozhodila přetisková deska. To bude asi tím , že přetiskovou desku padělatel neměl a přetiskoval jednotlivé známky. Zajímavé. My jsme skutečně národ vykuků.
Moderátor
A to jsou padělky? Moc malé abych to poznal (a aukční katalog se mi teď nechce hledat). Jinak, že tam při jakési opravě přehodili, jestli se nepletu, 3 pole, to je myslím dostatečně známo.
Registrovaný uživatel
U přetisků na zn. 5f Ženci došlo k výměně 4 ks štočků . Nahradily je přetisky s jiným sklonem (typ D). Ta cena je moc vysoká.
Moderátor
Tak 4. Čtyřblok se dvěma zaměněnými ale zase tak moc často k vidění není, tudíž nejspíš proto ta cena.
Ale já to nekupoval. :)
Moderátor
Cena 8.500+15% provize, takže 9.775,-Kč-. Zkoušeno Karásek, Gilbert.
Registrovaný uživatel
Tak asi pravý.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Filatelie aukce » Aukce Thraumb

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1